Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VB.NET dinamički povezivanje reporta sa podacima

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: VB.NET dinamički povezivanje reporta sa podacima

[ Pregleda: 919 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ilidan13

Član broj: 18118
Poruke: 48
*.vinet.ba.



Profil

icon VB.NET dinamički povezivanje reporta sa podacima02.09.2009. u 16:45 - pre 178 meseci
Pozdrav!
Pokušavam da napravim izvještaj u vb.net 2005, koristeći podatke iz Oracle baze. E sad, koristim objektno relacijske mogućnosti oracla (npr. TABLE operator za ugnježđene tablice), koji microsoftov table adapter u data designer wizardu ne poznaje, te zbog toga ne mogu da napunim DataTable objekt sa podacima u design modu. (Ako neko zna neki drugi način za to bilo bi super).
Imam instaliran Oracle Data Provider za .NET, i s njim mi je došao Oracle Data Adapter. Sa njim mogu da izvršim potrebne queryje, ali nisam baš pronašao način da u data designeru odaberem upravo oracle data adapter, nego on uvijek koristi microsoftov. Drugi način koji mi je pao na pamet, je da ovo sve napravim u kodu, koristeći oracle adapter. I to sve super radi kada prikazujem podatke npr. u datagridu. Ali kako ga natjerati da radi sa reportom?
Napominjem da mogu bez problema u kodu napuniti datatable objekt sa potrebnim podacima, ali je pitanje kako te podatke prikazati u reportu?
Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: VB.NET dinamički povezivanje reporta sa podacima

[ Pregleda: 919 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.