Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

canon powershot a480 vs. nikon coolpix l20

[es] :: Digitalni fotoaparati :: canon powershot a480 vs. nikon coolpix l20

[ Pregleda: 4681 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m_antic87
student
Nis

Član broj: 198581
Poruke: 16
93.86.211.*



Profil

icon canon powershot a480 vs. nikon coolpix l2030.07.2009. u 09:43 - pre 179 meseci
Zamolio bih ljude koji imaju iskustva u ovoj oblasti da mi pomognu u izboru fotoaparata... Dakle A480 ili L20?
Cena je priblizno ista, kao i specifikacije, ali me interesuje kako su se oba fotoaparata pokazala "van papira"...
Hvala unapred!!!!
 
Odgovor na temu

lazarovm
web development
Pančevo

Član broj: 163610
Poruke: 146
79.101.226.*

Sajt: www.bmfoto.rs


Profil

icon Re: canon powershot a480 vs. nikon coolpix l2030.07.2009. u 10:37 - pre 179 meseci
Jako su male razlike u ovoj seriji kompaktnih fotoaparata, ali ipak postoje.
Po meni, A480 je bolji izbor, malo je kvalitetnije izrade od Nikon-a (kod L20 je plastika kućišta baš lošeg kvaliteta...), ali i po kvalitetu fotografije, brzini rada...

E sad, standardna dilema, gde ne treba razmišljati, a gde se primećuje razlika... Treba pogledati ostale, za nijansu skuplje modele, Canon A1000 i sl, gde za malo više para, može da se pazari solidan fotoaparat...

poz
 
Odgovor na temu

sinabl
Siniša Stjepanović
Akademija Umjetnosti
Banja Luka

Član broj: 153678
Poruke: 338
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: canon powershot a480 vs. nikon coolpix l2028.08.2009. u 15:30 - pre 178 meseci
Meni se, po karakteristikama, čini da i nije baš velika razlika između A480 i A1000!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: canon powershot a480 vs. nikon coolpix l2029.08.2009. u 00:23 - pre 178 meseci
Za veliku većinu korisnika takvih aparata, IS (koji A1000 ima, a A480 nema) čini u praksi ogromnu razliku.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: canon powershot a480 vs. nikon coolpix l2024.09.2009. u 12:15 - pre 177 meseci
Da se nadovežem na temu, jer koliko shvatam reč je o sličnim aparatima. Naime želim da kupim majci foto-aparat. Ona je dugo imala otpor prema novim tehnologijama ( ima ga još uvek ), ali sam ove godine uspela da je nagovorim da na letovanje ponese moj digitalni foto-aparat ( čini mi se da ja Canon A 70 ?, sad je kod nje, ne mogu da proverim ) star jedno 5 godina. Nadam se da je shvatila prednosti digotalne fotografije, a takođe i to da je moguće napraviti i fotografiju na papiru u koje ona jedino veruje ( otac ima kompjuter i kameru).
Svojim aparatom sam zadovoljna ( OK gabariti, kao i težina bi mogli da budu manji), meni ne treba ništa bolje, ona zna da koristi samo AUTO mod, sumnjam da bi se snašla sa nečim složenijim, korištenje drugih modova, pravljanje filmova, pa bi to bilo bacanje para.
Malo sam gledala i našla model A 470, vidim da ga reklamiraju kao model za apsolutne početnike, a i cena mi je OK ( oko 120 EUR).
Malo me zbunjuje što na slikama ne vidim onaj točkić za podešavanje, ali kao što sam rekla njoj to nije ni potrebno, paradoksalno, ali joj može biti i prednost.
Ovde pišete i o aparatu Canon A 1000, on je oko 150 EUR, više liči na moj, što je njoj važno, sad kad je naučila da slika ovim Canonom i stekla sigurnost, ne bih da joj kupujem aparat druge marke.
Naravno da i drugi predlozi dolaze u obzir, jedino da marka bude ista.
Ukratko da li da se opredelim za A 470, neki drugi, treći... Moja majka sigurno neće koristiti razne opcije koje aparat nudi, pa će je samo zbunjivati, a njihov nedostatak za nju je prednost, jer može da klikne pogrešno i da se izgubi.
Ukratko, šta da joj kupim, ne bih baš volela da bude neki krš od aparata.
Još da napomenem da je 6-7 godina na letovanje nosila moj "olimpus" sa filmom, to je bio "idiot", znači aparat bez ikakvog podešavanja, s njim je znala da slika i bila je sigurna i zadovoljna, pa bi ovakvo razmišljanje dovelo do izbora aparata A 470.
Samo još jedno pitanje za StORMA48, šta znači IS i koliko je to njoj važno ( ili nije uopšte ?).
Hvala unapred !
Da izmenim, dok mogu, našla sam cenu A 470 = 91.92 €, ovu gore sam preračunavala, ovo je najjeftinije u Bg., jedna velika firma, pa se nadam da ih ima.
Edit :
Ajd još jedna izmena, malo sam gledala karakteristike na jednom sajtu, odn. više komentare, ljudi su zadovoljni, a jedan čovek kaže da ga je našao za 6000 din na Novom Beogradu ??? daje i ulicu i broj, ali na 988 nisam saznala ništa, pretpostavljam da ovde ne mogu da pitam da li neko zna telefon te radnje, da se ne cimam do Nbg. samo da bih proverila da li ga ima.
Isto tako ako negde ima Canon aparata na sniženju, a da su OK, slobodno mi napišite PP.
Inače, svi nahvališe ovaj A 470.

A 470 nemaju , zvala sam Pakom, Gigatron, PC Centar i mrka kapa.
Možda da je negde zaostao neki komad , ali ko će to da nađe ?



[Ovu poruku je menjao Tamara_K dana 24.09.2009. u 14:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: canon powershot a480 vs. nikon coolpix l20

[ Pregleda: 4681 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.