Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa USB 2.0 koji radi kao 1.1

[es] :: Laptopovi :: Problem sa USB 2.0 koji radi kao 1.1

[ Pregleda: 1471 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DukA83
IT Professional, MCSA, MKM Banja Luka
Prijedor-BanjaLuka RS BiH

Član broj: 168949
Poruke: 24
*.teol.net.

Sajt: www.kakodocertifikata.com


Profil

icon Problem sa USB 2.0 koji radi kao 1.103.07.2009. u 14:33 - pre 180 meseci
Pozdrav svima

E ovako...

Imam laptop Acer Aspire 5100 na njemu imam 3 USB porta 2.0 ali u zadnje vreme su "crkli" naime sada rade kao 1.1 portovi...
reinstalirao sam drajvere, reinstalirao sam sistem a kad ni to nije pomoglo flashovao sam BIOS i jos uvek nije proradilo. Do sad je, u zadnje 2 godine koliko ga imam (kupljen je nov) radilo perfektno i samo od jednom poceli su da se gube dok je externi usb HDD prikljucen da ga prijavljuje i odjavljuje... i onda sad sta god uštekam prijavljuje kao 1.1 imam 2 externa HDDa par fleškica.. sta god isto... ti uređaji naravno rade normalno na desktop računaru...

Da su USB portovi crklim crkli bi skroz, ne bi radili sad na 1.1.

U biosu nema nikakvih podešavanja za usb... počinjem da gubim živce jer ne mogu da ga natjeram da radi hehe, znate kad prije prevučem preko lana 1GB podataka za par minuta a ovako sa HDDa traži 20 min mislim ludilo...

Čak mi jedan serviser rekao kao da su se portovi rasklimali ali nema šane 2 su pozadi jedan do drugog a jedan je na bočnoj strani...

Sve sam živo pretresao ali neće... nemam ideje ako se nekom slično desilo neko pomogne hehe....

Želite postati IT Pro? Saznajte kako...
www.kakodocertifikata.com
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.87.*



+21 Profil

icon Re: Problem sa USB 2.0 koji radi kao 1.104.07.2009. u 00:56 - pre 180 meseci
Mogućno je i da je serviser u pravu... da postoji neko oštećenje izazvano dugotrajnom upotrebom (malo cimanja gore - dole / levo - desno svaki put prilikom isključivanja uređaja...)
USB portovi su zalemljeni na matičnu ploču, ne prija im to cimanje i mrdanje, tako da nije neobična pojava da se ovakve stvari u praksi dešavaju...

 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Problem sa USB 2.0 koji radi kao 1.1

[ Pregleda: 1471 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.