Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Online medicinski englesko-srpski recnik

[es] :: Vodič za učenje :: Online medicinski englesko-srpski recnik

[ Pregleda: 25159 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srpska svedjanka
Mamma Mary
Prevodilac, Stockholm
Stockholm, Sweden

Član broj: 228848
Poruke: 3
*.bredband.comhem.se.



Profil

icon Online medicinski englesko-srpski recnik26.07.2009. u 14:25 - pre 179 meseci
Da li postoji englesko-srpski i obrnuto online medicinski recnik?

Zahvalna unapred na svim odgovorima
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Online medicinski englesko-srpski recnik26.07.2009. u 21:00 - pre 179 meseci
Koliko znam, ne postoji ništa vredno pomena. Kao neka alternativa su sajtovi Ministarstva zdravlja, raznih instituta i slično gde se može "iskopati" nešto terminologije. I iako imam jedan poveći štampani rečnik, ni s njim nisam nešto preterano zadovoljan, dosta stvari koje sam tražio nisam uspevao da nađem u njemu.
 
Odgovor na temu

Srpska svedjanka
Mamma Mary
Prevodilac, Stockholm
Stockholm, Sweden

Član broj: 228848
Poruke: 3
*.bredband.comhem.se.



Profil

icon Re: Online medicinski englesko-srpski recnik26.07.2009. u 21:17 - pre 179 meseci
Ovo je opis foruma u kome trenutno pišete poruku. Molimo Vas da ga pročitate i proverite da li Vaša poruka zaista ima veze sa temom "Vodič za učenje" foruma! Hvala.
Diskutovanje o načinima učenja, početničkoj i naprednoj literaturi, fakultetima, školama, seminarima, kursevima i svemu ostalom što ima veze sa napredovanjem na IT polju.

Hvala Miroslave na odgovoru ali ocigledno sam zalutala na pogresnom forumu, eto povlacim se sada :-)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Online medicinski englesko-srpski recnik26.07.2009. u 21:23 - pre 179 meseci
Citat:
Srpska svedjanka: Hvala Miroslave na odgovoru ali ocigledno sam zalutala na pogresnom forumu, eto povlacim se sada :-)
Zasto se povlacis? Pa i on line recnik, bilo koji, ima veze sa "napredovanjem na IT polju"!

Ne verujem da je ovde zabranjeno diskutovati o bilo kom ucenju, jer je retko koje ucenje danas izvan IT. Ako gresim, a time i Srpska Svedjanka, molim da nas neko ispravi i pouci.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Online medicinski englesko-srpski recnik26.07.2009. u 21:58 - pre 179 meseci
Pošto nemamo forum koji se bavi prevođenjem, može i ovaj da posluži, ne vidim zašto bi bio problem.
 
Odgovor na temu

Srpska svedjanka
Mamma Mary
Prevodilac, Stockholm
Stockholm, Sweden

Član broj: 228848
Poruke: 3
*.bredband.comhem.se.



Profil

icon Re: Online medicinski englesko-srpski recnik26.07.2009. u 22:17 - pre 179 meseci
Hvala Tomislave na komentaru. Da u pravu si i ja mislim da ne bi trebalo biti problema jer kao prevodilac srpsko-svedskog i vise versa i nedostataka medicinske terminologije u toj kombinaciji kako na netu tako i u knjigama, prinudjena sam da prevodim sa svedskog na engleski pa na srpski, mukotrpan rad i poseta mnogim sajtovima, gubljenje vremena. Mislila sam da neko ovde ima bolju soluciju, dakle kompletan englesko-srpski medicinski recnik. Imam i ja knjigu ali je nepotpuna.

Miroslav mi je dao dobru ideju hvala jos jednom i ne povlacim se, morace me odvuci odavde :-)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Online medicinski englesko-srpski recnik26.07.2009. u 22:54 - pre 179 meseci
Na žalost, ponuda online rečnika uopšte za srpski jezik je prilično skromna, a o nekim specijalizovanim ne vredi ni pričati.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Online medicinski englesko-srpski recnik

[ Pregleda: 25159 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.