Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slackware X3 (da ne baksuziram) is out

[es] :: Linux :: Slackware X3 (da ne baksuziram) is out

[ Pregleda: 2601 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Slackware X3 (da ne baksuziram) is out28.08.2009. u 07:12 - pre 178 meseci
http://www.slackware.com/announce/13.0.php

KDE 4.2.4 + x86_64 arch, promena ima bas...

x86: http://www.slackware.com/torre...kware-13.0-install-dvd.torrent
x86_64: http://www.slackware.com/torre...are64-13.0-install-dvd.torrent
make love - !war
 
Odgovor na temu

sava-1992
Sava Djurdjevic
Srbija - Sabac

Član broj: 177766
Poruke: 252
93.87.175.*

ICQ: 373030225
Sajt: https://hkh.pm


+7 Profil

icon Napokon Slackware 13!!!29.08.2009. u 02:21 - pre 178 meseci
Nova verzija jedne od najstarijih Linux distribucija, Slackware Linux-a, je objavljena danas. Slackware 13.0 donosi, za njega, svakako značajne novine i to pre svega konačno zvanična "native" podrška za 64bit. hardver koji će od sada biti ravnopravno biti predstavljena posebnim portom SLackware-a. Tu je i zamena default grafičkog okruženja i prelazak na KDE 4.x seriju, tačnije KDE 4.2.4. Tu je i Xfce 4.6.1 za one kojima je brzina najbitnija. Pored toga uveden je već spominjani .txz package format koji poseduje mnogo veći stepen kompresij. Naravno, lista unapređenja je mnogo veća i može se pogledati na zvaničnoj najavi http://www.slackware.com/announce/13.0.php

Lista svih softverskih paketa: ftp://ftp.slackware.com/pub/slackware/slackware-13.0/PACKAGES.TXT
Hackintosh Forum http://hackintosh.rs/

Running:Mac OS X 10.10.1 Yosemite
Grafika: Intel(R) HD Graphics
Matična Ploča:MSI MS-7613 (Iona-GL8E)
Audio: Realtek ALC888S
Procesor: Intel Core i5 650 @ 3.20MHz
Lan/Wifi: Realtek RTL8168/8111 / Ralink RT2860
RAM: 4GB DDR3 1600Hz
 
Odgovor na temu

SETI_explorer
Vladimir Stamenković
Wordpress Developer
Vukojebina

Član broj: 128574
Poruke: 29
93.86.181.*

Sajt: www.pentesting-rs.org


Profil

icon Re: Slackware X3 (da ne baksuziram) is out03.09.2009. u 00:01 - pre 178 meseci
KDE 4.x ne mogu da smislim. Ipak, probao sam potpuni upgrade prateci oficijelna uputstva - neuspeh. Sve je proteklo normalno, ali kada je na red doslo startovanje X servera - problem, za sada neresiv (barem meni). Naime, KDE se uspesno pokrene, ali mis (bluetooth veza) i tastatura (standardni ulaz) jednostavno ne reaguju. Opet, isti su normalno radili u runlevel-u 3. Probao sam i update na slackware 13.0 bez KDE-a i Qt-a, opet isto...

Ako je neko uspesno obavio upgrade, ili imao slican problem te je isti resio, neka vice :D
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Slackware X3 (da ne baksuziram) is out03.09.2009. u 07:17 - pre 178 meseci
Da ti nije do hal-a ?

Hal polise se mozda ne ucitavaju. Imas ih u /usr/share/hal/fdi/policy/10osvendor putanji, mozda moras da ih iskopiras u /etc/hal/fdi/policy a da bi ih X uopste i detektovao potrebno je da ti bude sledeci paket instaliran - xf86-input-evdev (konkretan policy koji tebi treba je 10-x11-input.fdi)

Ako mozes posalji nam Xorg.0.log da vidimo sta koci...

make love - !war
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Slackware X3 (da ne baksuziram) is out03.09.2009. u 08:29 - pre 178 meseci
Citat:
SETI_explorer: KDE 4.x ne mogu da smislim. Ipak, probao sam potpuni upgrade prateci oficijelna uputstva - neuspeh. Sve je proteklo normalno, ali kada je na red doslo startovanje X servera - problem, za sada neresiv (barem meni). Naime, KDE se uspesno pokrene, ali mis (bluetooth veza) i tastatura (standardni ulaz) jednostavno ne reaguju. Opet, isti su normalno radili u runlevel-u 3. Probao sam i update na slackware 13.0 bez KDE-a i Qt-a, opet isto...

Ako je neko uspesno obavio upgrade, ili imao slican problem te je isti resio, neka vice :D

Problem je u konfiguraciji X servera. Da ti ne bih prepričavao sve, pogledaj uputstva za Archlinux - isto je i za Slack:
http://wiki.archlinux.org/index.php/Xorg
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Slackware X3 (da ne baksuziram) is out03.09.2009. u 08:32 - pre 178 meseci
Pa ako je u pitanju xserver 1.6 onda mu xorg.conf uopste i ne treba a ako mu mis i tastatura ne rade prilikom podizanja ili mu evdev nije instaliran (pa ne radi input hotplugging) ili je zadrzao stari xorg.conf koji nesto zeza sada po upgrade-u xserver-a, najbolje bi bilo da backup-uje /etc/X11/xorg.conf i da proba bez njega i sa evdev-om i to bi sve trebalo da radi. A najlakse cemo videti po Xorg.0.log sta ne valja :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Slackware X3 (da ne baksuziram) is out03.09.2009. u 14:55 - pre 178 meseci
Citat:
combuster: Pa ako je u pitanju xserver 1.6 onda mu xorg.conf uopste i ne treba a ako mu mis i tastatura ne rade prilikom podizanja ili mu evdev nije instaliran (pa ne radi input hotplugging) ili je zadrzao stari xorg.conf koji nesto zeza sada po upgrade-u xserver-a, najbolje bi bilo da backup-uje /etc/X11/xorg.conf i da proba bez njega i sa evdev-om i to bi sve trebalo da radi. A najlakse cemo videti po Xorg.0.log sta ne valja :D

Upravo tako!
SETI, javi sta se desava.
 
Odgovor na temu

SETI_explorer
Vladimir Stamenković
Wordpress Developer
Vukojebina

Član broj: 128574
Poruke: 29
79.101.213.*

Sajt: www.pentesting-rs.org


Profil

icon Re: Slackware X3 (da ne baksuziram) is out04.09.2009. u 16:33 - pre 178 meseci
Pozdrav momci, i hvala na brzim odgovorima (izvinjavam se na malom kasnjenju mog).

Ovo vec postaje frustrirajuce :D. Obrisao sam xorg.cong iz /etc/X11/ foldera, imam instaliran paket xf86-input-evdev ( i fajl 10-x11-input.fdi je tu), ali opet nista.

Ono sto je jos zbunjujuce jeste da Xorg.0.log izgleda relativno normalno. Ispod dajem samo greske i upozorenja, koje se javljaju u istom:

Code:
(WW) The directory "/usr/share/fonts/local" does not exist.
(WW) The directory "/usr/share/fonts/CID" does not exist.
(WW) Falling back to old probe method for vesa


Prva dva su ocita, ovo poslednje mi bas i nije najjasnije

Code:
(EE) module ABI major version (2) doesn't match the server's version (5)
(EE) Failed to load module "fbdev" (module requirement mismatch, 0)


Ima li neko blagu predstavu sta bi mogao biti uzrok ovome?

p.s. Procitao sam i temu o problemu sa startovanjem X servera na slackware 13.0 - imam instaliran NVidia-in drajver (Graficka kartica: GForce FX5200)
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Slackware X3 (da ne baksuziram) is out04.09.2009. u 16:53 - pre 178 meseci
Kako ti izgleda rc.conf, tj gde je vec to kod Slekvera... ?
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Slackware X3 (da ne baksuziram) is out04.09.2009. u 17:35 - pre 178 meseci
Hehehe, izgleda da slacky ima problema sa dep-ovima :)

Ovo gore su warnings, nista strasno, e EE je vec :(

(EE) module ABI major version (2) doesn't match the server's version (5)
(EE) Failed to load module "fbdev" (module requirement mismatch, 0)

Prvo, ne podize ti nvidia.ko (ili mozda i podize, ako mozes da postujes ceo xorg.0.log ne bi bilo lose), drugo posto vec ne moze da nadje nvidia modul on revertuje na framebuffer driver (sto me zbunjuje jer bi prvo trebalo da proba sa vesa-om) a trece kaze da ti fbdev modul nije pisan za ovu verziju xserver-a tj bilo je ABI bump-ova izmedju ove dve verzije. Moguci uzroci i resenja:

1. Kernel je kompajliran sa podrskom za framebuffer modul sto ume da napravi problem sa nvidia drajverom, moguce resenje je da blacklistujes fbdev drajver (/etc/modprobe.d/blacklist ili slicno) ili da instaliras/deinstaliras xf86-video-fbdev

2. nvidia drajver uopste nije lepo instaliran, ako ti se nvidia.ko nalazi u /lib/modules/verkernela/misc_ili_kako_vec_bese_dir (imam intel-a :)) onda probaj da odradis depmod -a

Izgleda mi da slacky bas ima problema i da su ga zesce izbaksuzirali sa ovim x3 release-om :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Slackware X3 (da ne baksuziram) is out04.09.2009. u 17:42 - pre 178 meseci
Citat:
1. Kernel je kompajliran sa podrskom za framebuffer modul sto ume da napravi problem sa nvidia drajverom


Ovo stoji, ako imas nvidia grafiku, onda konfigurisi kernel pre kompajliranja tako da
izbacis nvidiafb drajver, jer neces moci da instaliras nvidia drajver (installer odmah
daje poruku da je nvidia drajver u konfliktu sa nvidia frame buffer drajverom).

Kod mene je nvidia, i kad kompajliram kernel, stavim samo podrsku za vesafb, i sve radi OK,
posle se nvidia drajver instalira ispravno.
Citat:
Prvo, ne podize ti nvidia.ko (ili mozda i podize,


lsmod | grep nvidia - pa vidi jel podignut.
glxinfo | grep "OpenGL version string" - bi trebalo da da informaciju o verziji nvidia drajvera koji je instaliran.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Slackware X3 (da ne baksuziram) is out04.09.2009. u 17:54 - pre 178 meseci
Citat:

lsmod | grep nvidia - pa vidi jel podignut.


Pa tako nece moci, xserver podize nvidia.ko - ako ne moze da upadne u xserver onda mu ni modul nije podignut garant... Mada bi ipak trebao da pokrene tu komandu da vidi da kojim slucajem ne cuci tu negde nvidiafb ...
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Slackware X3 (da ne baksuziram) is out

[ Pregleda: 2601 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.