Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Google vs Others

[es] :: Advocacy :: Google vs Others

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 19873 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.arhisoft.net.



+45 Profil

icon Re: Google vs Others10.07.2009. u 19:47 - pre 179 meseci
Citat:

Mene samo pomalo iritira medijska mahnitost i skoro orgazmicki nastupi svaki put kada Google nesto uradi... Chrome je u najbolju ruku prosecan browser, ako i to ... ne sumnjam da ce tzv "Chrome OS" moci da bude samo gori od toga.


Zato sto je google nesto na sta se prvo pomisli kad se kaze internet. Ja ne, ali tako je to. A ljudi koji samo malkooo znaju nesto oko toga smeju se na svaku takvu revolucionarnu vest. Evo sad su poceli i sa facebookom. Najvise volim kad se zavrsava dnevnik a ono neka vest sa facebooka. Neko se obogatio, neko nesto ukrao, sad su provalili i da Majkl Dzekson jos uvek ostavlja komentare na svojoj privatnoj stranici pa se pitaju da li je jos ziv. ;)
 
Odgovor na temu

Bash1711
Milic Nemanja
student
Novi sad

Član broj: 208522
Poruke: 323
*.telenor.co.yu.

Jabber: Nikome ne moze biti bolje dok nekom ne bude gore


+29 Profil

icon Re: Google vs Others10.07.2009. u 20:07 - pre 179 meseci
Ja nevidim cemu tolika polemika. Google samo zeli da brendira jendu linux distribuciju, i preko nje zaradi jos "malo" novaca. Neverujem da ce to biti revolurionarni OS od koga ce se Microsoft-u i Apple-u tresti gace, mozda bude malo iznad proseka, sve zavisi koliko para budu ulozili u njega. Medjutim niko se ne pita sta je interes Googla u ovoj celoj prici? Razmislite malo o tome.......$.......
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Google vs Others10.07.2009. u 20:10 - pre 179 meseci
orgazmicno u vezi Google-a je to sto je pre 5 godina ponudio free webmail sa prostorom od 1GB (tada uglavnom bese 20MB,zar ne?) i zbog toga sto ima dobru pretragu od pocetka
zato mediji vriste, uvek misle da je revolucionarno sve sto Google najavi kao novo (kad se setim wave-a a ono neki vid evolutivnog razvoja xmpp-a koji psotoji 10ak godina)
meni je zanimljvio da jos uvek nema Chrome-a za Linux iako je uveliko najavljivan (Chromium ne racunam)

u vezi Microsoft-a i Google-a: nema veze da li je kod zatvoren ili otvoren, bitna je podrska i cena
nece biti dva bloka, sa jedne strane M$ a sa druge Google... niti ce M$ otqpiti Yahoo (sto bi, imaju solidan Bing sada i unapredjuju Live)

ova tema je za Advocacy :)
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Google vs Others10.07.2009. u 20:14 - pre 179 meseci
Citat:

orgazmicno u vezi Google-a je to sto je pre 5 godina ponudio free webmail sa prostorom od 1GB (tada uglavnom bese 20MB,zar ne?) i zbog toga sto ima dobru pretragu od pocetka


U pocetku je taj 1 GB bio malo sarena laza - znam nekoliko ljudi koje su "fino zamolili" da placaju na samom pocetku posto se utvrdilo da imaju veliki saobracaj.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
93.87.139.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Google vs Others10.07.2009. u 21:01 - pre 179 meseci
Citat:
meni je zanimljvio da jos uvek nema Chrome-a za Linux iako je uveliko najavljivan (Chromium ne racunam)


Linux

Requirements: Intel Pentium 4 / Athlon 64 or later CPU; 32- or 64-bit Ubuntu 8.04 or later, or 32-bit Debian 5. Support for other Linux distributions is planned; unpacking the .deb files by hand may work.

Note: The Linux build still lacks certain privacy features, and is not appropriate for general consumer use.

Note: Installing Google Chrome will add the Google repository so your system will automatically keep Chrome up to date.
If you don't want Google's repository, do "sudo touch /etc/defaults/google-chrome" before installing the package.

Download and install the package appropriate for your system (just clicking on it should do the right thing):
http://www.google.com/chrome/i..._dev.html?dl=unstable_i386_deb
http://www.google.com/chrome/i...dev.html?dl=unstable_amd64_deb

Kako je Internet lepo mesto bez flash mrdalica, .....
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Google vs Others10.07.2009. u 21:23 - pre 179 meseci
jos uvek stoji LEARN MORE umesto konkretnog/ih download linka/ova kad se ode na www.google.com/chrome

okacio si linkove za unstable (za Windows i OS X su stable, ako se ne varam) ;)
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.mal.sth.bostream.se.



+7 Profil

icon Re: Google vs Others10.07.2009. u 22:05 - pre 179 meseci

Citat:
Ivan Dimkovic:
- Gmail - mislim kul, yet another email, mozda bolji od mnogih web mailova ali to nije tesko niti spektakularno
- GTalk - wow, jos jedan voip+IM klijent, mislim stvarno totalna revolucija vredna medijske paznje
- Chrome - mislim stvarno, jos jedan browser... wow.
- Android - jos jedno otkrivanje tople vode, jos jedan "smartphone OS"...


Eto to. Slatko se nasmejah, ali je to to.
Problem mase lezi u tome sto je masa kao stoka, koja se vrlo lako goni u pravcu koji gospodar naredi. Sve je na nivou "wow" biti "cool" pa i tako taj minimalisticni OS, ...hajde da se prebacimo na atari, nema tamo virusa uopste, a sad je i taj minimalizam, kao stil zivljenja u modi.
Sve su to sarene bombone, kojima se mase pred masom, pa ce masa reci "wow- to be cool", mediji ce da vriste o tome i zarada se sliva u jos jednog kapitalistu zvani G****.

Cini mi se da je sva ta trka i namestena, eto, Vista je pukla, W7 - niko se ne interesuje, Apple je skup, ....niko bre nece da se apgrejduje, ili ce svi da zavrse na nekom linux distro.. A onda stize revolucionarni Google (aplauz molim sad!) koji ce tu sumnjicavost i neodlucnost mase da upakuje u novi brend zvani Chrome i da ponovo izvuce iz kompanija i individua masu novih, svezih, krvlju zaradjenih dolara.

Ajde da je Google Silver - mislio bih da je jos i nesto, nego Chrome....
Google Aluminium, pa da jos pomislim da je rec o nekoj africkoj metalnoj industriji....
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

logic_rabbit
Radenko Zec
banjaluka

Član broj: 74458
Poruke: 271
*.broadband.blic.net.



+1 Profil

icon Re: Google vs Others11.07.2009. u 08:58 - pre 179 meseci
Konkretno vidio sam i sada neke maticne ploce koji kao feature nude opciju da se prije bootanja OS-a (Windows-a ili Linuxa) pokrene browser (firefox).
Ako sam dobro shvatio to je ta inovacija koju google najavljuje u svom OS ili??

Generalno govoreci Google je veci monopolista od Microsoft-a sto se mene licno tice, a ta prica o Open source-u me nervira do bola.
Zamisli proizvod na kome je radilo 1000 ili 10000 programera mjesecima i sad bi neko to trebao da da u open source dzabe?
A sto se tice Microsoft-a on je mnogo svojih proizvoda dao u Open Source u zadnje vrijeme : MVC , mnogo kontrola i dijelova frameworka se razvija pod Open source licencom na CodePlexu.
Recimo Silverlight i Wpf toolkit, Managed Extensibility Framework (dodan u VS2010), Parallel framework (dodan u framework 4), source code starijih klasa u microsoft frameworku je isto dostupan za gledanje i jos mnogo toga....
Konkretno uzmimo primjer Google Chrome. Zasto ga Google veliki dobrocinitelj nije dao u Open Source nego je izmislio neki projekat Chromium koji je navodno slican Chromu i ima dio funkcionalnosti Chroma i njega je dao u Open Source ali ne i Chrome??? I sta je to Google dao u Open Source znacajno uopste?

A sto se tice OS-a Windows 7 je jako zreo OS koji ce biti aktuelan sigurno narednih 7-8 godina.
Prije da bi se Google trebao brinuti oko Bing-a da im ne preuzme dobar dio trzista u buducnosti.


logic_rabbit (MCAD,MCSD,MCT,MCTS-
Windows development,MCPD)
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
82.182.14.*



+7 Profil

icon Re: Google vs Others11.07.2009. u 09:31 - pre 179 meseci
Citat:
logic_rabbit... ta prica o Open source-u me nervira do bola.
Zamisli proizvod na kome je radilo 1000 ili 10000 programera mjesecima i sad bi neko to trebao da da u open source dzabe?

.... I sta je to Google dao u Open Source znacajno uopste?


Upravo tako.

A koliko ce tek open source da da Google-u?

Inace, secam se kada je krenula Vista da bude u modi, onda sam na sve strane slusao i citao kako ce da bude nesto Vista kompatibilno, a mase su govorile o neophodnoj "upgrade". Ljudi u Svedskoj su ta gorepomenuta masa koja je hrlila da se "upgrade" i sa ozarenom srecom na licu gledala u novi "welcome" Windowsa Vista...
I sta je danas Vista? Svi jedva cekaju da je preskoce kao onaj nescrecni Me.

Samo kada zamislim da ce za godinu dana da se nalaze nalepnice po raznim komponentama u stilu "designed for Chrome" ili "Chrome compatibile" vec mi se povraca......
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

loonies
~

Član broj: 40927
Poruke: 248



+12 Profil

icon Re: Google vs Others11.07.2009. u 13:46 - pre 179 meseci
Meni se povraca kada vidim "Windows Vista ready"
And all you touch and all you see
Is all your life will ever be
---Δ==

Neugodna istina - reaguj! | Linux is not Windows
 
Odgovor na temu

anon68680

Član broj: 68680
Poruke: 528
77.46.219.*



+14 Profil

icon Re: Google vs Others11.07.2009. u 13:58 - pre 179 meseci

Citat:
Generalno govoreci Google je veci monopolista od Microsoft-a sto se mene licno tice, a ta prica o Open source-u me nervira do bola.

Zasto je Google veci monopolista od MS-a? Veliki broj projekata koje je google izbacio su open source, sto znaci da konkurencija ima priliku da ukoliko zeli, nastavi razvoj tog projekta u nekom drugom pravcu.

Citat:
Zamisli proizvod na kome je radilo 1000 ili 10000 programera mjesecima i sad bi neko to trebao da da u open source dzabe?

A sta tebe briga za te programere? Njih placaju za to.

Citat:
Konkretno uzmimo primjer Google Chrome. Zasto ga Google veliki dobrocinitelj nije dao u Open Source nego je izmislio neki projekat Chromium koji je navodno slican Chromu i ima dio funkcionalnosti Chroma i njega je dao u Open Source ali ne i Chrome???

Chrome je deo Chromium projekta.


Ja ne znam zasto svi trce pred rudu ovde, i sude o necemu sto necemo videti za manje od godinu dana... A i ovo konstantno flame-ovanje googla kao da nesto lose radi je podjednako iritirajuce kao i googasm :)
 
Odgovor na temu

Cartman
Beograd

Član broj: 7164
Poruke: 151
79.101.213.*



Profil

icon Re: Google vs Others11.07.2009. u 14:44 - pre 179 meseci
Citat:
ta prica o Open source-u me nervira do bola.
Zamisli proizvod na kome je radilo 1000 ili 10000 programera mjesecima i sad bi neko to trebao da da u open source dzabe?

Smisao open source pokreta je u slobodi, ne besplatnost softvera. Otvoren kôd ne znaci da mora da se pokloni.

Inace, kad smo kod nesposobnih novinara, meni ide na zivce to sto cim izadje neki novi pretrazivac, predstavljaju ga kao novi Google killer, sto dodje isto kao i kovanje G-a u zvezde.

Licno, izlazak Chrome OS mi ne smeta, imacemo veci izbor za netbook racunare, pa kako kome odgovara.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Google vs Others11.07.2009. u 15:31 - pre 179 meseci
Citat:

Zasto je Google veci monopolista od MS-a? Veliki broj projekata koje je google izbacio su open source, sto znaci da konkurencija ima priliku da ukoliko zeli, nastavi razvoj tog projekta u nekom drugom pravcu.


Brkanje baba i zaba - Google je zapravo podjednak monopolista u trzistu online pretraga i reklamiranja jer drzi dominantnu poziciju na trzistu (bas kao i MSFT sa svojim OS-evima) - to gde je Google monopolista nema veze sa otvorenim softverom.

To nije ilegalno samo po sebi ali zato odredjene drzavne institucije mnogih zemalja trebaju da otvore cetvoro ociju jer svaka firma koja ima dominantnu poziciju na trzistu moze vrlo lako tu poziciju da zloupotrebljava.

Sam open-source sw. nema veze sa tim -i onako i ovako vrednost tog softvera sto je Google "open source-ovao" nije preterano velika - ni taj Chrome OS nece biti nesto posebno skupa stvar, danas ima N Open Source browsera, Y Linux-derivata i svi su OSS - kontribucija jos jedne rupe na saksiji nije bas tako skupa stvar kao sto neki zele da misle.

Kada bi Adobe open-sourcevoo Photoshop ili nesto tako slicno - to bi bila vest. To sto neko nudi hiljaditi Jabber IM klijent sa VoIP bibliotekom komotno uvezanom sa njihovim serverima ili jos jedan internet browser ili customiziranu Linux distribuciju... big hairy deal.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Google vs Others11.07.2009. u 16:14 - pre 179 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: To sto neko nudi hiljaditi Jabber IM klijent sa VoIP bibliotekom komotno uvezanom sa njihovim serverima ili jos jedan internet browser ili customiziranu Linux distribuciju... big hairy deal.
uzimaju proverene stvari umesto da prave od nule (zasto praviti nesto sto vec psotoji a pri tom radi)
takodje rade na razvoju jabbera (toliko dobro da su napravili wave :D )
sa Linuxom su familijarni od samog svog pocetka tako da nije nista cudno sto izbacuju "jos jedan" Linxu distro

dobro je sto poklanjaju dosta paznje "jednostavnom korisnickom interfejsu" (mozda nekima nije jednsotavan ali sta da se radi... meni su Google Reader i Gmail sasvim dobri i jednostavni za upotrebu, ne mroam da mozgam sta i kako... kod Gmail-a cak radi drag'n'drop za labele :D )


edit: typo, progutani znaci i reci

[Ovu poruku je menjao momsab dana 11.07.2009. u 18:07 GMT+1]
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

logic_rabbit
Radenko Zec
banjaluka

Član broj: 74458
Poruke: 271
*.broadband.blic.net.



+1 Profil

icon Re: Google vs Others11.07.2009. u 16:16 - pre 179 meseci
Citat:

Zasto je Google veci monopolista od MS-a? Veliki broj projekata koje je google izbacio su open source, sto znaci da konkurencija ima priliku da ukoliko zeli, nastavi razvoj tog projekta u nekom drugom pravcu.

Navedi par da icemu vrijede? Sta je to znacajno Google dao u Open Source?

Citat:
Smisao open source pokreta je u slobodi, ne besplatnost softvera. Otvoren kôd ne znaci da mora da se pokloni.

Da, ali dok god ima ljudi koji ce iskoristiti tvoj otvoren kôd, prekopirati ga, par stvari izmjeniti i onda prodati kao svoj proizvod tvoja prica pada u vodu. To bi bilo ok da je svijet idealan, sa savrsenim ljudima i svi medjusobno dijele kôd da uce, a niko ga nece zloupotrebiti.

Citat:
A sta tebe briga za te programere? Njih placaju za to.

Placaju ih od prodaje softvera koji programeri naprave . Briga me zato sto sam ja programer.

Citat:
Chrome je deo Chromium projekta.

Chromium projekat je lijepo ime koje je Google izmislio da kaze ljudima Google podrzava open source i dali smo Chrome u open source sto je cista laz jer samo dio Chroma (onaj manje vazan) pripada Chromium projektu
,a oni bitni dijelovi nisu open source.




logic_rabbit (MCAD,MCSD,MCT,MCTS-
Windows development,MCPD)
 
Odgovor na temu

Cartman
Beograd

Član broj: 7164
Poruke: 151
79.101.213.*



Profil

icon Re: Google vs Others11.07.2009. u 16:35 - pre 179 meseci
Citat:
Da, ali dok god ima ljudi koji ce iskoristiti tvoj otvoren kôd, prekopirati ga, par stvari izmjeniti i onda prodati kao svoj proizvod tvoja prica pada u vodu. To bi bilo ok da je svijet idealan, sa savrsenim ljudima i svi medjusobno dijele kôd da uce, a niko ga nece zloupotrebiti.

Trzisne strukture postoje na globalnom nivou.
Otvoren kôd se obavlja pod licencom, ozbiljna firma se nece igrati da ga predstavlja kao svoje i da ne deli kôd kako licenca zalaze. U suprotnom, popice tuzbu.
Over and out sto se mene tice, da ne bi preterali sa offtopic-om.
 
Odgovor na temu

anon68680

Član broj: 68680
Poruke: 528
77.46.219.*



+14 Profil

icon Re: Google vs Others11.07.2009. u 16:49 - pre 179 meseci
Ja ne znam zasto onda kad otvorim About window Chrome-a pise: "Google Chrome was made possible by Chromium project and other open source software".

Oces da mi kazes da je odredjen broj programera u guglu radio ovo misleci da ce profitirati od prodaje tog software-a a google je odjednom odlucio da to pusti u open source i da ih zaj*** i sad nece ni dinar dobiti? Mmm da.

Pa neka ga i neki zloupotrebe, ali to sto je open source i sto drugi ljudi imaju priliku da uce iz toga pa i da profitiraju je + za Google i open souce community. Uvek ce postojati neko ko ce iskoristiti dobru stranu ljudi zarad sopstvenih profita, ali ne mozes zbog njih uskratiti mogucnost open source-a ostalim ljudima.

Sto se tice toga sta je gugl uradio za open source community, iako se slazem da postoje i druga resenja i slicne aplikacije kao i guglove, ostaje cinjenica da su ONI za razliku od TEBE i tebi slicnima, koji samo znate da omalovazavate tudj rad, uradili NESTO. Uostalom, nikad oni nisu insistirali na tome da je njihov doprinos community-u mnogo veliki i revolucionaran, to je medijski hype. A sto se primera tice, eto ti Google Wave.



[Ovu poruku je menjao krza dana 11.07.2009. u 18:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

logic_rabbit
Radenko Zec
banjaluka

Član broj: 74458
Poruke: 271
*.broadband.blic.net.



+1 Profil

icon Re: Google vs Others11.07.2009. u 17:23 - pre 179 meseci
Citat:
Otvoren kôd se obavlja pod licencom, ozbiljna firma se nece igrati da ga predstavlja kao svoje i da ne deli kôd kako licenca zalaze. U suprotnom, popice tuzbu.

Nemoj me zasmijavati. Pa giganti se stalno tuze kako je neko nekome marnuo kod koji jos nije bio open source...
Citat:
Google Chrome was made possible by Chromium project and other open source software

Marketingski trik za naivne...
Citat:

A sto se primera tice, eto ti Google Wave.

Pa ti si svijestan da ne mozes navesti nijedan ozbiljan google open source projekat. Google Wave??? Pa to jos niko ziv ne koristi i pitanje da li ce ikad zazivjeti.




logic_rabbit (MCAD,MCSD,MCT,MCTS-
Windows development,MCPD)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Google vs Others11.07.2009. u 17:30 - pre 179 meseci
Ozbiljni open source projekti su Apache, MySQL, OpenOffice, Sendmail, Firefox, Linux, Samba, Wine, Jabber, GCC, X.org, FreeBSD i ostali, itd...

Google NIKADA nije kreirao ili otvorio neki OSS projekat koji je i deo velicine/bitnosti ovih gore projekata.

Google koristi OSS kao jeftini marketing na koji izdvaja mozda koji promil njihovog profita. Taj marketing moze da im i te kako koristi, jer dosta njihovi projekata tesno saradjuju sa njihovom serverskom infrastrukturom, gde oni bukvalno na svemu mogu da zarade ili serviranjem reklama ili blizom kontekstualnom analizom korisnikovih akcija.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Google vs Others11.07.2009. u 18:48 - pre 179 meseci
Pre mi se cini da Google vise oss-a koristi nego sto pravi :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Google vs Others

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 19873 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.