Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pentax K-x - napad na entry klasu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Pentax K-x - napad na entry klasu
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11734 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Pentax K-x - napad na entry klasu19.09.2009. u 13:40 - pre 177 meseci
Citat:
abu simbel: I daj vise recite otvoreno to sto imate protiv Nebojse, a nemojte da uvijate u stotinu sitnih epizodica tu sumnju za izdaju.

Zzzzzzzzzzz...

Ovaj... niko mi ovde iz oka nije ispao, niti mi je iko smrtni neprijatelj.

Ni protiv koga nemam ništa... ne znam zašto se uopšte kao nešto pravdam...
Kada pričamo ozbiljno, branim i argumentujem svoje stavove najbolje što umem (uglavnom) i to je to.
Kao što se može videti, u mnogim stvarima se sa Nebojšom slažem, ali me to ne obavezuje da se uvek slažem, kao što je po pitanju nekih skorašnjih tema. To apsolutno nema veze ni sa kakvim zaverama (jer imam utisak da tako nešto insinuiraš ), nego sa konkretnim raspravama.

Ko je (i kada) u pravu, neka auditorijum proceni, ali individualno, svako prema svojim ličnim sposobnostima izvođenja zaključaka.

Istina je da retorika nekad biva oštrija, ali - sve dok ne prelazimo liniju dozvoljenu Pravilnikom, ne vidim problem u tome da se po nekom pitanju ne slažemo.

Pozdrav
 
0

mokelet
Beograd, Vozdovac

Član broj: 89322
Poruke: 299
*.dynamic.sbb.rs.



+20 Profil

icon Re: Pentax K-x - napad na entry klasu19.09.2009. u 21:37 - pre 177 meseci
Citat:
StORM48:

neka auditorijum proceni

Auditorijum se smorio.
"Ima jedna vračarija za taj strav od vampiri. Kad se nekoj mlogo plaši, ja mu malko prebajem. Uznem jedno perce od crnu kokošku, jednu rženu slamku i malko bosiljak. Toj držim u ruku, a taj čovek što ga strav, on se krsti a ja bajem: "Otud ide crna kvačka, vodi crni piliki, dovede gi na crno bunjište, tuj čeprljaše i raščeprljaše, s kljunice iskljucaše, i raznesoše i odletoše."
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Pentax K-x - napad na entry klasu19.09.2009. u 21:55 - pre 177 meseci
Pozdrav,

a jel' su oni crni objektivi Sony mozda?

:)
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Pentax K-x - napad na entry klasu19.09.2009. u 22:02 - pre 177 meseci
@StORM48 - kao sto ti prozivas ostale kada daju svoje misljenje a nisu
"okacili ni jednu fotku", isto tako bi neko tebe mogao da proziva da ne
komentarises tudje testove, pogotovo ako "nemas ni jedan svoj" ;)

Znaci, cekamo tvoj test, koji ce nam dati objektivniju sliku od Nebojsinog.
Dotle...

Citat:
mokelet: Auditorijum se smorio.

 
0

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Pentax K-x - napad na entry klasu19.09.2009. u 23:24 - pre 177 meseci
Citat:
lancia88: Pozdrav,

a jel' su oni crni objektivi Sony mozda?

:)


Lepo si to zapazio. Beli su sigurno Canoni, a crni su svi ostali medju kojima je i Sony, a isto tako i crni Canoni.
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Pentax K-x - napad na entry klasu20.09.2009. u 01:35 - pre 177 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: @StORM48 - kao sto ti prozivas ostale kada daju svoje misljenje a nisu
"okacili ni jednu fotku", isto tako bi neko tebe mogao da proziva da ne
komentarises tudje testove, pogotovo ako "nemas ni jedan svoj"

Znaci, cekamo tvoj test, koji ce nam dati objektivniju sliku od Nebojsinog.
Dotle...

Dotle... ŠTA?

Vidi, kao što ne moraju svi da se bave javnim testiranjem automobila da bi mogli da kritikuju neki prikaz, tako ni ja ne moram da radim testove da bih mogao da izvlačim zaključke. P-O-E-N-T-A je u tome da je za izvođenje zaključaka dovoljno videti fotke i imati neko iskustvo iza sebe. Ja sam za vrlo kratko vreme imao tu sreću da probam sve i svašta. To mi je omogućilo da formiram neki stav, te da mogu i da kritikujem i da ocenjujem nešto što pročitam na tu temu.

Stvar druga, ako Ti sebe sputavaš u formiranju individualnog stava u fazonu "neko je to uradio i što mu ja ne bih bezrezervno verovao..." - Tvoj problem - ne moj. Ako sam ja probao taj objektiv i znam kako radi, ni 5000 testova me neće ubediti da to jeste ili nije tako. Ovo nema veze sa Nebojšinim testOVIMA, nego sa jednim, konkretnim testOM. Dakle, ja stvarno ne razumem kojim se to ovde jezikom piše, kad jedni pišu jedno, a drugi tumače deseto?

Uopšteno gledano - test je samo kratkovremeni pokušaj da se "utisci s druženja" s nekim komadom opreme pretoče u kraći tekst koji bi širem auditorijumu predstavio mane i prednosti, kao i njihov međusobni odnos. Međutim, problem sa takvim testovima je uvek identičan - period testiranja, ma koliko dug bio, je ipak samo statistički uzorak, koji (kada su u pitanju neke kategorije poređenja) ne oslikava stopostotno realno stanje. Tako dolazimo do priča o mašenju fokusa koje se VLASNICIMA ne dešavaju, problematičnim objektivima, koji VLASNICIMA nisu problematični i tako dalje i tako bliže...

Imali smo ovde svojevremeno, na primer, i priču kako i "40D maši fokus... ne kao 450D, ali maši"... i šta sad ja nekoga da ubeđujem u ovo ili ono, kad sam ja sa tim telom ispucao cca 40.000 fotki i broj omašaja nije moguće pobrojati ni u statističkom smislu? Da li si stava da radije trebam da verujem pročitanom, nego onome što sam svojeručno ustanovio?

S druge strane, kada pričamo o mojim prozivkama po pitanju fotografija, da - smatram da imam svako pravo da prozivam na taj način, ALI SAMO ONE koji su najgrlatiji u samopromociji svojeg "iskustva", čije domete nigde ne pokazuju. Sad, mož' biti da se stide, ali ja pre tipujem da zapravo nemaju šta da pokažu.

Sad, kakve veze testovi sa prozivkama po pitanju fotki, to valjda Ti znaš...

Pozdrav
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Pentax K-x - napad na entry klasu20.09.2009. u 02:34 - pre 177 meseci
Citat:
ako Ti sebe sputavaš u formiranju individualnog stava u fazonu "neko je to uradio i što mu ja ne bih bezrezervno verovao..." - Tvoj problem - ne moj.


Jeste, NASA astronauti kazu da Mesec nije od feta sira vec od neke tamo prasine,
mene su nasli... da sputavaju u formiranju individualnog stava...

Pre bih rekao da ti imas problem sa nepoverenjem,
nego sto ga ja imam sa poverenjem ;)

Citat:
Sad, kakve veze testovi sa prozivkama po pitanju fotki, to valjda Ti znaš...

"Da razume i dete od dva meseca" (kako ti rece u svom postu nekome), veza
je u tome sto ISTO pravo na sumnju u tudja iskustva imaju SVI, tj. to nije neko ekskluzivno pravo.

 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Pentax K-x - napad na entry klasu20.09.2009. u 08:06 - pre 177 meseci
Koliko znam i Nikon ima bele objektive ;) tako da...





 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Pentax K-x - napad na entry klasu20.09.2009. u 08:17 - pre 177 meseci
Pozdrav,

pa pravo na sumnju, u paketu sa svim ostalim pravima, ima svako. Relevantnost necije reci proistice iz kredibiliteta onoga ko je to izrekao. Ukoliko ja za sebe ne ocenim dovoljno kredibilitet onoga kome poverujem, to je moj licni problem. Posebno, ukoliko nemam pojma ni kakve parametre treba da primenim da bih ocenjivao neciji kredibilitet, onda sam tek u maleru, ali sam za sebe. Postoje izuzeci, kao sto je, recimo , NASA ili nesto sto se retko dogadja i cega ne mozemo da budemo svedoci i savremenici, ali za sve ostale stvari, to je to.

Sto se mog stava tice, ja sam ga izneo. Cilj testa posmatran iz ugla korisnika testa, nije zaokruzen ukoliko mu se ne dodaju primeri slika za boljim objektivima, zaista je irelevantno da li ce te primere potpisati autor testa ili ne, ali oni oivicavaju gornje mogucnosti aparata kroz prizmu primenjenog objektiva. Kada citalac pred sobom ima omedjenu gornju strukturu nekog sklopa, onda zna sa cime se moze racunati u odredjenim uslovima, ali pritom i bolje razume sta znaci kit objektiv, sta znaci los primerak objektiva i slicno. To cini test nekompletnim iz ugla nepoznavaoca prilika, a korisnika kome je i namenjen. Dakle, dobili smo test i ne umemo da ga tumacimo jer nam nije prezentovano na nivou znanja kojim raspolazemo. Ovo nije greska testa ali on ne ispunjava zadatak za dobar deo korisnika.

"Majke-mi" argumentacija moze da drzi vodu, ali opet kod jednog dela korisnika koji nemaju osnovna predznanja da bi mogli da sagledaju aparat kroz test uz zanemarivanje uticaja losih objektiva. Time se vracamo na kredibilitet i sposobnost coveka da individualno oceni kredibilitet onoga kome treba da veruje. Ja sam u ovoj kategoriji, ali i za ocenjivanje necijeg kredibiliteta je neophodno propratiti dosta njegovog rada, dosta vremena i slicno pa je veliko pitanje koliko u praksi ima onih koji ispunjavaju taj preduslov, a koliko onih koji naprosto samo naslepo veruju, kao i stampi bez argumentacije i slicno.

Citat:
Srđan Pavlović: @StORM48 - kao sto ti prozivas ostale kada daju svoje misljenje a nisu
"okacili ni jednu fotku", isto tako bi neko tebe mogao da proziva da ne
komentarises tudje testove, pogotovo ako "nemas ni jedan svoj" ;)

Znaci, cekamo tvoj test, koji ce nam dati objektivniju sliku od Nebojsinog.
Dotle...


Prozivka oko postavljanja fotki je pre svega usmerena na nekakav "kucni red i kulturu", ali i pomaganje oko sticanja slike o sagovorniku, pre svega o njegovom kredibilitetu sa aspekta njegovog znanja da fotku uradi, sto dosta kreira i kredibilitet da fotku i oceni, ali ga nuzno ne definise. Isto tako, kritika testa, a posebno u samo nekom njegovom delu nekompletnosti a ne netacnosti ili lose ocene u celini, itekako ne zahteva reciprocitet jer ako nesto ne umes da napises, ne znaci da to isto ne umes i da procitas. Po toj logici ljudi ne treba ni da idu u bioskop ako ne umeju da snime film, a da ne pricam o kriticarima. Ako si samo retoricki potegao to pitanje, onda mu ne vidim svrhu sem izazivanja......
 
0

EmirHozic

Član broj: 158868
Poruke: 520
92.36.247.*



+7 Profil

icon Re: Pentax K-x - napad na entry klasu20.09.2009. u 10:36 - pre 177 meseci
znaci ako dijelimo po podrucjima mozemo reci da 100% astronauta koristi pentax :D

http://www.pentaxforums.com/fo...n/31970-pentax-k10d-space.html

http://www.flickr.com/photos/a...sets/72157606119049987/detail/

a to je vise cool od onih vasih lejmerski sportskih dogadjaja :D:D:D
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Pentax K-x - napad na entry klasu20.09.2009. u 11:18 - pre 177 meseci
@Srđan Pavlović
Čoveče... do kojih banalnosti Ti dovodiš pitanje kritike testa, prosto za nepoverovati...

Shvati - kada neko dođe i leprša od lupetanja gluposti (uz napisanih 100 postova), a JEDNOM fotkom se ne potrudi da dokumentuje te svoje priče, ja ne znam zašto bi mu se išta verovalo.

Da li Ti uopšte čitaš šta pišeš - "NASA, sir.. prašina...", a pričamo o komentarisanju testova, što dosad nisam čuo da je iko osporio onima koji i sami ne pišu testove, dok Ti sve to porediš sa traženjem fotki od onih koji sebe ovde predstavljaju, što Lancia kaže - "majke mi" argumentacijom.

Samo Ti čitaj od slova do slova i još bolje - o tehnici je još bolje čitati u Večernjim Novostima i sličnoj tehničkoj literaturi... ipak - oni su "testirali" ovo & ono, a ko si Ti da u to sumnjaš, kad i sam nisi testirao... kakva logika, Bože me sačuvaj...

Citat:
Srđan Pavlović: Jeste, NASA astronauti kazu da Mesec nije od feta sira vec od neke tamo prasine,
mene su nasli... da sputavaju u formiranju individualnog stava...

Pa vidiš, razlika je u tome što Ti NISI išao na mesec, a ja JESAM koristio neke stvari o kojima se ovde piše...

S druge strane:
Citat:
Pre bih rekao da ti imas problem sa nepoverenjem, nego sto ga ja imam sa poverenjem

...mogu i ja da dođem ovde i kažem - "znate, ja imam kod kuće Leaf, Sinar, pravim ultramega dojajne fotke i imam 90000 prodaja mesečno... ali neću da vam pokažem".
Kao što smo u više navrata imali i ono - "ja imam stotine fotki sa ovog ili onog tela i ovog ili onog objektiva i one ne valjaju ništa, ali - neću da vam pokažem".

"Problem sa nepoverenjem"... indeed...
To se zove problem sa izmišljanjem svog alter-ega kod pojedinaca, koji se nađu u nebranom grožđu kada to trebaju da dokažu. Dokaz za to je i činjenica da NIKAD za fotke ne prozivam ljude koji nisu najglasniji u pljuvanju nekoga i/ili nečega. Prozivam one koji izmišljaju.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 20.09.2009. u 12:47 GMT+1]
 
0

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Pentax K-x - napad na entry klasu20.09.2009. u 15:18 - pre 177 meseci
Pentax je mozda ok aparatic, ali je trzisno i marketinski mnogo iza C/N/S tabora.
Tako da trositi slovca u tom smeru nema svrhe.
Sta vise i Sony je relativno (za sada deplasiran).Mada ima potencijala da pregazi Nikon (dokle god Nikon zavisi od drugih proizodjaca senzora to moze biti strateska, a ne operativna slabost).
Pozz.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Pentax K-x - napad na entry klasu20.09.2009. u 17:18 - pre 177 meseci
@StORM48
Citat:
Da li Ti uopšte čitaš šta pišeš - "NASA, sir.. prašina...", a pričamo o komentarisanju testova

Prozivka je vise upucena na nacin obracanja ljudima koji ovde pisu, slagao se ti sa njima ili ne,
mislim da nema potrebe za takav nacin. Vidis, smeta ti kada ja napravim nekakvu analogiju ili "prozivku", koju se
pravis da ne razumes, a sa druge strane, svaki (drugi, treci...) tvoj post, obicno na kraju, ili kao zakljucak,
ili kao post skriptum (pa jos malim slovima kao fora), sadrzi neku ironicno - satiricnu recenicu upucenu da izazove
cist flejm ili uvredi sagovornika, i generise dalji flejm. Ako bude potrebno napravicu jednu "malu" kolekciju tih obracanja korisnicima
i postaviti sve u jedan post, cisto onako da imas bolju sliku, i da lancia moze da vidi da se ne radi o "retorickom pitanju",
vec pitanju odnosa prema sagovornicima i ucescu u diskusijama na nacin primeren jednom Super Moderator-u.

Eto, to mi samo smeta, nemam primedbu na tacnost informacija koje iznosis, vec nacin na koji to radis.
 
0

EmirHozic

Član broj: 158868
Poruke: 520
92.36.241.*



+7 Profil

icon Re: Pentax K-x - napad na entry klasu20.09.2009. u 17:22 - pre 177 meseci
evo sad nesto gledam dostimavanje kompozicije na k-7
sa obicnim objektivom, tilt and shift, a nigdje ni spomenuto u narodnim masama, a nevjerovatno bitno za pro arhitekturu
definitivno je pentax parsecima iza C N S
 
0

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Pentax K-x - napad na entry klasu20.09.2009. u 17:55 - pre 177 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Koliko znam i Nikon ima bele objektive tako da...

mora da su onda ovo ovde sve beli Nikoncici, doduse "zamaskirani" crvenim prstenom po obodu da se sto teze prepoznaju...





Pozz
Prikačeni fajlovi
 
0

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Pentax K-x - napad na entry klasu20.09.2009. u 18:26 - pre 177 meseci
Sta ove fotografije sa Canonom znace ?
Znamo da je dobar.
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Pentax K-x - napad na entry klasu20.09.2009. u 18:27 - pre 177 meseci
Znače zezanje - pročitaj stranicu/dve ispred. To nam je razbibriga

Pozdrav
 
0

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Pentax K-x - napad na entry klasu20.09.2009. u 19:27 - pre 177 meseci
Koliko su mene brisali zbog off-a, a vidi sad.
Inace znas onu Storm, u sali uvali :)
Znam da navijate za C.
Ali sam se vec sviko.
Ne mari.
Pozz.
 
0

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
79.101.69.*



+3 Profil

icon Re: Pentax K-x - napad na entry klasu20.09.2009. u 19:45 - pre 177 meseci
Canon je zakon :-))))!!!
 
0

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Pentax K-x - napad na entry klasu20.09.2009. u 19:53 - pre 177 meseci
je Zakon
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
0

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Pentax K-x - napad na entry klasu
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11734 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.