Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Print, pdf dokument i prosledjivanje na mail sa cc-adresom jednog dela strane

[es] :: PHP :: Print, pdf dokument i prosledjivanje na mail sa cc-adresom jednog dela strane

[ Pregleda: 2920 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nesh_bros
nesh_bros

Član broj: 137138
Poruke: 94
*.b92.net.



Profil

icon Print, pdf dokument i prosledjivanje na mail sa cc-adresom jednog dela strane30.07.2009. u 08:14 - pre 178 meseci
Pozdrav,
Naime potrebno mi je recimo da postavim te ikonice i na klik jednu od njih da se otvori print, pdf taj sadrzaj da se posalje na mail ( sa uvek istom cc adresom ) ALI ne citave stranice nego njenog jednog dela, recimo:


Samo taj sredisnji deo crvenkasti?
www.natabanu.com - TV uzivo, Smesne Vesti
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Print, pdf dokument i prosledjivanje na mail sa cc-adresom jednog dela strane30.07.2009. u 08:23 - pre 178 meseci
koji tacno deo ne znas da uradis?

- ovaj deo stranice mozes da izvuces sa xpath-om
- PDF od njega napravis sa nekom klasom koja od html-a generise PDF (ima ih po netu)
- mail posaljes, npr sa swiftmailer-om

i to je to...
 
Odgovor na temu

nesh_bros
nesh_bros

Član broj: 137138
Poruke: 94
*.b92.net.



Profil

icon Re: Print, pdf dokument i prosledjivanje na mail sa cc-adresom jednog dela strane30.07.2009. u 08:37 - pre 178 meseci
Ne znam tacno da izvucem taj deo, tj. kako da kazem da mi sve to odnosi samo na taj deo stranice?
xpath?

unknown :-)
______________________________________________________________________________________

Znas sta me recimo interesuje?
Da li moze nekako da se uradi, da se od tog dela napravi pdf, i swiftmailer da ga stavi u attachment?

:-) jel loopam previshe?
www.natabanu.com - TV uzivo, Smesne Vesti
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
79.101.146.*



+33 Profil

icon Re: Print, pdf dokument i prosledjivanje na mail sa cc-adresom jednog dela strane30.07.2009. u 10:58 - pre 178 meseci
XPath-om bi mogao da "prođeš" kroz XML dokument. Za ovo tvoje bi ti trebalo neko parsiranje tog HTML koda, regularnim izrazima, ili možda nekom klasom za izvlačenje sadržaja iz HTML elemenata. Pogledaj malo source te stranice čiji sadržaj hoćeš da izvučeš, pa prouči kako bi mogao da dopreš do tih delova koji tebe zanimaju. Mogao bi čak samo jednim regexp-om da dohvatiš celu tu tabelu sa specifikacijama, pa onda da je tako netaknutu pretvoriš u PDF.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Print, pdf dokument i prosledjivanje na mail sa cc-adresom jednog dela strane30.07.2009. u 11:05 - pre 178 meseci
Nikola, XPath moze koristis i za HTML. Sa manje ili vise problema, koji se daju lako resiti
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
79.101.146.*



+33 Profil

icon Re: Print, pdf dokument i prosledjivanje na mail sa cc-adresom jednog dela strane30.07.2009. u 13:31 - pre 178 meseci
Aha, ali ako tu podrazumevaš korišćenje one SimpleXML klase, onda prethodno moraš taj HTML da pretvoriš u XML, i da dobiješ SimpleXML objekat, ovako nekako:
Code:
$dom = new DOMDocument();
$dom->strictErrorChecking = false; //za svaki slucaj
@ $dom->loadHTML($html);

$xmlObj = simplexml_import_dom($doc); //instanca SimpleXMLElement klase

Ili bi možda direktno mogao da prođe neki validan XHTML...
 
Odgovor na temu

nesh_bros
nesh_bros

Član broj: 137138
Poruke: 94
*.b92.net.



Profil

icon Re: Print, pdf dokument i prosledjivanje na mail sa cc-adresom jednog dela strane30.07.2009. u 13:46 - pre 178 meseci
Meni ovo sto pricate... tesko..

Elem, ako je neko zainteresovan, da uradi ovu stvar PDF + Slanje toga na mail - jednog dela stranice nek se javi na PM sa cenom koliko bi to moglo da kosta !
www.natabanu.com - TV uzivo, Smesne Vesti
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Print, pdf dokument i prosledjivanje na mail sa cc-adresom jednog dela strane30.07.2009. u 14:15 - pre 178 meseci
@Nikola: dokument moze da se validira :). A kao sto rekoh, sa manje ili vise problema, html mozes da parsiras sa xpathom. Ja to poprilicno koristim.

@nest_bros: samo treba da izvuces taj deo, pretvoris u pdf i posaljes...

I da mozes, da pretvoris samo taj deo u pdf i da ga posaljes na mail. Swift mailer je jako jednostavan za koriscenje. PDF moze da bude problem

Ja sam malo prezauzet da bih ti pomogao ...
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
93.86.38.*



+33 Profil

icon Re: Print, pdf dokument i prosledjivanje na mail sa cc-adresom jednog dela strane30.07.2009. u 19:06 - pre 178 meseci
@flylord Ok, kad bi sad napisao još nešto čini mi se da bismo počeli da se vrtimo u krug sa tom pričom, tako da ću ipak ostati na onom mom prethodnom post-u.

@nest_bros Da, malo je glupo da daješ nekome pare za ovakav poslić. Flylord ti je objasnio proceduru, ne vidim zašto sam ne bi krenuo to da radiš, pa ako ne ide, javi se ponovo na ovoj temi.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Print, pdf dokument i prosledjivanje na mail sa cc-adresom jednog dela strane30.07.2009. u 22:21 - pre 178 meseci
ja samo ne mogu trenutno da se setim php klase koja pravi pdf od html-a (valjda tcpdf ili tako nesto), ali ako ne nadjes do sutra, samo reci ovde, da ja potrazim.
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
87.250.50.*



+13 Profil

icon Re: Print, pdf dokument i prosledjivanje na mail sa cc-adresom jednog dela strane30.07.2009. u 23:59 - pre 178 meseci
ezpdf
 
Odgovor na temu

nesh_bros
nesh_bros

Član broj: 137138
Poruke: 94
*.b92.net.



Profil

icon Re: Print, pdf dokument i prosledjivanje na mail sa cc-adresom jednog dela strane31.07.2009. u 08:45 - pre 178 meseci
Ok momci, hvala pokusacu, pa ako zapne, cimam vas :-)
www.natabanu.com - TV uzivo, Smesne Vesti
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Print, pdf dokument i prosledjivanje na mail sa cc-adresom jednog dela strane

[ Pregleda: 2920 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.