Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"

[es] :: Advocacy :: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 28962 | Odgovora: 156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"30.07.2009. u 14:00 - pre 179 meseci
Windows 7 Ultimate cracked and activated with OEM master key

Iscurelo iz Lenova. Pretpostavljao sam da ce ovo da se desi jos pre par meseci (Shadowed moze da potvrdi ), al bas 4 (CETIRI) dana nakon sto su OEM-i dobili image, to je vec bezobrazno

Jos jednom im se cela ta DRM zaje*ancija na teret legalnih nonOEM korisnika obija o glavu, ja kao legit korisnik (doduse ne retail) moram da cekam 6. avgust a pirati ce vec koliko danas imati RTM verzije putpuno aktivirane. Sa obzirom na medijski hype koji su napravili oko Windowsa 7, do 22.oktobra kad bude GA ce izgubiti brdo para; neko bi stvarno trebao da objasni MS executivima koncept internet prodaje i isporuke diigitalnog sadrzaja internetom, onaj koji ume da skine torent zna kako i da nareze legalno kupljeni ISO image.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"30.07.2009. u 14:13 - pre 179 meseci
Sa Windows Team bloga:

Lenovo: In the middle is Nicole Hopper from Lenovo. On the left of her is James Hendergart and to her right is Zhan Ding both of Microsoft.



E nikol, nikol Zezam se naravno, ko zna ko je to iskopirao iz Lenova i kad (treba stvarno da imas herc da iskopiras ilegalnu kopiju pre nego izadjes iz Redmonda )
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"30.07.2009. u 14:13 - pre 179 meseci
Pa eto odakle windows-u onoliki market share. A ja se ponadao da ce biti crack-proof...
make love - !war
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"30.07.2009. u 14:46 - pre 179 meseci
Još samo da vidimo da l' će neko da se ubije..

Da je Apple u pitanju, već bi imali masovnu grobnicu zaposlenih.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"30.07.2009. u 14:58 - pre 179 meseci
Kolektivno samoubistvo IBM-ovaca :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"30.07.2009. u 15:16 - pre 179 meseci
Pa pazi, realno i ispod zita MSu odgovara da oni koji nikad ne bi dali pare za Windows dobiju Windows makar za dzabe (bolje nego Linux ) zbog prodaje sekundarnih proizvoda (izmedju ostalog po tom osnovu mene/nas deru za VS i slicno) i zbog marketing ugla (vidi nas 90% ljudi "veruje" nasem proizvodu) ali naravno nijedan menadzer sa imalo mozga to nece reci javno jer bi ga shareholderi (a i paying customers) odrali na zivo. Problem ovde je taj iracionalni GA period od dva meseca, to je toliko obsolete koncept pustanja softverskih proizvoda (so 90's ), ne mozes ljude da vabis na mamac godinu dana i onda (namerno ili nenamerno, nevazno) pustis mamac a ljudima kazes "nemojte to da dirate" Niko to nece da trpi vise pred drugu deceniju 21 veka i rasprostranjeni broadband. Ja razumem odredjenu posvecenost retail channel-u od strane MS-a, ali sa tim channelom ionako ulazi u sukob otvaranjem svojih retail shopova... Mislim da ovde izbija na povrsinu krutost "birokratije" firme ove velicine..
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"30.07.2009. u 15:38 - pre 179 meseci
Citat:

Pa pazi, realno i ispod zita MSu odgovara da oni koji nikad ne bi dali pare za Windows dobiju Windows makar za dzabe (bolje nego Linux ) zbog prodaje sekundarnih proizvoda (izmedju ostalog po tom osnovu mene/nas deru za VS i slicno) i zbog marketing ugla (vidi nas 90% ljudi "veruje" nasem proizvodu) ali naravno nijedan menadzer sa imalo mozga to nece reci javno jer bi ga shareholderi (a i paying customers) odrali na zivo.


U potpunosti se slazem, zato i cekam taj trenutak da gigantska kompanija iz Redmonda napravi crack proof os i da lepo nagradi ljude koji legalno koriste i placaju njihov proizvod. Nemogucnost skidanja nekih od update-ova koji zahteva windows genuine verification ne smatram dovoljnim razlogom da neko plati Windows... Cak sta vise zbog sve ove OEM zezancije i ovi sa piratovanim Win-om mogu opusteno da imaju sve privilegije kao i oni koji su ga platili. Jel' im tesko da uz svaki laptop ponude windows instalacioni disk umesto onih recovery zezancija i tako rese problem, moguce da gresim ne razumem se bas u to najbolje...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.87.225.*



+21 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"30.07.2009. u 22:22 - pre 179 meseci
Mali podsetnik: Kada je promovisana Vista, tada je lično B. Gates javno dao product key (koji je kasnije naravno bio blokiran) i koji je ostao poznat kao Bill's Key...

Čini mi se da oni sasvim tačno znaju šta i kako rade, sve to ima svoju konkretnu namenu...

 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"30.07.2009. u 22:31 - pre 179 meseci
Jeste, da bi nas *nix-ovce sekirao market share :D Just joking ppl... Ima puno logike u svemu tome, buy it, try it, hack it but for the love of God use it :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"30.07.2009. u 22:37 - pre 179 meseci
Citat:

U potpunosti se slazem, zato i cekam taj trenutak da gigantska kompanija iz Redmonda napravi crack proof os i da lepo nagradi ljude koji legalno koriste i placaju njihov proizvod.


Ti ozbiljno mislis da je moguce napisati zastitu za Windows koja ne bi bila probijena?

Ne... ozbiljno? Ti zaista mislis da je to izvodljivo?

Kako bi trebala da funkcionise ta "ultimate" zastita? Negde ce biti izvrsavan CPU kod, koji ce na osnovu detekcije utvrditi da li jeste / nije pirat... Sta god radio sa tim kodom, provlacio ga ili zavlacio - stitio, kriptovao, mutirao... sve se to moze razbiti uz dovoljno vremena i interesa...

Microsoft moze da ulozi milion $ na zastitu, a moze da ulozi i 10 milijardi $ na zastitu.

Znas koja ce biti razlika? Par nedelja, eventualno meseci - i ona druga ce isto tako biti razbijena.

Microsoft, bas kao i svi veci sw. vendori jednostavno stite softver tek onoliko da se "obicnim" korisnicima koji ne zele da se petljaju sa kojekakvim crackovima, modifikacijama i sl... vise isplati da ga kupe. Za sve ostalo, tu nema price.

A da ne pominjemo fakat koji je mmix pomenuo - da je cak i piratovan Windows bolja opcija za MS nego ne-piratovan Linux na kompu korisnika.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"31.07.2009. u 08:02 - pre 179 meseci
Citat:

da je cak i piratovan Windows bolja opcija za MS nego ne-piratovan Linux na kompu korisnika


no comment :) Sta ti znaci to cak i piratovan Windows, to je isti windows kao i onaj sto se nalazi u fpp-u (ako ne racunas black editione i kojekakva sr***) a tvoj stav o windows-u i linuxu mi je poznat, samo bi mogao da dodas nesto tipa po meni a ne fakat...

Citat:

Ne... ozbiljno? Ti zaista mislis da je to izvodljivo?


Pa dovoljno bi bilo da na neki nacin onemoguce update... Samo moraju da vode racuna da ne bude kao sa Tages zastitom na igricama gde je ista smanjivala user experience... Iskren da budem i ja mislim da sta god da izmisle eventualno ce naci workaround ali bi lepo bilo da im se zagorca zivot maksimalno :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

_AxeZ_
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 141567
Poruke: 40
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: axez@elitesecurity.org
ICQ: 2640053


+7 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"31.07.2009. u 08:40 - pre 179 meseci
Mozda da onemoguce promenu wallpapera i ogranice broj pokrenutih programa na 3...:) To je prava zastita, radi a zajebava te....lol
\x56 \x6f \x6a \x76 \x6f \x64 \x69 \x6e \x61
\x52 \x65 \x70 \x75 \x62 \x6c \x69 \x6b \x61
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"31.07.2009. u 09:21 - pre 179 meseci
Citat:
combuster
no comment :) Sta ti znaci to cak i piratovan Windows, to je isti windows kao i onaj sto se nalazi u fpp-u (ako ne racunas black editione i kojekakva sr***) a tvoj stav o windows-u i linuxu mi je poznat, samo bi mogao da dodas nesto tipa po meni a ne fakat...


Ovaj... pazi ovako, ako zanemaris sta PR department neke firme prica, postoje stvari koje su vrlo "nepromenjive" u ovoj industriji:

- Kao prvo, finansijski dobitak je ako i samo ako prodas nesto, to je ono sto zanima investitore
- Vecina piratskih instalacija Windowsa po 3-cem svetu ni u teoriji ne bi mogla biti suptitucija za direktnu prodaju - bez obzira na to sta PR dept. prica o "izgubljenim milionima u pirateriji"

OK?

E sad, vidis - dolazi glavni deo... Ako ta grupa ljudi nisu tvoji potencijalni kupci, a nisu - jer nemaju $70-$100 da zveknu za Windows (niti bi to uradili sve i da imaju jer se tamo generalno ne kupuje sw.) onda jedino sto mozes da imas od njih je neki "intangible value" - recimo, da ih sprecis da oni koriste konkurentski proizvod - jer, ako nista drugo, tebi nije $$$ u dzep ali bar nije ni konkurentu - ista stvar i za market share, i ostale "ne-finansijske" mere.

U takvoj konstelaciji ti imas odredjeni interes da na pirateriju gledas kao "nuzno zlo" - naravno, iskljucivo off the record, dok se u isto vreme trudis da u svetu gde ljudi placaju sw. otezas piratovanje i ucinis ga dovoljno odbojnim procesom za vecinu tvog trzista.

I to je to... Microsoft, bas kao i svi ostali ce imati "neke" zastite, koje sprecavaju nekog Joe-a na zapadu da jednostavno instalira sw. na 10 kompjutera - i to je to, sve preko toga postaje "law of diminishing returns" jer SVAKU zastitu mozes razbiti - samo ces bacati pare na R&D, a tu je + onaj gore deo price...

Tako da... "savrsenu zastitu" neces nikad videti - ne isplati se.

Citat:

Pa dovoljno bi bilo da na neki nacin onemoguce update... Samo moraju da vode racuna da ne bude kao sa Tages zastitom na igricama gde je ista smanjivala user experience... Iskren da budem i ja mislim da sta god da izmisle eventualno ce naci workaround ali bi lepo bilo da im se zagorca zivot maksimalno :D


Kao sto rekoh, to bi onda zapravo bilo LOSE - marginalno bi povecalo prodaju (oni koji generalno placaju sw. to vec rade i sa ovakvom MS zastitom, dok oni koji nemaju ili nece da kupe sw. to svakako nece raditi ni sa tim) a :

a) Kostalo bi dodatno
b) Imalo bi potencijalni negativni efekat na povecanje udela konkurencije


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"31.07.2009. u 09:35 - pre 179 meseci
OK oko toga nema diskusije, u pravu si. Znao sam ja to i ranije, zato se i ne sekiram oko linux-ovog market share-a. Ja koristim ono sto meni odgovara i to nema veze sa cenom, od it-a zaradjujem dovoljno da mi ne bi bilo zao da dam 100$ za OEM windows da to zelim - ali ne zelim, ali zato nisam dvolican pa ga i ne koristim uopste.

Citat:

Kao sto rekoh, to bi onda zapravo bilo LOSE


A sta mislis zasto to prizeljkujem :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

dalibor_zdravkovic
Dalibor Zdravkovic
Ne Zaposlen
Leskovac

Član broj: 155994
Poruke: 114
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"07.11.2009. u 12:30 - pre 175 meseci
Ljudi da vam kazem nesto, to silno bacanje para oko zaštite od pirata je uzalud, sve se to da razbiti.

Sto se tiče korisnika windows-a kao pravno lice tu je nadležna inspekcija koja ih kontroliše, a što se tiče korisnika kao fizičko lice tj. kucnih korisnika u Srbiji gde 70% ljudi prima 30000 din platu, a od ukupnog stanovništva samo je 30 -40% zapošljeno, pa odakle njima da daju 200 evrica za windows kada su i to malo para jedva skupili za neki bedni komp, a vi se ljutite zasto ljudi koriste piratizovani windows.

Dajte posla, plate po evropskom standardu i piraterije će biti manje jer niko nije lud da uzme pirata kada ima novca za orginal.
Dalibor Zdravkovic
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"08.11.2009. u 18:09 - pre 175 meseci
Danas mi stigao SMS od ortaka da je izasao crack za Windows 7, ipak je sega-mega nova zastita izdrzala vise od dve nedelje :)

Ne znam jos detalje, treba sutra da se cujem sa ortakom.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.85.*



+21 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"08.11.2009. u 18:30 - pre 175 meseci
^ ???? !!!!!
U kojem vremeplovu ti provodiš dane?
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"08.11.2009. u 18:43 - pre 175 meseci
Pa ja nisam probao ali sam cuo da onaj hazarov crack jos radi kao i da je izasao novi neki oem hack... Vucara se po torrentima vec neko vreme...
make love - !war
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"08.11.2009. u 18:48 - pre 175 meseci
Vremeplov?

Lenovo OEM kljuc je blacklisted i zamenjen drugim i nece proci WGA niti je ijedan Lenovo laptop izasao u prodaju sa hakovanim kljucem. Potreban je novi hack sada kad je prosao GA datum. dal je issto baziran na OEM kljucu ne znam jos.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"08.11.2009. u 18:56 - pre 175 meseci
HP.XRM-MS 0 Mb
Alienware.XRM-MS 0 Mb
Dell.XRM-MS 0 Mb
Founder.XRM-MS 0 Mb
Fujitsu.XRM-MS 0 Mb
Acer.XRM-MS 0 Mb
Lenovo.XRM-MS 0 Mb
MSI.XRM-MS 0 Mb
Toshiba.XRM-MS 0 Mb

Ovo se vrti vec mesec dana... Ne znam da li je ispravno though...
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 28962 | Odgovora: 156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.