Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da pristupim FTP-u???

[es] :: Windows mreže :: Kako da pristupim FTP-u???

[ Pregleda: 3533 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

talijan04
manager

Član broj: 200740
Poruke: 9
79.101.129.*



+1 Profil

icon Kako da pristupim FTP-u???26.07.2009. u 21:31 - pre 179 meseci
Pozdrav,

Na poslu imam ADSL pristup internetu i staticku IP adresu - necu da Vam kazem koju. :) Od opreme imam jedan TP-LINK modem na koji je nakacen switch, a na switch-u nekoliko racunara kako bi svi imali pristup internetu. Na jednom od racunara imam podignut FTP server preko koga neke aplikacije preuzimaju svakodnevno odredjeni skup fajlova. Cesto imam potrebu da dok sam na terenu, moja aplikacija koja je instalirana na notebook-u pristupi tom FTP serveru i preuzme neophodne fajlove. U aplikaciji postoje parametri koji se podesavaju kom FTP serveru treba pristupiti (IP adresa, port, username, pass,...) i dok je racunar nakacen na swith, odnosno na vec pomenuti LAN transver fajlova se obavi bez ikakvih poteskoca. Sada me interesuje, kako da podesim parametre kada sam van firme i pristupim FTP-u. Kako da lociram racunar u lokalnoj mrezi na kome se nalazi FTP, preko staticke IP adrese (pretpostavljam modema)???

Hvala puno svima koji su se zainteresovali za ovu temu i jos vise onima koji mi mogu pomoci.

Srdacan pozdrav, Aleksandar.
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
*.mirijevo.rs.



+28 Profil

icon Re: Kako da pristupim FTP-u???26.07.2009. u 22:04 - pre 179 meseci
Trebas kroz podesavanje tog ADSL rutera da napravis port forward (TCP 21), sa te staticke javne adrese na privatnu adresu servera.
Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Kako da pristupim FTP-u???27.07.2009. u 07:51 - pre 179 meseci
Nisi napisao koji model TP-Linka imas, pri ruci imam TD-8810 pa evo uputstvo za njega, a nadam se da se za druge modele ne razlikuje drasticno:

pristupis TP-Link modemu preko web interfejsa dok si u LANu (u browser ukucas njegovu LAN IP adresu), ulogujes se (default user/pass je admin/admin ali se nadam da ne koristite default vrednosti), i ides na Advanced Setup > NAT > Virtual Servers, kliknes na Add dugme, sa "Select a Service" drop-down liste odaberi FTP server i automatski ce ti biti popunjena sva polja za portove i protokol (svi portovi su 21, protokol je TCP, ako bas budes hteo da popunjavas rucno), i preostaje da samo upises lokalnu IP adresu FTP servera u "Server IP Address" polje.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da pristupim FTP-u???27.07.2009. u 09:00 - pre 179 meseci
Možda bi za početak bilo dobro da napiše da li je to modem kako u prvoj poruci piše ili ipak ruter.
 
Odgovor na temu

talijan04
manager

Član broj: 200740
Poruke: 9
79.101.59.*



+1 Profil

icon Re: Kako da pristupim FTP-u???28.07.2009. u 13:39 - pre 179 meseci
Hvala Vam puno na pomoci.
Ovaj drugi odgovor sa detaljnijim objasnjenjem je odlican.

Zamolio bih Vas za jos malo pomoci, a nadam se da odgovor nije indentican...

Da bih Vam lakse objasnio trenutno stanje ja sam napravio jedan dijagram koji sledi u nastavku teksta.
Radi se o tome da u delu za proizvodnju imamo COMPAQ-ov server koji radi pod UNIX-om. Njegova IP adresa je 129.1.1.1, i na njega se kace korisnici cija prva dva dela IP adrese pocinju istim brojevima (129.1.x.x). Deo mreze koji se nalazi u kancelarijama, imaju standardne IP adrese za LAN sobzirom na to da ih dodeljuje DHCP server sa rutera.
Pored toga racunari u proizvodnji kao Gateway imaju IP adresu ovog rutera(192.168.1.1) kako bi imali pristup internetu i razmenjivali postu.
Kako da od kuce pristupim ovom racunaru pod UNIX-om preko telneta, kao da sam u njegovoj lokalnoj mrezi???

Pozdrav, Aleksandar









[Ovu poruku je menjao talijan04 dana 28.07.2009. u 17:28 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Kako da pristupim FTP-u???29.07.2009. u 08:34 - pre 179 meseci
Da li mozes sa bilo kojeg Office racunara (tj. 192.168.1.X) da se telnetujes na Factory racunar (tj. 129.1.x.y)? Nekako mi zvuci da je tu izmedju dve mreze jos i ruter jer tesko da bi default gateway sa drugog mreznog segmenta funkcionisao tako sam od sebe, ali ako telnet radi sa jedne mreze na drugu, ili ako prolaze barem pingovi, onda teoretski moze da se ostvari to sto hoces.
 
Odgovor na temu

talijan04
manager

Član broj: 200740
Poruke: 9
93.86.146.*



+1 Profil

icon Re: Kako da pristupim FTP-u???30.07.2009. u 00:14 - pre 179 meseci
Na zalost izmedju Office i Factory se nalazi samo opticki kabl(nema nikakvog rutera). Na semi fale samo konvertori sa UTP na optici kabl, odnosno signal, ali kako oni ne uticu na sam rad mreze nisam ih ni ucrtao.
Iz Office mreze ne mogu da se konektujem preko Telneta na UNIX niti mogu da ga pingujem, dok prema ovim racunarima koji su oznaceni kao "Telnet Clients" ping prolazi. Probel je po meni sto ja ne umem da prekonfigurisem mrezu na tom UNIX serveru kako bi i Factory bio deo jedne iste mreze!!! Ili, ne znam kakovo je tvoje misljenje, da postavim neki ruter izmedju Office i Factory segmenta??? Da li imas neku preporuku koji ruter(konkretno proizvodjac i model) bi mogao da regulise saobracaj izmedju ova dva segmenta???

Hvala ti na dosadasnjoj pomoci, mislio sam da ima vise ljudi koji su zainteresovani da podele znanje sa ostalima ali izgleda da i nije bas tako. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
*.mirijevo.rs.



+28 Profil

icon Re: Kako da pristupim FTP-u???30.07.2009. u 07:48 - pre 179 meseci
U celoj ovoj problematici pominju se 2 mreze: 192.168.1.x i 129.1.x.y. Radne stanice iz jedne mreze mogu da kominiciraju sa radnim stanicama iz druge mreze iskljucivo preko rutera, pa te je Valjan sa razlogom pitao da li postoji ruter izmedju te 2 mreze. Ajd za pocetak, koje su ti mrezne maske na racunarima u Factory i da li imaju upisan def. gateway?

Citat:
Iz Office mreze ne mogu da se konektujem preko Telneta na UNIX niti mogu da ga pingujem, dok prema ovim racunarima koji su oznaceni kao "Telnet Clients" ping prolazi

Ovo je moguce ako:
1. na racunarima u Office imas sekundarnu IP adresu iz opsega 129.1.x.y
ili
2. na TP link ruteru imas sekundarnu IP adresu na lan interfejsu, takodje iz opsega 129.1.x.y, a radnim stanicama u fabrici je ta adresa def gateway.

Citat:
Probel je po meni sto ja ne umem da prekonfigurisem mrezu na tom UNIX serveru kako bi i Factory bio deo jedne iste mreze!!!

"Ako ne mozes da ih pobedis, onda im se pridruzi" Ukoliko ti je UNIX nedostupan za podesavanje, zasto celu mrezu ne prilagodis njemu? Svim radnim stanicama u Office, stavi IP adrese samo iz 129.1.x.y mreze, i jednu adresu iz te mreze stavis na TP link ruter koja ce svima biti def gateway.

Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kako da pristupim FTP-u???

[ Pregleda: 3533 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.