Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FreeBSD bug grants local root access

[es] :: Advocacy :: FreeBSD bug grants local root access

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 12182 | Odgovora: 86 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: FreeBSD bug grants local root access17.09.2009. u 22:59 - pre 176 meseci
Nemam pojma gde vi to sve vidite, ja u Kraljevu znam jos njih dvojicu koji POVREMENO koriste Linux :) Nema reklama, niko to ne spominje kao da se ne valja i tako... Na netu isto ne vidim neke linux banner-e na sve strane, jbt ja ne znam kako bih saznao za Linux uopste :) Jel se to maze na hleb mozda? :)

'k shvatam vasu poentu nego ja komentarisem samo sa moje tacke vidjenja sto se reklamiranja linuxa tice, a za FreeBSD nisam nikad ni cuo dok mi Ivan Jelic nije rekao da kod njih na PMF-u ima dosta BSD-ovaca... Ono underground os totalno ;-)


make love - !war
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2789 Profil

icon Re: FreeBSD bug grants local root access17.09.2009. u 23:49 - pre 176 meseci
Linus možda danas nema mnogo potrebe da se reklamira, jer je izgradio ime, ali da bi se ime izgradilo, bitna je reklama. Sigurno Linus nije nešto radio u šupi i tuda slučajno prolazio lik iz IBM-a, spotakao se i saznao za njega. Isto važi i za BSD i sve ostale koji su izgradili imena. Nekakav marketing je morao da postoji.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: FreeBSD bug grants local root access17.09.2009. u 23:52 - pre 176 meseci

[off]

Citat:
combuster:a za FreeBSD nisam nikad ni cuo dok mi Ivan Jelic nije rekao da kod njih na PMF-u ima dosta BSD-ovaca... Ono underground os totalno ;-)


ako je BSD underground, sta je QNX ??? ;)

[/off]
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: FreeBSD bug grants local root access18.09.2009. u 00:04 - pre 176 meseci
Crna rupa? lol
make love - !war
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
91.148.87.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: FreeBSD bug grants local root access18.09.2009. u 02:12 - pre 176 meseci
Citat:
Nedeljko
To nije kontraprimer.

Koja je kafa bolja, zavisi od ukusa. Za mene su to sve ista gOBHA. Ne pijem nijednu. Da, reklama tu moze dati rezultate.

Kod struja je postojala jasna prednost naizmenicne nad jednosmernom - mogucnost prenosa na veliku daljinu i to ne zavisi ni od ukusa, ni od mirisa, vec je vrlo znacajna objektivna prednost.

Takodje, naveo sam konkretne prednosti Windows-a nad Linux-om, koje ne zavise od ukusa.


To sto ti ne pijes kafu ne znaci da preko 90% ljudi u srbiji ne pije kafu. Da je kojim slucajem edison umeo da napravi jefitnu i malu nuklearnu elektranu, ta znacajna prednost bila bi irelevanta.

Evo ti onda npr jos jedan primer, Developers Developers Developers, je na jednom predavanju rekao da google office nije toliko dobar, ali da su se reklamirali mnogo agresivnije nego MS i da je zato veliki broj ljudi poceo da ga koristi.

Citat:
Nedeljko
1. Kupuješ bilo koji hardver, bez razmišljanja da li radi i znaš da se vrlo lako instalira.
2. Skoro sav kvalitetan softver je napisan za njega uključujući i kvalitetnu podršku besplatnim softverom. Sve se to jednostavno instalira.
3. Lakše je naći pomoć kada nešto zapne. Mnogo više ljudi zna Windows. Možeš da pitaš komšiju, a dostupno je i više literature o njemu. Takođe, sistem administratori za Windows su jeftiniji.


1. Situacija sa linuxom zadnjih 5-6 godina se znacajno popravila, pa za sav noviji hardver vidis i drajvere za linux bez problema, takodje nisam imao nikakvih problema ni sa gomilom usb gadget-a(tv tuner, bluetooth, web kamere itd...), ovo je jedan veliki mit generalno

2. I ovo je diskutabilno veoma, imas neke programe na windowsima za koje recimo nemas toliko kvalitetnu alternativu, ne bavim se grafickim dizajnom recimo pa da mogu da ocenjujem kvalitet gimpa u odnosu na photoshop, ali kada je u pitanju stvari za developere mislim da tu linux ima sve sto i na windowsu mogu da nadjem za sebe.

A ako uzmes lakoce instalacija pa iskreno ako pogledas Fedoru/ubuntu/suse mislim da stvar tu generalno ide mnogo lakse nego instalacija windows aplikacija, plus sto je cela stvar uniformisana, pa svaka aplikacija se instalira na isti nacin, dok kod windows aplikacija tacno lepo vidis razliku izmedju nekoliko instalera. Plus ako ces da uzmes odrzavanje/update tu je linux mnogo bolji nego windows jer svaka distribucija ima lepo svoj repositori i sa dva klika misem ili jednom otkucanom komandom ti si updatovao apsolutno ceo sistem, dok na windowsu svaka aplikacija izmislja toplu vodu kako bi se updatovala.

3. opet jako diskutabilno, searchengini su postali veoma rasprostranjeni tako da ljudi jako lako mogu da nadju bilo kakvu informaciju, bez obzira da li komsija zna ili ne. i to nije tehnicka prednost. A ovo za cene admina, hmm u inostranstvu mozda , u srbiji admin radi na onome sta mu gazda da. Opet linux admin obicno odrzava veci broj racunara/servisa nego windows admin pa ako bacis racunicu (broj servisa ili racunara) / plata, linux admini imaju povoljniji koeficijent.


 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: FreeBSD bug grants local root access18.09.2009. u 04:53 - pre 176 meseci
Ucenje matematike po celu noc rezultira suludim idejama... Iz inata ima da instaliram Plan9 i da zaboravim na exploite i hacker-e :) A i veci underground od ovog ne postoji. A i zivo me interesuje kako ce ES da interpretira ovaj OS ;-) Ovo je picture mog buduceg desktopa:




Naravno bez slicica ovih geek-ova gore ;-)
make love - !war
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: FreeBSD bug grants local root access18.09.2009. u 11:13 - pre 176 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic: To sto ti ne pijes kafu ne znaci da preko 90% ljudi u srbiji ne pije kafu. Da je kojim slucajem edison umeo da napravi jefitnu i malu nuklearnu elektranu, ta znacajna prednost bila bi irelevanta.


Poenta je da kvalitet kafe zavisi od ukusa, a ovde se govori o objektivnim prednostima necega u odnosu na nesto drugo. To nije isto i zato poredjenje sa kafom nije adekvatno. Edison nije napravio takvu elektranu o kojoj pricas i zato su naizmenicne struje pobedile - znaci, zbog konkretnih prednosti u datim uslovima, bez obzira na propagandu.

Citat:
Dejan Lozanovic: Evo ti onda npr jos jedan primer, Developers Developers Developers, je na jednom predavanju rekao da google office nije toliko dobar, ali da su se reklamirali mnogo agresivnije nego MS i da je zato veliki broj ljudi poceo da ga koristi.


Ala su ti primeri, sve bolji od boljeg. Prvo neadekvatna poredjenja, onda poredjenja sa necim nerealnim i na kraju neproverene budalastine.

Citat:
Dejan Lozanovic: 1. Situacija sa linuxom zadnjih 5-6 godina se znacajno popravila, pa za sav noviji hardver vidis i drajvere za linux bez problema, takodje nisam imao nikakvih problema ni sa gomilom usb gadget-a(tv tuner, bluetooth, web kamere itd...), ovo je jedan veliki mit generalno

2. I ovo je diskutabilno veoma, imas neke programe na windowsima za koje recimo nemas toliko kvalitetnu alternativu, ne bavim se grafickim dizajnom recimo pa da mogu da ocenjujem kvalitet gimpa u odnosu na photoshop, ali kada je u pitanju stvari za developere mislim da tu linux ima sve sto i na windowsu mogu da nadjem za sebe.

A ako uzmes lakoce instalacija pa iskreno ako pogledas Fedoru/ubuntu/suse mislim da stvar tu generalno ide mnogo lakse nego instalacija windows aplikacija, plus sto je cela stvar uniformisana, pa svaka aplikacija se instalira na isti nacin, dok kod windows aplikacija tacno lepo vidis razliku izmedju nekoliko instalera. Plus ako ces da uzmes odrzavanje/update tu je linux mnogo bolji nego windows jer svaka distribucija ima lepo svoj repositori i sa dva klika misem ili jednom otkucanom komandom ti si updatovao apsolutno ceo sistem, dok na windowsu svaka aplikacija izmislja toplu vodu kako bi se updatovala.

3. opet jako diskutabilno, searchengini su postali veoma rasprostranjeni tako da ljudi jako lako mogu da nadju bilo kakvu informaciju, bez obzira da li komsija zna ili ne. i to nije tehnicka prednost. A ovo za cene admina, hmm u inostranstvu mozda , u srbiji admin radi na onome sta mu gazda da. Opet linux admin obicno odrzava veci broj racunara/servisa nego windows admin pa ako bacis racunicu (broj servisa ili racunara) / plata, linux admini imaju povoljniji koeficijent.


1. Koliko god da se popravila i dalje ne mozes da ladno odes u radnju i kupis bilo koje parce hardvera bez razmisljanja. Kako stoje stvari sa modemima?

2. Ne radi se o tome da li nesto sto imas na Windows-u imas i na Linux-u, vec obrnuto. Sto se tice lakoce instaliranja, da li si siguran da ces naci rpm za svoju distribuciju za sve sto je napisano za Linux?

3. Pa, i za Windows postoje search engine-i, ali postoje i komsije. Dakle, jeste u prednosti. Zamisli neku domacicu kako trazi resenje preko google-a. Da li ce joj biti lakse da pozove komsiju ili servisera umesto toga?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
93.87.139.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: FreeBSD bug grants local root access18.09.2009. u 12:27 - pre 176 meseci
Citat:
Nedeljko: 1. Koliko god da se popravila i dalje ne mozes da ladno odes u radnju i kupis bilo koje parce hardvera bez razmisljanja. Kako stoje stvari sa modemima?

2. Ne radi se o tome da li nesto sto imas na Windows-u imas i na Linux-u, vec obrnuto. Sto se tice lakoce instaliranja, da li si siguran da ces naci rpm za svoju distribuciju za sve sto je napisano za Linux?

3. Pa, i za Windows postoje search engine-i, ali postoje i komsije. Dakle, jeste u prednosti. Zamisli neku domacicu kako trazi resenje preko google-a. Da li ce joj biti lakse da pozove komsiju ili servisera umesto toga?


1. Kazi mi kako stoji neki novi microsoftov operativni sistem, ljudi umeju da cekaju i po godinu dana dok vendori ne izbace sve drajvere za novi OS.

2. Pa realno preko 95% aplikacija na linuxu je open source znaci mozes sa manje ili vise muke da ih kompajliras da radi i na windowsu. Ali primera radi hollywood koliko znam renderuje svoje (crtane) filmove preko linux-a

3. ako ta ista domacica ume da ode na facebook, ume da ukuca i u google-u ako nesto sto je muci.

A sto se tice budalastina i neadekvatnog poredjenja, pa kako da ti kazem pocni prvo od sebe.


 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: FreeBSD bug grants local root access18.09.2009. u 14:01 - pre 176 meseci
1. Je li taj OS uopste zvanicno izasao? Pitam jer nisam pratio. Ljudi ne cekaju godinama na drajvere, vec kupe komp sa preinstaliranim OS-om i koriste racunar bez da znaju sta je drajver.

2. Opet obrces stvari. Da, dobar linux softver radi i na Windows-u, ali da li vazi obrnuto. Imas li 95% dobrih windows programa na Linux-u? Kapiras li ti koji smer treba da dokazujes? Ovo sto si napisao je argument u prilog Windows-u.

3. Pa, i za comunity support treba imati neko tehnicko predznanje. Sta, sad ce domacica da zna sta to znaci ukljuciti/iskljuciti DEP/UAC. Ma, jok, dace pare serviseru i resice problem.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: FreeBSD bug grants local root access18.09.2009. u 14:02 - pre 176 meseci
Evo, pitao me telefonom je prijatelj nedavno zasto mu Google Earth ne radi na Linux-u p[ropisno. Nisam imao pojma bez da dodjem.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
93.87.139.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: FreeBSD bug grants local root access18.09.2009. u 16:16 - pre 176 meseci
Citat:
Nedeljko: 1. Je li taj OS uopste zvanicno izasao? Pitam jer nisam pratio. Ljudi ne cekaju godinama na drajvere, vec kupe komp sa preinstaliranim OS-om i koriste racunar bez da znaju sta je drajver.

2. Opet obrces stvari. Da, dobar linux softver radi i na Windows-u, ali da li vazi obrnuto. Imas li 95% dobrih windows programa na Linux-u? Kapiras li ti koji smer treba da dokazujes? Ovo sto si napisao je argument u prilog Windows-u.

3. Pa, i za comunity support treba imati neko tehnicko predznanje. Sta, sad ce domacica da zna sta to znaci ukljuciti/iskljuciti DEP/UAC. Ma, jok, dace pare serviseru i resice problem.


1. Pa vrati malo film u nazad kad je izasla vista, ili kad je izasao win 2000. Secam se da su mnogi cekali preko 6 meseci da bi izasli drajveri. Evo npr i ja sam imao problem za TV karticu pod vistom dravjer nije izasao, bio je samo xp 32 bit i xp 64 bit, linux je radio out of the box.

2. Za ovo pod dva treba definisati sta je dobar softwer, recimo iz mog ugla kao java developer-a, meni eclipse savrseno radi pod linuxom, i sve ostale java biblioteke. UI je isti kao i na windows/ mac masini. Znaci gledano iz mog ugla ja imam apsolutno sve sto mi treba za obavljanje mog posla na linuxu, opet kazem ne znam kako je to nekome iz ugla grafickog dizajna, web dizajna, montaze zvuka itd....

3. Pa ta domacica sve jedno onda da li ce da plati win ili linux serviseru. Ovaj ce svakako da se maze pivom po glavi :)


 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
93.87.139.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: FreeBSD bug grants local root access18.09.2009. u 16:17 - pre 176 meseci
Citat:
Nedeljko: Evo, pitao me telefonom je prijatelj nedavno zasto mu Google Earth ne radi na Linux-u p[ropisno. Nisam imao pojma bez da dodjem.


http://gnomejournal.org/articl...ktop-administration-using-vino
 
Odgovor na temu

darkonsm
darko milosev
agrobanka
srbija novi sad

Član broj: 226900
Poruke: 167
93.86.224.*



+6 Profil

icon Re: FreeBSD bug grants local root access18.09.2009. u 16:55 - pre 176 meseci
Nisam zeleo da se mesam ali cu ipak morati . Tvrdnja da je linux bolji VECINI nestoji i totalno je netacna .Vecini odgovara windows koji ima svoje mane ali i sustinske prednosti u lakoci koriscenja . Ljudi cesto zaboravljaju dve prednosti windowsa .Programi na windowsu su vecini bolji i drugo cim odes dalje od vec ugradjenih ili ponudjenih programa treba ti znanje koje po meni neopravdava cesto trazeni program.Ima mane recimo viruse PS Da je kojim slucajem linux ima udeo 90% bilo bi isto toliko virusa za njega koliko za windows . Ono sto je tacno i stoji linux ima suvise malo korisnika u odnosu sta nudi i umesto 2 ili 3 % realno je da bi zbog otvorenosti koda ,mogucnoscu pravljenja specijalizovanih deskop sistema za korisnika , firme itd trebalo biti bar 5 ili 10 puta vise ali bi ostao u manjini i da ima pravde i postenja u svetu a nema ga niti ce ga biti .
Za to ima vise razloga1 los marketink linuxa 2 Nemoralan monopol microsofta i odlican njegov marketing i trece a mozda i najbitnije i vidim da to mnogi vec svataju pretranao zahtevanje i pozivanje samo na open source .Mada moralno se tome ne moze nista zameriti to ustvari koci linux. Naravno nedaj boze da se odustane od open source ali veca fleksibilnost je potrebna i to uglavnom vecina linuxsas i uvidja.
I konacno da nezaboravim domacicu . Nije pomenut servis vec komsija kao prednost windowsa . Komsija se neplaca . Poz


[Ovu poruku je menjao darkonsm dana 18.09.2009. u 18:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: FreeBSD bug grants local root access18.09.2009. u 17:01 - pre 176 meseci
Deder, javite se kada rasprostranjenost Linux instalacija pocne da opada... ;)

Ubuntu je sve bolji, evo ova Alpha 6 koju sad testiram na Laptopu ima
boot animaciju koja pocinje opasno da lici na Windows ;)

Sve onako "glatko", "svetli", mekani prelazi... i tako... izgleda se aktivno radi
na uklanjanju Win95 smeka ;)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2789 Profil

icon Re: FreeBSD bug grants local root access18.09.2009. u 17:18 - pre 176 meseci


Ako ništa drugo ne dokaže da je Linux user frendly, ovo će - mogućnost prčkanja po udaljenom računaru.

Da se razumemo, ja ne mrzim Linux. Štaviše, volim ga. No, budimo realni.

[Ovu poruku je menjao Nedeljko dana 18.09.2009. u 19:12 GMT+1]
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
91.148.87.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: FreeBSD bug grants local root access18.09.2009. u 18:39 - pre 176 meseci
Citat:
darkonsm: Nisam zeleo da se mesam ali cu ipak morati . Tvrdnja da je linux bolji VECINI nestoji i totalno je netacna .Vecini odgovara windows koji ima svoje mane ali i sustinske prednosti u lakoci koriscenja . Ljudi cesto zaboravljaju dve prednosti windowsa .Programi na windowsu su vecini bolji i drugo cim odes dalje od vec ugradjenih ili ponudjenih programa treba ti znanje koje po meni neopravdava cesto trazeni program.Ima mane recimo viruse PS Da je kojim slucajem linux ima udeo 90% bilo bi isto toliko virusa za njega koliko za windows . Ono sto je tacno i stoji linux ima suvise malo korisnika u odnosu sta nudi i umesto 2 ili 3 % realno je da bi zbog otvorenosti koda ,mogucnoscu pravljenja specijalizovanih deskop sistema za korisnika , firme itd trebalo biti bar 5 ili 10 puta vise ali bi ostao u manjini i da ima pravde i postenja u svetu a nema ga niti ce ga biti .
Za to ima vise razloga1 los marketink linuxa 2 Nemoralan monopol microsofta i odlican njegov marketing i trece a mozda i najbitnije i vidim da to mnogi vec svataju pretranao zahtevanje i pozivanje samo na open source .Mada moralno se tome ne moze nista zameriti to ustvari koci linux. Naravno nedaj boze da se odustane od open source ali veca fleksibilnost je potrebna i to uglavnom vecina linuxsas i uvidja.
I konacno da nezaboravim domacicu . Nije pomenut servis vec komsija kao prednost windowsa . Komsija se neplaca . Poz
]


Niko nije ni rekao da je Linux u ovom trenutku bolji vecini, ali samo isticem neke stvari koje linux ima a windows nema. Ono sto sam na pocetku hteo da kazem pre jedno 10-15 godina Linux je bio u istoj situaciji kao i BSD sistemi. Slaba podrska raznolikog hardvera, veoma unfriendly okruzenje(sa aspekta prosecnog kostisnika koji je tad navikao da sve uradi sa next next finish), gde si sve podesavao sa editorom. Jednostavno bilo je apsolutno svejedno da li guras linux ili bsd na svojoj masini. Ono sto je linux comunity uradio isao je agresivnijim marketingom nego BSD druzina, sto je kao rezultat privuklo i malo vece igrace(recimo da IBM donira deo koda u linux kernel) , da sun portuje i java virtuelnu masinu. Poenta cele price jeste da na racun te agresivnije kampanje linux je privukao veci broj korisnika, dok je BSD ostao na brojkama manje vise na kojima je i bio. Linux desktop distribucije su otisle toliko daleko da je instalacija novih programa postala veoma jednostavna, da je odrzavanje samog sistema veoma jednostavno. Ja bi voleo kad bi i sam Microsoft se odvazio da napravi jedan takav servis gde bi na jednom mestu pored update-a svog sistema mogao da updajtujes i sve ostale pratece programe koje imas instalirane na sistemu, to bi generalno povecalo i samu bezbednost windowsa, jer bi isto tako sve te domacice instalirale nove programe jedino na takav nacin preko MS repositorijuma. Znaci mnogo teze bi im uvalio neki malware u neki skrndelj od softvera.

Sto se tice ove obrnute situacije mislim da bi situacija bila nesto bolja, jer linux / bsd i ostala unix buranija lepo i kulturno pustaju samo jedan root / administrator account, a svi ostali su korisnici, dok je windows davao korisnicima da sami sebi veselo svi do jednog stave administratorske privilegije sto je blago receno smrt za bezbednost sistema.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
93.87.162.*



+2789 Profil

icon Re: FreeBSD bug grants local root access18.09.2009. u 21:15 - pre 176 meseci
Dakle, ima li Windows objektivnih prednosti na desktopu, koje sam nabrojao ili nema?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: FreeBSD bug grants local root access18.09.2009. u 21:28 - pre 176 meseci
Citat:

1. Kupuješ bilo koji hardver, bez razmišljanja da li radi i znaš da se vrlo lako instalira.
2. Skoro sav kvalitetan softver je napisan za njega uključujući i kvalitetnu podršku besplatnim softverom. Sve se to jednostavno instalira.
3. Lakše je naći pomoć kada nešto zapne. Mnogo više ljudi zna Windows. Možeš da pitaš komšiju, a dostupno je i više literature o njemu. Takođe, sistem administratori za Windows su jeftiniji.


Sem prvog (zbog lose podrske ATI karticama i uredjajima koji su jbg win-only) apsolutno se ne slazem sa tobom.

Buduci da znam da poznajes Linux odlicno nije mi jasno kako mozes da kazes "Sve se to jednostavno instalira" a znas kakav je package management pod Linux-om, sto se kvalitetnog (citaj skupog i popularnog) sw tice - istina je, nema Photoshop za Linux ali o tome ne govorimo, govorimo o desktop masini a ne o nekoj dedicated masini za graficku ili video obradu (mada imamo i mi Maya-u)

I ovo za pomoc... Dokumentacije, foruma, review-ova, howto's, ma ima koliko god hoces i ako si imalo pismen problem mozes da resis... Istina je, nema toliko prijatelja koji ce laganica da administrira i reinstalira Linux kao sto ima ovih sto znaju to isto sa Windows-om...

Sve u svemu ovo se o5 pretvorilo u temu Linux vs Windows a ne znam iz kog razloga, vrtimo ovde istu pricu non-stop.

@Dejan Lozanovic

Ne znam sta si hteo da pokazes sa onim scrot-om... Osim da imas dobar taste za 'ziku ;-)


make love - !war
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: FreeBSD bug grants local root access18.09.2009. u 21:37 - pre 176 meseci
Citat:

Sto se tice ove obrnute situacije mislim da bi situacija bila nesto bolja, jer linux / bsd i ostala unix buranija lepo i kulturno pustaju samo jedan root / administrator account, a svi ostali su korisnici, dok je windows davao korisnicima da sami sebi veselo svi do jednog stave administratorske privilegije sto je blago receno smrt za bezbednost sistema.


Svasta - zasto bi nekoliko fizickih administratora na sistemu recimo delili isti login?

Takodje, ne razumem ovu pricu sa "korisnicima koji sebi daju administratorske privilegije" - kad kreiras korisnika na Windowsu on je samo korisnik i nema admin privilegije, i prema tome ne moze sebi nista da "da".

Ako mislis na korisnika koji instalira sistem ... pa taj isti korisnik na Linuxu isto zna root sifru, jer je on namestio sistem i sam sebi moze da dodeli root privilegije kad god zeli.

U cemu je tacno razlika?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: FreeBSD bug grants local root access18.09.2009. u 21:37 - pre 176 meseci
Nedeljko:
Citat:
1. Je li taj OS uopste zvanicno izasao? Pitam jer nisam pratio. Ljudi ne cekaju godinama na drajvere, vec kupe komp sa preinstaliranim OS-om i koriste racunar bez da znaju sta je drajver.


Kupis i racunar sa preinstaliranim Linuxom i ne moras da znas sta je drajver. Ili gresim?

Citat:
combuster:Ne znam sta si hteo da pokazes sa onim scrot-om... Osim da imas dobar taste za 'ziku ;-)


Hehe, slazem se :P
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: FreeBSD bug grants local root access

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 12182 | Odgovora: 86 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.