Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Računar neće da se uključi posle restarta

[es] :: PC Konfiguracije :: Računar neće da se uključi posle restarta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7412 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
*.opera-mini.net.

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Računar neće da se uključi posle restarta04.09.2009. u 15:26 - pre 178 meseci
Pozdrav svima.
Prvo moram da zamolim moderatore da premjeste ovu temu u neki drugi forum za koji bi ista više odgovarala, jer ja zaista nisam vidio gdje bih drugo mogao da stavim istu.
Problem koji mi se javlja ovih dana je sledeći:
Računar mi radi savršeno normalno, i zbog neke instalacije ili nebitno zbog čega ja ga restartujem.
Posle restarta, na monitoru neće apsolutno ništa da se pokaže, kao da računar nije ni uključen, a jedino što se dešava je to da se čuje onaj zvuk iz računara ("beeping sound"). Posle 3 "beep"-a napravi pauzu i tako dok ga ne isključim sa napajanja.
Problem "rešavam" tako što računar ostavim bez napajanja na nekih 30ak sekundi, nakon čega ga ponovo priključim.
Kada ga priključim, pojavi mi se poruka u kojoj mi kaže "Overclocking Failed. Press F1 to enter bios or F2 to load default settings".
Tu ako pritisnem F1, uđem u bios, i kad izađem iz biosa, desi se isto - računar neće da se uključi.
Kada pritisnem F2 da loadujem standarna podešavanja, sve ostalo ide normalno.
Ono što mene zabrinjava je to da su u BIOSu SVA podešavanja vraćena na default, tako da ništa nije Overclockovano.
Operativni sistem sam reinstalirao, tako da do istog nije (uostalom, ne vjerujem da bi uopšte isti mogao ovako nešta da prouzrokuje).

Ono što mi je prijatelj predložio je da izvadim obje kartice iz RAM slotova (2x1GB) i da ih ponovo vratim.
To sam uradio ali nije pomoglo.

Jedan simptom koji me je naveo da pomislim da je grafička kartica u pitanju, je, drastičan pad FPS-a u igrama.

Zaista, nekako sam ostao bez ideja šta bi moglo da bude problem.

Hvala unaprijed,
Jezdimir Lončar.

P.S. Ako nisam dovoljno dobro opisao, recite koji vam dio nije jasan, pa ću pokušati da pojasnim :)
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Računar neće da se uključi posle restarta04.09.2009. u 15:47 - pre 178 meseci
Navedi sav hardver u toj konfiguraciji ukljucujuci i napajanje. Moze da se desi da premestimo temu u "PC Konfiguracije" gde joj realno vise mesto posto jos nisi izolovao komponentu koja pravi problem (vrlo je moguce da je ploca).
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
*.134.crnagora.net.

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Računar neće da se uključi posle restarta04.09.2009. u 16:03 - pre 178 meseci
Citat:

Mainboard : Asus P5B
Chipset : Intel P965
Processor : Intel Core 2 Duo E6420 @ 2133 MHz
Physical Memory : 1024 MB (1 x 1024 DDR2-SDRAM )
Video Card : NVIDIA GeForce 8600 GT
Hard Disk : WDC (250 GB)
Hard Disk : WDC (640 GB)
DVD-Rom Drive : PIONEER DVD-RW DVR-112D
DVD-Rom Drive : MagicISO Virtual DVD-ROM0000
Monitor Type : Samsung SyncMaster - 20 inches
Network Card : RTL8168/8111 PCIe Gigabit Ethernet Adapter

NorthBridge : Intel P965
SouthBridge : 82801HB/HR (ICH8/R) LPC Interface Controller

Processor : Intel Core 2 Duo E6420
Frequency : 2133 MHz - (current : 1601.22 MHz)
Number of Core : 2
Support : Socket 775 LGA
Cache L1 : 2 x 64 KB
Cache L2 : 4096 KB
Voltage VID : 1.313 V

Grafika
Manufacturer : Nvidia
Model : NVIDIA GeForce 8600 GT
Bus Type : PCI-Express
Total Memory : 256 MB
Texture Memory : 617 MB
Processor : GeForce 8600 GT
Converter : Integrated RAMDAC
Refresh Rate (min/max) : 56/75 Hz
Processor : G84
Revision : A2
Bus : 320-bit
Memory Type : GDDR3
GPU Frequency : 540 MHz
Shader Clock : 1188 MHz
Memory Frequency GPU : 702 MHz
Texels : 36800 MTexels/s
DirectX Support : 10
Pixel Shader Version : 3.0

*Copy/Paste iz PC Wizard 2009*

Što se napajanja tiče, zaista ne bih znao koje biješe, čini mi se neko od 450W.
Elem, ono što sam tek sada primjetio je da mi OS registruje 1GB memorije, a imam 2 slota memorije od po 1 GB.
Dal' ovi problemi mogu da budu zbog memorije, eventualno?
Ili da fino pogledam jel su obje kartice memorije fino priključene na ploču (mada, već sam to uradio više puta...)...


Citat:
Moze da se desi da premestimo temu u "PC Konfiguracije" gde joj realno vise mesto posto jos nisi izolovao komponentu koja pravi problem (vrlo je moguce da je ploca).

U tom slučaju se izvinjavam, kao što sam rekao, zaista ne bih znao šta bi mogao da bude problem.

Hvala na odgovoru.


Btw, da pojasnim:
Gore navedena poruka o Oclocku se javlja posle "POST" screena, a kada neće da se računar podigne.. Pa uopšte ne dolazi do istog.
Eto čisto ako neko nije skapirao :)
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Računar neće da se uključi posle restarta04.09.2009. u 16:25 - pre 178 meseci
Moze biti do memorije. Probaj racunar sa jednim DIMM-om. Ako se i dalje bude javljao isti problem probaj sa drugim. Mala je mogucnost da su otisla oba modula ako su uopste neispravna.
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
77.222.3.*

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Računar neće da se uključi posle restarta04.09.2009. u 16:30 - pre 178 meseci
Citat:
Binary Mind: Moze biti do memorije. Probaj racunar sa jednim DIMM-om. Ako se i dalje bude javljao isti problem probaj sa drugim. Mala je mogucnost da su otisla oba modula ako su uopste neispravna.

Ok, hvala, sada cu da probam da uklonim jedan pa drugi.
Elem, evo fotografije kada se ispiše ona poruka za Oclocking.
Takođe, snimio sam i audio fajl koji se čuje kada neće da se računar podigne.

“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Računar neće da se uključi posle restarta04.09.2009. u 16:38 - pre 178 meseci
Taj beep code koji si prilozio (jedan dugi i 3 kratka beepa) moze isto biti pokazatelj da nesto nije u redu sa grafickom karticom. Posle ovoga sa RAM-om, pod uslovom da ne uspe, izvadi graficku karticu iz PCI-E slota, obrisi kontakte koji idu u PCI-E slot gumicom za olovke i vrati graficku karticu.
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
77.222.12.*

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Računar neće da se uključi posle restarta04.09.2009. u 17:11 - pre 178 meseci
Evo već 30ak minuta sam probao ovo sa RAM-om, i, nemam pojma dal' je uspjelo.
Znači sve moguće kombinacije kojih sam se mogao sjetiti sam probao, i samo jedna radi - ona stara.
Ako ubacim bilo koju "karticu" u prvi slot na matičnoj aka DIMM_1a javlja se beep (3 puta kratko i često), kao da nema memorije.
Ako ubacim karticu u drugi slot, neće uopšte da se upali niti da "beep"-uje ni ništa.
Kombinacije razne sam probao, i evo jedino ova trenutna radi.
Znači, apsolutno mi nije jasno, ali imam neki osjećaj da mi nešta sa memorijom nije uredu, bilo sa slotovima na matičnoj, bilo sa samim memoriskim karticama.

Što se tiče grafičke, to bih eventualno mogao probati posle sledećeg restarta.

U svakom slučaju hvala na pomoći, ali izgleda da mi je servis jedina opcija ovde (s' obzirom da ja nemam više RAM-a koji bih eventualno mogao da probam, tj da zamjenim ove slotove što sad imam).

Hvala još jednom,
Jezdimir.

http://www.computerhope.com/beep.htm - na tom sajtu sam pronašao beep kodove za AMI bios.
Elem, meni su se dva koda javljala:
"3 short: Base 64K RAM failure"
kao i:
"1 long, 3 short: Conventional/Extended memory failure"
Izgleda da je definitivno do RAM-a problem.. :(
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Računar neće da se uključi posle restarta04.09.2009. u 17:51 - pre 178 meseci
Obrisi kontakte memoriskih modula gumicom za olovke i ocetkaj slotove nekom cetkom da bi ocistio prljavstinu pa probaj...
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
95.155.20.*

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Računar neće da se uključi posle restarta04.09.2009. u 18:10 - pre 178 meseci
Hvala na hintovima.
To ću vjerovatno probati sjutra, večeras mi je dosta stresova :S (umalo da zeznem 600 GB podataka)..

Javljam rezultate.

[Ovu poruku je menjao Jezdimir Lončar dana 04.09.2009. u 19:30 GMT+1]
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

fidel_urga
IT,BGD
Beograd

Član broj: 228152
Poruke: 146
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Računar neće da se uključi posle restarta05.09.2009. u 09:39 - pre 178 meseci
Me ni se cini da je jedna od dve stvari (ili obe):
1) Komponente koje imas su prilicni potrosaci i mislim da napajanje koje imas (450W staro 2-3godine) nije vise u stanju da ih napaja.To se rezultuije padom napona na naj opterecenijim linijama usle cega dobijas takve bipove ili odsustvo paljenja pa posle radi pa opet ne radi...
Resenje: Uzmi drugo napajanje (jace i novije po mogucstvu) i probaj.
2) Napajanje memorijskih slotova na maticnoj ploci nije u redu.sto se slaze sa onim delom o tome da prijavljuje samo 1 modul i da neki slotovi ne rade.

U stvari ima i trece:
3) `ladan lem na severnom mostu.

Kad nece da ti se ukljuci probaj ovu proceduru:
Dok je racunar ugasen, pritisni ga prstima, onako muski:)
Dok ga tako drzis pritisni taster za paljenje racunara.
Ako ti se normalno ukljuci imas krivca.

Napominjem da nisu retke i sve tri opcije zajedno.Pogotovo kod losih napajanja koja se koriste u duzem periodu vremena.
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
95.155.17.*

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Računar neće da se uključi posle restarta05.09.2009. u 09:51 - pre 178 meseci
Hvala na odgovoru.
Citat:
1) Komponente koje imas su prilicni potrosaci i mislim da napajanje koje imas (450W staro 2-3godine) nije vise u stanju da ih napaja.To se rezultuije padom napona na naj opterecenijim linijama usle cega dobijas takve bipove ili odsustvo paljenja pa posle radi pa opet ne radi...

Pa ne bih znao, mislim, mogao bih eventualno da probam da isključim neke komponente sa napajanja, for testings sake, npr DVD čitač i sekundarni HDD.
Mada, ne mogu da vjerujem da je ovo problem, jer računar je RELATIVNO nov, kupljen prije nekih godinu i po - dvije, i plaćen oko 500-600 eura (baš računar, ne računam monitor i sl).

Citat:
2) Napajanje memorijskih slotova na maticnoj ploci nije u redu.sto se slaze sa onim delom o tome da prijavljuje samo 1 modul i da neki slotovi ne rade.

Sa druge strane, ovo je vrlo moguće.

Citat:
3) `ladan lem na severnom mostu.
Kad nece da ti se ukljuci probaj ovu proceduru:
Dok je racunar ugasen, pritisni ga prstima, onako muski:)
Dok ga tako drzis pritisni taster za paljenje racunara.
Ako ti se normalno ukljuci imas krivca.

Bio bih ti jako zahvalan ako bi mogao da mi daš neki link gdje se tačno isti nalazi, pa da probam i ovo :)

Citat:
Napominjem da nisu retke i sve tri opcije zajedno.Pogotovo kod losih napajanja koja se koriste u duzem periodu vremena.

Pa istini za volju, stvarno nemam neko "state of the art" napajanje, ali ne mogu da skapiram da mi se isto zeznulo u nekom relativno kratkom periodu (mislim, u susjednoj sobi imam "mašinu" koja je stara već 8 godina, i radi sasvim solidno, a nadograđen joj je i hard disk, i memorija i to, i nikakvih problema sa napajanjem).

Takođe, probaću ovo i sa slotovima u toku dana.
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
212.200.223.*



+638 Profil

icon Re: Računar neće da se uključi posle restarta05.09.2009. u 15:29 - pre 178 meseci
ciscenje konektora graficke i memorijskih modula, i update bios-a, pod obavezno, isto mi se desavalo, samo mi je update pomogao (na P4C800 deluxe)
 
Odgovor na temu

kktigar

Član broj: 154653
Poruke: 111
*.teol.net.

Jabber: kktigar@hotmail.com


+5 Profil

icon Re: Računar neće da se uključi posle restarta05.09.2009. u 16:05 - pre 178 meseci
Imao sam jedan slucaj u kome je racunar radio normalno (bio je relativno nov-oko godine), dok mu se nije pojavila greska odnosno procesor, vadjenje, graficke, ciscenje slotova, ram modula i slicno nje pomoglo, tek posto je odnesen u servis receno mi je da je procesor otisao.
Naravno ne mora da bude ovo slucaj kod tebe!
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
95.155.17.*

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Računar neće da se uključi posle restarta05.09.2009. u 17:00 - pre 178 meseci
Citat:
guslac: ciscenje konektora graficke i memorijskih modula, i update bios-a, pod obavezno, isto mi se desavalo, samo mi je update pomogao (na P4C800 deluxe)

Flashing biosa mi je apsolutno zadnja opcija, jer to do sad nisam radio, i ne bih to sam pokušavao.
Ovo ću da probam ako ni u servisu ne bi ništa moglo da se uradi.

Citat:
kktigar: Imao sam jedan slucaj u kome je racunar radio normalno (bio je relativno nov-oko godine), dok mu se nije pojavila greska odnosno procesor, vadjenje, graficke, ciscenje slotova, ram modula i slicno nje pomoglo, tek posto je odnesen u servis receno mi je da je procesor otisao.
Naravno ne mora da bude ovo slucaj kod tebe!

Hmm, pa nekako mi ovo ne "miriše" na grešku kod procesora, mislim, posle onih beep kodova i svega toga.
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

fidel_urga
IT,BGD
Beograd

Član broj: 228152
Poruke: 146
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Računar neće da se uključi posle restarta07.09.2009. u 09:21 - pre 177 meseci
Severni most je cip ispod velikog hladnjaka na kome pise ASUS izmedju procesora i PCIE16x slota.
Sto se napajanja tice, ona na nasem trzistu mogu da budu neispravna odmah po kupovini ili ugradnji istog.Nije mi se jednom deslilo da ugradim napajanja "renomiranih" marki koji se vrate posle par dana na reklamaciju.

 
Odgovor na temu

doctordb

Član broj: 232090
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Računar neće da se uključi posle restarta07.09.2009. u 13:36 - pre 177 meseci
A napajanje?
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
78.155.40.*

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Računar neće da se uključi posle restarta07.09.2009. u 14:47 - pre 177 meseci
Citat:
Binary Mind: Obrisi kontakte memoriskih modula gumicom za olovke i ocetkaj slotove nekom cetkom da bi ocistio prljavstinu pa probaj...

Ovo sam upravo sada probao. Na žalost, nije.
Opet detektuje 1 GB rama (vidim u POSTu i u Windows), i opet isti problemi pri restartu.
Znači baš sam fino očistio sve slotove, i obje kartice, i opet neće fino da radi.

Citat:
guslac: ciscenje konektora graficke i memorijskih modula, i update bios-a, pod obavezno, isto mi se desavalo, samo mi je update pomogao (na P4C800 deluxe)

Grafičku još nisam čistio, mada evo kažu da bi možda mogao da bude problem i do nje (link), po ovim "beep"ovima.
Mada, onda jednostavno ne bi imao razloga da mi detektuje samo 1GB rama?

Citat:
fidel_urga: Severni most je cip ispod velikog hladnjaka na kome pise ASUS izmedju procesora i PCIE16x slota.

Mislim da znam gdje je sada, pa ću to probati.
Citat:

Sto se napajanja tice, ona na nasem trzistu mogu da budu neispravna odmah po kupovini ili ugradnji istog.Nije mi se jednom deslilo da ugradim napajanja "renomiranih" marki koji se vrate posle par dana na reklamaciju.

Citat:
doctordb: A napajanje?

A napajanje, to jedino mogu da probam da diskonektujem jedan uređaj pa da vidim jel onda ok, mada.. Ne vjerujem, jer sam već to probao, znači, bez jednog hard diska da podignem sistem, i ista greška, sve isto..

[Ovu poruku je menjao Jezdimir Lončar dana 07.09.2009. u 16:18 GMT+1]
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Računar neće da se uključi posle restarta07.09.2009. u 20:02 - pre 177 meseci
Nabavi neki provereno ispravan testni primerak napajanja i probaj kako ce masina da se ponasa. Moguce je da je ovo postojece pocelo da se kvari.
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
78.155.40.*

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Računar neće da se uključi posle restarta07.09.2009. u 21:56 - pre 177 meseci
Citat:
Binary Mind: Nabavi neki provereno ispravan testni primerak napajanja i probaj kako ce masina da se ponasa. Moguce je da je ovo postojece pocelo da se kvari.

Pa, ne bih znao gdje bih mogao da nađem isti. :(

Hm, ma ništa, znači u servis i prijatno :(
Hvala vam mnogo na odgovorima, u svakom slučaju.
:)
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Računar neće da se uključi posle restarta07.09.2009. u 22:20 - pre 177 meseci
Kada racunar pocne da baguje kao tvoj, obicno ako nemas rezervnih komponenti za testiranje, pisi propalo sto se tice kucnog prckanja... Servis je najbolje resenje, pogotovu ako ti jos vazi garancija.
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Računar neće da se uključi posle restarta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7412 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.