Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor operativnog sistema

[es] :: Advocacy :: Izbor operativnog sistema

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 9646 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Izbor operativnog sistema07.07.2009. u 15:55 - pre 180 meseci
Jedna stvar mi nikako nije jasna. Vista donosi ulepšan izgled, troši puno rama, spora je i šta sve već naveli... Windows 7 vam je super i najbolji OS ikada..
Ja vas pitam šta se u navedenom toliko bitno promenilo što bi odjednom izdiglo windows 7?
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: Izbor operativnog sistema07.07.2009. u 16:06 - pre 180 meseci
Pa ja nisam rekao da je bolji od Viste, vec sam rekao da se nadam da ce biti bolji

jer ga jos nisam probao...

Ej meni jedna stvar nije jasna: Zar je moguce da se jos uvek nije umesao neki Linux-ovac da nas sve ispljuje! :))))
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Izbor operativnog sistema07.07.2009. u 16:41 - pre 180 meseci
Citat:
dzigilibonglica

I da @Miroslav Jeftić jedna slika:

NoComent.JPG


Takvi argumenti su ti na nivou srednje škole. Na poslu koristim XP jer kada je ta konfiguracija kupljena Vista nije još bila ni izašla.

Citat:
dzigilibonglica: Ej meni jedna stvar nije jasna: Zar je moguce da se jos uvek nije umesao neki Linux-ovac da nas sve ispljuje! )))


Ovo je Windows forum, nije Advocacy. Da se neki Linuksovac "umeša", poruka bi mu bila izbrisana čim se pojavi prvi moderator.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.169.*



+7 Profil

icon Re: Izbor operativnog sistema07.07.2009. u 17:09 - pre 180 meseci
A ja ne mogu da verujem gde je nekima ona lična, ona rođena, privatna memorija, ona u glavi.. ?
Zar ste zaboravili svrhu Viste pre svega?

To je operativni sistem koji je tu samo da bi popunio rupu u vremenu,
jer Windows 7 je trebao izaći mnogo ranije....
Zapravo, Windows Vista tj. 7.

Razlika između 7. i Viste?
Kada instaliraš Windows Vistu, otkine ti 20 gb harda. Ok, veliki su danas, nije strašno.
Kada instaliraš Windows 7, imaš skoro 10 GB više prostora na hard disku za razliku od Viste,
dakle i hard od 80 GB dolazi u obzir.
Kada pokreneš Win 7 sa 1GB rama, da... Radi brzo i lepo.
Kada pokreneš Vistu sa 1GB rama, bogami... neće baš da trči kao 7.

Vista neće više biti u prodaji nakon izlaska Win 7 u finalnom izdanju, to je valjda svakom jasno.
A osim toga, ko posećuje ES, mogao je da primeti i prve beta prikaze WIndows 8.
Bilo je relativno skoro, ne mogu sada da tražim ko je beše podelio to sa nama.

Dakle, šta smo zaključili?
Vista, daleko od toga da je bušna i nestabilna, jednostavno je privremeno tu.
Uskoro, baj baj.
Code name Longhorn, tj. M$ OS sa Aero interfejsom je započet pre skoro 5 godina,
i probao sam to tada u prvoj beta fazi. Tako se i zvalo, valjda.
Sećam se da nije mogao da obezbedi Floppy drive kontrolere koliko je bio tužno jadan i spor na tadašnjoj konfiguraciji! :D

M$ je započeo veoma jak i ozbiljan projekat. Longhorn.
A Vista je morala da se izbaci jer Luna blue XP dosadi i bogu i ljudima, npr.
Da su imali više vremena, i veći fokus na izradu novijeg interfejsa, Vista ne bi ni postojala.

Koji OS da se "metne" na hard?
I dalje je najbolja opcija imati dual-boot.
Win 7 + Win xp.

Za XP više ne postoji podrška, to da, ali nije tačno da se harver kažnjava instaliranjem istog.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Izbor operativnog sistema07.07.2009. u 17:20 - pre 180 meseci
Pročitaj još jednom (ili prvi put? ) prvi post u temi gde se pominje da će konfiguracija raditi sa 4GB memorije i 320GB na sistemskom disku. Ako je pitanje koji OS uzeti u ovom trenutku, onda je to Vista. Ako je pitanje koji uzeti sledeće godine u ovo vreme, onda verovatno W7.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.169.*



+7 Profil

icon Re: Izbor operativnog sistema07.07.2009. u 17:37 - pre 180 meseci
Pročitao sam celu temu pre odgovora.
Naravno da će i Win 7 raditi još bolje sa još više rama i većim hardom.
Naveo sam primer sa 1GB nevezano za njegovu konfiguraciju.
Jasno se može zaključiti iz mog posta da ne treba da skida Win 7.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Izbor operativnog sistema07.07.2009. u 21:24 - pre 180 meseci
@musicmaster je potpuno u pravu i potpuno se slazem sa njegovim savjetom o dual boot-u XP i win 7. (sto je slucaj i kod mene)
I kakvo kaznjavanje hardware-a? Pa ne kupujemo mi valjda hardware da bi se na njemu vrte razna zahtjevna sr..a koja sama sebi trebaju, nego valjda da nama sluzi za rijesavanje raznih poslova.

Citat:
Najbitniji razlog protivljenja svakom novom OS-u je u suštini nespremnost korisnika da uče nešto novo.
- IT evolucija (novi hardver, koji zahteva novi softver da bi se optimalno koristile sve nove mogućnosti istog) neumitno ide svojim tokom bez obzira na "ritanje" i negodovanje korisnika koji su lenji da prihvate novitete.


Ne znam kako ti gledas na OS, ali za mene je on tu iz ciste potrebe. Jel se sad mi trebamo svakodnevno baviti rjesavanjem zadataka koje nam M$ daje, kao da ne znamo sta ce mo od sebe u zivotu. Covjece meni OS sluzi da sto prije odradim stvari koje su mi potrebne za posao, komunikaciju i sl. a ne da se druzim sa operativnim sistemom.

Takodje @Catch 22, zaboravio si u svom poredjenju spomenuti da je nakon 98-mice izasao Milenijum (kakvo snazno ime), koji me neodoljivo podsjeca na Vistu, a kojeg se ubrzo sam M$ odrekao.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Izbor operativnog sistema07.07.2009. u 22:28 - pre 180 meseci
Par puta sam imao dual boot i uglavnom se svodilo da sve vreme radim u jednom sistemu, a onaj drugi zaboravim i da upalim ili svaki čas resetujem iz jednog u drugi jer stalno nešto fali. Ili to ili sve duplo instalirati da bi bilo dostupno u obadva... i onda kad se pojavi finalna verzija sedmice onda ponovo sve deinstalirati/instalirati.
Nemam ništa protiv ako neko ima vremena za eksperimentisanje, ali tako nešto ne bih nikako nazvao postavkom da se neki posao "uradi što pre", pre je to pravo "druženje" sa OS-om.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.250.*



+7 Profil

icon Re: Izbor operativnog sistema07.07.2009. u 22:46 - pre 180 meseci
Citat:
akodje @Catch 22, zaboravio si u svom poredjenju spomenuti da je nakon 98-mice izasao Milenijum (kakvo snazno ime), koji me neodoljivo podsjeca na Vistu, a kojeg se ubrzo sam M$ odrekao.


Pa eto, kao što si i rekao, ako ga se već i M$ odrekao, zašto bi i Catch22 pamtio tako nešto? :P
Što se tog Milenijuma tiče, to je **vno imalo jednu divnu osobinu da se celo,
komplet smesti u RAM i zbog toga šljakalo neverovatno brzo.
Ali zato, BSOD je bio aktuelan u toku jednog dana koliko i broj popušenih cigareta osrednjeg pušača, na dan.
 
Odgovor na temu

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Re: Izbor operativnog sistema07.07.2009. u 23:42 - pre 180 meseci
Stavi XP ako hoces da teras bilo koje igre (i one starije)
Stavi Vistu ako hoces da ti novije igre izgledaju malko bolje.
Stavi WIn7 da uzivas u njenom izgledu.
Mozes i da stavis sva 3 OS,pa testiraj i vidi sta ti opdgovara.Mozda ce malo biti problem boot...Ja imam dual boot,Win7 i xp,vistu sam otpisao jer je spora u odnosu na Win7,a i mnogo trazi.Mislim da ce se Vista jako brzo *staviti po strani* kad Win7 krene da hara.
be happy
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.87.242.*



+21 Profil

icon Re: Izbor operativnog sistema08.07.2009. u 00:27 - pre 180 meseci
Vidim ja da bez crtanja ne ide, pošto se ovde frlja sa raznoraznim verzijama Windowsa, ko je koga nasledio... mešaju se kruške i jabuke (po običaju)...

Pa da bacimo tračak svetlosti na zamućenu prošlost (a i da zvirnemo u budućnost)


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Izbor operativnog sistema08.07.2009. u 07:15 - pre 180 meseci
Niko nije spominjao nasledjivanje, nego smo pricali o hronolgiji njihovih pojavljivanja.

Citat:
Miroslav Jeftić: Par puta sam imao dual boot i uglavnom se svodilo da sve vreme radim u jednom sistemu, a onaj drugi zaboravim i da upalim ili svaki čas resetujem iz jednog u drugi jer stalno nešto fali. Ili to ili sve duplo instalirati da bi bilo dostupno u obadva... i onda kad se pojavi finalna verzija sedmice onda ponovo sve deinstalirati/instalirati. Nemam ništa protiv ako neko ima vremena za eksperimentisanje, ali tako nešto ne bih nikako nazvao postavkom da se neki posao "uradi što pre", pre je to pravo "druženje" sa OS-om.


Znas, meni je XP primarni, a sedmica je tu podignuta samo zbog testiranja nekih aplikacija, pa na njoj nisam morao dizati sve programe koje koristim na XP-u, tako da djaba si se poradovao, jos uvijek se nisam poceo druziti sa OS-om.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Izbor operativnog sistema08.07.2009. u 07:33 - pre 180 meseci
Nema šta da se "radujem". Mogao si za toliko instalirati i u Virtual PC-u. Uglavnom, XP u svim tim kombinacijama nema mnogo šta da traži.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.87.185.*



+12 Profil

icon Re: Izbor operativnog sistema08.07.2009. u 08:32 - pre 180 meseci
Windows XP na drugom hard disku mi povremeno služi samo zbog nekog starijeg hardvera, koji povremeno koristim a ne želim još uvek da ga bacim...
Verovatno bih isto postupio ako bih koristio nekakav bajat softver, koji mi nešto znači u obavljanju posla...

Brojne knjigovodstvene "agencije", koje još uvek koriste "profesionalni" softver za vođenje knjiga pisan u Clipperu, kao i kase po bakalnicama koriste još uvek Windows 98, što ga ipak ne čini "modelom za preporuku"!


PS
Tema već odudara od standarda ovog foruma, pa je zrela za premeštanje u Aadvocacy ili za brisanje...
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.225.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Izbor operativnog sistema08.07.2009. u 10:59 - pre 180 meseci
Vista, SP2, potpuno apdejtovana, naravno.

Stabilnija je i sigurnija.

Osim, ako neces Linux, jel'te ;)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Izbor operativnog sistema08.07.2009. u 11:17 - pre 180 meseci
Sad može i Linuks da se uključi u diskusiju.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Izbor operativnog sistema08.07.2009. u 12:18 - pre 180 meseci
Mozes umjesto Windows-a i Linux da instaliras, e sad ne znam sta je bolje, valjda ce neko ko se razume da nam objasni :0
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.225.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Izbor operativnog sistema08.07.2009. u 12:41 - pre 180 meseci
Linux rulez ;)

(pogledaj samo, ima nas preko 1%)
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
93.87.191.*



+294 Profil

icon Re: Izbor operativnog sistema08.07.2009. u 13:22 - pre 180 meseci
Citat:
dava: Mozes umjesto Windows-a i Linux da instaliras ...

A može i MacOS X
 
Odgovor na temu

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
93.86.4.*

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Izbor operativnog sistema08.07.2009. u 13:26 - pre 180 meseci
Moj je predlog da sačekaš nekoliko dana, pa instaliraš Windows 7, koji će Microsoft učiniti dostupnim pretplatnicima Technet-a i MSDN u tri faze 15. i 22. jula, te 3. avgusta ;) Problemi koje je Windows 7 imao sa igrama (za šta kažeš da te najviše interesuje) su rešeni još od verzije 7200 koja se pojavila pre mesec dana.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Izbor operativnog sistema

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 9646 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.