Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima

[es] :: Zaštita :: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 95515 | Odgovora: 290 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima13.09.2009. u 12:50 - pre 177 meseci
Pa hardware-ski firewall ne moze da stiti od virusa i malware-a, kao sto ne moze ni ruter sa svojim firewall-om da te stiti od malware-a, samo sto za razliku od rutera hw firewall prepoznaje i stiti od gomile hakerskih tehnika i upada (koliko efektivno nemam pojma)...

Citat:

Uostalom, pomešali ste babe i žabe: svaki, kako ga zovete, HW FW, ima u sebi softver koji ga kontoliše, tako da je svaki HW FW u stvari SW FW koji radi na pravilno odabranom ASIC-u, umesto na nekom x86 hardveru.


Heh, hvala ti na insight-u, ja sam mislio da se radi o nekoj 486-tici sa 8MB RAM-a... ;-)
make love - !war
 
0

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
dynamic-78-30-182-163.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima13.09.2009. u 13:14 - pre 177 meseci
ma ja to samo zato što nas ima različito potkovanih...
...uostalom, može MikroTile da radi i na toj tvojoj 486-ici :) :)

@dimković
..de si, glasu naš razuma... :)

...Da bi virus uošte slao neke validne pakete, mora prvo da se infiltrira, a tu na scenu stupa AV.

Uostalom, podvlačim ono što sam rekao: zabole me za viruse - oni rade svoj posao, ja radim svoj. njihov posao je da mi zagorčaju život, moj je da ih terminišem. za sada ja pobeđujem, a oni život samo čine zanimljivijim ;)
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
0

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
62.68.118.*

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima13.09.2009. u 14:54 - pre 177 meseci
Znači ipak sam bio u pravu, pošto taj HW FW uopšte ne može da prepozna razliku između web browsera i malicioznog programa koji za slanje sadržaja na net koristi regularan HTTP protokol...

Nego...

I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
Prikačeni fajlovi
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
93.86.221.*



+2789 Profil

icon Re: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima13.09.2009. u 15:05 - pre 177 meseci
A šta je ovo što čika drži u ruci? Nije valjda nešto bezobrazno, kad ja ne znam šta je to?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima13.09.2009. u 15:20 - pre 177 meseci
To je osmi OSI layer i sluzi za safe networking a dokumentovan je pomocu LaTeX-a ;-)
make love - !war
 
0

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima13.09.2009. u 23:16 - pre 177 meseci
Citat:
Horvat: ili ukratko treba da budes "mr.dr. informatike" da bi smeo da koristis racunar ,jer u suprotnom ako ne znas koje sve moguce portove,vratanca,ovo ono sto moze da iskoristi potencijalni "virus",ni ne treba ti komp,tako nekako?


Zaboravih da odgovorim na ovo, pa evo objasnjenja na sta sam mislio:

1. zarazeni fajl mozes pokrenuti ti, dvoklikom na njega ili opcijom File > Open iz neke aplikacije, ili to za tebe moze uraditi neki drugi proces (aplikacija, program, servis, nazovi to kako hoces). Ja ne znam za treci nacin, ako neko zna rado bih i ja stekao nova znanja. Ako ne znas otprilike sta ti sve "trci" na racunaru, i ne znas ni gde si kliknuo ni sta je to proizvelo, eto radosti za kreatore malwarea. Kazem "otprilike", jer svako moze da baci pogled na spisak aktivnih procesa, pa da uporedi sa takvim spiskom na drugom racunaru, pita nekog strucnijeg, progoogla, itd. i onda znas sta je otprilike normalno da se uvek nadje tu.

2. Vecina malwarea ostavlja bar neki trag o svom postojanju (ako nista drugo tu je barem izvrsni fajl), pa ako otprilike znas gde ti se sta nalazi, lako ces pronaci nezeljene goste. Ne pricam tu o onim fajlovima ubacenim u system32 za koje ni oni najiskusniji cesto ne mogu sa sigurnoscu da kazu da li jesu deo sistema ili ne, nego kad vidis novi folder tamo gde ga nedavno nije bilo, onda ne znam koliki duduk moras biti pa da ti ne bude makar malo sumnjivo odakle taj tu.

3. Malware mora nekako da prezivi restart masine, a za to postoji ogranicen broj nacina. E sad, jedini problem je pronaci sva mesta gde treba baciti pogled sta se sve pokrece automatski pri dizanju sistema, ali nije ni to bas bas toliko komplikovano. I tu mozes da pitas nekoga, progooglas itd.

Znaci, ne moras biti expert, ne moras znati za svaki exploit i svaki otvoren port, dovoljno je samo da vodis racuna o nekim stvarima i odrzavanje zdravlja na racunaru je mnogo laske. Kad vec spominjem zdravlje, evo zanimljivog poredjenja virusa svinjskog gripa i racunarskih virusa:

http://www.schneier.com/blog/a...s/2009/09/hacking_swine_f.html

Kao sto rece covek, sa 850MB koda u nasim genima, tu uvek ima mesta bar za neki exploit, i iako smo mi nauceni na neke mere predostroznosti (higijena, upotreba zastitnih sredstava, izbegavanje konzumiranja nekih materija i sl.) ipak se ponesto provuce. Znaci, naucis neke stvari o racunarima (ne na nivou mr. dr. informatike, vec neke osnovne ali bitne stvari), i vecina racunarskih bolestina ce te zaobici...
 
0

micky
Beograd

Član broj: 1819
Poruke: 286
194.106.182.*



+4 Profil

icon Re: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima14.09.2009. u 08:42 - pre 177 meseci
Odlicna stvar ..... http://www.sophos.com/products...rise/web/security-and-control/

Skenira na malware spyware viruse i ostala sr.... :)
 
0

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima14.09.2009. u 09:40 - pre 177 meseci
Citat:
micky
.Odlicna stvar ..... http://www.sophos.com/products...rise/web/security-and-control/

Skenira na malware spyware viruse i ostala sr.... :)


Koliko vidim, ne skenira nego zaustavlja "nezvane goste" na gatewayu. Slicna varijanta je i Netasq ili Cisco ASA serija, a sigurno ih ima jos (ja znam za ove)
 
0

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
62.68.118.*

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima14.09.2009. u 11:39 - pre 177 meseci
Ja noćas stavio Aviru umjesto Avasta, ostavio da skenira nekih 150GB i jutros sam imao šta da vidim. Preko 150 novih virusa/trojanaca/crvi, a skenirao sam isto to sa Avast-om i sve je bilo clean. Ja sam odmah rekao, a i mnogi drugi bi, bravo za aviru! No da li je to baš tako bajno?! Čovječe, ona je pronašla čak neke moje regularne programe kao trojance, programe koje sam ja pisao! Izbrišem taj moj navodni trojanac, kompajliram ponovo, i opet isto. Trojanac! 7 linja kôda u VB6, koji raruje temp folder gdje se nalazi i program, uz pomoć rar.exe iz WinRAR foldera. I to trojanac i opasnost medium?! E brate, previše je stvarno.
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
0

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
77.238.222.*



+26 Profil

icon Re: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima14.09.2009. u 11:46 - pre 177 meseci
Pa ima odredjenih nedostataka kada su u pitanju False alarmi i upravo to mu je jedan nedostatak, ali... Ne radi nista automatski i ponudi ti sta ces da radis sa tim odredjenim sumnjivim objektom i jednostavno na tebi je da odlucis hoces li brisati, ili ne, tako da sve ono za sta si siguran da je neutralno ostavi i rijesen problem. Ja sam doduse 2,3 puta imao false alarm, no stavio sam ga na ignore i that's it.
 
0

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
62.68.118.*

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima14.09.2009. u 13:06 - pre 177 meseci
Hmm, a reci mi još ovo pošto koristiš Aviru. Da li se tebi događa da kad uđeš u neki folder gdje ima jedan inficiran file, da ti Avira non-stop izbacuje onj pop-up gdje trebaš da odabereš šta ćeš sa tim fajlom. Meni se dogodi da je samo zbog jednog fajla izbacilo 20 prozora i izbacivalo bi i dalje da nisam isključio AntiVir Guard...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
0

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima14.09.2009. u 13:19 - pre 177 meseci
Sećam se jednog računara opasanog tog Avirom.
Bio je zaražen Smitfraud-om (koga naravno bio svestan) a kada sam zabo USB flash disk da ga počistim, počeo je da vrišti na SmitfraudFix ... sa gomilom tih prozora

Od onda mi je simpa :D
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
0

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
77.238.222.*



+26 Profil

icon Re: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima14.09.2009. u 14:01 - pre 177 meseci
Citat:
icobh: Hmm, a reci mi još ovo pošto koristiš Aviru. Da li se tebi događa da kad uđeš u neki folder gdje ima jedan inficiran file, da ti Avira non-stop izbacuje onj pop-up gdje trebaš da odabereš šta ćeš sa tim fajlom. Meni se dogodi da je samo zbog jednog fajla izbacilo 20 prozora i izbacivalo bi i dalje da nisam isključio AntiVir Guard...


Pa nesto slicno sam dozivio, tj. desavalo se da nakon sto mu jednom "otkrijem" lokaciju određenog .exe fajla (da budem precizan, crack određenog AV-a koji igrom slucaja nije problematican i koji doduse nikada i nisam koristio) da izbaci poruku da je to virus trojanac i sve dok ga ne uklonim sa racunara on ga prepoznaje kao virus i nikakva druga opcija ne dolazi u obzir, dakle nece jednostavno da odustane od tog fajla komandom ignore, ili sl.. :)

No uprkos svojim manama, zadovoljan sam detekcijom i pronalazenjem odredjenih gamadi i nekoliko puta je zaista bio na visini zadatka i nemam namjeru (za sada) da ga mijenjam, sve dok se ne pojavi neko mozda bolje besplatno rjesenje.
 
0

zoomtronic
CRM administrator

Član broj: 61978
Poruke: 188
*.mediaworksit.net.

ICQ: 177966434
Sajt: zoomtronic.blogspot.com


+28 Profil

icon Re: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima14.09.2009. u 14:06 - pre 177 meseci
Koristio sam i Avast, i AVG, i pandu, i ko zna šta sve, isto tako primetio sam da kod free verzija ne dobijaš full paket, nešto je osiromašen, naravno ko bi prodavao nešto i isto tako za džabe delio isti proizvod, ko bi onda kupio to, verovatno niko. Samim tim došao sam do saznanja da kroz te free verzije prođe tu i tamo ponešto, pa čak i da sam antivirus ne registruje, a više se puta dešavalo da mi prijavi da imam inficiran fajl koji je nemoguće dezinfikovati. Oda tada koristim licenciranu verziju KIS 2009 jer poseduje sve module kako za surfovanje , tako i za malware, spyware, spam... itd.
Plati pa klati...
Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.
Mark Twain

http://www.codeproject.com
 
0

micky
Beograd

Član broj: 1819
Poruke: 286
194.106.182.*



+4 Profil

icon Re: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima14.09.2009. u 14:16 - pre 177 meseci
Citat:
valjan: Koliko vidim, ne skenira nego zaustavlja "nezvane goste" na gatewayu. Slicna varijanta je i Netasq ili Cisco ASA serija, a sigurno ih ima jos (ja znam za ove)



da da to su odlicni uredjaji :) i cisco i sophos samo skuuuuuuuupi
 
0

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima14.09.2009. u 14:48 - pre 177 meseci
Citat:
micky: da da to su odlicni uredjaji :) i cisco i sophos samo skuuuuuuuupi


Pa pazi, Netasq sa jednogodisnjom licencom za AV modul i PDV-om izadje oko 1.000 evara. Za iole ozbiljniju firmu to i nisu neke pare. Od Sophosa sam do sada testirao samo softverska resenja, konkretno Sophos Endpoint Security and Control, i te varijante sa central menadzmetnom su mi se uvek svidjale, cak bih mogao reci da je to san svakog admina. Iz centralne konzole podesis sta od softvera sme da trci na klijentskim masinama, ostalo nema sanse da se pokrene. Takodje, sa jednog mesta pratis gde je sta detektovano od malwarea na pojedinacnim masinama, i imas punu kontrolu nad tim sta ce biti uradjeno sa svakim pojedinacnim sumnjvim fajlom, tako da ne zavisis od polupriucenih sluzbenika koji klikaju na Yes po defaultu. Uvek mozes videti da li su svi azurirani, i da li je neko od korisnika pokusao da izmeni podesavanja, i sa par klikova misem mozes uvek sve vratiti u stanje koje ti zelis. I jos svasta nesto lepo. Jeste da to kosta (za 50-ak masina od 1.000 do 1.500 evra, zavisno od proizvodjaca i mogucih popusta) ali vredi svaki cent. Verovatno je i ovaj Sophosov hardver OK, pitacu ih za malo vise detalja.
 
0

Vucko
Dejan Vuckovic
Novi Sad

Član broj: 22793
Poruke: 59
93.87.250.*



+1 Profil

icon Re: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima15.09.2009. u 20:17 - pre 177 meseci
Licenca za Sophos AV 5 racunara 2 godine kosta nesto preko 20.000 dinara.
U praksi veoma dobro resenje. Centralizovana administracija je OK ali je pravljen iskljucivo za poslovne korisnike.
Ima malo problema pri instalaciji na klijentima koji rade na xp home edition.
Imam sporadicna iskustva sa njim iz jedne manje firme koja ga koristi i mogu reci samo pohvalno za njega.
Za 3 godine iskustva nije bilo ni jednog problema.
 
0

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima15.09.2009. u 20:47 - pre 177 meseci
Ja koristim besplatnu Aviru i za moje potrebe je sasvim dovoljna.
Zeni sam na laptop stavio pro verziju avire i prijateljima isto, i tu treba napomenuti da to isto prakticno izadje besplatno resenje posto stalno daju neke promocije tako da godisnje barem 9-10 meseci je pokriveno sa promotivnim verzijama.

Sofos imamo placeno u firmi i to je po mom misljenju i iskustvu najgore djubre - gore od bilo kog virusa. Imam 3Ghz P4 i on ga pri radu sa kompleksnim excel fajlovima toliko uspori da jednostavno ne moze da se radi - gore od bilo kog virusa. Naravno da sam mu rekao da ne gleda excel fajlove i da su dolazili iz podrske da probaju da poprave, tako da sam ga na kraju 'popravio' uninstaliranjem, da bih nesto mogao i da uradim na kompjuteru.
 
0

micky
Beograd

Član broj: 1819
Poruke: 286
212.200.243.*



+4 Profil

icon Re: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima15.09.2009. u 20:53 - pre 177 meseci
Gresis sto se tice Sophosa ali ajde mozda je to bilo nesto vezano za taj comp....da ne ulazimo sada u detalje.Sophos je odlican software AV + FW
 
0

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima15.09.2009. u 21:02 - pre 177 meseci
Ne gresim, sofos je nevidjeno sra*nje.
Tebi kao administratoru je super posto ima lepu konzolu iz koje se sve radi remote i na dugme - san svakog administratora, ali kao antivirus nista ne valja.
I ne radi se o jednom kompjuteru vec o svim u kancelariji.
Za mene je kompleksan excel fajl kada ima 30tak sheetova punih brojeva i svaki sheet poziva novih 12 fajlova sa po 30tak sheetova e to ubije sofosa, a avira radi lepo.
 
0

[es] :: Zaštita :: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 95515 | Odgovora: 290 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.