Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Čisto ispod Gazele ...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Čisto ispod Gazele ...

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19383 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
194.106.163.*



+128 Profil

icon Re: Čisto ispod Gazele ...23.08.2009. u 20:41 - pre 178 meseci
@pri3ak to verovatno i jeste najveci problem, ali to niko od ovih sa vlasti ne bi ni primetio da im nije zatrebalo zemljiste. Iskreno da je to grupa izbeglica, bilo koga prinudno tako naseljenog bolelo bi me uvo da ih nasele i na kalis. Ali kada pogledas kako tu ispod gazele cveta polu-kriminal kriminal, a svi zmure. Najbolje po sve (i po njih) je da drzava uradi na njihivom ukljucenju u drustvo. Kolko puta smo videli decu na ulici kako ciste soferke, a dete koje jos nije ni u skolu krenulo to sigurno ne radi zato sto voli. Svako dete (gledao sam kako nosi bebu od nepunih mesec dana) koje dobiju odma iznesu na ulicu jer ce tako vise novca da dobiju od prosenja. Pre nedelju dana sam video klinca nema ni 7 godina ima dve tetovaze dobro sam zagledao i da to su prave tetovaze. Da ne pricamo o tome koliki broj dece tamo pusi!!!.
Jedini nacin da se to desi i da se ti ljudi socijalizuju je da se geto razbije na vise delova, znaci da se sagradi desetak manjih kontejnar naselja za njih. Da socijalna sluzba oduzme decu nesavesnim roditeljima sto je najnormalnije u celom svetu, kriminalce posalje u zatvor.

[Ovu poruku je menjao the_tosic dana 23.08.2009. u 21:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Re: Čisto ispod Gazele ...23.08.2009. u 21:13 - pre 178 meseci
Citat:
VEĆ IH TREBA DEPORTOVATI NA KOSOVO ODAKLE SU I DOŠLI !!!


Neznanje je izleciva bolest,samo je potrebno da pacijent ima volju da se izleci.
Pre nego sto napises ovakve stvari,ajde se malo upoznaj sa istorijom ove etnicke grupe.Probaj da razumes polozaj tih ljudi,a ne samo da nudis kratka i brza resenja koja su btw vec probana u istoriji,ne samo na Romima.Pa su problemi postali jos veci.
Deo ove etnicke grupe koja je zivela na Kosovu je brutalno proterana sa istog bez ikakve krivice,oni se jednostavno nisu mesali u sukob 99.godine.Oni nisu imali gde,zato sto ih njihova etnicka zajednica sa podrucja Srbije van Kosova jednostavno nije prihvatila,odnoseci se prema njima sa istom netrpeljivoscu kao i svi ostali.Ti ljudi su stvarno nesrecni i nemaju gde,a drzavljani su Srbije i imaju ISTA prava(naravno i obaveze)kao i svi ostali drzavljani,svidjalo se to bilo kome ili ne.
Naselja ispod Gazele postoje od ihahaj i tu nisu ziveli samo Romi.
A po cemu se divlje romsko naselje razlikuje od divljeg srpskog naselja koje se zove Kaludjerica?Treba li i tamo da radi bager,a ovi da se vrate u Vrazogrnce i Svrljige,odakle su dosli?



[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 24.08.2009. u 06:16 GMT+1]
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

mmmilan
beograd

Član broj: 61407
Poruke: 374
95.180.41.*



+38 Profil

icon Re: Čisto ispod Gazele ...23.08.2009. u 21:24 - pre 178 meseci
Mene fascinira kad ispred skupstine na raskrsnici bulevara i kneza milosa na semaforu vidim Rome koji prose i peru (prljaju) sofersajbne a pandur stoji sa strane i gleda ih.
Kad bi ja krenuo da setam izmedju zaustavljenih automobila sigurno bi mi naplatio neku kaznu. U najboljem slucaju bi me upozorio da to ne radim.
Ja moram da postujem pravila, placam porez, racune, imam tablice na kolima, osiguranje, svetla, rezervnu gumu... a oni ne.
Jel moguce da pobesneli maksovi zadnjih x godina kradu sahtove, voze bez dozvole ( cak i u kontra smeru, na mene je jedan naleteo, mogao sam da poginem, sreca pa sam isao propisanom brzinom ) a da niko ne posalje patrolu da to malo kontrolise? Rec je o iskljucenju sa obrenovackog puta na cukaricku padinu?!

Kad sam ja dosao u beograd '96 kao izbeglica niko nas nista nije pitao.
Cuti i radi. Sestra i ja isli u osnovnu skolu, cale radio u obezbedjenju nocne smene a mama kao cistacica u bolnici.
Nikog nismo molili za pomoc niti smo je dobili.
Neki ljudi su jednostavno navikli da budu neobrazovani, da zive u prljavom i da zive u iscekivanju kad ce im neko nesto pruziti.

[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 24.08.2009. u 06:16 GMT+1]
they killed kenny
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Čisto ispod Gazele ...23.08.2009. u 21:25 - pre 178 meseci
Citat:
the_tosic: @pri3ak to verovatno i jeste najveci problem, ali to niko od ovih sa vlasti ne bi ni primetio da im nije zatrebalo zemljiste.
[Ovu poruku je menjao the_tosic dana 23.08.2009. u 21:54 GMT+1]


To je na zalost istina.Ako se pogleda istorija iseljavanja gancija sa Novog Beograda, moze se videti da su sve vece akcije iseljivanja bile pracene izgradnjom na mestima na kojima su se ganci naselja nalazila.Ako se ne varam prvo je otislo naslje ne uglu Gandijeve i Jurija Gagarina, bukvalno preko noci, e sad kako se to desilo u Slobcetovo doba kada borba za ljudska prava nije bila profitabilan biznis o tome se nista nije culo, a samo je neposredna okolina toga bila svesna.Nakon toga je doslo na red naselje preko puta danasnjeg Delta City-a, pa onda naselje izmedju Belvila i toplane.Sada drzavna banda sigurno ima plan sa zemljistem pored Save na NBg strani sto je i logicno jer je tu izgradnja jednostavnija nego na suprotnoj strani, ili bolje receno tu je moguca.Ovo sa Gazelom se verovatno koristi samo kao cover story :) Iskreno sumnjam da drzavu i malo interesuje ganci pitanje.To ce se vrlo lako videti kada druga karton naselja na neatraktivnim lokacijama ostanu netaknuta :)
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
194.106.163.*



+128 Profil

icon Re: Čisto ispod Gazele ...23.08.2009. u 21:25 - pre 178 meseci
@morihei ueshiba Razlikuje se po tome sto je u kaludjerici dobar deo kuca legalizovan, i deca iz kaludjerice obicno ne ciste soferke na autokomandi, a i 95% kuca u kaludjerici su legalno prikacene na struju i placaju, a i svi su pre pravljenja kuce KUPILI PLAC. A i kaludjercani rade. Slazem se da i tu treba bagerom i porusiti stotinak kuca sagradjenih na putu, zbog kojih Smederevac ne moze da se prosiri.
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Re: Čisto ispod Gazele ...23.08.2009. u 22:15 - pre 178 meseci
Citat:
u kaludjerici dobar deo kuca legalizovan


Ispravi me ako gresim,ali te kuce su u Kaludjerici legalizovane naknadno,kao sto ce i cela Kaludjerica jednog dana biti.Ali je u startu to bila divlja gradnja,izum made in Srbija.I nije postojao urbanisticki plan.Itd.Ali sta je tu je, ni ja sad ne bih dao nalog da se srusi par hiljada kuca zato sto je drzavna politika bila idiotska,nego popravljaj sta se moze.U vezi s tim ces mozda razumeti sta hocu da kazem:nekih 50-tak godina je bilo polu-dozvoljeno da svako gradi i dozidjuje sta mu padne napamet.To je poprimilo groteksne razmere sa onim dozvolama za nadzidjivanje zgrada.O raznim shupama i dozidjivanjima po dvoristima,vikendicama po nacionalnim parkovima necu ni da pricam.E,to je tako ovde uslo u obicaj da je postalo normalno i citava jedna generacija je bez ikakvog strecanja gradila i dozidjivala bez dozvole,na divlje itd.Pa je sad veoma tesko objasniti sledecoj generaciji da to ustvari nije normalno i da postoje neki propisi koji moraju da se postuju.Jednostavno,uslo u krv.

E sad,pogledaj citavu jednu etnicku zajednicu koja je par hiljada godina zivela po sasvim drugim normama,na drugom kontinentu,onda sticajem okolnosti dosla u drugu civilizaciju,gde je od starta nisu ni razumeli ni prihvatili.Koliko njima treba vremena da se prilagode i usvoje nove vrednosti?A pri tom imaju tu nesrecu da su prepoznatljivi zbog malo drugacijeg tena,te nailaze na diskriminaciju kad god i pokusaju da se integrisu u drustvo.Plus stereotipi o njihovim obicajima i nacinu zivota koje podgrevaju i izvesni pisci i filmski reziseri itd itd.I plus cinjenica da im je zajednica nehomogena i da nikad nisu uspeli da se na neki nacin organizuju i postanu neki politicki faktor koji bi uspeo da utice na odnos drustva prema njima.

Ne zelim da branim tu zajednicu,samo pokusavam da ukazem da njihov problem nije jednostavno shvatiti,a kamoli resiti.Ali to je mozda za novu temu.

I da,i meni smetaju ta deca koja se lepe za sajbnu na semaforima,ali u njima vidim nesrecnu decu koju neko debelo iskoriscava.Ali to ne radi njihova zajednica,nego kriminogeni pojedinci u njoj.Kao sto je gubljenje vremena juriti sitne dilere droge nego treba hapsiti krupne ribe,tako treba otkrivati one koji su u vrhu te piramide zloupotrebe dece i udariti po njima.
Nema lakog i brzog resenja tipa proterivanje.To sam hteo da kazem.Stvari su mnogo kompleksnije




Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Čisto ispod Gazele ...23.08.2009. u 22:26 - pre 178 meseci
Koje crno Kosovo. Ovde nema ni 5% mandova sa Kosova. Sve to doslo iz Nis, Leskovac, Prokuplje, ima ih i iz Sutke cak. I dobro se Djilas setio. Ove sto mogu da dokazu nekim papirom da pripadaju Beogradu, raseli negde, a ove s' jug, nazad odakle su dosli, pa neka malo oni brinu o svojima. Ionako se svi zale na BG, i kako cela Srbija radi za Beograd. Pa eto, kada im se vrate mandovi, sigurno ce ih zaposliti, da nesto privredjuju za dobrobit zajednice. Na zalost, nece ih sve raseliti. Tih "naselja" ima svuda, sa obe strane Gazele, po N.Beogradu...
Verovatno ce i ostali doci na red. Bar se nadam.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Čisto ispod Gazele ...23.08.2009. u 22:26 - pre 178 meseci
Citat:
morihei ueshiba
E sad,pogledaj citavu jednu etnicku zajednicu koja je par hiljada godina zivela po sasvim drugim normama,na drugom kontinentu,onda sticajem okolnosti dosla u drugu civilizaciju,gde je od starta nisu ni razumeli ni prihvatili.Koliko njima treba vremena da se prilagode i usvoje nove vrednosti?

Pa nisu oni ovde od juce, jos koliko hiljada godina bi im trebalo da se integrisu?

Citat:
morihei ueshiba:
Plus stereotipi o njihovim obicajima i nacinu zivota koje podgrevaju i izvesni pisci i filmski reziseri itd itd.

Nije potrebno gledati Kusturicine filmove da bi te stereotipe video, bez ikakvih problema mozes da ih gledas in vivo.

Citat:
morihei ueshiba:
Ali to ne radi njihova zajednica,nego kriminogeni pojedinci u njoj.

A sta radi zajednica da to spreci.Tu su veoma slicni nama, ili mi njima kako hoces, i mi kukumavcimo na drzavnu bandu pa kad neko treba da poturi ledja svi se razbeze :) Kako za nas tako i za njih vazi da se prava i slobode ne dobijaju na poklon, za to se bori :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Čisto ispod Gazele ...23.08.2009. u 22:40 - pre 178 meseci
Citat:
vili1
Beogradu, raseli negde, a ove s' jug, nazad odakle su dosli, pa neka malo oni brinu o svojima.


Ovaj... tu imas jedan problem.

Naime, Srbija je jedna od onih, kako se kaze, demokratskih zemalja gde gradjanin Srbije ima pravo da bude gde god hoce na teritoriji Srbije - niko ne "pripada" nekom gradu, niti mu se moze ograniciti bivstvovanje na neki grad - ako ti hoces da se sutra preselis u Leskovac, nema te sile koja ce te prisiliti da se vratis u Beograd.

E sad, postoji mogucnost da, kao Severna Koreja, Srbija uvede dozvole za napustanje opstina... i, jos bolje, to uvede samo Romima - ali nisam siguran da ce takve mere biti bez reperkusija ostatka sveta :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
194.106.163.*



+128 Profil

icon Re: Čisto ispod Gazele ...23.08.2009. u 22:46 - pre 178 meseci
Citat:
morihei ueshiba: Ispravi me ako gresim,ali te kuce su u Kaludjerici legalizovane naknadno,kao sto ce i cela Kaludjerica jednog dana biti.Ali je u startu to bila divlja gradnja,izum made in Srbija.


Jeste kao sto se i u celoj srbiji gradilo od 70ih pa nadalje

Citat:
morihei ueshiba:Ali to ne radi njihova zajednica,nego kriminogeni pojedinci u njoj


A da li bi ti dozvolio da neko iskoriscava tvoje dete. Verovatno ne. Tako da i zajednica je kriva jer nije sprecila.
Pazi niko njih ne diskriminise ne znam zbog cega. Diskriminisu ih zato sto nece da rade, zato sto koriste decu za prosenje... Nisu naucili da imaju nikakve obaveze prema drzavi ( mada ima i gomila nebeskucnika sa takvim navikama :( )
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Čisto ispod Gazele ...23.08.2009. u 22:50 - pre 178 meseci
Nema tu nikakvog problema. Bice im ponudjeno da se vrate odakle su dosli, i tamo ce probati da ih integrisu u zajednicu. Ne moraju da prihvate, naravno, ali nece biti ni gde su sada. To se rusi, i tu nema price. Nema vise grebanja kako se stigne. Nece da se vrate!? Pa ne moraju. Gde ce da spavaju? Ispred skupstine? Nece moci. Pravice nova naselja? Dosta je bilo. Kome se ovakav postupak ne svidja, kome izgleda nehumano, neka ih vodi kuci.
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
194.106.163.*



+128 Profil

icon Re: Čisto ispod Gazele ...23.08.2009. u 22:54 - pre 178 meseci
Ivane a sta Nemacka radi sa ovakvim zajednicama? Jel dobijaju socijalnu pomoc, smestaj?
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Čisto ispod Gazele ...23.08.2009. u 23:00 - pre 178 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ovaj... tu imas jedan problem.

Naime, Srbija je jedna od onih, kako se kaze, demokratskih zemalja gde gradjanin Srbije ima pravo da bude gde god hoce na teritoriji Srbije - niko ne "pripada" nekom gradu, niti mu se moze ograniciti bivstvovanje na neki grad - ako ti hoces da se sutra preselis u Leskovac, nema te sile koja ce te prisiliti da se vratis u Beograd.

Formalno jesi u pravo ali si u konkretnom slucaju omasio poentu.Srbija iako svemirski demokratska ima neke pomalo imbecilne norme, pa po jednoj od njih za lecenje van tertorije opstine na kojoj si prijavljen izuzev da nemas uput ili da nije u pitanju hitan slucaj ima da ispljunes iz sopstvenog dzepa.Generalno teska glupost, ali vrlo vazeca.Prosle godine sam imao slucaj da sam morao da idem u Jagodinu ne bih li dobio uput za bolnicko lecenje veoma bolesnog coveka koji se sticajem nesrece nasao u Beogradu, posto nije bio na samrti mogao je da bira ili da dodje do nje, ili plati kauciju od 50000rsd ili da neko ode po uput :)

Slicna stvar je i sa socijalnim slucajevima, za njihovo zbrinjavanje je zaduzena opstina na kojoj su prijavljeni.Pa tako ako u BG dodje ganci iz Nis, Begrad po zakonu nije duzan, a realno ni voljan da takvog gancija zbrinjava.Naravno ganciju niko ne brani da se prijavi na adresi u Beogradu, ali tu obicno ima dva problema, prvi je sto retko koji ganci ima dokumenta, a drugi se tice adrese, tj na koju bi se prijavio.
Naravno i dalje stoji problem utvrdjivanja porekla gancija, opet se tu drzava saplice o papire.


Sama sloboda kretanja nikad nije dovedena u pitanje.

Citat:
Ivan Dimkovic:
ali nisam siguran da ce takve mere biti bez reperkusija ostatka sveta :-)

Sto se Srbije tice, to je veoma istinito, ali generalno ideja u opstem slucaju gde se svet bajno uzbudjava zbog krsenja prava xy zajednice u nekoj (levoj?) zemlji mi je veoma komicna.Evo pitanjce koje reperkusije je pretrpela Turska zbog zabavljanja Kurda cak i preko svoje granice?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Čisto ispod Gazele ...23.08.2009. u 23:07 - pre 178 meseci
Aha, znaci sa Turskom treba da se ravnamo?

Pa dobro, ako ce nam to biti "benchmark" onda mozemo da posaljemo ljude u planine da se kokaju sa neprijateljima zemlje :)

Mislim da se ova prica sa tim Romima jednostavno preuvelicava i od nje se pravi nesto bog zna kako spektakularno.

Citat:
Bartman
Pre nego što kreneš da prozivaš druge kako su neobrazovani i prosti, prvo protrljaj oči i pogledaj realnost, jer mi je pun k**** vas Eurofila koji svaki dan ispirete narodu mozak sa vašim s****ima, pričama o demokratiji, ljudskim pravima, evropskim standardima i ostalim šarenim lažama.
FAKAT JE DA GANCI MORAJU DA IDU TAMO ODAKLE SU DOŠLI I DA PRESTANU DA MALTRETIRAJU NAS POŠTENE GRAĐANE KOJI PLAĆAMO PDV OVOJ PROPALOJ DRŽAVI I GRADU !!!


Hoce hoce, samo sto nisu, samo su tebe cekali da ih proteras.

Ej, ti bi nekog ko je rodjen u Srbiji da preselis negde i da mu objasnis "odakle je dosao" - e pa to ce tesko da ide, ako se slucajno zadesi da se ekipica slicna tebi nadje na vlasti i krenu da ponovo "humano preseljuju" ljude, nema da brines - ima da se resi to kao i uvek :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Čisto ispod Gazele ...23.08.2009. u 23:19 - pre 178 meseci
Citat:
FAKAT JE DA GANCI MORAJU DA IDU TAMO ODAKLE SU DOŠLI I DA PRESTANU DA MALTRETIRAJU NAS POŠTENE GRAĐANE KOJI PLAĆAMO PDV OVOJ PROPALOJ DRŽAVI I GRADU !!!

Aman čoveče, ne možeš tako ga banalizuješ i generalizuješ jednu čitavu grupaciju ljudi! Čak i među svim tim Romima ima samo jedan pošten, ne smeš dozvoliti da te takvo razmišljanje upropasti... Da se razumemo, ja sam uvek imao samo užasna iskustva sa romima - od napada, preko krađa do praktično svakog mogućeg ružnog i nepristojnog ponašanja, od detinjstva do današnjeg dana, ali nikad nisam imao potrebu da tražim bilo kakvi premeštaj, deportaciju ili vršenje genocida nad njima. Samo sam jednu Romkinju video u životu koja je izuzetno poštena, vredna i ljubazna - radila je u obližnjoj prodavnici i ona mi je bila dokaz da da mi je način razmišljanja tačan - ne sudi drugima na osnovu izgleda.

A što se tiče teme, sve će ovo da ode jednog dana dođavola, ako već nije. Rome izbegavamo mi, izbegava policija, i šta će na kraju biti od njih? Pa getoizacija - komplet sa lokalnim mafijašima! Premeštaju ih od kontejnera do kontejnera, kao neki logor jbt. a problem nikad da se reši...

- Nemanje lične karte
- Vožnja improvizovanih vozila na javnim putevima
- Prošnja
- Tuče
- Nelegalna gradnja
- Zagađivanje i prljanje okoline
- Neodgovorno ophođenje prema deci
- Prostitucija

Za sve navedeno - sankcije! Nema veze da li su Romi ili nisu, u 'aps ljudi, ko god da je!

[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 24.08.2009. u 06:18 GMT+1]
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Čisto ispod Gazele ...23.08.2009. u 23:34 - pre 178 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Aha, znaci sa Turskom treba da se ravnamo?

Pa dobro, ako ce nam to biti "benchmark" onda mozemo da posaljemo ljude u planine da se kokaju sa neprijateljima zemlje :)


Pa sad iako si poceo da se igras zamenom teza, ajd da nastavim Turska bi nam po mnogo cemu i mogla da bude solidan benchmark.Valjda je jasno koliko smo jadna drzava.

No moje pominjanje Turske je bilo u kontekstu opovrgavanja ideje koje malo malo pa pronosis po temama kako "svet" reaguje na nepravde cinjene nekoj xy zajednici.Istina reaguje ali samo kada "svet" ima potrebe za time i eventualno popravljanje prava xy zajednice je po pravilu kolateralna steta malo sire ideje.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Mislim da se ova prica sa tim Romima jednostavno preuvelicava i od nje se pravi nesto bog zna kako spektakularno.

Apsolutno istinito.Mora raja necim da se zabavlja u mirnoj sezoni dok se (verovatno) sprema neka nova muvacina sa gradskim gradjevisnkim zemljistem :)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Čisto ispod Gazele ...23.08.2009. u 23:41 - pre 178 meseci
Citat:
burex: Za sve navedeno - sankcije! Nema veze da li su Romi ili nisu, u 'aps ljudi, ko god da je!


Skoro je bio tekst u Blicu da su zatvori prepuni i da je situacija skoro kritična. Pretpostavljam da je zadnje što im treba da još šalju tamo i prosjake, one koje voze sklepana vozila i koji zagađuju okolinu.

[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 24.08.2009. u 06:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
194.106.163.*



+128 Profil

icon Re: Čisto ispod Gazele ...23.08.2009. u 23:44 - pre 178 meseci
Ja mislim da za takve prekrsaje moze da se kaznjava drustveno korisnim radom.
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Re: Čisto ispod Gazele ...23.08.2009. u 23:52 - pre 178 meseci
Citat:
Ivane a sta Nemacka radi sa ovakvim zajednicama? Jel dobijaju socijalnu pomoc, smestaj?


Da se nadovezem na pitanje.Negde sam cuo da postoji neka konvencija kojima se Romima u Evropi priznaje neki poseban status koji im omogucava lakse dobijanje nekih povlastica,tipa pravo na azil,dobijanje pomoci itd.Znas li nesto o tome?

[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 24.08.2009. u 06:25 GMT+1]
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Čisto ispod Gazele ...23.08.2009. u 23:54 - pre 178 meseci
Citat:
the_tosic: Ja mislim da za takve prekrsaje moze da se kaznjava drustveno korisnim radom.


Pa da, ali kako to realizovati?Ajd recimo posaljes gancija na drustveno koristan rad on se ne pojavi i sta dalje?U prebukiranu cjorku za koju vec unapred tvrde da nema mesta ili sta?

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Čisto ispod Gazele ...

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19383 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.