Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom

[es] :: Digitalna Televizija :: IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11591 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

panpetar
Ekonomista
beograd

Član broj: 228168
Poruke: 80
93.86.13.*



+2 Profil

icon IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom16.07.2009. u 15:06 - pre 179 meseci
Ovako: juce su mi likovi iz Telekoma uveli Iptv. Trenutno su mi Iptv prikljucili na racunar. Prikljucak ide preko Leadtek 2000Xp Exoert tv jartuce, Tv karta je preko klacicnog antenskog prikljucka spojena na isti takav prikljucak na bt boxu i to fino radi. Medjutim, problem je sto mi je zvuk na svim kanalima mono! Prvo sto me zanima je kako, tj. da li je uopste moguce, da taj problen orevazidjem? Drugo, znam da je moguce povezati tv box na tv kartu preko s-video-prikljucka ali ne znam kako to da uradim. Video sam neke teme koje obradjuju ovaj problem ali posto se tim stvarima nikad nisam bavio nisam puno razumeo od onoga sto je tamo napisano. Molio bih zato nekoga da mi objasni koje kablove trebam da kupim da bih to izveo i kako to da izvedem. Zahvaljujem se unapred!
 
Odgovor na temu

vlada84_jag
Jagodina

Član broj: 205422
Poruke: 69
79.101.153.*



Profil

icon Re: IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom16.07.2009. u 15:32 - pre 179 meseci
Citat:
panpetar: Ovako: juce su mi likovi iz Telekoma uveli Iptv. Trenutno su mi Iptv prikljucili na racunar. Prikljucak ide preko Leadtek 2000Xp Exoert tv jartuce, Tv karta je preko klacicnog antenskog prikljucka spojena na isti takav prikljucak na bt boxu i to fino radi. Medjutim, problem je sto mi je zvuk na svim kanalima mono! Prvo sto me zanima je kako, tj. da li je uopste moguce, da taj problen orevazidjem? Drugo, znam da je moguce povezati tv box na tv kartu preko s-video-prikljucka ali ne znam kako to da uradim. Video sam neke teme koje obradjuju ovaj problem ali posto se tim stvarima nikad nisam bavio nisam puno razumeo od onoga sto je tamo napisano. Molio bih zato nekoga da mi objasni koje kablove trebam da kupim da bih to izveo i kako to da izvedem. Zahvaljujem se unapred!



Vrlo jednostavno, evo kako sam ja to resio, sta vise imam i istu TV karticu:

Kupis scart adapter koji izgleda ovako



ima ga svuda i kosta oko 150-200 din

i kupis RCA kabl koji izgleda ovako


takodje ga ima svuda i zavisi od duzine koliko kosta,znaci po 3 muska cinca sa obe strane


dalje bi trebalo da ti bude jasno, scart od STB-a na scart adapter,jedan kraj rca kabla u adapter, drugi na tv karticu i to je to, u podesvanjima za gledanje programa sa tv kartice stavis signal source na composite i imaces i dobru sliku i stero zvuk.Ja tako radim od kada imam IPTV.

Pozzzz
 
Odgovor na temu

panpetar
Ekonomista
beograd

Član broj: 228168
Poruke: 80
93.86.157.*



+2 Profil

icon Re: IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom16.07.2009. u 18:47 - pre 179 meseci
E hvala ti puno na brzom odgovoru! Ovo mi je trebalo. U slici i reci :DSutra idem u nabavku kablova pa javim sta sam uradio. Pozzz! Btw da ti pravo kazem slika ni ovako uopste nije losa, bar kad se gleda na monitoru velicine 17 incha hehe! Ali zvuk bash iritira. Hvala ti josh jedanput!
 
Odgovor na temu

vlada84_jag
Jagodina

Član broj: 205422
Poruke: 69
77.46.253.*



Profil

icon Re: IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom16.07.2009. u 19:09 - pre 179 meseci
Citat:
panpetar: E hvala ti puno na brzom odgovoru! Ovo mi je trebalo. U slici i reci :DSutra idem u nabavku kablova pa javim sta sam uradio. Pozzz! Btw da ti pravo kazem slika ni ovako uopste nije losa, bar kad se gleda na monitoru velicine 17 incha hehe! Ali zvuk bash iritira. Hvala ti josh jedanput!


Naravno da nije losa, ali ovako ce biti bolja, uvek je bolje kad preko posebnog kabla ide video, a preko posebnog ton, nego sve u jednom...pozzz
 
Odgovor na temu

panpetar
Ekonomista
beograd

Član broj: 228168
Poruke: 80
93.86.157.*



+2 Profil

icon Re: IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom16.07.2009. u 19:26 - pre 179 meseci
E da te pitam jos samo ovo da ne bih lupao glavu sutra posto sam totalni amater sto se ovoga tice. Rekao si "jedan kraj rca kabla u adapter, drugi na tv karticu" Da li mislis sva tri cinca jednog kraja kabla u adapter i sva tri drugog kraja kabla u tv karticu ili...? Nisam nesto ni zagledao sta sve ima na tv karti ali mi se cini da nema toliiko otvora za kablove. U vucnu kartu se nista ne ubada? Videh cenu kabla: 150-200 dianara.
 
Odgovor na temu

vlada84_jag
Jagodina

Član broj: 205422
Poruke: 69
93.86.131.*



Profil

icon Re: IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom16.07.2009. u 23:25 - pre 179 meseci
Citat:
panpetar: E da te pitam jos samo ovo da ne bih lupao glavu sutra posto sam totalni amater sto se ovoga tice. Rekao si "jedan kraj rca kabla u adapter, drugi na tv karticu" Da li mislis sva tri cinca jednog kraja kabla u adapter i sva tri drugog kraja kabla u tv karticu ili...? Nisam nesto ni zagledao sta sve ima na tv karti ali mi se cini da nema toliiko otvora za kablove. U vucnu kartu se nista ne ubada? Videh cenu kabla: 150-200 dianara.



Da, bas tako..ne mozes da pogresis, na samoj kartici naravno nema toliko cinceva, ali bi trebalo da si dobio uz karticu kabal koji se povezuje na karticu i on se racva na cinceve, s-video i stereo bananicu.Samo povezes po bojama, to je bitno, znaci sva 3 cinca na scart adapter, a sa druge strane imas taj kablic koji se ukljucuje u karticu koji ima iste te boje samo sto su cincevi zenski kao i na adapteru, sto je i normalno.

Sto se tice zvuka, ja nisam ubadao stereo bananicu u zvucnu kartu, vec mi zvuk ide direktno sa TV kartice na maticnu plocu, na mestu predvidjenom za zvuk sa cd roma-a, ali ako vec imas zvuk onda o tome ne treba da razmisljas...

To je to...pitaj slobodno ako te jos nesto interesuje ili ne znas kako :-)

Pozzzz
 
Odgovor na temu

panpetar
Ekonomista
beograd

Član broj: 228168
Poruke: 80
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom17.07.2009. u 06:18 - pre 179 meseci
Da, tacno! Nisam razmisljao o kablu! Juce ga nadjoh a to mi ne pade na pamet! Zvucna karta mi je integrisana na plocu i povezana je kao i tvoja. Sad mi je sve jasno! Danas cu u Lazarevac po kablove. Hvala ti na detaljnom odgovoru, javim sta sam uradio! Pozdrav!
***
Nasao sam adapter ali kabal nisam. Medjutim moja koleginica jeste :D Donece mi ga u ponedeljak tako da cu tad povezati sve po uputstvu

[Ovu poruku je menjao panpetar dana 17.07.2009. u 15:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

panpetar
Ekonomista
beograd

Član broj: 228168
Poruke: 80
93.87.230.*



+2 Profil

icon Re: IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom20.07.2009. u 17:35 - pre 179 meseci
Kupio asm kablove i povezao sam sve kako treba. I sve radi kako treba! Osim povremenog treperenja slike koje sam nadam se otklonio tako sto sam ucvrstio malo kablove. U zadnjih pola sata sve je u savrsenom redu. Vlado jos jednom ti puno hvala na odlicnom uputstvu koje si mi dao za povezivanje!
 
Odgovor na temu

vlada84_jag
Jagodina

Član broj: 205422
Poruke: 69
93.86.105.*



Profil

icon Re: IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom20.07.2009. u 20:24 - pre 179 meseci
Citat:
panpetar: Kupio asm kablove i povezao sam sve kako treba. I sve radi kako treba! Osim povremenog treperenja slike koje sam nadam se otklonio tako sto sam ucvrstio malo kablove. U zadnjih pola sata sve je u savrsenom redu. Vlado jos jednom ti puno hvala na odlicnom uputstvu koje si mi dao za povezivanje!



Super, drago mi je da je sve ok! .... pozzz
 
Odgovor na temu

panpetar
Ekonomista
beograd

Član broj: 228168
Poruke: 80
93.86.158.*



+2 Profil

icon Re: IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom25.07.2009. u 15:05 - pre 179 meseci
Vlado ako slucajno ubdes ovo citao reci mi da li si uspeo da resis svoj problem sa s-videom na ovoj kartici tj. sa crno-belom llikom? Pokusah i ja sto i ti i pojavi mi se isti problem. Nije da sam esto lud bez s-videa tj. iptv-a preko s-videa ali bih vise iz radoznalosti voleo da nadjem resenje tog problema ako ga ima. Na jednom sajtu posvecenom tv kartama neki likovi su izlozili slican problem ali odgovor nisu dobili. Tj pretpostavlja se da je neka greska na samoj kartici te da se ovaj problem ne moze resiti. Pozz za tebe!
 
Odgovor na temu

vlada84_jag
Jagodina

Član broj: 205422
Poruke: 69
79.101.205.*



Profil

icon Re: IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom25.07.2009. u 20:14 - pre 179 meseci
Citat:
panpetar: Vlado ako slucajno ubdes ovo citao reci mi da li si uspeo da resis svoj problem sa s-videom na ovoj kartici tj. sa crno-belom llikom? Pokusah i ja sto i ti i pojavi mi se isti problem. Nije da sam esto lud bez s-videa tj. iptv-a preko s-videa ali bih vise iz radoznalosti voleo da nadjem resenje tog problema ako ga ima. Na jednom sajtu posvecenom tv kartama neki likovi su izlozili slican problem ali odgovor nisu dobili. Tj pretpostavlja se da je neka greska na samoj kartici te da se ovaj problem ne moze resiti. Pozz za tebe!



Znam sta te muci...mucilo je i mene, bar koliko ja znam nije problem u kartici vec u samom adapteru, ja sam to resio tako sto sam otvorio skart adapter, napravio kratku vezu izmedju 15-og i 20-og pina, i dobio sam sliku u boji...pozzzz
 
Odgovor na temu

uabanke

Član broj: 214591
Poruke: 85
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom10.06.2010. u 09:46 - pre 168 meseci
Znam da je tema stara al mi odgovara. Danas sam dobio IPTV a imam istu Leadtek karticu. Povezao sam kabl (klasičan antenski na onaj RF) ali mi je slika katastrofa i ton a u jednom momentu se sve izgubilo. Sad nemam pojma kako ponovo da vidim sliku preko PVR2 uopšte ne mogu da dobijem sliku IPTV. Jel zna neko kako da uopšte podesim IPTV na PVR2, pritiskao sam sve sa uputstva koje ide uz paket ali ništa ne vredi. Ne znam šta da radim kad pokrenem PVR2 ??

A uputstvo im je katastrofa, sve o povezivanju na TV a ništa o kompjuteru...

[Ovu poruku je menjao uabanke dana 10.06.2010. u 11:12 GMT+1]

Nabavio sam onaj skart adapter i sve povezao na S-video ( a gde drugde ?) i opet nema ništa nit pronalazi kanale nit ima kakve slike...
Ulazi : TV, FM, S-video, Audio,

[Ovu poruku je menjao uabanke dana 10.06.2010. u 13:12 GMT+1]

AJD SVE U JEDNOJ PORUCI

vratio sam na običan kabl i rf izlaz i slika se pojavila a i ton koji je šuštao sam promenio u podešavanjima i sad mi stoji osenčeno "master volume" u polju AUDIO LINIJA bez mogućnosti promene ali ton sada šljaka dobro. Generalno nikako nisam zadovoljan slikom.

[Ovu poruku je menjao uabanke dana 10.06.2010. u 14:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom13.06.2010. u 11:08 - pre 168 meseci
Obrati paznju na kvalitet kablova koje koristis.
Inace, IPTV je najracinalnije gledati na LCD TV-u tako da veza bude preko HDMI-a pod uslovom da su ispunjeni ti uslovi.
 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom13.06.2010. u 13:00 - pre 168 meseci
Citat:

[Ovu poruku je menjao uabanke dana 10.06.2010. u 13:12 GMT+1]

AJD SVE U JEDNOJ PORUCI

vratio sam na običan kabl i rf izlaz i slika se pojavila a i ton koji je šuštao sam promenio u podešavanjima i sad mi stoji osenčeno "master volume" u polju AUDIO LINIJA bez mogućnosti promene ali ton sada šljaka dobro. Generalno nikako nisam zadovoljan slikom.

[Ovu poruku je menjao uabanke dana 10.06.2010. u 14:03 GMT+1]


Obrati paznju na standard ulaza PAL-B / Secam ili tako nekako, znam da kada je bilo pogresno kod mene, je sustalo sa TV-a.
 
Odgovor na temu

hektor_bgd
Beograd

Član broj: 52590
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom27.09.2010. u 18:12 - pre 165 meseci
Molim za neka pojašnjenja oko priključivanja IPTV na komp. Video sam da je na početku objašnjeno kako da se poveže STB sa TV karticom.

Ja imam Asus Tv karticu na kojoj se nalazi AV out. Uz karticu sam dobio i ovaj mali kabl:



Na njemu se nalazi ovaj crni prikljkučak (S-Video valjda). Da li bih trebao i njega da priključim na onaj SCART adapter?

Drugo, da li je moguće povezati ova dva uređaja direktno preko nekog AV in kabla pošto na oba uređaja se nalazi AV out? Da li takav kabl postoji? Ja sam gledao na ovom sajtu ali nisam mogao da pronađem taj kabl.

I poslednje da li vredi sve ovo petljati ili samo da povežem preko RF priključka?
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom28.01.2011. u 09:17 - pre 161 meseci
Gde u Beogradu imaju da se kupe ovaj kabl i adapter koje je postavio Vlada_84?
 
Odgovor na temu

packypfc
packypfc

Član broj: 117404
Poruke: 403
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom28.01.2011. u 09:26 - pre 161 meseci
Ne verujem da ce S-Video raditi kako treba (ili je mozda do mog kabla), ja imam i S-Video i RCA, ali na S-Video slika je deformisana i nije u boji, dok na RCA radi sve kako treba. Jedino sto ima malo duhova pri brzim scenama (ne znam zasto to). Da toga nema slika bi bila savrsena.
 
Odgovor na temu

freeland

Član broj: 80244
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom07.07.2011. u 22:15 - pre 155 meseci
Da li je neko uspeo da koristi daljinski od IPTV i za kontrole Leadtek-ovih tv kartica umesto njihovog daljinskog? Da li treba da se ukuca neki kod na daljinskom kao i za obicne televizore?
 
Odgovor na temu

dushan.90
Dushan Sandi

Član broj: 214294
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom02.05.2012. u 16:04 - pre 145 meseci
Znam da je stara tema,a ovo i mene zanima pa ako neko zna da mi odgovori i koji kod posto nigde nema kod za leatek
 
Odgovor na temu

chabria
komercijalista
sremska mitrovica

Član broj: 313568
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom29.03.2013. u 23:35 - pre 134 meseci
ej ljudi ja imam isto leadtek karticu.na tv je ok,ali na tu karticu sam preko tog adaptera probao sa svideo i ne radi ??? a na koaksijalni imam sliku.kako izgledaju ti kablovi sto Vlada kaze sto se dobiju uz karticu.ja sam moju davno kupio niko ne zna gde su.sa tim cincevima bi mozda valjalo ali ne znam koji mi fale tacno kablovi.znaci skart adapter imam sa s video ne radi a ovu vasu varijantu nemam te kablove na ulazu u video kartu.
hvala puno
sto bi rekli tnx

 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: IPTV i Leadtek Winfast 2000Xp Expert - problem sa zvukom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11591 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.