Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Audio Grabber 1.81 vs. Audio Catalyst 2.1

[es] :: Windows aplikacije :: Audio Grabber 1.81 vs. Audio Catalyst 2.1

[ Pregleda: 9002 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Excalator
Zeljko Jankovic
Kg underground....

Član broj: 16304
Poruke: 34
*.teleportgroup.net



Profil

icon Audio Grabber 1.81 vs. Audio Catalyst 2.117.12.2003. u 08:33 - pre 247 meseci
Zanima me nekoliko stvari:
1.uporedjenje ova dva programa-kvalitet...itd
2.Kako da u ovom usranom Catalyst-u promenim brzinu grabbovanja da ne bude 1x
3.U Catalystu mi se javlja jedan cudan problem:
Kada ubacim neki disk da grabbujem on to odradi a kada treba da pustim da odslusham pesmu on je lepo otvori ali nema nikakvog zvuka
4.I kod grabbera mi se pojavilo neko "cudo" od problema,naime kada sam ga prvi put instalirao sve je super shljakalo i onda jedan dan ja se okacim na net i Zone Alarm me pitao da li hocu da dozvolim grabberu da pristupi netu i ja OK,kad malo kiseli krastavci......od toga dana grabber mi samo trazi serijski broj a ovaj koji ubacim sa diska ne vazi shta da radim
Excalator
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.verat.net

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Audio Grabber 1.81 vs. Audio Catalyst 2.117.12.2003. u 15:49 - pre 247 meseci
1. Što se kvaliteta grab-ovanja tiče (prebacivanje CDDA u WAV), oba su đene đene. Dešavalo se da im promaknu neke greške, ogrebotine. Kvalitet MP3 enkodinga u AudioGrabberu zavisi od plugina koji koristi - ako za taj posao odabereš LAME, nećeš pogrešiti. Audiocatalyst koristi više nego očajan Xing codec koji treba izbegavati u širokom luku. Vidi pod 4)
2. Najverovatnije imaš problema sa ASPI drajverom. Reinstaliraj dotični.
3. Koji metod ekstrakcije je odabran? Verovatno analog.
4. Hm, jesi li registrovao program? Ne? Plati pa klati. PO STOTI PUT: ako hoćeš najkvalitetniji komplet programa za prebacivanje audio diskova u mp3, uzmi Exact Audio Copy i LAME 3.90.3. Potraži na ovom forumu, ima dosta linkova na njih, ili otidi na www.hydrogenaudio.org i saznaj šta i kako.
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Audio Grabber 1.81 vs. Audio Catalyst 2.102.01.2004. u 17:18 - pre 247 meseci
Pošto sam imao problema sa EAC-om, nikako nije mogao da pronađe LAME čak ni kada je bio u istom folderu gde i EAC, prešao sam na gBpowerAMP koji takođe koristi LAME 3.93.1 za kompresiju što znači da daje OK mp3 fajlove. Ono što mi se jako dopalo je mogućnost instalacije samo jednim klikom i sve je tu!

Ovaj Audio konvertor je 100% FREE: http://www.dbpoweramp.com/dmc.htm
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

Voodoo
Novi Beograd

Član broj: 3508
Poruke: 488
*.dial.InfoSky.Net



+1 Profil

icon Re: Audio Grabber 1.81 vs. Audio Catalyst 2.127.01.2004. u 22:39 - pre 246 meseci
mozhda ce vam sledeca informacija sa audiograbberovog sajta rasvetliti neke stvari:

Citat:
December 25 : Audiograbber will be freeware.
On February 9, 2004 Audiograbber will be released as freeware. When I sold my other cd-ripper AudioCatalyst to Xing I signed a contract which has not allowed me to release Audiograbber as freeware but on February 9, 2004 that contract expires. It has been a great journey and experience making Audiograbber and it has paid off well so now I feel it is time to give something back to the "Internet and MP3 community" so freeware it will be. I am also fed up with all the administrative work which I now hope it will be less of. I will continue developing Audiograbber and with less administrative work I can hopefully spend more time making new versions.
Merry Christmas and a Happy New Year to all of you guys out there!
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Audio Grabber 1.81 vs. Audio Catalyst 2.129.01.2004. u 20:19 - pre 246 meseci
Pa koristi li neko CDex?
 
Odgovor na temu

ZoNi
United Opstine of Belgrad

Član broj: 4064
Poruke: 29
195.252.80.*

Sajt: www.zoniweb.cjb.net


Profil

icon Re: Audio Grabber 1.81 vs. Audio Catalyst 2.130.01.2004. u 16:15 - pre 246 meseci
ja, superbako! :)

dakle, sve sto je potrebno:

CDex: http://www.cdex.n3.net/
ASPI info & guide: http://aspi.radified.com/
 
Odgovor na temu

teacher
Kotor

Član broj: 10187
Poruke: 59
*.kotor.cg.yu

Jabber: teacher@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Audio Grabber 1.81 vs. Audio Catalyst 2.130.01.2004. u 18:04 - pre 246 meseci
Predpostavljam da ce biti zanimljiva i informacija da je odnedavno dostupan i LAME 3.95.1 (nije beta)
U kombinaciji sa (uskoro besplatnim) Audiograbberom to bi trebala biti dobitna kombinacija
 
Odgovor na temu

Voodoo
Novi Beograd

Član broj: 3508
Poruke: 488
*.dial.InfoSky.Net



+1 Profil

icon Re: Audio Grabber 1.81 vs. Audio Catalyst 2.131.01.2004. u 11:35 - pre 246 meseci
Lame 3.95.1 je ok, narochito poshto su ispravljeni neki bagovi iz 3.93 koji su mnogima smetali...
 
Odgovor na temu

teacher
Kotor

Član broj: 10187
Poruke: 59
*.cg.yu

Jabber: teacher@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Audio Grabber 1.81 vs. Audio Catalyst 2.131.01.2004. u 22:27 - pre 246 meseci
Za one koji ne znaju kako se u audiograbber "ubacuje" LAME enkoder:
- Skinuti sa neta enkoder ( treba nam samo lame_enc.dll fajl)
- Ubaciti lame_enc.dll fajl u direktorijum u kom je instaliran audiograbber
- U mp3 podesavanjima u audiograberu izabrati LAME

to je to
BTW, najnoviji lame_enc.dll je "tezak" svega 172 kb

 
Odgovor na temu

SasaDee

Član broj: 19683
Poruke: 173
*.vdial.verat.net

Sajt: www.sasad.co.sr


Profil

icon Re: Audio Grabber 1.81 vs. Audio Catalyst 2.105.02.2004. u 00:55 - pre 245 meseci
Ako se dobro secam Catalyst 2.1 je izasao '99 .
Grabber ima slican interface ali novije verzije imaju daleko vise raznih podesavanja koja mogu dosta da olaksaju i ubrzaju posao. Na tranu sto je xing codec bez veze.
Ni Cdex nije los mada ima malo losije izgleda i fali mu nekoliko od pomenutih opcija.
Naravno LAME je verovatno najbolji codec koji se moze naci posto ga razvijaju ljudi koji su audiofili pa mu je to uz freeware licencu najbolja preporuka.

P.S. To sa prestankom rada znaci da ti sifra nije bila dobra. Imao sam isti slucaj a ko je redovno koristio i osvezavao grabber zna da je uvek bio problem uspesno ga registrovati.
If it was easy everybody would do it,
if you got a problem, well, you gotta work through it.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Audio Grabber 1.81 vs. Audio Catalyst 2.1

[ Pregleda: 9002 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.