Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dva racunala na istom AP i dijeljenje fajlova

[es] :: Wireless :: Dva racunala na istom AP i dijeljenje fajlova

[ Pregleda: 2126 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igor tomic

Član broj: 133445
Poruke: 192
*.team.ba.

Sajt: www.igortomic.from.hr


+15 Profil

icon Dva racunala na istom AP i dijeljenje fajlova10.07.2009. u 18:05 - pre 180 meseci

ovako ja i prijatelj koristimo wireless internet, taj internet je rijesen tako sto se spajamo pppoe konekcijom.
Znaci on ima svoj korisnicki racun kod provajdera, ja svoj, nije potrebno dijeljenje konekcije.

Nismo fizicki vidljivi da bi mogli napraviti AD-HOC mrezu. A obojica se smo spojeni na isti AP.

Pitanje je kako mozemo dijeliti podatke, mislim na ono dijeljenje kao u klasicnoj LAN mrezi.
Obojica koristimo win xp, oprema slicna, PCI wirless i antena.

i jos ako je potrebno evo podataka s mog racunala kad sam spojen na AP, ip dobivam automatski....

IP :10.67.65.69
mask :255.255.255.0
gateway:10.67.65.1

nadam se da sam dobro postavio pitanje i da ste shvatili o cemu se radi. Unapprijed zahvaljujem na daljnjoj diskusiji.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Dva racunala na istom AP i dijeljenje fajlova10.07.2009. u 23:27 - pre 180 meseci
Ako mislis da preko tog ap-a provajdera ostvarite sharing mislim da ce to ici malo teze posto velika vecina provajdera namesti da klijenti nemogu izmedju sebe da komuniciraju.
Ali ne kosta te nista da pokusas.
Namestite isti workgroup na oba racunara,ukljucite file sharing (ako je iskljucen),podesite neke fajlove ili foldere za sharovanje,pogasite firewale i probaj u my network places da li vidis fajlove sa drugog racunara.
Ako vam ovo ne uspe (a verovatno nece) instalirajte obojica hamachi,kreirajte svoju mrezu i to mora da radi samo sto ce vam brzina izmedju vasih racunara biti brzina koju placate provajderu (ako mislite sa serujete filmove ili nesto tako veliko,nacekacete se )

Pozdrav
 
Odgovor na temu

okno
Beograd

Član broj: 68154
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dva racunala na istom AP i dijeljenje fajlova11.07.2009. u 13:16 - pre 180 meseci
Hehe, na sbb ap-ovima to radi savrseno.
 
Odgovor na temu

Bojan Ferrari
Pančevo

Član broj: 98225
Poruke: 482
93.87.218.*

Sajt: www.exyuteam.org


Profil

icon Re: Dva racunala na istom AP i dijeljenje fajlova11.07.2009. u 13:20 - pre 180 meseci
Citat:
okno: Hehe, na sbb ap-ovima to radi savrseno.

Da,ali on ne koristi sbb

Pozdrav za tox master-a
>>FuCk tHe CoLa FuCk tHe PiCa aLL I nEeD iS sLjIvOvIcA<<
>> Dj Mad>>
 
Odgovor na temu

igor tomic

Član broj: 133445
Poruke: 192
*.team.ba.

Sajt: www.igortomic.from.hr


+15 Profil

icon Re: Dva racunala na istom AP i dijeljenje fajlova11.07.2009. u 13:46 - pre 180 meseci

"Namestite isti workgroup na oba racunara,ukljucite file sharing (ako je iskljucen),podesite neke fajlove ili foldere za sharovanje,pogasite firewale i probaj u my network places da li vidis fajlove sa drugog racunara." To sam pokusavao vec prije i neide kako ste vec pretpostavili.

Zanima me za hamachi, moze li on raditi, ako nije spojena pppoe konekcija, jer da ne torsim download promet.

Nesto sam pokusavao i s ovim programom (http://borgchat.softnews.ro), ali takodjer neide.

Dali postoji jos nesto, a pretpostavljam da postoji, neko premoštenje da se moja zamisao izvede ?

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Dva racunala na istom AP i dijeljenje fajlova11.07.2009. u 15:31 - pre 180 meseci
Nisam probao,ali mislim da ne moze kao ni vecina programa jer vecina programa spaja korisnike preko nekog svog servera kome mora da pristupi preko interneta a za to treba da postoji konekcija (u tvom slucaju pppoe).
A ne znam da li znas da i kad bi to uspeli da bi taj ap postao neupotrebljiv za ostale korisnike interneta koji ga koriste i provajder bi to vrlo brzo primetio.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

igor tomic

Član broj: 133445
Poruke: 192
*.team.ba.

Sajt: www.igortomic.from.hr


+15 Profil

icon Re: Dva racunala na istom AP i dijeljenje fajlova12.07.2009. u 19:52 - pre 180 meseci
Danas sam razgovarao sa covjekom koji radi u firmi moga internet provajdera, i postavio isto pitanje.
Rekao mi je da to moze i da trebamo napraviti VPN (virtual private network).I da nemoramo prolazit pppoe konekciju. E sada moze pojasnjenje oko toga. Ja sam pretpostavio ovako:

network connection -> new network connection - > connect to the network on my workplace -> virtual private network-> company name -> do not dial intial connection -> host name or ip adress.
I da napomenem, ne nalazimo se tako blizu da bih mogao probati sve varijanete ici do njega pa se vracati, a on nije neki računalni znalac da bi mu bas sve mogao objasnit preko telefona. Nemam mikrofon na racunalu da mozemo pricati :)

znaci u zadnjem koraku nisam siguran sto napraviti, koju ip adresu upisati, moju, prijateljevu ili od AP

Pozdrav !

 
Odgovor na temu

igor tomic

Član broj: 133445
Poruke: 192
*.team.ba.

Sajt: www.igortomic.from.hr


+15 Profil

icon Re: Dva racunala na istom AP i dijeljenje fajlova15.07.2009. u 21:01 - pre 179 meseci
pa stvarno ovaj mislim... od ovoliko ljudi da nitko nezna...
morat cu ujutro ustati rano dok nije vruce i hodati do susjeda pa kuci i probati sve varijante... pa cu dati odgovor :)
pozdrav !
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Dva racunala na istom AP i dijeljenje fajlova

[ Pregleda: 2126 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.