Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

nostrifikacija diplome medicinskog fakulteta u Njemackoj?

[es] :: Vodič za emigraciju :: nostrifikacija diplome medicinskog fakulteta u Njemackoj?

[ Pregleda: 7445 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

haninijetosamtak
nemam
BL

Član broj: 232208
Poruke: 9
*.teol.net.



Profil

icon nostrifikacija diplome medicinskog fakulteta u Njemackoj?08.09.2009. u 15:50 - pre 176 meseci
jel imao neko iskustva s ovim? da li je za studiranje na privatnom fakultetu (konkretno - psihoterapije) potrebna nostrifikovana diploma medicinskog fakulteta?
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: nostrifikacija diplome medicinskog fakulteta u Njemackoj?08.09.2009. u 17:54 - pre 176 meseci
Nije ti potrebna diploma ni jednog fakulteta, jer mozes polagati test za upis.

E sad ako si studirao klinicku psihologiju, mozda ti moze olaksati skidanjem odredjenog gradiva. Ali da bi to proverio, trebao bi kontaktirati fax koji hoces da upises. Tamo ce proveriti kompatibilnost gradiva.

Ako si u Baden-Württemberg, evo ti adrese i telefoni skola http://www.rp.baden-wuerttembe...n%20f%FCr%20Physiotherapie.pdf

Mislim da ljudi koji su vec upasila neki fax u Srbiji su oslobodjeni polaganja tog prijemnog testa i moraju jedino da imaju adekvatnu diplomu nemackog jezika.


Obzirom da hoces da studiras psihoterapiju, diploma medicinskog faxa nije nuzna. Ona se moze nadgraditi i na psihologiju, pedagogiju, pa i na menadzment. Zavisi koji pravac zelis da ucis.


Evo ti jedan link i prelistaj sve na miru, ima puno korisnih info za studije u Baden-Württembergu.

http://www.study-guide-bw.com/addresses/page.html

poz



[Ovu poruku je menjao Isak666 dana 08.09.2009. u 19:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

haninijetosamtak
nemam
BL

Član broj: 232208
Poruke: 9
*.teol.net.



Profil

icon Re: nostrifikacija diplome medicinskog fakulteta u Njemackoj?08.09.2009. u 22:55 - pre 176 meseci
zavrsila sam medicinu a uvijek sam zeljela zapravo psihoterapiju..imacu dosta vremena da se raspitam dok budem ucila njemacki, ima dosta tih skola u Berlinu gdje idem..pa razmisljam da cak i ako mogu upisati skolu bez nostrifikacije da je ipak odradim jer cu imati vise mogucnosti za zaposlenje a vjerovatno ce mi drugacije racunati penziju..ma ne znam, tek slijedi heavy research o svemu..
 
Odgovor na temu

haninijetosamtak
nemam
BL

Član broj: 232208
Poruke: 9
*.teol.net.



Profil

icon Re: nostrifikacija diplome medicinskog fakulteta u Njemackoj?09.09.2009. u 18:38 - pre 176 meseci
@Isak666: pokusah da odgovorim, ali dobih ovo: Morate biti registrovani clan najmanje 7 dana da biste mogli da saljete privatne poruke

Anyway, odgovor je: vazi:) da li je neophodno nostrifikovati diplomu srednje skole prije nostrifikovanja diplome faksa??
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: nostrifikacija diplome medicinskog fakulteta u Njemackoj?09.09.2009. u 19:29 - pre 176 meseci
Super, dve glave bolje rade ;)

Mislim da ne moras da nostrifikujes diplomu srednje skole ;)


poz
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: nostrifikacija diplome medicinskog fakulteta u Njemackoj?

[ Pregleda: 7445 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.