Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

brza provjera naziva ustanova iz izvještaja

[es] :: Access :: brza provjera naziva ustanova iz izvještaja

[ Pregleda: 1885 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alenichev
Hujdur Alen
Sarajevo

Član broj: 213460
Poruke: 10
80.65.75.*



Profil

icon brza provjera naziva ustanova iz izvještaja17.08.2009. u 09:33 - pre 178 meseci
Pozdrav,

dali bi me neko mogao posavjetovati ili mi reći kako mogu da provjerim nazive ustanova iz jedne tabele ali brzo, možda preko neke SQL naredbe ili programčića...jer imam accessovu tabelu koju nadopunjujem nazivima ustanova svaki mjesec iz izvještaja. Znaći imam već npr. 100 naziva ustanova u toj tabeli i u izvještaju koji dobijem svaki mjesec dobijem nove nazive ustanova možda njih 10-15 i sada da ne bih ručno morao kopirati u tu tabelu te nazive i tražiti ih jer je njih 70% istih dali postoji mogučnost da odmah nekako provjerim te nove koji su u izvještaju a nemam ih u ovoj accessovoj tabeli gdje su mi nazivi ustanova... Unaprijed zahvalan!!

Alen
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: brza provjera naziva ustanova iz izvještaja17.08.2009. u 13:00 - pre 178 meseci
Kakvi su ti novi mesečni izveštaji? Papirni?
 
Odgovor na temu

alenichev
Hujdur Alen
Sarajevo

Član broj: 213460
Poruke: 10
80.65.75.*



Profil

icon Re: brza provjera naziva ustanova iz izvještaja17.08.2009. u 13:22 - pre 178 meseci
ne ne, dobivam u excelu izvještaje i ima jedna kolona gdje su nazivi ustanova, u svojoj bazi u accessu imam kolonu sa tim nazivima ustanova i svaki mjesec ih moram nadopunjavati novim, zbog tog pregleda i traženja novih gubim u prosjeku sat vremena...
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: brza provjera naziva ustanova iz izvještaja17.08.2009. u 13:53 - pre 178 meseci
Eksportuj Excel-ov fajl u Access. Napravi kopiju stare tabele.
Spoji kopiju stare tabele sa novom dodajući iz nove zapise u kopiju stare tabele, koristeći Copy-Paste.
Potom u Access-u nad novo-nastalom tabelom primeni Find Duplicates Query Wizard i pobriši duple zapise.
 
Odgovor na temu

alenichev
Hujdur Alen
Sarajevo

Član broj: 213460
Poruke: 10
80.65.75.*



Profil

icon Re: brza provjera naziva ustanova iz izvještaja17.08.2009. u 14:44 - pre 178 meseci
hvala na odgovoru, pokušat ću pa se javim :)
 
Odgovor na temu

alenichev
Hujdur Alen
Sarajevo

Član broj: 213460
Poruke: 10
80.65.75.*



Profil

icon Re: brza provjera naziva ustanova iz izvještaja19.08.2009. u 10:06 - pre 178 meseci
pokušao sam, preko tog wizard query-a mi izbaci duplikate iz tabele ali problem nastaje što ja imam više kolona sa podacima koji su vezani jedni za druge. Imam ovako posložene kolone:

MJESTO DISTRIK NAZIV_USTANOVE
sarajevo SA dom zdravlja Hrasno
zenica ZE-DO privatna apoteka Kofarm
mostar HNK ambulanta za srce

i tako ih imam 100-tinjak naziva ustanova, a u izvještaju dobijem samo naziv ustanove bez mjesta i distrikta to naknadno dopisujem za nove ustanove... npr ambulanta za plučne bolesti, dom zdravlja Banja Luka... i onda to moram provjeravati dali se nalazi u koloni NAZIV_USTANOVE jer na ovu tabelu ja u kolonu NAZIV_USTANOVE uradim copy/paste iz izvještaja koji je u excelu i onda se jave duplikati i na tome gubim najmanje sat vremena za sređivanje a imam takvih još 12 izvještaja :)...
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: brza provjera naziva ustanova iz izvještaja

[ Pregleda: 1885 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.