Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu

[es] :: MS SQL :: Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu

[ Pregleda: 4216 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu28.08.2009. u 13:50 - pre 177 meseci
Nije bas neki naslov... Situacija je sledeca:
Komp1: Domen kontroler (Win 2008)
Komp2: WinXP, SQL 2008 Express with Advanced Services
Komp3: WinXP, SQL 2005
Komp4: Vista, pridruzen domenu

Ako se na Kompu4 ulogujem lokalno (na Windows), mogu se iz SQL Menagement Studija konektovati na SQL Server na Komp3 ali ne mogu na Komp2. Pri tome koristim sql autentifikaciju, ne Windows integrated. Poruka je da je "Unable to connect".
Resolve imena je ok, mogu pingovati server. Ime instance takodje jer se konektuje kada se ulogujem lokalno.
 
Odgovor na temu

M E N E
borislav
Temerin

Član broj: 30434
Poruke: 231
93.87.203.*



+1 Profil

icon Re: Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu30.08.2009. u 20:22 - pre 177 meseci
hm
ne salim se, ali jesi li probao vise puta? :-)
Opet napominjem da se ne salim, jer je sql express imao neko glupo ponasanje kad se konektujem sa strane, i to bas SQL autentikacijom... prvi put ne dozvoli konekciju (doduse, bojim se da je izbacivao time-out gresku), probam jos jednom i prodje (naravno, podrazumeva se da je dopusteno konektovanje sa strane, TCP/IP, SQL autentikacija...).
Hmmm, sad kad na ovo dodam da se ne secam sta sam radio povodom toga (nasao sam na googleu lek i upotrebio ga), bojim se da je moj post bas nekoristan...
:-)
Uhvatili ste me nespremnog
 
Odgovor na temu

Koce
DBA
Serbia, Belgrade

Član broj: 59217
Poruke: 144
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu31.08.2009. u 09:17 - pre 177 meseci
Jel mozes sa bilo kog udaljenog servera da se konektujes na Komp2 ili samo lokalno? Jes li ukljucio "allow remote connection" i TCP/IP?
Provjeri po kom portu osluskuje, pokusaj telnetom da se nakacis....
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu31.08.2009. u 12:11 - pre 177 meseci
Probao vise puta, tokom vise dana.
Port jeste otvoren. Dozvoljeno je remote povezivanje.
Mogu da se povezem remote sa Komp4 na Komp2 ako sam na Kompu4 ulogovan na local computer, ali ako se na njemu ulogujem na domen, ne mogu se povezati sa sql-om. Ne bi trebalo da ima veze jedno sa drugim, ali eto...
Znaci, razlika izmedju "radi" i "ne radi" je samo u tome da li sam ja na kompu4 ulogovan na lokalni windows ili na domen.
 
Odgovor na temu

Koce
DBA
Serbia, Belgrade

Član broj: 59217
Poruke: 144
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu31.08.2009. u 13:25 - pre 177 meseci
Buduci da nemam iskustva sa Vistom, tesko cu ti pomoci :), jedno sta mi jos pada na pamet je da prilikom instalacije MS SQL 2008 on nudi i neko podesavanje vezano za Vistu, al ne sjecam se tacno sta jer mi i nije trebalo....
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu31.08.2009. u 14:21 - pre 177 meseci
Isto je i sa XP-a.
 
Odgovor na temu

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.enmongroup.com.



+7 Profil

icon Re: Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu04.09.2009. u 13:08 - pre 177 meseci
Citat:
Shadowed: Probao vise puta, tokom vise dana.
Port jeste otvoren. Dozvoljeno je remote povezivanje.
Mogu da se povezem remote sa Komp4 na Komp2 ako sam na Kompu4 ulogovan na local computer, ali ako se na njemu ulogujem na domen, ne mogu se povezati sa sql-om. Ne bi trebalo da ima veze jedno sa drugim, ali eto...
Znaci, razlika izmedju "radi" i "ne radi" je samo u tome da li sam ja na kompu4 ulogovan na lokalni windows ili na domen.



Pa realno , moguce da te zeza i domen kotroler... ako ti je dignut firewall na njemu (ISA) onda proveri rulove tamo da li i ko sme da se konektuje na server preko porta 1433 . Mozda i polise na domen kotroleru treba da podesis za taj account sa kojim se logujes na Domen. Mnogo mi nebulozna ta situacija da ti van domena dozvoljava konekciju sa SQL serverom a u domenu ne ... posebno kad ti je SQL Server verovatno u domenu pretpostavljam.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu04.09.2009. u 13:21 - pre 177 meseci
Ne, SQL server nije na domenu, to i jeste fora. On nije na domain controler-u vec na XP-u koji je umrzen sa svima ostalima ali nije na domenu, u workgroup-i je.
Nema ISA-e a i da ima, ne bi trebalo da ima ikakve veze, na putu od klijenta do sql-a ne bi trebalo da DC stoji na bilo koji nacin...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu04.09.2009. u 14:41 - pre 177 meseci
Sto vise citam ovu temu vise mi smrdi na neki policy.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu06.09.2009. u 10:19 - pre 177 meseci
Imao sličan slučaj, mislim da je bio policy, u mom slučaju u visti, ne sećam se najbolje jer sam se iznervirao, ali recimo da sam išao Control panel, pa na Advanced system settings pa na tab Computer name pa Network ID i/ili Change, da bi isforsirao da usklade credential-e, sertifikate, what ever..

Mislim da ista procedura važi za domain i workgroup tip mreže, a mislim da konkretno vista, ima neki keš za sertifikate pa ponovnim priključenjem/isključenjem domain-u i/ili grupi se usklade...

Dali je bio error code 18452, prilikom neuspele konekcije ?
 
Odgovor na temu

opti2k4
Damir Reic
Sistem inžinjer, ITsistemi
Split, Hrvatska

Član broj: 228553
Poruke: 23
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu16.09.2009. u 17:07 - pre 176 meseci
Dozvoli remote connections na 2008 serveru
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu16.09.2009. u 20:50 - pre 176 meseci
opti2k4, dozvoljene su.
Sto se ostalog tice (ne videh ranije mmix-ov i dejanet-ov odgovor), sad vise ne mogu da proverim. Sada je SQL Server prebacen na server koji je i DC i sad sve radi kada su i korisnici i sql na domenu.
Hvala na trudu.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu16.09.2009. u 21:38 - pre 176 meseci
Citat:
Shadowed: Sada je SQL Server prebacen na server koji je i DC i sad sve radi kada su i korisnici i sql na domenu.


Znas da to nije po best-practices po MSu treb da kupis jos jedan OS license da SQL bude na svom serveru
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu16.09.2009. u 21:51 - pre 176 meseci
Nije valjda ;)
Znam ja to sve, al' ovo je all-purpose server (dc, web, sql, mail...). Znas vec kako to ide :)
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu16.09.2009. u 22:30 - pre 176 meseci
Kome zafale resursi za razvoj moze ms sql server 2008 developer edition, 50$ po glavi..
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu17.09.2009. u 14:09 - pre 176 meseci
Cak i da ne krsis licencu dev verzije koristeci je u produkciji (sto radis ;)) i da kazes da su ti svi korisnici developeri dev verzija je licencirana kao single user per instance, sto znaci da za svakog korisnika sistema moras da imas posebno instaliran SQL server. To vec ne mozes da sakrijes na auditu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu17.09.2009. u 15:07 - pre 176 meseci
napisao 50$ po glavi..

5 sql dev licenci * 50 evra = 250 evra
5 SQLCAL 2008 * 200 evra = 1000 evra

i sta je problem ?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu17.09.2009. u 16:41 - pre 176 meseci
5 sql dev licenci = 5 sql server instanci sa po jednim korisnikom
5 sql cal licenci = 1 jedna sql instanca sa 5 korisnika

velika razlika i veliki problem ako hoces da ispostujes licencu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu17.09.2009. u 17:45 - pre 176 meseci
..bas tako 1 instanca po developeru i masini,

postavi se script ili jos bolje uml na serveru(svn), koji developeri preuzimaju, na lokalu urade update baze preko plugin-a za uml(npr. ArgoUML ima svasta po tom pitanju) ili prosto izvse preuzet sql script ili vec ko sta ima i ko u cemu voli da radi...

nije nikakav problem raditi u tom okruzenju i ne krsiti licencu i organizacija posla je ok..

sql dev. edition radi na xp i visti..
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu17.09.2009. u 20:04 - pre 176 meseci
a mos' i da instaliras SQL Express koji je dz i nema licencnih problema.
retko ko radi metodom koju si ti naveo jer je to brdo pesackog posla oko obilazenja single-user licence za nesto sto esencijalno nije neophodno. ArgoUML nisam koristio ali definitivno nisam veliki fan publikovanja entiteta direktno iz UML class dijagrama (ni database ni code level) jer to neminovno ogranicava funkcionalnost redukcijom na najmanji zajednicki sadrzalac i izjednacavanjem storage entiteta sa business entitetima, medjutim ovo je offtopic.

Ta developer verzija je malo corava, ne treba skoro nikome sem mozda enterprise developerima za testiranje enterprise funkcija kao sto su replikacija i partitioning (sto inace i nije development vec administrativni posao) i neukim IT menadzerima koji misle da su time dobili jeftin produkcioni server. Izuzetak su naravno ETL i warehousing i jace ali ni to nije deo ove price. Firmama koje se ozbiljno bave time cene licenci ne predstavljaju problem.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Nemoguce povezivanje na SQL server sa kompjutera na domenu

[ Pregleda: 4216 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.