Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

bezicni internet,oprema...

[es] :: Wireless :: bezicni internet,oprema...

[ Pregleda: 3786 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

master_exer
dejan djordjevic

Član broj: 129267
Poruke: 106
77.46.169.*



Profil

icon bezicni internet,oprema...21.07.2009. u 08:34 - pre 179 meseci
Interesuje me ovako:ako kupim wireless antenu,AP,i PCMCI wireless karticu ostaje mi samo da uplatim neki paket kod nekog provajdera bezicnog interneta i onda cu imati internet i na laptopu?Tacnije,jel to sve sto mi treba od opreme?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: bezicni internet,oprema...22.07.2009. u 12:56 - pre 179 meseci
Koliko sam shvatio ti hoces na laptopu da imas net bezicno (da mozes da ides po kuci sa njim) ?
U tom slucaju ti treba ap koji ima repeater mode.
A pretpostavljam da u laptopu nemas wlan karticu pa hoces da uzmes tu pcmci?
Bolja (ali i skuplja) varijanta bi bila da uzmes jedan ap koji bi radi u klijent modu i jos jedan wlan ruter koji bi povezao sa prvim ap-om a koji bi slao signal po kuci.
To je bolja varijanta jer repeater mode zna nekad da zeza posto isti signal prima i ponovo ga odasilje preko iste antene (koja je recimo na krovu) pa ti moze praviti problem sa jacinom signala u kuci a moras i dobro da zastitis mrezu da se ne bi kacio neki komsija koji je na par kilometara od tebe.
Dok recimo ako hoces da ti laptop radi preko kabla nemas nikakvih problema i treba ti samo ap koji ima klijent mode i antena.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

master_exer
dejan djordjevic

Član broj: 129267
Poruke: 106
77.46.169.*



Profil

icon Re: bezicni internet,oprema...22.07.2009. u 20:00 - pre 179 meseci
u laptopu imam wlan karticu i interesuje me sta od opreme treba da bih mogao da nosim laptop i malo dalje od kuce,recimo do 1km od kuce,ukoliko postoji takva mogucnost?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: bezicni internet,oprema...22.07.2009. u 20:24 - pre 179 meseci
Onda nemas potrebe da kupujes dodatnu karticu posto neces dobiti nista,to jest ona ti nece omoguciti da se konektujes sa tolike udaljenosti.
Za konektovanje na tu udaljenost se iskljucivo koriste usmerene vanjske antene a i sam mozes da pretpostavis da je to nemoguce da bude mobilno osim ako neces u jednoj ruci da drzis laptop a u drugoj antenu od par kilograma i da sa njom "hvatas" signal.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

master_exer
dejan djordjevic

Član broj: 129267
Poruke: 106
77.46.169.*



Profil

icon Re: bezicni internet,oprema...22.07.2009. u 23:30 - pre 179 meseci
ok,hvala ti,to me interesovalo.Kuci ja hvatam neciji signal i imam net ali mi treba van kuce.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: bezicni internet,oprema...

[ Pregleda: 3786 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.