Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Blog- Za i Protiv

[es] :: E-Marketing :: Blog- Za i Protiv

[ Pregleda: 2074 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pedja_N
Predrag N
nije poznata

Član broj: 221565
Poruke: 71
77.239.78.*



+4 Profil

icon Blog- Za i Protiv10.09.2009. u 17:43 - pre 177 meseci
Pitanje je jednostavno,vidim da na ES-u ima jako dosta uspesnih blogera
pa ako im ne bi bilo tesko da napisu svoja iskustva,vezano za blogovanje.
Koje su konkretno prednosti (ako ih ima) i mane (opet ako ih ima)??
Da li im je to u nekom trenutku pomoglo ili pak suprotno i sta misle o trenutnoj blog sceni kod nas?
Sve se ovo odnosi najvise (naravno) na IT blogove.
Nadam se da sam jasno napisao pitanja i da ste me razumeli. ;-)

PS Ako modovi misle da temi nije mesto ovde neka je premeste gde treba.
Hvala
 
Odgovor na temu

bobrock1

Član broj: 30653
Poruke: 105
62.193.156.*



+8 Profil

icon Re: Blog- Za i Protiv14.09.2009. u 11:14 - pre 177 meseci
Blog posmatraj kao mesto gde treba da pokažeš šta znaš što ti može koristiti u dobijanju poslova ili sticanju kredibiliteta.
Glavna mana je da pisanje dobrih članaka troši vreme.

 
Odgovor na temu

mp3men
Novi Sad

Član broj: 131434
Poruke: 199
*.mynsn.net.

Sajt: zanimljivostidana.com


+13 Profil

icon Re: Blog- Za i Protiv14.09.2009. u 14:39 - pre 177 meseci
evo mog nekog skromnog misljenja o Blogu,blogovanju ,Blogosferi...
Moje je misljenje da blog je jedna vrsta slobode misljenja i vi ste jedini (kao autor)koji odredjuje taj pravac slobode misljenja.

Kao prvo sto se bloga tice kao i na sajtu moras uvek postavljati postove u nekom kontinuitetu znaci..svaki dan ako si u mognosti po neki post.Inace jako brzo te posetioci"zaboravljaju".Komunicirati sa svojim posetiocima (odgovaranje na postove komentara) a ne da blog izgleda "automatsko pisanje"Pisati kvalitetno i pravilno( gramaticki),uvek imati nesto zanimljivo sto ce posetioca privuci i sledeci put na tvoj blog.

Prednost kao sto sam rekao neka sloboda misljenja.Ako opet gledamo sa neke ajd' nazovi tenhicke strane je u tome da je veoma lak za "rukovanje"cak i najobicnijm pocetnicima na internetu, google mnogo brze indeksira objavljenje stranice kod nekih blogera se to desava u roku 4 do 5 minuta.Kao na primer google-ov blogspot-ove ili wordpres-ove stranice.
Samim tim veca mogucnost dolaska posetilaca na blog ako je tvoja vest ili post sveze objavljen/a.Naravno moras se angazovati da se blog doda u neke(bas kao i kod web sajtova) direktorijume sajtova ili blog agregatore (kod nas u Srbiji najpopularniji Blogodak) time dobijate posetioce.

Opet iznosim svoje misljenje da je jedina mana blogovanja u tome ( ako hostujete blog na nekim od servisa) pravila, koja morate da postujete.
I uvek vam visi iznad glave pitanje da vam neko ili neki blog servis moze ukinuti blog!
Time mozete izgubiti sav neki svoj mukotrpni rad i zalaganje oko bloga.
Uvek gledajte da predjete na svoj licni domen pa onda blogujte(ja licno to pokusavam ovih dana da resim)

Sto se tice Blogosfere kod nas na ovim Balkanskim prostorima konkretno kod nas u Sbiji( za ostale drzave Balkana ne znam situaciju nisam upucen toliko) stanje se po malo popravlja.Mada vlada internet sferom Srbije misljenje da blogovi nemaju sta da ponude za procitati.ODMAH DA VAM KAZEM DA TO NIJE ISTINA!

Prelistajte,posetite malo blog agregatore Blogodak,Feed blog,Serbian Bloggers,Planeta Srbija slovenacku Blogorola,hrvatski Blogariat blog lista regionalnih blogova Blogostaj siguran sam da ce te naci pregrst dobrih blogova kao i njihovih autora koji su vredni paznje i citanja.

U Srbiji je od strane blogera pokrenut to moram da napomenem i Blog Open konferencija koja se svake godine organizuje u drugom gradu.
Ove godine je to bilo u Nisu.BlogOpen je zamišljen kao niz događaja na kojima blogeri imaju priliku da se sastanu u neformalnoj atmosferi, radi upoznavanja, razmene iskustava i ideja i uspostavljanja saradnje. Tu mozete cuti predavanja o blogosferi, internetu i informatici, kao i društvu na čiji razvoj IT generalno utiče.
na

Po nekim istrazivanjima Republickog Zavoda za Statistiku iz septembra 2008. godine 25 posto korisnika interneta čita blogove, a prema istom istraživanju čak 35,6 posto stanovništva Srbije koristi internet.U Srbiji ima preko 20.000 blogova i taj broj raste svaki dan po nekim istrazivanjima opet.

Na kraju nemojte me optuzivati na ovako velikom postu...sta cu moram kada sam i sam bloger vec 3 pune godine.Ako sam malo off topic sorry narode.I da vas odmah upozorim blogovanje je zarazno nemojte reci da niste znali ako pocnete blogovati
 
Odgovor na temu

Pedja_N
Predrag N
nije poznata

Član broj: 221565
Poruke: 71
77.239.78.*



+4 Profil

icon Re: Blog- Za i Protiv15.09.2009. u 15:38 - pre 177 meseci
Uh,vec sam se bio zabrinuo da je tema propala.

@ bobrock1,mp3men

Hvala vam na odgovorima, mp3men,tvoj odgovor je zaista za pohvalu zbog opsirnosti i licnog stava.
Koliko je kod nas blog populacija uticajna,posto znam da u nekim zemljama blogeri bas imaju jak uticaj.
Da li je i kod nas tako ili pak ne?
Ako je blog na primer tehnicke prirode (IT) da li po vama sme imati nekog licnog pecata i koliko bi to smelo
da se mesa?Ja licno mislim da cisto tehnicki blogovi bez nekog osvrta autora smaraju i nekako "nemaju dusu".
A opet sa tim treba pazljivo,da se ne bi blog pretvorio u neki tipa "sada sam,rucao,oprao zube idem spavati" itd.
Takodje pitanje,da li ste nekada imali nekih hajde da kazemo, neprijatnih situacija ,zbog stavova koje ste izneli na blogu?

Jos jednom hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: Blog- Za i Protiv

[ Pregleda: 2074 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.