Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bačena baklja na autobus GSP-a!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bačena baklja na autobus GSP-a!
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21543 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Bačena baklja na autobus GSP-a!17.09.2009. u 23:21 - pre 177 meseci
Ma, naravno...nista strasno...samo je jedan od Francuza u zivotnoj opasnosti...bitno je da su nasi junaci zivi i zdravi, za dan-dva ce biti ponovo spremni da razbijaju glave, bacaju baklje, vitlaju nozevima.
To je mladost, vrela krv, treba razumeti...boys will be boys...i tako to.

 
0

Danijel Krmar
Novi Sad

Danijel Krmar
Član broj: 158660
Poruke: 325
*.static.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Bačena baklja na autobus GSP-a!18.09.2009. u 00:28 - pre 177 meseci
Citat:
finansijer: Ma dobro, malo su se momci pokoškali. Nije to ništa. Novine naduvaju zbog tiraža.

Da li je ovo sarkazam, ili si stvarno ozbiljan? Nemam reči kakav je naš narod stoka.
Citat:
Kako prenosi B92, stanje pacijenta se pogoršalo, on je na aparatima, pod stalnim nadzorom lekara i životno je ugrožen.

Ali da, setih se, to je ona antisrbska televizija, to oni samo huškaju protiv naše divne patrijostske omladine, koja se bori za srbstvo. Takvi navijači, koji žvižde, koji biju i lupaju su najobičnija stoka, kojima redom treba dati ne 10, već 20 godina zatvora sa društvenokorisnim radom. A i oni koji nalaze za takve opravdanja su sramota za bilo koju civilizovanu državu, i velikim su delom odgovorni za postupke ovih neandertalaca.
 
0

finansijer

Član broj: 232988
Poruke: 4
91.148.88.*



Profil

icon Re: Bačena baklja na autobus GSP-a!18.09.2009. u 08:37 - pre 177 meseci
Francuz koji je došao u Srbiju da radi!!! I vi verujete u te bajke. Novine puno izmišljaju. Verovatno se par pijanaca potuklo, prosuli kečap. A vi znate kako izgleda tuča pijanaca. Samo se teturaju, poruše stolove i stolice, ispružiš ruku ispred sebe i on mlati ko vetrenjča u prazno.
 
0

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.enmongroup.com.



+7 Profil

icon Re: Bačena baklja na autobus GSP-a!18.09.2009. u 08:49 - pre 177 meseci
Realno situacija sa huliganima je sve gora i gora. Kod nas treba da se uvede neki zakon ASAP koji ce takvo ponasanje da sankcionise na najstroziji nacin.
Zamislite da je u onom autobusu u koji su ubacili baklju bila neka mala beba (ovo pricam jer sam otac deteta starog 3 meseca). Sta da je ta baklja pala u kolica ili ispekla bebi lice i telo? Te kretene koji su bacili baklju u pun autobus treba smatrati za teroriste , ne za huligane. To je napad na civilno stanovnistvo i treba da se tretira kao teroristicki akt. Ako vec hoce da se ubijaju i lome lobanje neka im drzava iznajmi neku staru zgradu koja nicemu ne sluzi pa neka se tamo okupljaju i ubijaju medjusobno , ko ih faka... a ne da ugrozavaju zivote drugih ljudi koji uvek najebu jer su se nasli na pogresnom mestu u pogresno vreme. Ja glasam da se aktivira Goli Otok ponovo , samo sto ce sad biti rezervisan za ovakve skotove.

Iskreno, da sam bio u tom autobusu i da je nedaj boze ta baklja povredila nekog meni bliskog nasao bih skota koji ju je bacio i mucio bih ga do pred smrt... a onda bih ga jos mucio.

Mozda zvucim malo ludacki ali stvarno me ovakva desavanja izbacuju iz takta... Stoka pravi Somaliju od nase drzave i to bez grize savesti i realnog razmisljanja.




 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bačena baklja na autobus GSP-a!18.09.2009. u 08:53 - pre 177 meseci
To su one budaletine sto zvizde himnama. Medjutim normalnih ljudi ima vise od njih kao sto se i videlo po aplauzu koji ih je poklopio kada su poceli to da rade. Moze se reci da su takvi izdajnici Srpskog naroda . Mislim ako oce da se bije nek nacrta tacku na zidu pa nek udara glavom u nju dok se ne onesvesti. Ovo mi lici na osmisljenu organizovanu akciju onih koji zele da ostanemo crna rupa jer su poceli da napadaju i strance. Ne treba im to dozvoliti.
 
0

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
79.101.228.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Bačena baklja na autobus GSP-a!18.09.2009. u 09:12 - pre 177 meseci
Citat:
stil:  Medjutim normalnih ljudi ima vise od njih kao sto se i videlo po aplauzu koji ih je poklopio kada su poceli to da rade.


Međutim, dovoljan je samo jedan da unesreći celu porodicu.

Samo zamislite reakciju jedne porodice na vest da je jedan njihov član i u bolnici u teškom stanju.
Počev od njega samog koji se bori za život, celoj toj porodici sve se okreće za 180 stepeni ... pa da ne pričam kako i posao koji obavljaju trpi.

Neki se ne oporave ni od obijanja stana, a ne prebijanja ... njega ili bližnjeg.

Malo ko o tome razmišlja, sve se odavno svelo na puku statistiku i komentar ... ''još jedan, zar opet'' ... i tako već odavno ...


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bačena baklja na autobus GSP-a!18.09.2009. u 09:59 - pre 177 meseci
To sto kazes je apsolutno tacno. A i kod nas se u izvestajima lekara pominju samo fizicke traume. Niko se ne obazire na psihicke traume koje u mnogim slucajevima ostaju veoma dugo posle napada.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Bačena baklja na autobus GSP-a!18.09.2009. u 10:26 - pre 177 meseci
ima jedan komentar na tu vest,pa ko nije gledao komentar,evo citat [koliko je istina,ne znam]
Citat:
Na zalost, bio sam prisutan kad se sve desavalo. Panika i strah medju ljudima koji su dosli da uzivaju u popodnevu. Vrisak zena. Ljudi beze ostavljajuci novcanike, mobilne telefone i kljuceve od kola po stolovima. Strah od toga da ce neko potegnuti vatreno oruzije. Konobari beze u kafice i spustaju salone. Lete stolice, neko pali baklju koja bljesti. Cuje se kako puca staklo, lete flase i case, a zatim i stolice.

Odjednom tisina. Ljudi stoje zbijeni uz zgrade, u ulazu u trzni centar, ispred ulaza u kafice zbijeni, ne mogavsi da se sklone unutra jer su saloni vec bili spusteni. Dvojca konobara kao na ubrzanom snimku pronose ogromni plazma televizor preko ulice, u sigurnost koja se uz stravicnu tisinu i na nevericu pristnuh vec spustila na Obilicev Venac, prazne baste i preplasene Beogradjane.

U garazi ispred cijeg ulaza se sve odigralo guzva. Zene uzbudjene i uplasene zurno odlaze po svoje automobile. Ulicni prodavac stampe proverava da li je nesto od robe nasradalo u haosu, kao ne razmisljajuci o tome sta je moglo da se dogodi upravo njemu koji je stajao bezmalo u centru desavanja. Devojka i muskarac gledaju niz stepenice ka prolazu izmedju garaze i zgrade. Dole sedi mladic, povredjen je, krvari. Njegov prijatelj je pored njega. Mladic pokusava da pozove policiju sa mobilnog. Nepribran je. Ne moze da se seti broja... Devet, sta... Zna da treba da okrene devetku, ali sta jos? Prijatelj sa kojim sam dosao sklanja staklo razbijene case nogom sa kolovoza u stranu. Kola izlaze ne hajuci, gaze ostatak odnoseci svoje vlasnike u zurbi. Staklo prsti pod gumama.

Vracamo se u garazu. Izlazimo kolima. Hitna pomoc je vec tu. Konobar iz Irish Pub-a drzi veliku krpu, verovatno punu leda na okrvavljenom temenu. Na nogama je, krece se isprekidano, nervozno. Odlazimo niz ulicu dok se cuje sirena.

Posle svega praznina. Za koji dan letim nazad u grad u kome zivim. Tamo sam na privremenom radu. Nespokojan sam. Kakvoj cu se kuci vratiti jednog dana? Seta sa kojom se secam Beograda potseca me na scenu iz Radovana III u kojoj Radovan u napadu nostalgije idealizuje rodni kraj. Blato je Radovane, i seljaci se bodu nozevima!
(Srdjan Zgonjanin, 17. septembar 2009 20:30)


a finansijer,je l si ti sarkastican,ili je to tvoje stvarno misljenje? da su samo novine naduvale ,a u sustini 2 pijane osobe se sudarile i srusile stolove?!
i naravno kecap

...
zasto li mi se cini da ce za vikend beograd da bude demoliran :(
 
0

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.enmongroup.com.



+7 Profil

icon Re: Bačena baklja na autobus GSP-a!18.09.2009. u 11:03 - pre 177 meseci
A da... u nedelju se preporucuje ljudima koji poseduju lokale u centru da ugrade neprobojna stakla... posto ce verovatno da se ponovo ljudi bore protiv gay parade tako sto ce da obijaju frizidere za sladoled, trafike i butike... jednom recju STOKA.
Ne podrzavam ove gore pomenute sto prave paradu , ali ako oce ljudi da se prosetaju kroz grad neka im ... veci pederi od njih su se setali pa im niko nista nije rekao.


 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bačena baklja na autobus GSP-a!18.09.2009. u 11:25 - pre 177 meseci
@ Horvat Ovaj komentar na vest treba tutnuti pod nos onim sudijama koji se bave tim predmetima. Ako ne odreaguju zabraniti im da se bave tim poslom. Ako se necega boje neka to kazu a ne da nas ovako zavlace. Zbog toga sto ako se ne reaguje bice sve gore to je sigurno.
 
0

Danijel Krmar
Novi Sad

Danijel Krmar
Član broj: 158660
Poruke: 325
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Bačena baklja na autobus GSP-a!18.09.2009. u 11:38 - pre 177 meseci
Citat:
finansijer: Francuz koji je došao u Srbiju da radi!!! I vi verujete u te bajke. Novine puno izmišljaju. Verovatno se par pijanaca potuklo, prosuli kečap. A vi znate kako izgleda tuča pijanaca. Samo se teturaju, poruše stolove i stolice, ispružiš ruku ispred sebe i on mlati ko vetrenjča u prazno.

Par pijanaca potuklo? Da si pročitao ikakve vesti video bi da je grupu od 15-ak navijača Tuluza koji su sedeli u kafiću napalo 30-ak "navijača" partizana, i da je pri tome povređen i konobar kafića. Sigurno je i on bio pijan? Ajde pročitaj malo šta se desilo pre nego što lupaš:
Citat:
Reanimiran je i upućen na dijagnostiku. Na skeneru je viđeno jedno kontuziono žarište u mozgu. Došlo je u međuvremenu do pogoršanja opšteg stanja. Vitalni parametri su u padu, tako da je pacijent intubiran. Stavljen je na mašinu za veštačku ventilaciju

Izvor

Ali da, opet sam zaboravio, to nije patrijotski izvor informacija... jbg, to ne piše u kuriru.

I opet kažem, koliko god ti navijači bili problem, po meni ništa manji problem nisu ni ljudi koji ih podržavaju, ili koji minimalizuju štetu koju čine huligani.
Jednostavno te, ne znam ni ja više kako da ih nazovem, treba na prinudni društveno-korisni rad, ima mnogo toga da se uradi u ovoj zemlji.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Bačena baklja na autobus GSP-a!18.09.2009. u 11:56 - pre 177 meseci
@stil,da,ali prvo ih i treba uhapsiti,isto kao i one bombardere autobusa ,ali nesto ne cujem da su i jednu osobu uhapsili zbog tih napada
[a kao ne znaju ko je uradio to ;)]

Citat:

Dačić: Policija još vodi istragu

Policija još vodi istragu o tuči na Oblićevom vencu u Beogradu, u kojoj je teže povređen francuski držvaljanin, rekao je ministar
unutrašnjih poslova Ivica Dačić novinarima.

On je naveo "da je to još jedan primer koliko je atmosfera naelektrisana i da su u pitanju ekstremne grupe" i istakao da "država ozbiljno mora da se pozabavi tim pitanjem".

izvor


je l ce otvoriti "agenciju za bavljenje pitanjima huliganskih nacvijaca" sa budzetom od xy milijardi dinara ,100 zaposlenih i naravno, 0 ucinka


je l neko zna,od vas iz bg-a,da li u okolini tog irish pub-a postoje neke banke ili bilo sta drugo sto poseduje kamere?
 
0

finansijer

Član broj: 232988
Poruke: 4
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Bačena baklja na autobus GSP-a!18.09.2009. u 13:42 - pre 177 meseci
Ako je reč o tuči navijača u čemu je onda problem. U svim civilizovanim državama to je redovna pojava. Oko mladalačkih nestašluka ne treba praviti veliko pitanje.

A što se tiče baklje u autobusu i tu se sigurno preuvaličava. Možda je neko pripalio cigaretu (naravno da nije trebao jer je u autobusu zabranjeno pušenje).

Neki ovde prizivaju demoliranje Beograda. Hajde da ne preterujemo. Ako i dodje do nekog koškanja šta ima veze. Neko te raspali, ti raspališ nekog drugog, šalji dalje i magla. Ja sam optimnista, Beograd neće biti demoliran.
 
0

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.enmongroup.com.



+7 Profil

icon Re: Bačena baklja na autobus GSP-a!18.09.2009. u 14:06 - pre 177 meseci
@finansijer

Ne priziva niko demoliranje beograda vec govorimo da nekom odredjenom delu omladine smeta svaki K u ovom gradu ali samo iz razloga da bi mogli da pljackaju , pale, ubijaju i ranjavaju sve oko sebe . Ja bih voleo da u nedelju sve prodje bez incidenata ali mala je verovatnoca za to posebno ako sagledas kako pocinje ova tema. Ako je neko bacio baklju u bus pun ljudi, prebio navijace francuskog kluba i konobare , totalno mi realno zvuci da ce i u nedelju da nesto porazbijaju ili nekog da odvale od batina.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bačena baklja na autobus GSP-a!18.09.2009. u 14:17 - pre 177 meseci
@ finansijer To nije mladalački nestašluk . tačka. Relativizovanje postupaka tih ljudi ne vodi nikuda. Prvo su malo pokušali da ubiju policajca bakljom. Nije bilo reakcije. Zatim su ubacili baklju u autobus devojci u krilo. Nije bilo reakcije. Zatim su dečku razbili glavu i eto ga na intenzivnoj nezi. Treba reći stop i tačka.
 
0

crowder
beograd,srbija

Član broj: 226944
Poruke: 126
93.87.106.*



+3 Profil

icon Re: Bačena baklja na autobus GSP-a!18.09.2009. u 15:06 - pre 177 meseci
Ja uopšte nisam čuo nikakvu informaciju da li policija traga ili je uhapsila tog kretena
koji je ubacio baklju?
Da se ovde sprovodi zakon, tužilaštvo i policija bi već trebalo da pohapse ove kretene iz desničarskih
organizacija koji prete nasiljem u nedelju.Sve je to iz iste "kuhinje"-matrica 90-tih..
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Bačena baklja na autobus GSP-a!18.09.2009. u 15:10 - pre 177 meseci
@finansijer?!?!

1. nije "upaljena cigareta" nego je bacena baklja,a to je i potvrdio licno clan ovog foruma [pogledaj koju stranicu iza]
to NIJE "mladalacka ludost"
2. znaci ako ja npr odem u pariz,da navijam za "moj" klub,koji nije iz pariza,i sad ni ne pocne utakmica,ja odem na pice ,nit skacem nit mlatim barjakom kluba ili bilo sta,kulturno sedim,pijem pice i pricam i naleti bagra "navijaca" kluba protiv kog "moj" klub igra i umlati mene i moje prijatelje,to je "mladalacka ludost"???
3.niko nije pozivao na demoliranje,to je samo tuzna cinjenica,kad god je neki skup veci,bg najebe [i naravno poneka ambasada u istom],tako je na svakom "mitingu" ,tako je i kada se "navijaci" samo "prosetaju" gradom,a tako ce vrlo verovatno biti i u nedelju
 
0

finansijer

Član broj: 232988
Poruke: 4
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Bačena baklja na autobus GSP-a!18.09.2009. u 17:08 - pre 177 meseci
U nedelju neće biti ništa posebno. Sad mi je jasno zašto se podiže temperatura. Cilj je da se napravi glamurozna manifestacija i narod se podgreva za karneval. Tu je zadatak novinara da malo naduvaju vesti, od poneke muve da naprave slona. Usput će najbolje zaraditi ulični prodavci. Ispade da su Srbi neki loš narod. Sada i Francuzi traže da se izvrši istraga kao da je ovo njihova prćija. Mogli bi i oni malo da pripaze koga šalju u inostramstvo da gleda utakmice.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Bačena baklja na autobus GSP-a!18.09.2009. u 17:12 - pre 177 meseci
lepo je tebi :)
 
0

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Bačena baklja na autobus GSP-a!18.09.2009. u 18:04 - pre 177 meseci
@finansijer

Izvini da te pitam, da li si ti normalan?

... Ili nas zezas?
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bačena baklja na autobus GSP-a!
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21543 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.