Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

privatan biznis....

[es] :: Vodič za posao :: privatan biznis....

[ Pregleda: 5901 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mire_zr
mirko kerkez
GImnazija, zrenjanin
Ljubljana

Član broj: 175940
Poruke: 35
93.86.192.*



Profil

icon privatan biznis....10.09.2009. u 15:25 - pre 177 meseci
pozdrav svima...

pokusavam preko interenta da iskopam neku ideju za privatan biznis, otac mi je dobio otpremninu u naftagasu pa pokusavamo da dodjemo do nekog resenja.... da li neko ima ideju??


mislili smo mozda da pokusamo sa uvozom kola iz svedske, posto tamo imamo rodjake a i trenutno najjeftinija kola su tamo....da li neko moze da kaze nesto vise o procedura uvoza kola iz svedske??

hvala svima, pozdrav
mireeeeeeeeee
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: privatan biznis....10.09.2009. u 17:13 - pre 177 meseci
pa za pocetak zavisi s kojom lovom mislis da pocnes [nemoj tu da pises cifru]

pa onda sta znas da radis[tvoj otac] pa mozda taj posao da otvorite [pruzanje usluga,zanatska radnja...]

a i ideje [i poslovne] kostaju..


sto se tice uvoza iz svedske,ne znam koje su cene tamo,ali da bi se time bavio,moras da imas dosta eura sa minimum 3-4 nule ,da ulozis,auto neces istog trena kad ga prevezes preko granice prodati...
u racunicu za nabavljanje auta iz svedske nemoj zaboraviti na benzin/dizel koji je neophodan za vozilo,na barem jedno nocenje vozaca,na to da ako neces sam voziti treba da das neku lovu vozacu...i tako dalje...
i pored svega toga,treba da nadjes kupca...
 
Odgovor na temu

mire_zr
mirko kerkez
GImnazija, zrenjanin
Ljubljana

Član broj: 175940
Poruke: 35
93.86.192.*



Profil

icon Re: privatan biznis....10.09.2009. u 17:46 - pre 177 meseci
lova nije mala ali nije ni velika, ima je dosta za zapocinjanje dobrog i profitabilnog biznisa...

sto se tice uvoza kola iz svedske, mislim da bi najpre poceli sa nekim jeftinijim kolima, do tamo treba avionom 150e a busom 110e... u povratku dva nocenja, znam dobre hostele za 15 e jer sam vec isao kolima do stoholma... znaci putni troskovi u oba smera + benzin u povratku bi trebali da izadju oko 350 e... ne bih se zurio sa prodajom kola ovde, sacekao bi pravog kupca i pravu cenu...


takodje, naisli smo na novu ideju, izgradnju teniskih terena.... pricao sam sa jednim likom koji ih drzi u zrenjaninu, naplacuje 500din/1h i kaze da mu je od maja do septembra prebukirano 16h-23h...svaki dan.... u novom sadu su cene oko 900-1000 din/ 1h.... samo treba naci dobru lokaciju a izrada terena bi kostala 3-4hiljade evra....
mireeeeeeeeee
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: privatan biznis....10.09.2009. u 19:52 - pre 177 meseci
hmm auto vremenom gubi na ceni ,to nemoj zaboraviti

sto se teniskih terena tice...mislis da kupis plac,prekopas ga,utapkas bacis sljaku ,ogradis,stavis mrezu i to je to?
ili da imas trenere,da imas radnike koji ce to uredjivati...sve to kosta...

dobro razmisli sta ces i ne zaleci se s lovom,to ti je moj savet
i ne spiskaj sve odmah [najpametnije mozda bi bilo u nekretninu da ulozis,ali ni to nije sigurno]
 
Odgovor na temu

mire_zr
mirko kerkez
GImnazija, zrenjanin
Ljubljana

Član broj: 175940
Poruke: 35
93.86.192.*



Profil

icon Re: privatan biznis....10.09.2009. u 21:39 - pre 177 meseci
jel moze neko da napise konkretno kako ide procedura oko uvoza kola iz svedske?
mireeeeeeeeee
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+133 Profil

icon Re: privatan biznis....14.09.2009. u 13:22 - pre 176 meseci
meni nije jasno kako neko ima pare a ne zna sta da radi... pa jedno 100 mogucnosti imao da imam jedno 50k... ne bi mogao da se odlucim sta cu da radim...
 
Odgovor na temu

banjo88e

Član broj: 179676
Poruke: 40
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: privatan biznis....14.09.2009. u 16:15 - pre 176 meseci
I nije bas tako,kad covek nema znao bi sta ce,kad ima ne odlucuje se bas lako i sve manje ima povjerenja u poslovne ideje,iz iskustva govorim.
Za terene ne znam,al pazi ako Djole,Ana i JJ nazaduju i ako ih za 2,3 god ne bude nigde i interesovanjece opasti,bas kao sto je i postalo :)
 
Odgovor na temu

jasamkonj

Član broj: 206494
Poruke: 18
*.cable.triera.net.



+5 Profil

icon Re: privatan biznis....14.09.2009. u 16:53 - pre 176 meseci
Neznam tačno kako ide ali otprilike ti kupiš automobil u Švedskoj i napraviš tamo prepis vlasništva (U DE znam da platiš 7% poreza na cenu automobila, kako je u SWE nemam pojma). Onda na granici sa Srbijom platiš porez (koliko je ne znam, sigurno oko 20% cene automobila), tu ga prijaviš i to je to.

Ja sam se bavio kupovinom i prodajom polovnih automobila u EU (cca 10 godina) i moj savet je da zaboraviš taj biznis jer kasniš barem jedno 10 - 20 godina. Nije to kao što je nekada bilo kada si kupio automobil za 1000€ i prodao ga za 2000€ za 7 dana. Cene automobila padaju svakog meseca a posledice ove krize će ljudi osećati još jedno 5 godina ako nas ne strefi još neka kriza do tada a znaj da ti kola nećeš prodati istog trenutka. Pre nego što započinješ taj biznis, proveri "likvidnost" tržišta, suppla&demand pa se pitaj da li ti se isplati dovesti automobil iz SWE u SRB za minimalnu zaradu kada postoji velika mogućnost da će ta zarada nestati za to vreme dok ti auto bude stajao na parceli. Ja sam imao X (X = puno) slučajeva kada su mi automobili stajali i po godinu i po dana pa sam tu izgubio sav zarađen novac u prošlih 12 meseci. Ne vredi živaca.

Kakvo je stanje u Srbiji ne znam ali za Sloveniju znam da ljudi ne kupuju uvežena kola jer su tu zbijani kilometri itd. pa taj biznis slabo prolazi u SLO ali ako već neko hoće takva kola onda otvori mobile.de i ide sam u DE. Ja iz Ljubljane do Dresdena potrošim min 200€ tamo i nazad, a kako si ti izračunao 350€ iz Srbije do Švedske it blows my mind.

Ako već silno hoćeš taj novac da uložiš u carmax onda kupuj automobile do max 2000€ uz miminalnu zaradu ili uvezi kola visoke klase jer danas malo ko ima para da kupi sebi auto a pogotovo u Srbiji zato imaš dve grupe potencijalnih kupaca, ljudi ili kupuju nešto do max 1500€ ili ćelave čike kupuju Q7, X5/X6, BMW 7, MB S i slično.

Automobil je najslabija investicija, uz to sutra će gorivo da poskupi, vlada će uvesti neke nove takse, poskupit će se održavanje kola, razvijaju se automobili na električki pogon itd. pa ćeš morati da zatvoriš radnju i izgubićeš dosta uloženog kapitala. Kada već imaš novac na raspolaganju onda ulaži u budućnost a ne u prošlost. Tu nećeš mnogo da se obogatiš.
 
Odgovor na temu

Ironhide

Član broj: 161582
Poruke: 101
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: privatan biznis....25.09.2009. u 14:11 - pre 176 meseci
Ne znam koja je cifra u pitanju, ali da sam na tvom mestu ja bi kupio neki 1/1.5 soban stan u blizini nekog fakulteta/više škole i izdavao bi ga.

To ti je najsigurnije, lova nije neka da se bogatiš ali je konstantna. Po meni je bolje imati redovno 250-300€ nego dobijati po 500-1000€ na svakih 6 meseci.

Mislim da uvoz kola je bacanje para, osim ako nemaš neke "akcije" pa da kupuješ kola od po 2000€ a realno vrede 10k pa da ih tako prodaješ.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+133 Profil

icon Re: privatan biznis....22.10.2009. u 15:35 - pre 175 meseci
Citat:
lova nije mala ali nije ni velika, ima je dosta za zapocinjanje dobrog i profitabilnog biznisa...


ako znas da je ima dosta za zapocinjanje profitfabilnog biznisa, kako to da ne znas koji je taj profitabilan biznis?
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: privatan biznis....22.10.2009. u 16:21 - pre 175 meseci
Ma ubaci se jednostavno u trgovinu, otvori neku obicnu prodavnicu (ili prodavnice) kad vec nemas ideju to ti je mozda nejjednostavnije. Jer tesko da ce ti neko pruziti na tanjiru dobru i originalnu ideju, jer ko je i ima sigurno nece da je podeli sa tobom - uradice to vec sam...
 
Odgovor na temu

quality
Lazarevac

Član broj: 71234
Poruke: 230
91.148.92.*

Sajt: www.bartprint.com


Profil

icon Re: privatan biznis....22.10.2009. u 18:14 - pre 175 meseci
brza hrana - ali na nekoliko razlicitih mesta...jeste vece ulaganje ali onda si pokrio vece trziste i neces zavisiti od jednog...nego ce vise da se obrce :D i ako jedan slabije radi tu su ostali da popune rupe, a ako nijedan neradi kako treba onda neznas da radis. Samo kvalitetno raditi i neces propasti.
Štamparija BART - www.bartprint.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: privatan biznis....

[ Pregleda: 5901 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.