Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AKO NEKO ZNA NEKA POMOGNE

[es] :: Wireless :: AKO NEKO ZNA NEKA POMOGNE

[ Pregleda: 5498 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igor76

Član broj: 17487
Poruke: 214
*.verat.net

Sajt: www.foxhelp.net


Profil

icon AKO NEKO ZNA NEKA POMOGNE13.12.2003. u 20:40 - pre 247 meseci
POMOC DETALjNA
Moj problem je sledeci
Nemam opticku vidljivost do provajdera .
Ali moj drug ima .Ja imam opticku vidljivost sa drugom.
Kako da izvedem spajanje sa provajderom preko njegove kuce ,a da on ima jednu IP adresu a ja drugu
Koji su najbolji uredjaji

 
Odgovor na temu

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Član broj: 8885
Poruke: 679
*.air.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: AKO NEKO ZNA NEKA POMOGNE14.12.2003. u 00:05 - pre 247 meseci
ako je drug blizu tebe najbolje je da postavis kod njega neki uredjaj tip bridge i da ga spojis kablom UTP do tebe... ukoliko ste daleko ondak:

za to ti treba 3 uredjaja i 3 antene...
Prvo uspostavi vezu sa drugom, na tvom i na njegovom kraju ide po jedna usmerena antena, a antene su spojene na recimo wifi kartice u kompjuteru...
Napravite mrezu medjusobnu...

zatim drug usmeri jos jednu antenu ka provajderu, njemu dakle treba 2 antene total i jos jedan uredjaj (wifi kartica u kompjuteruili samostalni uredjaj: bridge, klijent AP etc mogu da zamane wifi karticu u kompjuteru za link do provajdera)

prvi primer koji mi pade na pamet koji bi radio sigurno:
kad je to gotovo, tj on umrezen sa provajderom i sa tobom, onda njegov kompjuter mora da radi 24 / 7 i da deli konekciju sa tobom ka provajderu ...
Ovo se u win xp recimo podesi tako sto on sheruje svoju karticu u kompjuteru koja je povezana sa provajderom, sa tobom... kad postoji mreza od tebe do njega postojace i od tebe do provajdera... problem je sto mislim da on mora biti 24/7 ukljucen... ili lakse je mozda ka kupi neki stari komp i podigne linux i server (hostAP?) na njemu i da taj komp bude stalno ukljucen...


i zatim kako da svako ima svoju ip adresu : lako, kupite dva naloga kod provajdera i to je to, recimo tehnikom se povezuje preko pppOe konekcije tako da svaki kompjuter pravi obicnu konekciju (slicno kao za dialup modem)... svaki korisnik dobija jedan IP...

e jos jedna stvarcica kad se izracuna treba ti oko 180 eura za 3 antene, i oko 150+ eura za 3 wifi kartice/uredjaja + 20 eura po osobi za otvaranje wireles naloga kod provajdera (+ 20tak eura mesecna pretplata) + recimo 50(ili vise) eura za kablove... znaci racunaj na minimalni trosak od 400-500 eura i to sve ako je drug na dobrom mestu u odnosu na baznu stanicu, tj ako nije na dobrom mestu postoji velika verovatnoca da taj wireless uopste i ne radi ili ti treba ozbiljnija oprema koja je opet dosta skuplja itd...

meni je receno da cu potrositi 150 eura (antena+uredjaj+kablovi) za taj wireless, na kraju je ispalo 400 iako sam imao veoma dobre tehnicke uslove...

nek ti dodje neko da izmeri jacinu signala prvo i OBAVEZNO da li ima smetnji u blizini , mozes biti i na 500 m od stanice a da nece da radi...
ja na daljini od 2.5 km sa antenom od 24 db i uredjajem od 100 milivati nisam uspeo da se povezem, naprimer...

ako trazis bolje uredjaje ja ti preporucujem LINKSYS njih uvozi REINKJET iz sapca... mozes probati i one najjeftinije tipa dlink/planet/geneko ali ja sam ih sve probao i svi su s*****...
sto se tice antena mislim da je najbolji izbor tehnikomova jagi antena od 18 db za 60 eura...
Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

komad
Nikola Komadinic
Boegrad

Član broj: 3887
Poruke: 53
195.252.126.*



+1 Profil

icon Re: AKO NEKO ZNA NEKA POMOGNE17.12.2003. u 15:19 - pre 246 meseci
Umesto tri moze i dva :)

Imas uredjaje koji rade kao WDS (Wireless Distribution System), tj. mogu da budu u isto vreme i AP i repeater. Ako drugar sa jednim uhvati provajdera, ti sa drugim mozes da uhvatis drugara i to je to :)

Pravi problem je udaljenost. Ukoliko je dalje od 150 m, morace antena. Ako je ka provajderu neophodna mozda do tebe nije, pa mozes da ustedis. Ovo je malo vise budzevina, ali moze da se odradi.

U svakom slucaju, razmisli dobro pre nego platis, kod koga uzimas i sta. Ivan je lepo istakao da ga je ispalo dosta skuplje nego sto je planirao. Jedino u sta sam siguran sa wireless-om je da nista nije sigurno dok se ne proba, i tu podrzavam Ivana.

Pozdrav, Nikola.
 
Odgovor na temu

komad
Nikola Komadinic
Boegrad

Član broj: 3887
Poruke: 53
195.252.126.*



+1 Profil

icon Re: AKO NEKO ZNA NEKA POMOGNE17.12.2003. u 15:21 - pre 246 meseci
Umalo da zaboravim :)

Da li provajder daje javne ili privatne IP adrese. Ako su privatne, nista ti ne znaci, mozes da postavis sam sta god zelis. Malo ko daje javne IP adrese po pristojnoj ceni :)

Poz
 
Odgovor na temu

igor76

Član broj: 17487
Poruke: 214
*.vdial.verat.net

Sajt: www.foxhelp.net


Profil

icon Re: AKO NEKO ZNA NEKA POMOGNE10.01.2004. u 17:51 - pre 246 meseci
Hvala Ljudi
Problem sam resio tako Sto su provajderi izasli u susret.Postavili AP o njihovom trosku.Najbolji provajderi.Signal excelent
 
Odgovor na temu

Nemanja Dubravac
Nemanja Dubravac
Sombor / Wien

Član broj: 4621
Poruke: 955
*.dialup.neobee.net.

Sajt: https://www.shpock.com


+3 Profil

icon Re: AKO NEKO ZNA NEKA POMOGNE11.01.2004. u 01:02 - pre 246 meseci
eeee a ovi ovde traze od nas da im kupimo antenu.. i spliter
imaju samo 2 neke yagi..
kreteni
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: AKO NEKO ZNA NEKA POMOGNE

[ Pregleda: 5498 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.