Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pico atx napajanje - postoji li u Zemlji Srbiji

[es] :: Ostali hardver :: pico atx napajanje - postoji li u Zemlji Srbiji

[ Pregleda: 4503 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vukasin0
Vukasin Nikodijevic
Beograd

Član broj: 15203
Poruke: 94
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon pico atx napajanje - postoji li u Zemlji Srbiji20.07.2009. u 11:19 - pre 179 meseci
Cao Svima,

Imam ideju da sebi napravim PC 20cm x 20 cm x 10cm sa Intel Atom Plocom ali mi fali jedan veoma bitan detalj - napajanje.

Napajanje bi trebalo da bude pico formata i isto postoji i moguce ga je kupiti ali se bojim ne u Zemlji Srbiji.

Moje pitanje da li nesto ovako ili slicno postoji u Srbiji za kupiti i gde:

http://www.mini-itx.com/store/?c=10

konkretno ovaj model: picoPSU-90 12V DC-DC ATX PSU (Atom compatible)


Hvala
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: pico atx napajanje - postoji li u Zemlji Srbiji20.07.2009. u 13:30 - pre 179 meseci
Izvini ako ispadne da ti solim pamet :-) ali zar ti se ne isplati malo sacekati pa kupiti ovo - http://fit-pc2.com/wiki/index.php?title=Main_Page odnosno http://www.elitesecurity.org/p2327840

Size

The most striking feature of fit-PC2 is its size - 4" x 4.5" x 1.05" - smaller than a CD.
Fanless Operation

fit-PC2 is totally fanless - the all-aluminum case dissipates heat. This has two advantages -

*
o fit-PC2 is noiseless, or absolutely silent if used with a solid state disk.
o Increased reliability due to no moving parts.

A Standard PC

fit-PC2 may look like an appliance, but it's a full PC including -

* 1.6GHz x86 CPU
* 1GB RAM
* SATA hard disk
* DVI with graphics acceleration
* High definition audio
* LAN and WLAN
* 6 USB ports

fit-PC2 fully supports all major operating systems.

Nemoj zaboraviti da uz ovo napajanje koje trazis moras kupiti i "ciglicu" - onaj deo koji sa 220 volti pravi 12 volti potrebnih Pico-u.

Potrosnja ovog Fit PC2 je znatno manja od ove ploce koju bi ti upotrebio i zato zaista moze da radi bez ikakvog ventilatora. A i performanse su bolje, kao sto je objasnjeno u onoj temi na ES-u. Ja sam uradio nesto slicno ovome sto ti hoces i nisam bas zadovoljan.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

vukasin0
Vukasin Nikodijevic
Beograd

Član broj: 15203
Poruke: 94
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: pico atx napajanje - postoji li u Zemlji Srbiji20.07.2009. u 13:53 - pre 179 meseci
Hvala na informaciji.

Jedno pitanjce:

Sta si mislio sa ovom recenicom: "zar ti se ne isplati malo sacekati pa kupiti ovo"?

Jel to znaci da ce neko da ih uveze kod nas pa ce moci da se kupe u BG?

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: pico atx napajanje - postoji li u Zemlji Srbiji20.07.2009. u 15:10 - pre 179 meseci
Citat:
vukasin0: Sta si mislio sa ovom recenicom: "zar ti se ne isplati malo sacekati pa kupiti ovo"?
To je prilicno novo i za ceo svet, a znamo da kod nas sve stize sa zakasnjenjem. Sigurno ni ovo nece stici brzo, ali ce sigurno stici, kako se pokazalo i sa Atom plocama i novim notebookovima i mnogim drugim stvarima u zadnje vreme. Njima je kriza, pa im je svaki kupac dobrodosao a i mi smo se vec malo uljudili, pa i mi pocinjemo da kupujemo normalne stvari.

Jedino je pitanje, koliko se tebi zuri sa tvojom varijantom. Sumnjam da ce ova novotarija do nas stici pre Nove godine, jer se i u svetu ceka nakon porudzbine, od 1 do 4 nedelje.

Ne secam se, da li smo kontaktirali ranije preko PP, ima ovde nesto u kompletu, malo kuciste sa napajanjem, bas za Atom ploce, nije mnogo vece od 20x20 a tanje je. Ubedjen sam, da bi ti to odgovaralo a sigurno ces se manje namuciti i nasekirati nego da sam juris Pico napajanje. Poslacu ti PP, pa pogledaj.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.adsl.eunet.rs.



+73 Profil

icon Re: pico atx napajanje - postoji li u Zemlji Srbiji21.07.2009. u 21:45 - pre 179 meseci
Te stvarcice uopste nisu jeftine, a imas i ASUS Eee Box PC. Deluje kao pravi PC samo bez cd-a.
Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: pico atx napajanje - postoji li u Zemlji Srbiji06.11.2011. u 19:37 - pre 151 meseci
*bump*

Jel ima nekih novosti? Jel neko zna da li u Srbiji moze da se nabavi doticno napajanje?
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: pico atx napajanje - postoji li u Zemlji Srbiji

[ Pregleda: 4503 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.