Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

auto sa volanom na desnoj strani

elitemadzone.org :: AutoZone :: auto sa volanom na desnoj strani
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 35015 | Odgovora: 136 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani18.07.2010. u 20:08 - pre 167 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: @dr.pametnjakovic,

To sto si napisao vazi za situacije kada vozis auto sa volanom na desnoj strani u zemlji gde se vozi na levoj strani kolovoza.

Ne mozes to da preslikas na situaciju o kojoj se prica ovde - jer si sve eventualne prednosti "desnog" volana anulirao time sto takvo vozilo vozis na POGRESNOJ (za to vozilo) strani puta.


Ova teorija (o desnom oku i levoj ruci) je demantovana jos pre 35 godina tako da ni o tome nema potrebre diskutovati.
Osim toga, ovde nije rec o medicinskom fenomenu vec o cisto tehnickim uslovima u saobracaju koji ne dozvoljavaju da se volan nalazi na desnoj strani ako se kretanje odvija na desnoj kolovoznoj traci.

Brodove, gradjevinske i rudarske masine, teske kamione i sl. prevozna stredstva ne treba trpati u ovu pricu.
 
0

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.92.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani18.07.2010. u 20:21 - pre 167 meseci
u svakom slučaju izgleda gotova priča... Napokon!
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani18.07.2010. u 21:47 - pre 167 meseci
nije gotova prica. Ako su polovnjaci u UK zaitsa toliko jeftiniji mislim da se isplati kupiti ih, a onda kupiti i novu komandnu tablu i prepraviti ih na desnu stranu.

Citat:
Svi koji imaju nesto protiv desnog volana ili nisu probali ili nisu zasluzili da imaju vozacku dozvolu.Kakve veze ima sa koje strane sedite,ako poznajete pravila i posedujete vozacke sposobnosti.Sofersajbna je simetricna,desno sediste je od leve strane auta isto udaljeno koliko i levo od desne-sta je tu problem? Nemate osecaj gde vam se nalazi leva strana auta? Nije problem u autu,problem je u vama! Vezbajte,ljudi,vezba cini majstora. Sednes iz Astre u Vektru,pa je neobicno,treba ti malo da se naviknes.Ne mozete da menjate brzine levom rukom? Pa kako je,sirotim,levorukim ljudima koji moraju da menjaju desnom!? Kako je sa preticanjem? Ne moze da se pretice,onako,džukacki sa branika uz sirenu-mora da se napravi kulturno rastojanje od par metara i imate dobru preglednost bez izlazenja u levu traku. Zasto ne zabraniti traktoristi da vozi traktor kad ne sedi na levoj strani-i on je opasnost u saobracaju.Nas problem nije levi-desni volan,vec manjak saobracajne kulture i pitanje vozacke sposobnosti ucesnika u saobracaju,tako da prica o ugrozavanju zivota je smesna.Zasto se ne vodi prica o 90% praznoglavih ludaka koju jure kroz centar grada preko 200/h na dva tocka(ili na jednom!),jer taj vodi i sebe i drugog direktno u smrt! Ova hajka protiv desnog volana je,verovatno,posledica ljubomore i sluzi za utehu svima koji su kupili "levake",a mogli su da prodju 50-60% povoljnije.


ovo je za rubriku "Lupili, a ostali zivi"
 
0

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani18.07.2010. u 23:23 - pre 167 meseci
Ni prepravka desnjaka nece ici tako lako kao do sada.

Uz obavezni i vrlo rigorozni atest, razmatra se i mogucnos uvodjenja potvrde o poreklu delova koja bi se u takva vozila ugradjivala.
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani18.07.2010. u 23:43 - pre 167 meseci
pa mogu oni i u engleskoj da ih preprave, uzmu delove u francuskoj. Mislim tako ce ocistiti sitnu boraniju i slobodne strelce, ali ce biti i dalje isplativo.
 
0

pudar
Bgd

Član broj: 99680
Poruke: 198
212.178.244.*



+4 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani19.07.2010. u 01:57 - pre 167 meseci
Ne palite se,nema nista od zabrane.Mogu samo da zabrane uvoz(ako vec nisu),a onima koji su vec ovde mogu samo da upisu u saobracajnu napomenu da je DV(zbog onih koji budu hteli da prepravljaju-moraju da atestiraju),jer naknadna zabrana je budalastina-u tom slucaju morali bi da vrate svima carinu i PDV i engleske tablice(a od toga nema nista). Bilo je prica da ce zabraniti novi uvoz,a postojecima dati "fore" 2-3 godine da "prepakuju"(tek to je nebuloza-mene NIKO ne moze da natera da "raskupusavam" svoj auto koji je REGULARNO ocarinjen(znaci,nije "rupa" u zakonu,kako neki kazu,nije nikakva prevara(tipa-stranci,crnogorci i slicne uredbe),nego u starom zakonu nije bilo reci o tome,odnosno - cisto 'ko suza! Zamislite sad,kad vec pricamo o dopunama zakona,da neko oduzima vozila onima koji su,svojevremeno dok je bilo moguce,uvozili skoljke automobila tip-na tip(audi jaje - na audi 80 '79)-tako je tada bilo(poj'o vuk magarca). O bezbednosti necu vise da pricam(dosta je bilo,niko nista nije ukapirao). Sta god da bude,nadam se da to nece proci u Evropi(ili mozda hoce?),jer je desni volan zabranjen samo u dve zemlje u Evropi - ako sam dobro zapamtio u Ceskoj(ili Slovackoj) i valjda u Litvaniji. Mozda cemo biti sa vecinom,ili (k'o po obicaju) sa manjinom.
 
0

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
*.static.zrlocal.net.



+5 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani19.07.2010. u 02:23 - pre 167 meseci
Citat:
Ne palite se,nema nista od zabrane.Mogu samo da zabrane uvoz(ako vec nisu),a onima koji su vec ovde mogu samo da upisu u saobracajnu napomenu da je DV(zbog onih koji budu hteli da prepravljaju-moraju da atestiraju),jer naknadna zabrana je budalastina-u tom slucaju morali bi da vrate svima carinu i PDV i engleske tablice(a od toga nema nista). Bilo je prica da ce zabraniti novi uvoz,a postojecima dati "fore" 2-3 godine da "prepakuju"(tek to je nebuloza-mene NIKO ne moze da natera da "raskupusavam" svoj auto koji je REGULARNO ocarinjen(znaci,nije "rupa" u zakonu,kako neki kazu,nije nikakva prevara(tipa-stranci,crnogorci i slicne uredbe),nego u starom zakonu nije bilo reci o tome,odnosno - cisto 'ko suza! Zamislite sad,kad vec pricamo o dopunama zakona,da neko oduzima vozila onima koji su,svojevremeno dok je bilo moguce,uvozili skoljke automobila tip-na tip(audi jaje - na audi 80 '79)-tako je tada bilo(poj'o vuk magarca). O bezbednosti necu vise da pricam(dosta je bilo,niko nista nije ukapirao). Sta god da bude,nadam se da to nece proci u Evropi(ili mozda hoce?),jer je desni volan zabranjen samo u dve zemlje u Evropi - ako sam dobro zapamtio u Ceskoj(ili Slovackoj) i valjda u Litvaniji. Mozda cemo biti sa vecinom,ili (k'o po obicaju) sa manjinom.


Ja se iskreno nadam da je ovo sve sto si napisao istina,

a ako ne bude, bice dokaz koliko smo necivilizovana zemlja i koliko ne zelimo ici napred.

Samo mi i bugari uvozimo krseheve iz EU zemalja, a jos nas pri tome klepa po usima ova nasa "pravna" drzava,

a pravda uvek na strani poreza, nista me bi cudilo da nam uvedu porez na Desnjake


Kolege forumasi koji ne zive u srbiji ne bi trebali da ostavljaju postove (ne mislim na Ex-yu),

oni ne spadaju u kategoriju gradjana kojima je privlacan auto sa desnim volanom,

to prosipanje pameti i sigurnosti je lako kad imate 6-7 puta veca primanja,

u bilo kojoj stranoj drzavi moguce je kupiti bilo kakav auto posle 2000 i neke godine

ako ne i nov (veoma cesto),imaju sasvim dobra primanja i mogu birati, JER ipak smo mi ekonomski daleko ugrozeniji, sto je direktna pojava uvoza desnjaka.
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani19.07.2010. u 09:43 - pre 167 meseci
Citat:
dj bojan: Samo mi i bugari uvozimo krseheve iz EU zemalja...

I krševe pominješ u okviru priče o uvozu neadekvatnih automobila samo da bi uštedeo novac?

Izvini, ali do sada nisam video ni jedan automobil u BG-u, sa volanom na desnoj strani, a da se ne radi o autu koji je realno u vrlo jadnom ili tek prosečnom stanju.

Auto je privilegija, a ne obaveza. Ako nemaš dovoljno da kupiš dovoljno dobar, nemoj kupovati nikakav. To što si Ti uštedeo kupovinom desnog volana, ne govori ništa drugo, do o činjenici da si spreman da štediš na bilo čemu, samo da bi imao bolji model automobila, a to odmah povlači priču o kvalitetu (ne)održavanja, što uvek ide jedno s drugim. Ništa bolje od likova koji se lome da kupe nekog besnog terenca ili A6/A8, a onda jure po gradu ne bi li ugradili plin, pri čemu se "održavanje" automobila svodi na dolivanje goriva i registraciju, zbog koje su neki spremni da čak postanu i rezidenti Vanuatu republike.

Pišete o nekim prednostima, kao da vozite kosmičke brodove, a ne obične britanske polovne krševe, kakve viđamo po zemlji, koji su i dalje polovni ko i svi ostali, samo što su pride i naopaki.

Pozdrav
 
0

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani19.07.2010. u 10:44 - pre 167 meseci
Citat:
StORM48: Izvini, ali do sada nisam video ni jedan automobil u BG-u, sa volanom na desnoj strani, a da se ne radi o autu koji je realno u vrlo jadnom ili tek prosečnom stanju.



Tacno tako.

Krs je krs, bez obzira na kojoj je strani volan.

Rec je o potpuno identicnim krsevima. Razlika u ceni je samo zato sto je kod ovih drugih krseva volan na pogresnoj strani pa su zato ovi prvi krsevi, kod kojih je volan na pravoj strani, nesto skuplji.
 
0

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
*.static.zrlocal.net.



+5 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani19.07.2010. u 10:53 - pre 167 meseci
Citat:
StORM48:
I krševe pominješ u okviru priče o uvozu neadekvatnih automobila samo da bi uštedeo novac?

Izvini, ali do sada nisam video ni jedan automobil u BG-u, sa volanom na desnoj strani, a da se ne radi o autu koji je realno u vrlo jadnom ili tek prosečnom stanju.

Auto je privilegija, a ne obaveza. Ako nemaš dovoljno da kupiš dovoljno dobar, nemoj kupovati nikakav. To što si Ti uštedeo kupovinom desnog volana, ne govori ništa drugo, do o činjenici da si spreman da štediš na bilo čemu, samo da bi imao bolji model automobila, a to odmah povlači priču o kvalitetu (ne)održavanja, što uvek ide jedno s drugim. Ništa bolje od likova koji se lome da kupe nekog besnog terenca ili A6/A8, a onda jure po gradu ne bi li ugradili plin, pri čemu se "održavanje" automobila svodi na dolivanje goriva i registraciju, zbog koje su neki spremni da čak postanu i rezidenti Vanuatu republike.

Pišete o nekim prednostima, kao da vozite kosmičke brodove, a ne obične britanske polovne krševe, kakve viđamo po zemlji, koji su i dalje polovni ko i svi ostali, samo što su pride i naopaki.



E kad moderator ovako odgovori znaci da je kraj price, a o tome da smo svi isti nedaj boze da smo svi u istom koshu, dugo vremena se bavim

elektronikom na automobilima pa mi je poznato kakvih sve likova i laika ima, ali da se bas trpam u istu klasu sa njima, to ne, hvala ti.

A po cemu su to neadekvatni ??? ili nisi dobro izrazio svoje misljenje? sta im to fali?


Ne znam sto se ti samo tako strasno nalazis u celoj ovoj prici oko volana, pa forum i jeste da se polemise, i pomaze i razmene iskustva a ti kao moderator bi trebao biti malo po strani i regulisati saobracaj.

Necu vise da pisem jer nemam volje da se raspravljam sa osobama koje su apsolutno nebitne u mom zivotu i mojoj garazi,

a sto se tice desnjaka, nadam se da ce biti kako je naveo kolega PUDAR.

ZDRAVO
 
0

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani20.07.2010. u 11:10 - pre 167 meseci
Citat:
dj bojan: Ne znam sto se ti samo tako strasno nalazis u celoj ovoj prici oko volana,


Zato sto ne sme dozvoliti, kao SuperModerator, da se na "njegovom" forumu troluje i iznose netacne konstacije. Pogotovo ne sme dozvoliti podticanje necega sto je u suprotnosti sa Zakonom.
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani20.07.2010. u 17:57 - pre 167 meseci
Citat:
Auto je privilegija, a ne obaveza.


samo da te podesetim, sada je 2010. a ne 1943.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani20.07.2010. u 22:16 - pre 167 meseci
Nazalost jesmo, ali odredjeni mentalitet je sklon proizvodnji brloga, u saobracaju, kao da smo 1010 godina:).

To sto se pojedinci snalaze, zele da sa sto manje para ucestvuju u saobracaju, to nisu kvaliteti 2010 godine, tj dvadesetprvog veka.

I kada bih stao u odbranu tzv"sirotinje" zeljne da se provoza, postojao bi samo jedan "razlog"..los standard..

Ostale izmisljotine, tipa auto je "potreba", neophodnost, momentalno padaju u vodu kada se vidi profil doticnih..ne samo vlasnika naopakih volana, vec uopste sklonih voznji krseva, pa na plin, pa sa raspar gumama, ako je moguce i sa 10 kila gita, ili bez pojedinih delova..
Ako se pomislja na neki "buunt", protiv pravila igre auto industrije, to je slabo opravdanje, posto u saobracaju , zbog raznih bahatosti, gine previse NEDUZNIH..za one "zasluzne, nemam nesto emocija..

Takav osljarski mentalitet zaista ne treba podrzavati, ili ako neko misli da postoji neko opravdanje, za negu misljenja da je najjvaznije pojaviti se na ulici sa sto manje novca i izboriti se za mesto u koloni, pa neka se uvija u krpe ili krzno medveda, sta ce mu odelo..sta ce mu penkalo, dobra je i toljaga..

Poz

 
0

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
*.static.zrlocal.net.



+5 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani21.07.2010. u 00:34 - pre 167 meseci
Ne mogu da verujem da se tako ogavno ponasate i pisete kao da se prica

o vozilima za ubijanje i klanje svega sto se nadje na putu, sram vas bilo sve redom!


Iskvario se ovaj forum do srzi, odavno sam ovde i ne mogu da verujem dokle idu postovi u ovoj temi,

a takve price poticu od snobova koji sede po ceo dan pred racunarima i zive na tudjoj grbaci.

A sto se tice kvaliteta automobila, niko nije uvezao golfa2 ili neku zastavu 101, nego daleko tehnicki kvalitetnije automobile.

50% sa obe strane u ovoj temi je tacno, niko nije 100% u pravu, moze ceo svet da se okrene ali treba biti realan u svemu.
 
0

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
*.static.zrlocal.net.



+5 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani21.07.2010. u 00:36 - pre 167 meseci
Citat:
STORM48:

Izvini, ali do sada nisam video ni jedan automobil u BG-u, sa volanom na desnoj strani, a da se ne radi o autu koji je realno u vrlo jadnom ili tek prosečnom stanju.


Ne znam gde ti to zivis i sta vidis, pa i sta ti to vozis kad su ti vozila koja su najmanje euro3 i posle 2001 godine, u tvojim ocima krs ???
 
0

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani21.07.2010. u 01:32 - pre 167 meseci
Ovaj automobil je iz 2003. a nevidjen je krs:

http://suchen.mobile.de/fahrze...;id=133477174&pageNumber=1




Takvih, i slicnih automobila su prepuni nasi putevi i ni malo nisu bezbednija od Yuga iz 2000. pa i starijeg. Naprotiv, predstavljaju, zbog svojih predispozicija, vecu opasnost u saobracaju od lakih i mrsavih jugica.
Jedina razlika je u tome sto je vlasnik ovog krsa posten covek i ne skriva stvarno stanje sto potvrdjuje i sama cena. Prakticno ga prodaje na kile, za razliku od ovih "nasih" koji su ko "casa".

Vladd i Storm su u pravu.
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani21.07.2010. u 01:57 - pre 167 meseci
Citat:
dj bojan: Ne znam gde ti to zivis i sta vidis, pa i sta ti to vozis kad su ti vozila koja su najmanje euro3 i posle 2001 godine, u tvojim ocima krs ???

Potpuno je irelevantno šta ja vozim. Vozim sve što stignem i vozio sam i dobre i lošije automobile, ali sam ih uvek održavao u tip-top stanju.

U situaciji gde bih za auto mogao da potrošim svega 3000-4000€, uzeo bih auto za 2000, a ostatak potrošio na održavanje. Nasuprot toga su oni koji sprcaju svih 3000-4000 na sam auto i onda skupljaju pare od registracije do registracije, vozeći se na felnama i ne obraćajući pažnju ni na šta, osim na eventualnu ugradnju Pioneer zvučnika i TV-a u auto.

I kad bi situacija bila takva da NORMALAN auto ne mogu da priuštim, NIKADA ne bih išao alternativnim putem, za desnim volanima i CG tablama. Radije bih išao peške ili sišao u klasu niže, pa taman to bio i Jugo, ali sa dobrim felnama, novim gumama, redovno kontrolisanim kočnicama i ostalim bitnim sistemima, a pre svega sa volanom koji je prilagođen ovdašnjim uslovima!

A ovo o "Euro3" zvuči kao pamflet pojedinih političkih organizacija - šta to "Euro3" uopšte znači? Kvalitet? Oj-ha... nešto si se malo zeznuo. Svakog dana se po nekoliko puta ugušim udišući nuklearni otpad iz auspuha nečijeg Euro3 ljubimca, koji je komšija Pera povoljno uvezao preko svog kuma iz Nemačke. Najveći broj inostranih polovnih automobila je dosta kvalitetnije održavan nego što je to slučaj kod nas. MEĐUTIM, po svemu što sam do sada video (uz poneki izuzetak, u mizernom procentu), kod nas završe mahom oni najgori krševi, koji u normalnom svetu idu direktno pod presu. Kod nas se malo došminkaju, turi im se jelkica na retrovizor i onda glume Euro3. Situacija sa "dešnjacima" je još gora - osim što se uvoze neviđeni krševi, još su i naopaki. Duplo golo.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 21.07.2010. u 03:09 GMT+1]
 
0

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
*.static.zrlocal.net.



+5 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani21.07.2010. u 02:19 - pre 167 meseci
Evo na sta mislim pod euro3,









Pricam o ipak nekom kvalitetu, presao sam iz Vectre B u Vectru C, 1.8 benzinac sa sekvencijalnim ubrizgavanjem gasa,

jer sam za 5 meseci naterao oko 18.000km, pa sam za prvi mesec dana bacio brdo para i naravno da mi se isplati auto-gas

, nisam do sad imao nista osim kompletnog servisa i nekih sitnica koje su nebitne za bezbednost i voznju,

jedino sto sam odmah uradio je zamena farova, u roku od nedelju dana stavljeni su NOVI farovi i xenon kit.




A vi idite i dalje iz krajnosti u krajnost, kako je recimo neki passat ili C5 los automobil, ne treba niko da mi prica o tome, svaki dan vidjam

brdo automobila, ali se ne zanosim mislju u autu od 20-30 hiljada jer niti ih imam,niti bih kupio, verovatno bih ulozio u posao.



to sto je kolega ZARSILIC dao kao primer, to je bas dno dna, i nema veze sa temom, tema je desni volan

a i ne vidim da je neko uvezao taj auto, jos je na placu negde preko

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 21.07.2010. u 11:43 GMT+1]
 
0

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani21.07.2010. u 07:29 - pre 167 meseci
Desni volan... Ccc... Cini mi se da se neko previse poistovetio sa Troterima...
Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
0

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
*.static.zrlocal.net.



+5 Profil

icon Re: auto sa volanom na desnoj strani21.07.2010. u 09:32 - pre 167 meseci
Ne previse , cim izadje novi zakon bicemo opet Krstići, i onda zaaaaa beograd, za beograd................
 
0

elitemadzone.org :: AutoZone :: auto sa volanom na desnoj strani
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 35015 | Odgovora: 136 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.