Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izdavanje Srpskog pasoša u Banja Luci?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Izdavanje Srpskog pasoša u Banja Luci?

[ Pregleda: 12413 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Izdavanje Srpskog pasoša u Banja Luci?09.07.2009. u 08:00 - pre 179 meseci
Ćao narode,

imam jedno pitanje, ako je neko upućen u tematiku:

devojka mi je državljanka BiH, živela je u Srbiji skoro 5 godina (studirala) i htela je početkom 2009. da podnese papire za Srpski pasoš u mom rodnom mestu u Srbiji (naravno, prijavila bi prebivalište tu). Tada je mom ocu jedan čovek koji radi u SUP-u rekao da joj je bolja varijanta da preda zahtev u konzulatu Srbije u Banja Luci jer se tamo manje čeka na izdavanje? Ovakvu informaciju je potvrdio još jedan drugar moje devojke koji je iz Banja Luke ali je, takođe, ovu informaciju i dematovalo nekoliko ljudi.

Da li neko ima sveže informacije, iskustva o ovome? Može li se još uvek predati zahtev, koliko se čeka,...?

Unapred hvala svima sa bilo kakvom informacijom.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

1vi
Srbija

Član broj: 161459
Poruke: 301
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bez sajta


+4 Profil

icon Re: Izdavanje Srpskog pasoša u Banja Luci?20.07.2009. u 19:31 - pre 178 meseci
Nisi se izjasnio da li ti je devojka drzavljanka Srbije ili ne. Rekao si samo da je drzavljanka BiH. To sto je zivela-studirala u Srbiji 5 god. ne znaci da je stekla i drzavljanstvo. A ako poseduje drzavljanstvo Srbije pre ce do pasosa doci ako papire preda u Srbiji. Inace adresa GK u Banja Luci je:

GENERALNI KONZULAT REPUBLIKE SRBIJE
Vuka Karadzica 6 - 51000 Banja Luka
Phone +387 51/ 227-060, 227-061
E-mail:[email protected]

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

banjo88e

Član broj: 179676
Poruke: 40
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Izdavanje Srpskog pasoša u Banja Luci?21.07.2009. u 20:13 - pre 178 meseci
Citat:
devojka mi je državljanka BiH, živela je u Srbiji skoro 5 godina (studirala) i htela je početkom 2009. da podnese papire za Srpski pasoš

spomenuo je da nema Srpski pasos.
I ja sam zelio da predam zahtjev za drzavljanstvo R.Srbije zbog ukidanja viza(ako ih budu ukinuli),ali sam se"razbio"kad su mi rekli da se ceka godinu do dvije,pa odustah misleci da ce valjda i ova Bosna dobiti za taj period,a spominje se juli /10.
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Izdavanje Srpskog pasoša u Banja Luci?27.07.2009. u 07:17 - pre 178 meseci
1vi, kao sto rekoh, nema drzavljanstvo Srbije, jer da ima ne bih ni postavio ovu temu jer bi tada bilo dovoljno da ode u policiju i preda zahtev za pasos... mozda si ti pomislio na nesto drugo?

Taj period cekanja je godinu - dve kada se papiri predaju u BiH a kada se predaju u Srbiji onda je valjda nesto krace... u svakom slucaju se placa... jbg :(

A valjda ce i Bosna uci u taj beli schengen pa da mozemo pobrisati ove teme :)

Pozzz
 
Odgovor na temu

1vi
Srbija

Član broj: 161459
Poruke: 301
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bez sajta


+4 Profil

icon Re: Izdavanje Srpskog pasoša u Banja Luci?29.07.2009. u 19:42 - pre 178 meseci
Sve sam ja dobro skontao i zbog toga i postovao na ovu temu. Ali očigledno dolazi do nesporazuma jer je postavljač teme kazao: Izdavanje Srpskog pasoša u Banja Luci?.
Kakvo izdavanje ako neko ne poseduje državljanstvo. Prvo i osnovno je da neko ima državljanstvo. O tome govorim. A taj čovek koji radi u SUP-u (zvanično PU) o čemu li je on tek mislio dok je davao ovakva "uputstva" građaninu? Kažite vi njemu da lepo pročita Zakon o državljanstvu, Zakon o putnim ispravama, Zakon o boravku stranaca, Zakon o....Ima ih još podosta.
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Izdavanje Srpskog pasoša u Banja Luci?29.07.2009. u 20:13 - pre 178 meseci
1vi,

podrzavam to sto kazes da nije bas normalno izdavanje pasosa jedne drzave u drugoj drzavi ali Srbija i Srpska imaju neke posebne ugovore kojima je to zaista moguce. Ako ne verujes, nazovi konzulat Srbije u Banja Luci pa proveri sam. Zahtev se preda u konzulat u BL, prosledjuju u BG, obrade i onda se vracaju nazad u BL. To se radi ali je postupak dug pa se malo ljudi odlucuje za to (ceka se oko 1,5 - 2 god).

Mene je zanimalo da li neko ima iskustva sa time tj. da li je radio ovaj postupak pa da mi kaze koliko zaista vremenski traje.

Pozz
 
Odgovor na temu

1vi
Srbija

Član broj: 161459
Poruke: 301
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bez sajta


+4 Profil

icon Re: Izdavanje Srpskog pasoša u Banja Luci?29.07.2009. u 20:22 - pre 178 meseci
Za te specijalne veze znam, ali to tako ne funkcioniše, kako si mislio, odnosno još uvek ne, (a kad će ne znamo). Pozdrav.
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Izdavanje Srpskog pasoša u Banja Luci?29.07.2009. u 21:51 - pre 178 meseci
Ako mene lazu iz konzulata Srbije u Banja Luci onda ja lazem tebe a ti nazovi pa proveri pre nego sto tako nesto kazes, molim te.

To moze i te kako, covek mi je rekao sta sve treba i koja je cena samo me vreme mucilo (1,5 - 2 godine, kako su mi tamo rekli) sto je stvarno mnogo...

I jos jednom da ponovim, zanimalo me VREME za koje se to odradi, jer oni znaju da lupe neko vreme za koje se dobija a i bolje je kad cujes necije iskustvo...

Pozzz
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Izdavanje Srpskog pasoša u Banja Luci?29.07.2009. u 22:07 - pre 178 meseci
Najnormalnije je da se pasoš matične države može dobiti u bilo kom njenom konzulatu, zbog toga konzulati i postoje uostalom..

E sada, tvoja devojka prvo treba da podnese zahtev za državljanstvo, i da se isti pozitivno reši pre nego što može da aplicira za pasoš... Sama procedura traje oko godinu dana minimalno, i teško da može da se ubrza.

Druga stvar, mnogo bitnija je - Da li je tvoja devojka imala prijavu prebivališta u Srbiji tih 5 godina koliko je studirala? Ukoliko nije imala prijavljeno prebivalište, džaba joj i 50 godina studiranja, ona državljanstvo ne može dobiti (nema osnova za to). Da ne spominjemo da sada upravo zbog potencijalnog belog šengena, svi koji misle da imaju neke šanse za državljanstvom, su nagrnuli po isto, a sasvim sam siguran da je jedan od uslova za beli šengen bio i pooštravanje tih procedura kako pasoše ne bi dobijali kurta i murta kao pre, tako da su tvojoj devojci skoro nikakve šanse ako nije imala prijavu boravka u Srbiji tokom studiranja (a retko koji student to ima).
 
Odgovor na temu

1vi
Srbija

Član broj: 161459
Poruke: 301
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bez sajta


+4 Profil

icon Re: Izdavanje Srpskog pasoša u Banja Luci?30.07.2009. u 05:33 - pre 178 meseci
"knyazs" - Ma razumem ja tebe, ali neke stvari definitivno ne idu kako ti je "neko" preneo, i samo je u tome poenta. Niti sam ja ljut, niti smatram da ti "neko" nije rekao. Sve je to OK. Samo pokušavam da kroz odgovore koje dajem objasnim i ostalima koji imaju sličan problem da postoje određene procedure, Zakoni, propisi...i da jednostavno postoji neki red u svemu tome. Policajac koji ti je "objasnio" trebao je (ako nije siguran u ono što će ti saopštiti, a i poštenije bi bilo, i u obavezi je da ne širi dezinformacije) da te uputi u Odeljenje za strance pri PU (bivši naziv SUP) gde si bio i tamo bi dobio potpunu informaciju, jer policija zato i postoji-da te i posavetuje.

Naravno da ovde nema mesta ljutnji jer si samo postavio pitanje i logično na isto tražiš odgovor (mada moraš priznati da nisi dobro formulisao naziv teme i sadržaj) i tu nema dileme. Nastaje problem što odgovori mogu dovesti u zabludu ostale koji imaju ili će imati isti problem, pa bi bilo fer i prema tebi i prema njima iskristalisati i samu temu (pitanje) kako bi ispalo što jednostavnije.


 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Izdavanje Srpskog pasoša u Banja Luci?30.07.2009. u 08:28 - pre 178 meseci
@ventura:

samo mi reci sta se smatra pod prijavom prebivalista: samo onaj zeleni kartoncic koji dobijes ako se prijavis na neku novu adresu ili trebas odjaviti prethodnu adresu (u Srpskoj) i prijaviti se u Srbiji kod nekoga?

Ako je samo zeleni kartoncic onda je ona to imala jer je zivela u studenjaku 4 godine.


@1vi:

Izvinjavam se ako naziv teme nije bas odgovarajuci (moja greska) :( i naravno da se ne ljutim niti smatram da se ti ljutis, daleko bilo, zato i pisemo postove da bi razmenili iskustva a ne galamili jedni na druge kao pojedini nasi ministri :)

Sta mislis pod time da iskristalisemo temu? Da promenim naziv (ako je to moguce) ili da napravim novu temu tipa "Izdavanje Srpskog pasosa u BiH" ili "Izdavanje Srpskih pasosa za drzavljane BiH"? Mislim da bi tako bila jasnija tema?

Pozzz
 
Odgovor na temu

1vi
Srbija

Član broj: 161459
Poruke: 301
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bez sajta


+4 Profil

icon Re: Izdavanje Srpskog pasoša u Banja Luci?30.07.2009. u 19:00 - pre 178 meseci
Kako državljanin/ka R Srpske do pasoša R Srbije
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Izdavanje Srpskog pasoša u Banja Luci?30.07.2009. u 22:21 - pre 178 meseci
Citat:
knyazs: @ventura:
samo mi reci sta se smatra pod prijavom prebivalista: samo onaj zeleni kartoncic koji dobijes ako se prijavis na neku novu adresu ili trebas odjaviti prethodnu adresu (u Srpskoj) i prijaviti se u Srbiji kod nekoga?

Ako je samo zeleni kartoncic onda je ona to imala jer je zivela u studenjaku 4 godine.


Ne znam šta je taj zeleni kartončić, ali prijava boravka je kad odeš u SUP i prijaviš boravak, a pri tom doneseš odjavu sa prethodne adrese. Ako to nije uradila, onda nema šta dalje da traži u proceduri za državljanstvo.
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Izdavanje Srpskog pasoša u Banja Luci?31.07.2009. u 08:04 - pre 178 meseci
OK, razumeli smo se: taj zeleni kartoncic je prijava privremenog prebivalista sto znaci da nema odjave sa prethodne adrese...

Hvala na odgovorima, to bi otprilike bilo to sto me je zanimalo.

P.S: Nista mi drugo ne preostaje nego da se zenim :D


Pozzzzz
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.205.*



+471 Profil

icon Re: Izdavanje Srpskog pasoša u Banja Luci?02.08.2009. u 09:41 - pre 178 meseci
Citat:
ventura: Ne znam šta je taj zeleni kartončić, ali prijava boravka je kad odeš u SUP i prijaviš boravak, a pri tom doneseš odjavu sa prethodne adrese. Ako to nije uradila, onda nema šta dalje da traži u proceduri za državljanstvo.


Ne mora po tom osnovu da traži državljanstvo ( ukoliko nema regulisano prebivalište ). Može i po nekom drugom. Takođe ne mora da se odjavljuje iz Banja Luke, prvenstveno što postoji dvojno državljanstvo ( Srbija/BiH ).
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Izdavanje Srpskog pasoša u Banja Luci?02.08.2009. u 12:05 - pre 178 meseci
@ventura: taj zeleni kartoncic je izgleda prijava privremenog prebivalista.

@zutokljunac: znam da ima i drugih nacina na koje se moze dobiti drzavljanstvo, ustvari znam jedan: zenidba :) Ako znas jos neki konstruktivan, javi.

Pozzz
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Izdavanje Srpskog pasoša u Banja Luci?

[ Pregleda: 12413 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.