Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Više debug nego ocena dizajna

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Više debug nego ocena dizajna

[ Pregleda: 2233 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kockicica
Kosta Ćurčić

Član broj: 7982
Poruke: 31
*.sab.sezampro.yu

Jabber: kockicica@elitesecurity.org


Profil

icon Više debug nego ocena dizajna21.12.2003. u 01:34 - pre 247 meseci
http://www.libero.co.yu/nueva/

Ono što me interesuje nisu mišljenja vezana za dizajn kao takav (da li se meni samom sviđa ili ne, ili vama, to je manje bitno - naručilac je doneo slike i ideju) već neka vrsta beta testiranja - kako se to vidi u browserima koje koristite. Testirano je sa poslednjim IE/Gecko/Opera browserima i tu je manje - više zadovoljavajuća situacija, ali nije isprobano u realnom svetu i zato ste mi vi potrebni - bio bih vam vrlo zahvalan ako bi primetili grešku i, možda, potrudili se da pošaljete screenshot na [email protected]

Možda nema veze sa forumom, ali prikladniji nisam našao. :-)

 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Više debug nego ocena dizajna21.12.2003. u 01:53 - pre 247 meseci
www.browsercam.com



 
Odgovor na temu

Kockicica
Kosta Ćurčić

Član broj: 7982
Poruke: 31
*.sab.sezampro.yu

Jabber: kockicica@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Više debug nego ocena dizajna21.12.2003. u 02:06 - pre 247 meseci
Citat:


Vidiš, nisam ni znao da to postoji :-). Hvala. Moderatori, brišite temu. ;-)
 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.verat.net



Profil

icon Re: Više debug nego ocena dizajna21.12.2003. u 14:28 - pre 247 meseci
Pa ne trba da se brise tema. Ako neko bude trazio nesto slicno moze da vidi na ovo m threadu ....
 
Odgovor na temu

Dag
Moscow

Član broj: 11879
Poruke: 97
*.moscow.dial.rol.ru

Sajt: orwell.ru


Profil

icon Re: Više debug nego ocena dizajna22.12.2003. u 21:35 - pre 247 meseci
1. Browsercam - za pare; ljudi ovde - besplatno.
2. Browsercam ne mozhe nishta da mu kazhe - samo pokazhe a ljudi mogu (josh uvek) da govore.

Zashto da se zatvara tema?

1. Umesto xhtml ja bih html (header ti vraca html i xhtml nema nikakve veze sa prezentacijom - gori je od html; samo ako je neophodan za upravljanje sajtom ali ne vidim da je to sluchaj).

2. Boju nav-dugmica bih promenio (logo-teget; headings-bordo; dugmici-braon... shta ti je sledece?:)

3. Ovo ti je jako opasno:
Code:
div.articlebody
{
    margin-top:-2em;
}

Reshi to na drugi nachin: kada se zumira (+) header i ta slichica se preklapaju i nikada ne znash gde ce taj -2 josh da te zezne..

4.Ovo bih izbacio
Code:
<div class="articlefooter">
<p> </p>
</div>


5. A gde ti je taj footer?

6. "Ništa èoveka ne èini nesigurnim, kao neznanje - naši klijenti su sigurni!"
Ja nisam vash klijent; dolazim na sajt prvi put i ti mi pravo u glavu kazhesh "da sam neznalica i nesiguran u sebe" - reci tom gazdi da je to glupost - to je uvreda bre:)

7. Agencija za nekretnine Libero d.o.o. Šabac - Poshto je to oficijalni sajt registrovane firme, njeno ime treba da bude tachno tj.:
"Libero" ili "LIBERO"... tachno tako kako je u registru. Ne bi bilo loshe i da se stavi ID i datum registracije i telefon(i) na naslovnu.

8. Druzhe bre: menja ti se nav menu zajedno sa stranicama: ne sme to tako: ako vec imash podseckije, napravi dva menu: jedan glavni gde se nikada nishta nece menjati a pod njim mali sub-menu - stil i sadrzhaj glavnog (osim "You are here") ne sme da se menja.

Razmisli:
- Mozhda bi neke probleme adaptilnosti reshio ako bi desnu stranu malo skratio; ili dodao margine i levo i desno; za informacioni sajt tekst je preshirok;
- Logo...treba nad njime josh raditi... Libero levo... agencija kao iz sasvim drugog filma... visina logo (120) meni se chini malo prevelika...

Zakljuchak:
Jako dobro! Ima tu josh rada i rada ali pravac (pristup, nachin razmishljanja, ideja) - bash tako kako treba! Chestitam.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Više debug nego ocena dizajna

[ Pregleda: 2233 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.