Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja

elitemadzone.org :: MadZone :: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 24126 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milivoje tomanovic

Član broj: 228470
Poruke: 7
91.150.114.*



Profil

icon Re: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja04.08.2009. u 20:28 - pre 179 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Primeti da je sama rec kondicija tudjica. Nemam ovde recnik srpskog jezika ali sam prilicno siguran da kondicija u srpskom takodje moze da se koristi kao sinonim za stanje.

"U kakvoj je kondiciji auto"...

Mogu da se zakunem da sam to cuo daleko pre nego sto je pocela "amerikanizacija" srpskog.

Jeste tudjica iz latiniskog, koja u raznim jeziima ima slicno znanjenje. Pitanje je nacina upotrebe i konkternog znacenja.
Kao sto mi normalno kazemo "nemam kondicije" misleci na fizicku izdzljivost, Amerikanac nikad ne bi rekao "I don't have condition" zeleci da kaze istu stvar.
Mi ne kazemo "medicinska kondicija", misleci na uobicajen izraz u engleskom "medical condition".

Ja nikada nisam cuo da neko koristi tu rec u tom kontesktu, jednostavno to nije u duhu jezika. Naravno razumem sta hoces da kazes :), al para usi.

To "u kakvoj je kondiciji auto", zvuci kao tipican Serbish nasih severno americkih imigranata.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.224.*



+363 Profil

icon Re: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja04.08.2009. u 20:31 - pre 179 meseci
I pored toga ostaje pitanje u vezi Felpsa: Kako to da neko moze da osvoji na jednoj Olimpijadi 8 prvih mesta u svih 8 disciplina u kojima se takmici, a poznavaoci plivanja kazu da takmicaru treba i 2 dana da se pripremi za sledecu trku, a neki cak i odustaju od jedne discipline da bi mogli dati maksimum u drugoj. Ako vecina pliva u 2-3 discipline, a on u 8 i osvoji prva mesta u svih 8, onda tu nesto ne stima. Tesko je poverovati da je bas toliko iznad ostalih. To nije za klasu ispred vec za 3-4 klase. A da se tako prima od pomfrita i mari'uane-tesko za poverovati. A s obzirom na BALCo aferu od pre par godina(svi znaju sta se desavalo), sumnja je jos veca..
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja04.08.2009. u 21:25 - pre 179 meseci
Pa nisu svi najbolji. Svako sportsko takmicenje je jedna velika selekcija. Tamo idu najbolji od najboljih, sto se tice genetskih predispozicija, kao i rada i posvecenosti. Niko nije kriv ako se rodila takva ljudska jedinka koja odudara od drugih, pa i od najboljih.

Citat:
Dakle, uvek imaš onih kojima fizička konstitucija ili psihičko stanje daje prednost nad drugima. Zar svima njima treba zabraniti da se takmiče ?


Ovo i jeste sustina takmicenja, da se vidi ko je kakav.
Ipak, nije ni taj Felps svemoguc, doci ce trenutak da bude pobedjen ;)
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
*.duga-net.com.



+101 Profil

icon Re: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja04.08.2009. u 21:35 - pre 179 meseci
Podgrevanje priče! Jeli ustvari, ili nije ???

http://www.pressonline.rs/page...&id=75188&sectionId=44

i kao što vidite u komentaru:

Omega

Izjavu je dao generalni menadzer, Omega timing, Christophe Berthaud,
http://www.swimnetwork.com/vid...cavic_touched_first-17076.html
Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
80.129.120.*



+7177 Profil

icon Re: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja04.08.2009. u 21:55 - pre 179 meseci
Za Peking se ocigledno moze spekulisati do zore...

Medjutim za poslednju Felpsovu pobedu... tesko :)

Ali uvek ostaju price o dopingu, a sad i ludilu.

Felps je zivotinja, bas kao sto se vremenom pomerao svetski rekord za svaku disciplinu, eto desi se da se pojavi zivotinja koja moze da odnese svih 8 pobeda na olimpijadi... iskreno cisto sumnjam da je ilegalni doping u pitanju, jer je Felps pod pojacanom kontrolom. Naravno, osim ilegalnih dopinga postoje i oni koji nisu jos ilegalni...

Uzgred, svake cetvrte godine je trka naucnika protiv olimpijskih detektora - svaki dan se izmisljaju nove hemikalije, nova sredstva i procedure i, da se ne zajebavamo, njih koristi mnogo sportista u tim profesionalnim kategorijama... dok se ne zabrane, a onda se izmisljaju nove. To je industrija u industriji takoreci...

Svako ko misli da je profesionalni olimpijski sport "zdravlja radi" je vrlo naivan. To je industrija, i to industrija koja nije bas dobra po ljude koji u njoj ucestvuju (setimo se istocne Nemacke)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja04.08.2009. u 21:57 - pre 179 meseci
Ovaj drugi link ne funkcionise...
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.mpconn.net.



+1349 Profil

icon Re: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja04.08.2009. u 22:01 - pre 179 meseci
Ja uopšte ne mislim da je kod Felpsa u pitanju zvanični i poznati doping. I previše stvari postoji koje samo Felps ima, a drugi ne, tako da u svetlu toga - njegovi rezultati ne čude previše.

Mnogo više čude rezultati Čavića i Nađe (pri ovome uopšte ne uzimam u obzir što su naši).
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
80.129.120.*



+7177 Profil

icon Re: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja04.08.2009. u 22:19 - pre 179 meseci
Pa i Cavic je ocigledno odlicna kombinacija fizickih predispozicija i teskog treninga... Ne znam sta to toliko cudi - nije to tako nemoguce da se pojavi, a sto se ne bi pojavilo i iz Srbije.

Sto se Felpsa tice, mislim da je ipak najveci uticaj njegova fizicka gradja... covek je definitivno retkost i onakva konstitucija i monstruozni metabolizam mu ocigledno daju dosta prednosti.

Opet, naravno, striktno sportski Cavic je definitivno veci "lik" od Felpsa jer je uspeo da bude skoro isto dobar kao i Felps za mnoooooogo manje ulozenih para, mnooogo manje mogucnosti koje su mu bile pruzene, itd... Amerika moze da proizvodi super-sportiste, imaju industriju tesku milijarde koja to moze da izvede... daleko je to teze nekim malim zemljama.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja04.08.2009. u 22:33 - pre 179 meseci
Ne znam koliko je realno bas reci da se pojavio iz Srbije Ok, srpskog je porekla, ali rodio se u USA, odgajan je u USA, skolovan je u USA, treniran je u USA...

Druga stvar, kad je neko podjednako dobar kao Felps (<0.01sec) i kad odlucuju zaista nijanse, onda ima par opcija oko hemije:

-obojica je koriste
-obojica je ne koriste
-razlike izmedju onog ko koristi hemiju i ne, su minimalne tj. prakticno ne postojece, tj. hemija je nedovoljno efektivna



[Ovu poruku je menjao optix dana 05.08.2009. u 05:26 GMT+1]
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

koji_nick
Novi Sad

Član broj: 154886
Poruke: 9
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja04.08.2009. u 22:34 - pre 179 meseci
Vidim da ovde svasta ljudi pricaju. Pogotovo o Felpsu, za koga je vecina cula tek prosle godine u Pekingu. A do tada im je to ime bilo potpuno nepoznato.

Kao prvo, Felps je vec pobedjen. Osvojio je srebrno na 200m slobodno. Biderman je isplivao svetski rekord u toj trci. Tako da se ne prica da je Felps nepobediv.

Drugo, covek je u Atini 2004. vec uzeo 6 zlata i 2 bronze sa 19 godina. Zar nije logicno da sada napravi jos bolji rezultat u najzrelijim godinama za plivaca? Pogotovo sto vise nema u konkurenciji Hugebanda i Torpa, koji su ipak vladali u 200 slobodno. A sa 15 godina u Sidneju je bio 5. u 200m leptir. Sa 15 godina takav uspeh, ocigledno je tada vec bilo da je vanserijski talenat.

Inace, od tih 8 disciplina, 3 su stafete. Tako da to nije sve njegova zasluga. A dobro je poznato da Ameri imaju u svakoj disciplini gomilu vrhunskih plivaca, pa je logidno da pobedjuju u stafetama, mada, ni to im sada nije tako lako. Samim tim, Felps je plivao samo u finalima stafetnih trka. Neki prosecni njihovi plivacu mogu da dovedu stafetu i finale bez problema.


A necu zaboraviti i pljuvanje po Cavicu na 100 leptir u Atini, kada mu je pri okretu na 50m puklo odelo i usla mu voda. Tada su ga svi "poznavaoci" plivanja pljuvali kako daje neke izgovore...sta on zna, ipak je Srbija plivacka nacija, valjda smo svi mi tada znali da Cavic prica glupost. Osvojimo 3 medalje, osmah smo plivacka nacija, prvi put u tenisu imamo 2-3 igraca u prvih 10, mi smo teniska nacija. Mozda da se spustimo na zemlju, i ucimo od boljih. Ipak su ti sportisti koji su ubedili sve Srbe da smo plivacka i teniska nacija trenirali na zapadu, i u Americi...;)
 
Odgovor na temu

milivoje tomanovic

Član broj: 228470
Poruke: 7
91.150.114.*



Profil

icon Re: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja04.08.2009. u 22:49 - pre 179 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Ja uopšte ne mislim da je kod Felpsa u pitanju zvanični i poznati doping. I previše stvari postoji koje samo Felps ima, a drugi ne
Na primer sta ?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja04.08.2009. u 22:55 - pre 179 meseci
Po meni je prosto nedopustivo da MOK dopusti sukob interesa Omege, koja je sponzor mernih instrumenata i jednog plivača, ma ko on bio.

I postoje snimci, nepobitni dokazi da je Čavić bio prvi u Pekingu, ali gnjida iz Omege kaže da je "predočeno da se taster mora pritisnuti, a ne dodirnuti, i to silom od 3,3kg". Slažem se sa konstatacijom (iznetu u jednom u tekstu) da su taj "taster" onda trebali da nazovu "pushpad", a ne "touchpad", jer očigledno postoje fundamentalne razlike.

A drugo, ne razumem da li je takmičenje u plivanju ili pritiskanju? Ne znam šta konji pritiskaju na hipodromu, ali nešto mi se čini da se gleda fotofinish. Uostalom, čemu onda kamere u bazenu i oko njega (i to 303 komada)?



Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

milivoje tomanovic

Član broj: 228470
Poruke: 7
91.150.114.*



Profil

icon Re: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja04.08.2009. u 23:00 - pre 179 meseci
Citat:
koji_nick: Vidim da ovde svasta ljudi pricaju. Pogotovo o Felpsu, za koga je vecina cula tek prosle godine u Pekingu. A do tada im je to ime bilo potpuno nepoznato.

Kao prvo, Felps je vec pobedjen. Osvojio je srebrno na 200m slobodno. Biderman je isplivao svetski rekord u toj trci. Tako da se ne prica da je Felps nepobediv.

Drugo, covek je u Atini 2004. vec uzeo 6 zlata i 2 bronze sa 19 godina. Zar nije logicno da sada napravi jos bolji rezultat u najzrelijim godinama za plivaca? Pogotovo sto vise nema u konkurenciji Hugebanda i Torpa, koji su ipak vladali u 200 slobodno. A sa 15 godina u Sidneju je bio 5. u 200m leptir. Sa 15 godina takav uspeh, ocigledno je tada vec bilo da je vanserijski talenat.

Inace, od tih 8 disciplina, 3 su stafete. Tako da to nije sve njegova zasluga. A dobro je poznato da Ameri imaju u svakoj disciplini gomilu vrhunskih plivaca, pa je logidno da pobedjuju u stafetama, mada, ni to im sada nije tako lako. Samim tim, Felps je plivao samo u finalima stafetnih trka. Neki prosecni njihovi plivacu mogu da dovedu stafetu i finale bez problema.


A necu zaboraviti i pljuvanje po Cavicu na 100 leptir u Atini, kada mu je pri okretu na 50m puklo odelo i usla mu voda. Tada su ga svi "poznavaoci" plivanja pljuvali kako daje neke izgovore...sta on zna, ipak je Srbija plivacka nacija, valjda smo svi mi tada znali da Cavic prica glupost. Osvojimo 3 medalje, osmah smo plivacka nacija, prvi put u tenisu imamo 2-3 igraca u prvih 10, mi smo teniska nacija. Mozda da se spustimo na zemlju, i ucimo od boljih. Ipak su ti sportisti koji su ubedili sve Srbe da smo plivacka i teniska nacija trenirali na zapadu, i u Americi...;)
Ma svaka njemu cast. Ma nije to 8 trka otplivati i 8 puta uci u bazen, ajd da zaboravimo kvalifikacije za stafetu, mada mi se cini da je i to delom plivao, treba isplivati sve krugove kvalifikacija, a onda se u istom danu vise puta boriti u finalu dajuci svojih 100% u svakoj uzastopnoj trci. To je stravicno tesko.

Znam da je Fepls pricao da nema neke specijalne treninge, niti posebne vezbe, cak nikada nije trenirao u teretani. Samo pliva.
A za los rezultat na 200 slobodno je optuzio odelo i to da je poceo da eksperimetise sa raznim tehnikama plivanja.

A i brate sigurno vise nema motiva kao pre, sve je uzeo sto je mogao. Zato su ostali napaljeni da ga prestignu.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja04.08.2009. u 23:03 - pre 179 meseci
Citat:
Marko_L: Pa nije, ali tako je to u sportu, kako individualnom, tako i ekipnom. Evo recimo, Yao Ming sa svojih 229cm (nekih 25 cm više od proseka NBA lige) svakako nije ravnopravan sa ostalima, pa bivši NBA igrač Manute Bol, visok 231 cm sa rasponom ruku od 260 cm, isto tako nije bio ravnopravan sa ostalima, pa onda tim Čikago Bulsa sa Džordanom, Rodmanom i Pipenom, dakle najboljim igračem sveta, najboljim skakačem lige, i najboljim utility igračem lige, svakako nije bio ravnopravan sa ostalim timovima, pa onda, šta znam Lindzi Devenport koja je praktično tenk od žene, isto nije ravnopravna sa većinom teniserki, itd. Dakle, uvek imaš onih kojima fizička konstitucija ili psihičko stanje daje prednost nad drugima. Zar svima njima treba zabraniti da se takmiče?

Ma niko ne govori ni o kakvim zabranama, ali ovi primeri koje si naveo nisu adekvatni, prvo zato što su timski sportovi, drugo zato što niko od tih sportista nije imao spomenutu dijagnozu, niti je bio toliko dominantan (osim Džordana ali ipak u timskom sportu), i treće niko od njih nije pokazivao simptome ludila kao što je Felps pre neki dan u bazenu.

Znači radi se o tome da je ta dijagnoza ADHD verovatno ključna za toliku dominaciju Felpsa u plivanju. Da nije toga on bi svakako bio dobar plivač, ali ne bi bio TOLIKO dobar, zato što ne bi bio toliko lud. E sad, kada neko objektivni hendikep pretvori u prednost, to je lepo, ali da li je fer - to je pitanje.

Imao sam jednog druga iz osnovne škole, koji je bio tako, u to vreme da kažem luckast. Znači ono nemiran, loš đak, sklon nekim izgredima (na sreću ne nasilnim), i tako smatran za ludaka među decom, koliko deca u nižim razredima osnovne škole mogu svog druga smatrati ludim. Jedino u čemu je on bio nedostižan su bile tzv. TV-igrice (kako smo ih mi tada zvali), odnosno one džepne Nintendo video igrice, Donkey Kong i slične. On je svaku tu igricu mogao bez problema da obrne do 999 (što je bio najveći skor), bez po muke, sa 3 života. Dok smo se mi svi ostali mučili do besvesti i ne bismo uspeli da to postignemo. Znači ne znam dal sam jednom u životu neku od tih igrica "obrnuo" do 999 pa opet na početak. Njemu to nije predstavljalo nikakav problem, štaviše svaku igricu koje bi se dokopao, maltene istog dana bi je obrnuo. Mi nismo mogli da verujemo, ali to je recimo primer jednog takvog deteta poput Felpsa koji nije ni za šta, osim za ono što ga interesuje, i tu je najbolji.

Danas taj Mića iz osnovne škole skita ulicama i basically je skitnica bez ikakve perspektive i ičega, ali eto, uvek kad ga sretnem setim se kako je razvaljivao video igrice kao niko u životu koga sam ja znao ni pre ni posle njega.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

milivoje tomanovic

Član broj: 228470
Poruke: 7
91.150.114.*



Profil

icon Re: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja04.08.2009. u 23:15 - pre 179 meseci
Je%iga da je Mica rodjen u doba ovih debeloguzih gik takmicenja u vorkraftu i kaunter strajku, bio bi nas olimpijac u tim disciplinama, popularn i voljen, san svake splavaruse.

Ne znam o kakvom ludilu pricas ? Ocigledno da mu je Chava opak rival, mnogo je bio motivisan, isplivao je svetski rekord, zato se onako pogubio posle pobede.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
93.87.163.*



+629 Profil

icon Re: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja04.08.2009. u 23:39 - pre 179 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Ja uopšte ne mislim da je kod Felpsa u pitanju zvanični i poznati doping. I previše stvari postoji koje samo Felps ima, a drugi ne, tako da u svetlu toga - njegovi rezultati ne čude previše.

Mnogo više čude rezultati Čavića i Nađe (pri ovome uopšte ne uzimam u obzir što su naši).
Upravo tako. Doping kontrole se rade na prisustvo poznatih nedozvoljenih supstanci, tako da svaki sportista može biti nagruvan doping sredstvom koje (još) nije na listi nedozvoljenih.
Uostalom, sva nedozvoljena sredstva (bar u 'osnovnoj' varijant) su bila korišćena od strane sportista do zabrane, tako da možemo biti sigurni da će ono što vrhunski sportisti iz tehnološk/ekonomski najrazvijenih zemalja danas koriste, u nekoj skorijoj budućnosti biti nedozvoljeno...do tada će da padaju medalje i da se nalaze nova sredstva. Iza tih uspeha stoje ogromni novci i ogroman interes, i tu ima malo mesta slučajnostima...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

milivoje tomanovic

Član broj: 228470
Poruke: 7
91.150.114.*



Profil

icon Re: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja04.08.2009. u 23:46 - pre 179 meseci
Sto se onda i ostali ameri ne pucaju tin dopingom X, nego samo Felps ?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja05.08.2009. u 00:31 - pre 179 meseci
Citat:
bttp: On je svaku tu igricu mogao bez problema da obrne do 999 (što je bio najveći skor), bez po muke, sa 3 života. Dok smo se mi svi ostali mučili do besvesti i ne bismo uspeli da to postignemo. Znači ne znam dal sam jednom u životu neku od tih igrica "obrnuo" do 999 pa opet na početak. Njemu to nije predstavljalo nikakav problem, štaviše svaku igricu koje bi se dokopao, maltene istog dana bi je obrnuo. Mi nismo mogli da verujemo, ali to je recimo primer jednog takvog deteta poput Felpsa koji nije ni za šta, osim za ono što ga interesuje, i tu je najbolji.

Danas taj Mića iz osnovne škole skita ulicama i basically je skitnica bez ikakve perspektive i ičega, ali eto, uvek kad ga sretnem setim se kako je razvaljivao video igrice kao niko u životu koga sam ja znao ni pre ni posle njega.

Ja sam mogao sa jednim zetonom ceo dan da igram fliper. Isto tako i stoni fudbal. Ali sam dosta casova propustio, bilo je tu odricanja i napornih svakodnevnih treninga :)

A danas ne lutam ulicama.
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja05.08.2009. u 00:45 - pre 179 meseci
Citat:
milivoje tomanovic: Sto se onda i ostali ameri ne pucaju tin dopingom X, nego samo Felps ?


Pa pucaju se... :) Ali ne deluje to isto na svakog, neko je genetski potkovaniji, ima veci afinitet za te stvari, pa se 'bolje prima' na njemu itd. No i pored toga to nije magicni stapic, i dalje se mora zestoko trenirati, raditi i posvetiti se tome 100%
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja05.08.2009. u 00:46 - pre 179 meseci
Offtopic:

„Omega" priznala: Čavić pobedio Felpsa u Pekingu!

Zvanični merilac vremena na takmičenjima FINA, čuvena „Omega", priznala je da je Milorad Čavić stigao pre Majkla Felpsa na cilj u čuvenoj trci na 100 metara delfina na OI u Pekingu:



„Omega" je saopštila da je Čavić prvi dotakao taster na cilju, ali je to Felps učinio snažnije, pa je njegov udarac pre registrovan.

- Kod sistema „tač ped" mora da se razume da ima ogromne, ogromne razlike između dodirnuti i udariti taster. Video je jasan, Čavić je dotakao taster pre Felpsa, ali je klizao kroz vodu, dok je Felps jurio prema tasteru i snažno ga udario pre Čavića. Razlika između njih je zaista jedan hiljaditi deo sekunde. Svi zapisi koje imamo, uz ono što je sistem pokazao, potvrđuju to. Sve je pokazano FINA, Čavićevom treneru, koji je odgledao video i posle minut rekao: „OK, nema problema. I to je rezultat" - saopštila je „Omega".

Ne znam kome su to priznali i kada ali eto, Press tako kaže :)

http://www.pressonline.rs/page...&id=75188&sectionId=44
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Majkl Felps - uspeh kao posledica duševnog poremećaja

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 24126 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.