Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Užasno iritirajući problem sa hard diskom

[es] :: Storage :: Užasno iritirajući problem sa hard diskom

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11186 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

i4004

Član broj: 25308
Poruke: 472
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: Užasno iritirajući problem sa hard diskom04.10.2009. u 04:04 - pre 177 meseci
nešto u stilu zadnje rečenice binary-ja:
vrlo sumnjam da je tu do kabla, jer ako je do prekida napajanja, ili prekida podatkovnog voda, znao bi to iz windowsa.

meni se čini da ti disk radi ok, a da ti previše brineš.

meni recimo google chrome zna thrashirat hdd, pa se ne brinem puno.

ako brineš, kloniraj ga(pisano je o tome par puta nedavno, a i trnutno ima jedan thread ovdje) i onda budi miran, jer i ako krepucne imat ćeš sigurnosnu kopiju, baš onako kako bi ju uvjek trebo imat.
(da ne bude "ah, krepo mi disk 2 dana nakon toga, a vi rekli da je sve u redu".
<smile>)
 
Odgovor na temu

znemanja88
Student
Beograd

Član broj: 207204
Poruke: 23
195.178.35.*



Profil

icon Re: Užasno iritirajući problem sa hard diskom04.10.2009. u 19:21 - pre 177 meseci
Binary Mind, tačno kako si reko, šraf ni da mrden, ni jedan milimetar, zaista ne znam u čemu je problem, a koristio sam odvijač koji si mi rekao.Ostale odvrnem bez problema,ali taj jednostavno neće. Nego reci mi, ako uspem nekim "čudom" da odvrnem taj šraf i zateknem taj kombinovani sata konektor, šta da radim?.Ja sam dobio instrukciju da jednostavno taj kabal izvadim i ponovo priključim i to je to, jel tako može da se uradi i ako je sve to kombinovano?

i4004, Imam backup podataka, radim ga redovno, tako da se neplašim za podatke, oni su bezbedni. Podaci su mi za mene jako bitni, tako da vodim računa o tome.Kada si napomenuo da verovatno disk radi OK, to su mi isto rekli ljudi na drugom forumu, da je taj zvuk karakerističan za WD Scorpion Blue seriju, a taj hd ja posedujem, ali opet nisam siguran......
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Užasno iritirajući problem sa hard diskom04.10.2009. u 22:26 - pre 177 meseci
Na prilozenoj slici dole se vidi od prilike kako izgledaju zenski kombinaovani SATA konektori na laptopovima (nema nikakvih kablova) a kako muski SATA konetori na 2.5" hardovima. Tako ces nesto naci i u tvom laptopu ako uspes da odvijes taj problematicni shraf koji je ocigledno zapekao. Pazi sta radis jer moze da se desi da toliko izlizes sraf da ga vise niko nece moci odshrafiti. Primeni malo vise sile tj. pritisni shraf sto vise shrafcigerom na dole i onda probaj da ga odvijes, naravno pazljivo da ne ostetis shraf previse. Za odvijanje tog shrafa predlazem shrafcigere sa malo debljim drskama od tog zlatarskog/juvelirskog.



 
Odgovor na temu

weller

Član broj: 114964
Poruke: 39
*.com.mk.



Profil

icon Re: Užasno iritirajući problem sa hard diskom07.11.2009. u 20:31 - pre 176 meseci
ma te westerne ja bi zabranio zakonom
 
Odgovor na temu

mitar ruma
dimitrije tadic
srednja skola
Ruma

Član broj: 242413
Poruke: 2
217.169.223.*

ICQ: 7


Profil

icon Re: Užasno iritirajući problem sa hard diskom05.12.2009. u 19:58 - pre 175 meseci
da sta bi moglo biti?

blago onom ko se razume u komp-ove
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Užasno iritirajući problem sa hard diskom

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11186 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.