Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje

elitemadzone.org :: MadZone :: Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4865 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

adrrij
Novi Sad , Srbija

Član broj: 225025
Poruke: 109
84.41.118.*



Profil

icon Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje02.10.2009. u 07:53 - pre 178 meseci
Mislim da bi se i mi trebali povesti za primjerom Kine i donijeti zakon po kome bi se oporezovalo svako drugo i trece i sledece rodjeno dijete i tako smanjio natalitet , a time i smanjio broj nezaposlenih a onim ljudima na birou za zaposljavane dodijelio nadoknadu dok im se ne obezbijedi posao, cijenica je da je poslednjih decenija porastom populacije koja je bila u koliziji sa razvojem resursima drustva stanja u kojem se nalazimo, a drugio dio novca za ovaj fond bi se pretocio iz budzeta time sto bi se smanjile plate drzavnoj administraciju ako i drugim budzetskim potrosacima na prvom mjestu policiji zdravstvu i drugim mjerama smanjenja administracije koja je vec u planu.


[Ovu poruku je menjao adrrij dana 02.10.2009. u 16:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sofrontije
Beograd

Član broj: 72461
Poruke: 77
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje02.10.2009. u 08:00 - pre 178 meseci
Odlicna ideja, ali kada se u Srbiji tako bude povecavao broj stanovnika, s obzirom na to da Srbija vec godinama ima negativan prirodan prirastaj, a Vojvodina u tome prednjaci. Mozda je bolje da nam Kinezi posalju deo tog svog poreza, s obzirom na to koliko Kineza ima u Srbiji.
 
Odgovor na temu

adrrij
Novi Sad , Srbija

Član broj: 225025
Poruke: 109
84.41.118.*



Profil

icon Re: Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje02.10.2009. u 08:24 - pre 178 meseci
To sigurno Kinezi bi iz svoga fonda placali porez za svoje emigrante Srbiji, a i sami Kinezi koji ovde borave bi svaki pojedinacno placali porez, zatim tu bi se jos mogao uvesti i porez na politicke stranke i bavljenje politikom.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje02.10.2009. u 08:35 - pre 178 meseci
Srbija ima negativan prirodni prirastaj, a finansiranje ljudi koji su na birou nije rjesenje problema nezaposlenosti. Srbija treba da se trudi da poveca prirodni prirastaj, a nezaposlenost treba da rjesava, logicno, zaposljavanjem ljudi tako sto ce aktivirati proizvodnju i izgradnju infrastrukture. Obzirom da je dobro poznata cinjenica kako ovdje bivstvuje veliki broj jako lijenih ljudi, takav potez finansiranja nezaposlenih nije bas pametan potez.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
79.101.83.*



+727 Profil

icon Re: Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje02.10.2009. u 10:21 - pre 178 meseci
Podsticati negativan prirodan priraštaj i nerad. Bez obzira da li se pokretač teme šali temu treba premestiti u Ultra mad zone.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje02.10.2009. u 10:51 - pre 178 meseci
Šala ili ne, Naslov ne zaslužuje da bude ni u Ultra MZ.

Šteta za prostor!

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
79.101.228.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje02.10.2009. u 11:08 - pre 178 meseci
Evo, da ubrzamo prebacivanje

''Predlažem da se upotrebi nekreditni novac''

Sad može u ultra mad zone :)
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje02.10.2009. u 12:05 - pre 178 meseci
Pa jel' onaj tumač teorije "nekreditnog novca" još prisutan?

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje02.10.2009. u 12:48 - pre 178 meseci
Citat:
Podsticati negativan prirodan priraštaj i nerad. Bez obzira da li se pokretač teme šali temu treba premestiti u Ultra mad zone.


svaka cast na odgovoru.



Moram da budem vulgaran: Boli me k***c za nezaposlene. Sami su krivi za to. A oporezivanje dece... zemljo otvori se da propadnem... Kakvih sve retarda ima na ovoj planeti...
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje02.10.2009. u 12:49 - pre 178 meseci
e nadoknada za dzabalebarose...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9524
*.teletrader.com.



+10259 Profil

icon Re: Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje02.10.2009. u 13:19 - pre 178 meseci
Zapravo, istine radi, svako ko prima platu (legalno) pored doprinosa za zdravstveno osiguranje i penzijskog osiguranja, plaća i "Osiguranje za slučaj nezaposlenosti". Od tog novca se nezaposlenima isplaćuje pomoć, u trajanju od 6 meseci od dobijanja otkaza, ukoliko za to vreme čovek ne nađe drugo zaposlenje.
Ovo smatram kao relativno fer. Doprinos je u visni od nekoliko procenata (nisam siguran ali mislim da je oko 3%), dakle, nije mnogo, a pomoć se dobija prvih 6 meseci. To je sasvim dovoljan period da neko ko stvarno traži posao - da ga nađe. Istina je da će džabalebaroš koji dobije otkaz da se ovajdi, ali to je kolateralna šteta, imajući u vidu da svakako postoje radni ljudi - hranioci porodice koji bez svoje krivice ostanu bez posla i kojima treba pomoći.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje02.10.2009. u 13:28 - pre 178 meseci
Citat:
koji bez svoje krivice ostanu bez posla


nego zbog cije krivice???

ako govoris o firmama gde radnici dobiju otkaz jer su visak, onda ti isti radnici SVOJOM KRIVICOM nisu medju onima koji nisu dobili otkaz...

Sta ako imas porodicu a nista ne radis neko je duzan da te izdrzava samo zbog toga sto si hranioc??? Ako je neko nesposoban da radi nevmora da pravi decu i tacka. Ja licno znam da svako moze da nadje posao kada hoce (posla ima kolko oces) al mora malo manje da se bira a malo vise da se radi...

a kad smo vec kod poreza Srbija je medju prvima u svetu po velicini poreza za penziono i invalidsko osiguranje, a u ekonomsko "normalnim" zemljama to osiguranje postaje opciono, sto naravno i treba da bude, a zdravstvo je privatno... sta kao drzava brine sta cu ja kad budem cilac i kad budem bolestan... to je moja stvar.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9524
*.teletrader.com.



+10259 Profil

icon Re: Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje02.10.2009. u 14:30 - pre 178 meseci
Citat:
anakin14: nego zbog cije krivice???
ako govoris o firmama gde radnici dobiju otkaz jer su visak, onda ti isti radnici SVOJOM KRIVICOM nisu medju onima koji nisu dobili otkaz...

Sta ako imas porodicu a nista ne radis neko je duzan da te izdrzava samo zbog toga sto si hranioc??? Ako je neko nesposoban da radi nevmora da pravi decu i tacka. Ja licno znam da svako moze da nadje posao kada hoce (posla ima kolko oces) al mora malo manje da se bira a malo vise da se radi...

a kad smo vec kod poreza Srbija je medju prvima u svetu po velicini poreza za penziono i invalidsko osiguranje, a u ekonomsko "normalnim" zemljama to osiguranje postaje opciono, sto naravno i treba da bude, a zdravstvo je privatno... sta kao drzava brine sta cu ja kad budem cilac i kad budem bolestan... to je moja stvar.


Jesi li ti pročitao moj post ? Ili si pročitao tek dve reči, pa si odmah rešio da pišeš odgovor ?

Da makar malo pratiš vesti i svakodnevicu zemalja u tranziciji, a i ekonomske vesti iz evropskih zemalja tokom 2008 i 2009 godine, čuo bi da odjednom bez posla ostaju po više stotina ljudi. Gase se celi sektori, pogoni pa i cele fabrike. Uz samo malo logičnog razmišljanja, mora se shvatiti da nisu otpušteni samo neradnici i lenštine, već vlasnik kapitala zbog ekonomskih faktora gasi proizvodnju, pa bez posla ostanu svi zaposleni. Shit happens. Stotine inženjera je Nemačkoj 2008 ostalo bez posla kad je Nokia rešila da jednostavno, zbog visokih troškova zatvori fabriku. E, to se zove "dobio otkaz bez svoje krivice".

Dalje, da makar malo poznaješ materiju isplate zarada, o kojoj toliko zdušno raspravljaš i pišeš, NIKAKO ne bi mogao da pomešaš porez i doprinos. Zatim, ako nisi znao, u svim "normalnim" evropskim zemljama se OBAVEZNO uplaćuje socijalno i zdravstveno osiguranje. A zdravstvo je i privatno i državno. Sine, mešaš babe i žabe sa integralima i hard diskovima.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje02.10.2009. u 15:14 - pre 178 meseci
Citat:
Dalje, da makar malo poznaješ materiju isplate zarada, o kojoj toliko zdušno raspravljaš i pišeš, NIKAKO ne bi mogao da pomešaš porez i doprinos. Zatim, ako nisi znao, u svim "normalnim" evropskim zemljama se OBAVEZNO uplaćuje socijalno i zdravstveno osiguranje. A zdravstvo je i privatno i državno. Sine, mešaš babe i žabe sa integralima i hard diskovima.



ma ja to zovem porez zato sto ga dajem drzavi... i pomeni u cemu je razlika? znaci ja kao preduzetnik posle zavrsnog racuna dajem drzavi POREZ NA DOHODAK GRADJANA sto je ekvivalent porezu na dobit kod preduzeca ali pritom na moju dobit placam i DOPRINOSE, tako da necu da kazem da sam pogresio vec da mi je to isti djavo...
jos cak i porezi i doprinosi idu u drzavnu kasu gde bi doprinosi trebali da se koriste za dugorocne plasmane a nakon toga za isplatu penzija a ne za popunjavanje rupa u budzetu. dakle u Srbiji DOPRINOS = POREZ

Citat:
Zatim, ako nisi znao, u svim "normalnim" evropskim zemljama se OBAVEZNO uplaćuje socijalno i zdravstveno osiguranje. A zdravstvo je i privatno i državno. Sine, mešaš babe i žabe sa integralima i hard diskovima.


ja koliko znam u americi se placaju samo porezi dok je osiguranje opciono, pa cak i zdrastveno. kad sam rekao "normalno" naravno da nisam mislio na evropu. sto se tice zdravstva ok, postoji i privatno i drzavno.

Citat:
esi li ti pročitao moj post ? Ili si pročitao tek dve reči, pa si odmah rešio da pišeš odgovor ?


procitao sam i odgovorio sam samo na te dve reci. Mada se ne slazem da je FER da dajem 3% neradnicima,

Citat:
Da makar malo pratiš vesti i svakodnevicu zemalja u tranziciji, a i ekonomske vesti iz evropskih zemalja tokom 2008 i 2009 godine, čuo bi da odjednom bez posla ostaju po više stotina ljudi. Gase se celi sektori, pogoni pa i cele fabrike. Uz samo malo logičnog razmišljanja, mora se shvatiti da nisu otpušteni samo neradnici i lenštine, već vlasnik kapitala zbog ekonomskih faktora gasi proizvodnju, pa bez posla ostanu svi zaposleni. Shit happens. Stotine inženjera je Nemačkoj 2008 ostalo bez posla kad je Nokia rešila da jednostavno, zbog visokih troškova zatvori fabriku. E, to se zove "dobio otkaz bez svoje krivice".


pratim vesti. ostaju bez posla pa sta? idemo dalje, ako je drzava propala pa nema mesta za inzenjere motiku u ruke pa na poljoprivedu? nemoz s konja na magarca? sta zavrsio si fax,dobio mesto u fabrici i osigurao si se za ceo zivot??? ma idi... sasvim je normalna za mene pojava da ti posao nije siguran i da uvek moras imati altrenativu... iako sam procitao kapital i cenim marksa, smatram da je socijalni program najveca greska danasnje civilizacije. Ovde kod mene u Kragujevcu jedan hteo da skoci sa opstine jer dobio otkaz? toliko o socijalizmu. Ja sam naucio da sam sam na ovom svetu i da ako mi treba posao ta treba da ga nadjem i borim se za njega, da mogu da radim i gore od onog sto sam radio pre, a ne da dobijem otkaz i krivim ceo svet sad jer mi leba vise nije siguran.Ok, moja je nokia, nije mi vise potrebno 100tinak inzenjera,dovidjenja, ne trebate mi vise... ako se nekom ne svidja onda neka se potrudi da ne bude inzenjer nego da njegova bude nokia. Jeste mi malo grub i ogranicen odgovor ali sta cu, ovo je tema sa kojom se cestom susrecem zato sto su mi u porodici radili u zastavi i stric u filipu kljajicu i dan danas smatraju da je drzava krivac zato sto su popili sut karte... pa nije ti drzava mama da ti daje sisu.
 
Odgovor na temu

adrrij
Novi Sad , Srbija

Član broj: 225025
Poruke: 109
84.41.118.*



Profil

icon Re: Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje02.10.2009. u 15:36 - pre 178 meseci
Evo jos malo informacija, u Americi postoje nevladine organizacije koje se bave stimulisanjem smanjienja porasta polpulacije sam Bil Gejts i njegova zena su milijarde i milijarde su ulozili u te fondove, o ovim stvarima koji su ozbiljan problem u razvijenim zemljama se kod nas ne govori u medijima smisljenom politikom se ljudi drze u lazi obmanutu
mi postajemo drustvo spektaklla, ljudi se sve vise otudjuju postaju nadrogirani televizijom tako da nemogu da sagledaju cijelu istinu o sustini problema. Sta je cilj drzave sa tolikim viskom radno sposobne populacije da se obezbijede jeftina radna snaga za nove kapitaliste kojima su prodate nase firme, koga je jos u vladi briga sto su u Srbiji 2 miliona ljudi bez posla. Unazad 20 god a dobrim dijelom u procesu tranzicije i sada u ekonomskoj krizi , sa tranzicijom se dosta manipulaise. Stvar je u tome sto zadnjih 3 -4 decenije nije uspostavljene ravnoteza izmedju porasta populacije i razvoja drustva, nije napravljen projekat porata populacije, zatim kad se to uradi pravi se projekat obrazovnog sistema u skladu sa resusima potencijalima i izgradjenom infrastrukturom, pa projekat razvoja u ulaganja u razvoj industrije u skladu sa prorodnim i energetskim resursima tako da se sve to izbalansira.
Kod nas imamo situaciju da se zivi stihijski bez vizije bez velikih projekata razvoja drustva u budocnosti, da je sve to uradjeno na vrijeme ne bismo imali ovakav haos u obrazovnom sistemu koje je jako devalvirano na drzvnom univerzitu koji je postao trka za diplomama koje su u dobroj mjeri obezvrijedjene, ne bi smo imali ovoliko lokalnih kvazi fakullteta svaki gdje svaki grad ima svoj fakultet, sa provatnim fakultetima je u ionako haoticno stanju unijet jos stravicniji haos
gdje svako ko ima para moze kupiti diplomu koju hoce i sta je smisao toga - liberalizovali su obrazovanje privatni i drzavni fakultetu su ravnopravni kako to moze da se poredi ?
 
Odgovor na temu

adrrij
Novi Sad , Srbija

Član broj: 225025
Poruke: 109
84.41.118.*



Profil

icon Re: Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje02.10.2009. u 15:37 - pre 178 meseci
Evo jos malo informacija, u Americi postoje nevladine organizacije koje se bave stimulisanjem smanjienja porasta polpulacije sam Bil Gejts i njegova zena su milijarde i milijarde su ulozili u te fondove, o ovim stvarima koji su ozbiljan problem u razvijenim zemljama se kod nas ne govori u medijima smisljenom politikom se ljudi drze u lazi obmanutu
mi postajemo drustvo spektaklla, ljudi se sve vise otudjuju postaju nadrogirani televizijom tako da nemogu da sagledaju cijelu istinu o sustini problema. Sta je cilj drzave sa tolikim viskom radno sposobne populacije da se obezbijede jeftina radna snaga za nove kapitaliste kojima su prodate nase firme, koga je jos u vladi briga sto su u Srbiji 2 miliona ljudi bez posla. Unazad 20 god a dobrim dijelom u procesu tranzicije i sada u ekonomskoj krizi , sa tranzicijom se dosta manipulaise. Stvar je u tome sto zadnjih 3 -4 decenije nije uspostavljene ravnoteza izmedju porasta populacije i razvoja drustva, nije napravljen projekat porata populacije, zatim kad se to uradi pravi se projekat obrazovnog sistema u skladu sa resusima potencijalima i izgradjenom infrastrukturom, pa projekat razvoja u ulaganja u razvoj industrije u skladu sa prorodnim i energetskim resursima tako da se sve to izbalansira.
Kod nas imamo situaciju da se zivi stihijski bez vizije bez velikih projekata razvoja drustva u budocnosti, da je sve to uradjeno na vrijeme ne bismo imali ovakav haos u obrazovnom sistemu koje je jako devalvirano na drzvnom univerzitu koji je postao trka za diplomama koje su u dobroj mjeri obezvrijedjene, ne bi smo imali ovoliko lokalnih kvazi fakullteta svaki gdje svaki grad ima svoj fakultet, sa provatnim fakultetima je u ionako haoticno stanju unijet jos stravicniji haos
gdje svako ko ima para moze kupiti diplomu koju hoce i sta je smiso toga - liberalizovali su obrazovanje privatni i drzavni fakultetu su ravnopravni kako to meze da se poredi ?
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje02.10.2009. u 17:09 - pre 178 meseci
ova ideja bi jos i mogla da prodje kada bi narednih sto godina ubijali sve koji steknu uslov za penziju... naravno, pod uslovom da na startu programa pobijemo sve penzionere...
posalji dedu i babu...
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
77.46.186.*



+727 Profil

icon Re: Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje05.10.2009. u 07:39 - pre 177 meseci
Zašto ubijati pezionere kad Ivan Dimković ima rešenje za to.

Citat:
Ivan Dimković: Sto se "bele kuge" tice - planetarno gledano, ima nas previse tako da je svaka bela kuga zapravo dobra na duze staze (problem penzionih fondova i zdravstvenih osiguranja se moze resiti uvozom radne snage iz krajeva koji su preivse naseljeni).


http://www.elitemadzone.org/t372820-0#2400492

@adrrij
Bilo bi lepo kada biste usaglasili svoju teroriju sa idejom Ivana Dimkovića. Mislim da bi to zasenilo sve ostale teme na UMZ.
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.242.*



+13 Profil

icon Re: Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje05.10.2009. u 07:54 - pre 177 meseci
@Lazar-I:

Ma jok, treba da se ubace samo 2 nova clana u zakon o saobracaju:
1. ljudi preko 60 godina starosti mogu da prelaze ulicu na crveno
2. ljudi preko 65 godina starosti moraju da prelaze ulicu na crveno

@adrrij:

Samo da proverim da li sam dobro shvatio tvoje predloge:
- oporezovati decu da bi se nezaposlenima dala kinta bez da rade
- praviti decu samo i iskljucivo u skladu sa projektom infrastrukture
- M$ Bili je silne pare ulozio u smanjenje populacije
- vrlo elokventno i pismeno si nam objasnio kako to nemozetako da su privatni i drzavni fakulteti ravnopravni

Jednom recju: DAAAAAAAAAMN!
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9524
*.teletrader.com.



+10259 Profil

icon Re: Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje05.10.2009. u 07:55 - pre 177 meseci
@anakin14

Amerika je jedina zemlja, među visokorazvijenima, gde zdravstveno osiguranje nije obavezno. Zato su na neslavnom 77. mestu (informacija od pre par meseci) prema pokazateljima zdravstvenog stanja nacije: smrtnost novorođenčadi, dužina životnog veka, smrtnost od izlečivih bolesti i slično.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Uvesti novi porez iz cijeg fonda bi se finansirali nezaposleni sa biroa za zaposljavanje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4865 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.