Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Opera unite" services, nikako da mi uspije sharing ???

[es] :: Browseri :: "Opera unite" services, nikako da mi uspije sharing ???

[ Pregleda: 2513 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

palenta
Antonio Vargas
Spalato

Član broj: 42398
Poruke: 274
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon "Opera unite" services, nikako da mi uspije sharing ???02.08.2009. u 08:04 - pre 178 meseci

Dajte ljudi pomozite, jučer sam instalirao "Opera unite" i oduševljen sam sa njezinim novim mogučnostima (services) koje bi htio koristiti ali nikako da mi pođe za rukom.
Kreirao sam account na opera unite i instalirao servise: File sharing, Media player i Photo sharing.
To isto je uradila i moja sestra u USA.
Nakon toga oboje smo otvorili operu, ja sam označio file sharing i kliknuo na open. Nakon par sekunda desno se prikazao folder sa svim fajlovima koje sam dao za sharing. Pod acces control sam odabrao limited i kopirao URL koji se prikazao gore u polju "Send this URL to share the files:"
Taj URL sam dao sestri i kad ga ona umetne u adress bar, nakon 10tak sekunda dolazi joj poruka:

----- The service is overloaded or offline. Please try again later.
You tried to access the address http://home.mate.operaunite.co...haring/access_content/97NVGSH6, which is currently unavailable. Please make sure that the Web address (URL) is correctly spelled and punctuated, then try reloading the page.
Make sure your Internet connection is active and check whether other applications that rely on the same connection are working.
------
Zna li ko u čemu je problem
 
Odgovor na temu

saneldz
Incognito
EU

Član broj: 44991
Poruke: 357
212.39.114.*



+2 Profil

icon Re: "Opera unite" services, nikako da mi uspije sharing ???02.08.2009. u 13:54 - pre 178 meseci
Nisi jedini, ne radi ni kod mene.
 
Odgovor na temu

palenta
Antonio Vargas
Spalato

Član broj: 42398
Poruke: 274
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: "Opera unite" services, nikako da mi uspije sharing ???02.08.2009. u 14:46 - pre 178 meseci
Nevjerovatno da ne radi, a toliko reklame na njihovim stranicama
 
Odgovor na temu

mr_pingvin
ZR

Član broj: 116462
Poruke: 58
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: mr_pingvin@elitesecurity.org


+6 Profil

icon Re: "Opera unite" services, nikako da mi uspije sharing ???04.08.2009. u 13:52 - pre 178 meseci
Zanimljivo ali kod mene radi i to jako dobro. Jutros sam na poslu slušao i listao muziku sa mog kompjutera, nisam baš sve uredio, ali sam stavio neke slike na public da pokažem prijateljima kako radi. http://pushika.wojdelj.operaunite.com/photo_sharing/

Zaboravih da kažem da opera mora ostati uključena inače neće raditi.
 
Odgovor na temu

saneldz
Incognito
EU

Član broj: 44991
Poruke: 357
212.39.114.*



+2 Profil

icon Re: "Opera unite" services, nikako da mi uspije sharing ???04.08.2009. u 14:01 - pre 178 meseci
Citat:
mr_pingvin: Zanimljivo ali kod mene radi i to jako dobro. Jutros sam na poslu slušao i listao muziku sa mog kompjutera, nisam baš sve uredio, ali sam stavio neke slike na public da pokažem prijateljima kako radi. http://pushika.wojdelj.operaunite.com/photo_sharing/

Zaboravih da kažem da opera mora ostati uključena inače neće raditi.


Ja sam uspio da pristupim vasem linku (iz Firefoxa 3.5). Pomalo je sporo, ali radi.
Vjerovatno ce to jos ispeglati do finalne.
 
Odgovor na temu

palenta
Antonio Vargas
Spalato

Član broj: 42398
Poruke: 274
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: "Opera unite" services, nikako da mi uspije sharing ???07.08.2009. u 07:47 - pre 178 meseci
Pa daj Pingvin objasni nama ostalima kako si to uspio, ako možeš step by step.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
77.46.206.*



+12 Profil

icon Re: "Opera unite" services, nikako da mi uspije sharing ???07.08.2009. u 08:29 - pre 178 meseci
Zašto je ova tema uopšte postavljena ovde, kad postoji adekvatniji forum za to... ("Browsers"?)

http://www.elitesecurity.org/t...-ponovno-izmisljanje-interneta
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

mr_pingvin
ZR

Član broj: 116462
Poruke: 58
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: mr_pingvin@elitesecurity.org


+6 Profil

icon Re: "Opera unite" services, nikako da mi uspije sharing ???07.08.2009. u 12:54 - pre 178 meseci


Ja sam namestio po ovom uputstvu. Može biti da kod vas nešto blokira, možda neki antivirus ili firewall.
 
Odgovor na temu

palenta
Antonio Vargas
Spalato

Član broj: 42398
Poruke: 274
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: "Opera unite" services, nikako da mi uspije sharing ???07.08.2009. u 14:24 - pre 178 meseci
Ajoj gledao sam taj video nekoliko puta ali ništa se ne vidi, sve je sitno tako da ništa ne razumijem.
 
Odgovor na temu

mr_pingvin
ZR

Član broj: 116462
Poruke: 58
*.adsl-3.sezampro.yu.

Jabber: mr_pingvin@elitesecurity.org


+6 Profil

icon Re: "Opera unite" services, nikako da mi uspije sharing ???07.08.2009. u 15:27 - pre 178 meseci
U suštini skinuo sam Opera unite build sa http://labs.opera.com/news/2009/06/16/ i kada sam instalirao pojavila se unite ikona na panelima. Odatle sam mogao da kreiram account i namestim servise. Kada pristupaš servisima kao admin (dupli klik na servis) sa desne strane možeš videti link do tog servisa. Ne znam kako je podešeno kod tebe, ali ako si logovan na opera unite i ako je dobro ukucan link trebalo bi da radi.




 
Odgovor na temu

palenta
Antonio Vargas
Spalato

Član broj: 42398
Poruke: 274
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: "Opera unite" services, nikako da mi uspije sharing ???07.08.2009. u 20:02 - pre 178 meseci
Sve to šta si ti radio potpuno isto sam i ja uradio i sve je isto kao i tebi.
Nakon šta sam 2 puta kliknuo na neki servis sa desne strane se pojavio link tog servisa, ali nakon toga nastaje problem.
Taj link sam dao sestri (nisam zatvarao operu) i kad ona taj link umetne u adress bar svoje opere, ne može nikako da pristupi tom mom servisu, dolazi joj poruka:
--------- The service is overloaded or offline. Please try again later.
You tried to access the address http://home.mate.operaunite.com/file...ntent/97NVGSH6, which is currently unavailable. Please make sure that the Web address (URL) is correctly spelled and punctuated, then try reloading the page.
Make sure your Internet connection is active and check whether other applications that rely on the same connection are working.
------
Znači fali mi neki korak, ali koji ????
 
Odgovor na temu

mr_pingvin
ZR

Član broj: 116462
Poruke: 58
*.adsl-3.sezampro.yu.

Jabber: mr_pingvin@elitesecurity.org


+6 Profil

icon Re: "Opera unite" services, nikako da mi uspije sharing ???08.08.2009. u 00:45 - pre 178 meseci
To bi trebalo da bude uredu, može biti da mrežna oprema kod tebe ili sestre nije dobro podešena. Možda firewall ili neki antivirus blokiraju port preko koga opera unite pristupa ili neko od vas koristi ADSL router koji nije dobro podešen (možda ruter ima neki svoj firewall koji blokira taj port ili mu je isključen uPnP ili mora da se radi port forwarding mada sumnjam).

Port koji se koristi je 8040 ako ti to nekako pomaže. Savetujem ti da probaš da pristupiš svom kompjuteru sa nekog drugog računara, a i nisi spomenuo da li radi kada pristupaš sestrinom kompjuteru. Ako možeš da pristupiš svom nalogu sa nekog trećeg računara a da sestra ne može, onda je kod nje neki problem a ako možeš da pristupiš njoj onda je problem kod tebe.
 
Odgovor na temu

palenta
Antonio Vargas
Spalato

Član broj: 42398
Poruke: 274
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: "Opera unite" services, nikako da mi uspije sharing ???08.08.2009. u 07:37 - pre 178 meseci
Ja također nemogu da pristupim ni sestrinom računaru, zatim probao sam sa drugoga računara da pristupim mome, ali svugdje ista stvar.
E sad ne vjerujem da mi blokira Antivirus (bitdefender) Router ili Firewall (win xp) pošto svi ostali programi rade bez ikakva podešavanja, (eMule, qTorrent, DC+ itd.)
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: "Opera unite" services, nikako da mi uspije sharing ???

[ Pregleda: 2513 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.