Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana brisanja fajlova

[es] :: Linux aplikacije :: Zabrana brisanja fajlova

[ Pregleda: 1830 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Zabrana brisanja fajlova01.10.2009. u 10:45 - pre 177 meseci
Radi se o pomalo specificnom problemu. Naime Ubuntu mi je glavni OS, dok preko virtualbox-a imam virtualne windows masine (sto serveri, sto developer virtualni os-ovi). Virtualne masine su postavljenje u bridge modeu i kace se na adsl router pa svim ubuntu particijama (preko Sambe) pristupam kao normalnim lan folderima.

E sad, nakon sto izbisem neki fajl preko windows virtulne masine, te fajlove ne mogu povratiti, a ne mogu ih pronaci ni u windows recycle binu nit u ubuntuovom trashu. Jutros sam pobrisao jedan vazan projekt koji nisam mogao povratiti preko undo jer je on bio pohranjen na ubuntu particiji kojoj sam preko virtulne masine pristupio kao lan folderu (imao sam backup, ali mi je ovo upalilo crvenu lampicu).

1. Kako u ubuntuu izvrsiti zastitu foldera od brisanja?

2. Kako podesiti da sve sto izbrisem preko virtulne masine ide direktno u ubuntu Trash?
...
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Zabrana brisanja fajlova01.10.2009. u 11:12 - pre 177 meseci
Kada si u virtualnoj masini i kada brises preko lan-a (tj shared folder-a) - obrisani fajlovi ne idu ni u recyclebin ni u trash. Za trash je normalno - jer nisi brisao iz gnome-a, to bi bilo isto kao da si obrisao fajl preko terminala pa ga trazis u trash-u... A ne moze ni da ide ni u recycle bin zato sto windows ne moze da ti kreira Recycler direktorijum na shared folder. Dakle jedina solucija ti je kada radis da radis sa C particije unutar virtualne masine pa kada obrises nesto pojavice ti se u RecBin-u...

Dakle sa vaznim dokumentima nemoj da radis direktno preko mapiranog shared foldera...
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux aplikacije :: Zabrana brisanja fajlova

[ Pregleda: 1830 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.