Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa TP-LINK-ovim ruterom

[es] :: SOHO Networking :: Problem sa TP-LINK-ovim ruterom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8968 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
79.101.167.*



+5 Profil

icon Re: Problem sa TP-LINK-ovim ruterom23.08.2009. u 02:59 - pre 178 meseci
Citat:
za ovu glupost 10.207.200.1 mi je rekao komsija koji je direktor telekoma u Jagodini, i verujem da zna mnogo vise od tebe


Zato nam je situacija u zemlji takva (sve sami stručnjaci) - "nikakva" i koji je razlog taj "stručnjak" naveo da mora ta adresa i da ne može nijedna druga, želim stručno mišljenje? A stručnjaci ti u direktorske fotelje dolaze ne preko znanja nego preko stranke... to upamti!

Za sve ostalo.... NO COMMENT.

I opet ljudima nisi odgovorio koji budu posećivali ovu temu

jesi priključio adsl router u WAN ili LAN port tp-linka?
Jesi menjao adresu na adsl-u?
gde si tu adresu upisao u tp-linku (u wan, lan... gde)?
sto mora bas ta adresa sto si naveo (pitaj komsiju)?
jel adrese iz tog spektra 10.207.200.1 koristis na laptopu i računarima bežično povezanim na tp-linka ili tu adresu koristiš za priključenje na adsl router ili samo za ulazak u tp-linka?
odakle se ip adrese i koje se ip adrse dodeljuju računarima povezanim na tp-linka?
sve u svemu jel tp-link radi u nat router režimu ili ne i kojem?

to se sve lepo upiše da bi ljudi znali da reše problem ako i njih to "slučajno" zadesi da mogu koristiti samo tu adresu i ni jednu drugu!!! :)

[Ovu poruku je menjao miroslavL dana 23.08.2009. u 04:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ookkii
Subotica

Član broj: 146345
Poruke: 41
79.101.95.*



Profil

icon Re: Problem sa TP-LINK-ovim ruterom23.08.2009. u 03:39 - pre 178 meseci
samo sam promenio adresu rutera, a logicno je da je modem prikljucen na WAN port, na racunarima su automatske ip adrese, kao i na laptopu,,,

znaci da napomenem jos jednom, od resetovanja rutera promenio sam samo lan adresu, u telekomovom modemu nisam nista radio!!!
ookkii
 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
79.101.238.*



+5 Profil

icon Re: Problem sa TP-LINK-ovim ruterom23.08.2009. u 04:05 - pre 178 meseci
Samo još nešto i da završimo iako nisam dobio odgovor od komšije (zašto mora samo ta i nijedna druga?)

Citat:
a logicno je da je modem prikljucen na WAN port


Logično je samo ako je TP-Link NAT-ovan tj. ako radi u AP router režimu!

Ako radi u AP mode ili Bridge mode onda se priključuje u LAN port!

I ima jako puno modova (režima u kojima radi) a da ti ne objašnjavam sad koji čemu služi i koji se gde priključuje, imaš (na nekim uređajima): Gateway, Gateway - Wireless e LANs Bridge, Wireless ISP, Wireless ISP - LANs Bridge,...itd.

A sad to što si naveo da je neko pametniji jer je ne znam ni ja šta to je ružno jer me ne poznaješ i to mi je hvala što sam se jedini potrudio da ti pomognem sa detaljima i koji "rade" na svim mogućim uredjajima pa i na tvom... trebao si samo detaljnije pročitati napisano!

Ajd odjavljujem se. pozz
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Problem sa TP-LINK-ovim ruterom23.08.2009. u 09:48 - pre 178 meseci
Mirloslave, pa ti si gori od njega čoveče. Pusti ga, takvih likova poput njega, na žalost, ima za izvoz. Ne se nerviraš.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

jovanmal
Jovan Malešević
Sistem administrator
BL, Republika Srpska

Član broj: 6106
Poruke: 204
*.broadband.blic.net.

Sajt: flashofobvious.blogspot.c..


+2 Profil

icon Re: Problem sa TP-LINK-ovim ruterom23.08.2009. u 09:52 - pre 178 meseci
Koje adrese imaju računari koji su povezani na ruter (preko kabla ili bežično)?
..blinding flash of the obvious..
 
Odgovor na temu

Pentagon
Oljaca Petar
Bac

Član broj: 127308
Poruke: 66
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa TP-LINK-ovim ruterom18.05.2010. u 08:56 - pre 169 meseci
Da te poznam castio bih te-ja resetovao ali dok je ukljucen i nece.... slican problem.

Hvala care, svaka cast
Kad imas samo cekic, sve ti lici na eksere!
 
Odgovor na temu

djuza1

Član broj: 277618
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa TP-LINK-ovim ruterom20.01.2011. u 12:50 - pre 161 meseci
Pozdrav svima ...moj problem je u ruteru tp/link..tl/wr340g...kada sam ga kupio radio je perfektno...desilo se da sam ga iskljucio i posle par dana ponovo ukljucio i nista vise nije bilo isto :( restartovao sam ruter na fabricka podesavanja jel su mi rekli da je to mozda problem da nisam promenio ip adresu...medjutim kada vratim na to fabricko podesavanje nece da ide na net i ne daje mi wifi ..pokazuje da ima neta ali nemogu da se konektujem...posto imam kablovski net sbb i posretsvom te ip adrese idem na net ali nemogu da idem sa drugog kompa....koji je povezan kablom u ruter kao i prvi komp...a sa telefona ne mogu nikako da pristupim bezicnom internetu sa kompa..proverio sam na nekoj drugoj bezicnoj mrezi tel.radi super...isao sam i na onu stranicu tp/i linka sa ip 192.168.1.1. i tu probao da podesim u udaptirao sam nesto na f i opet nista...dakle problem je u(preko ip sbb mogu na net sa jednog kompa ali nemam bezicni net niti mogu drugi komp da povezem jednostavno nece,kada vratim ruter na fabricka podes.blinkce mi dole u desnom uglu da postoji konekcija ali ne mogu da idem na net..kada odem na stranicu za tp link pise mi wlan diskonektovan ..pokusao sam sve moguce opcije sto postoje tamo ali nije urodilo plodom idalje je isto)....sve u svemu ...poludeh a resenja nema jako iritirajuce...Pomoc molim slab sam sa terminima iz sveta kompijutera i ne snalazim se bas najbolje ..ako neko moze pomoci molim da bude malo detaljnije...da i mi koji pojma nemamo shvatimo kako da resimo problem!! unapred hvala!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa TP-LINK-ovim ruterom20.01.2011. u 14:47 - pre 161 meseci
To se ne podešava nagađanjem nego kako je red. Idi na wan podešavanja rutera i postavi da je dinamička IP, ako je sve povezano na trenutak isključi SBB modem sa struje pa ga uključi. Posle nekoliko sekundi bi sve trebalo da radi.
 
Odgovor na temu

djuza1

Član broj: 277618
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa TP-LINK-ovim ruterom20.01.2011. u 21:36 - pre 161 meseci
da budem ikren to nisam probao ali evo sada cu...hvala ....javljam sta se desilo
 
Odgovor na temu

djuza1

Član broj: 277618
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa TP-LINK-ovim ruterom20.01.2011. u 21:53 - pre 161 meseci
probao sam to sto si mi rekao i radiiiii jupiiiiiii uraaaaaaa hvalaaaaa punooooooooooooo
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Problem sa TP-LINK-ovim ruterom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8968 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.