Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć oko Goclever GC-5010FM BT

[es] :: GPS :: Pomoć oko Goclever GC-5010FM BT

[ Pregleda: 4107 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ac1bd4
Stara Pazova

Član broj: 76735
Poruke: 437
79.101.67.*



+35 Profil

icon Pomoć oko Goclever GC-5010FM BT10.09.2009. u 11:09 - pre 177 meseci
Treba mi ROM za ovaj uređaj, a nikako ne mogu da ga nađem na netu. Mislim da može i da se izvuče iz sličnog, ako ga ima neko i ako je voljan da pomogne? Naime fajlovi OS79C.img i U2B79C.bld mi trebaju. Prvi sadrži sliku WinCe 5.0, a drugi bi trebao da izdeli memoriju unutar uređaja. Ako nekoga interesuje nešto u vezi ovog uređaja neka pita, poprilično sam ga izučio.
 
Odgovor na temu

ac1bd4
Stara Pazova

Član broj: 76735
Poruke: 437
79.101.67.*



+35 Profil

icon Re: Pomoć oko Goclever GC-5010FM BT10.09.2009. u 14:47 - pre 177 meseci
Rešen problem. GPS je PNA koji pravi YF International Limited i kao i mnogi drugi ima YFshell. Sa download.goclever.net/serwis/update5010.zip sam skinuo firmware i sredio uređaj. Link ne radi sa FireFox-om ali radi sa IE. Za sve uređaje koje pravi GoClever može se naći firmware na download.goclever.net/serwis/ pa ili updatexxxx.zip ili xxxxupdate.zip gde je xxxx serija uređaja. Moguće je da radi i sa drugim proizvođačima koji koriste istu platformu. Tako npr. radi sa N5000. Ako nekoga interesuje fajlovi koji boot loader povlači su:

BTLDxxx.bld - Primarni bootloader. Ne bih se igrao sa ovim fajlom osim ako ne želite da upropastite uređaj ili znate šta radite.

U2Bxxxbld - Sekundarni bootloader. Potreban kada se deli interni fleš na particije. Sadrži "partition table". Može da upropasti uređaj ali malo teže nego BTLD... i moguće je da bi radio i neki od druge platforme ali teško. Sadrži i deo displej drajvera pa mora biti tačno od određene serije uređaja.

YFORMAT.fmt - Služi samo kao skretnica i daje komandu bootloader-u da formatira interne fleš particije. Potreban je kada je fleš pogrešno izdeljen sa U2B ili kada je potrebno resetovati registar jer briše i particiju na kojoj je registar.

OSxxx.img - Slika Win CE operativnog sistema.

YFAPP.wzp - Slika YFShell-a. YFshell se uglavnom pali umesto Win CE shell-a i obezbeđuje samo najpotrebnije stvari za rad uređaja pa je samim tim i "lakši", sa njim uređaj brže radi ali nema "desktop".

Logoxxx.bmp - Slika bootscreen-a. Može se zameniti drugom u bmp formatu ali je malo rizično, može da zezne bootloader.

YFGo2CE - Skretnica koja govori YFLoader-u da umesto YFShell-a učita Win CE. Fajl može da sadrži bilo šta ali mora biti makar 1 bajt veličine. Najlakši način da otključate svoj PNA sa YFShell-om. Samo ga postavite na karticu i restartujete uređaj. Učitaće se klasičan Win CE.

xxx morate zameniti sa nazivom platforme. Naziv platforme se može lako naći na sajtu YF International Limited, tamo su izlistani svi uređaji koje prave i po slici se mogu prepoznati. Za 5010 je 79C.

Eto, deo onoga što sam uspeo da saznam za dvanaestak sati. Nadam se da će nekome biti od koristi i da se neće mučiti kao ja.
 
Odgovor na temu

TruckyRS
Student
Bijeljina

Član broj: 235357
Poruke: 3
77.239.74.*



Profil

icon Re: Pomoć oko Goclever GC-5010FM BT11.10.2009. u 05:13 - pre 176 meseci
Imam symorp-ov uredjaj i zeznuli smo stvar sa navigacijom. Naime, instalirali smo win ce na karticu i koristili navigaciju kao pocket pc dok nismo uneli password u kontrol panelu i zakljucali uredjaj. pri palenju se pojavi wince desktop na kom samo stoji da se unese password koji inace znamo ali nema nikakvu opciju da se pokrene tastatura koja inace postoji na wince. probali smo sve kombinacije (vadjenje kartice, formatiranjem, pokusajem ukucavanja sifre na bilo koji nacin, svim i svacim cak smo i milana tarota zvali) i nista te stoga te MOLIM da mi pomognes i da mi posaljes te fajlove koje si pomenuo na forumu i ukratko mi objasnis sta da radim. navigacija je 4,3 inca


Hvala unapred,
Mladen
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: Pomoć oko Goclever GC-5010FM BT

[ Pregleda: 4107 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.