Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima

[es] :: Storage :: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 12132 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

i4004

Član broj: 25308
Poruke: 472
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima08.07.2009. u 01:06 - pre 179 meseci
potpisujem sve što je dulle reko u ovaj thread.
svaku riječ.

i ja nekako nemogu se otet utisku da ne dolaze isti wd diskovi u hrvatsku i u srbiju...
naime na hr forumima o ovim temama svakako nema ovoliko pritužbi kolko ih ovdje vidim...
i moja iskustva su taka, jer ja ništa osim wd-a niti ne rabim...(ugrađujem ih mušterijama itd.)
nigdje problema.

ja bih tu prvo malo uspoređivo serije i gdje su ti diskovi proizvedeni itd.
jer mi je pravo neobično ovoliko nezadovoljstvo wd-om....

nadalje, ja uopće ne bih kupovo tamo di je garancija samo godinu dana....
jer wd daje minimalno 3god.
to su očito neke mućke...

ali da, daleko od toga da postoje savršeni hdd-ovi, kako dulle reče...svaki hdd treba tretirati kao da može krepat bilo koji dan....
nešto što toliko podsječa na gramofon ne može biti pouzdano...hehe...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima08.07.2009. u 01:22 - pre 179 meseci
Postoje razni posredni razlozi frekventniih crkavanja hard diskova od kojih su jedan od glavnih losa genericka napajanja koja se ovde masovno ugradjuju. Mozda bi broj crknutih WD i ostalih hardova u Srbiji bio manji kad se ne bi masovno prodavale konfiguracije sa ping pong napajanjima koja u nabavci kod Kineza kostaju manje od 5 evra. SATA hard diskovi su inace osetljiviji od IDE po pitanju napona pa je to mozda jedan od glavnih razloga gde treba traziti krivce za cesca crkavanja SATA hard diskova u Srbiji Inace jedan od distributera za WD u Srbiji jeste upravo iz Hrvatske pa cisto sumnjam da u Srbiju ne dolaze isti WD diskovi kao u Hrvatsku.
 
Odgovor na temu

i4004

Član broj: 25308
Poruke: 472
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima09.07.2009. u 00:21 - pre 179 meseci
istina, bilo bi zanimljivo čuti kakvo napajanje ima miltenr.
ja sam lično odavno raskrstio sa ovim no-name napajanjima, i fortron ili chieftec (ili sl.) ugrađujem i sebi i drugima.

da, možda razlike u brojevima crknutih i nema, samo ste vi možda malo glasniji...na što naravno imate pravo....i tu ima dosta generičkih napajanja...

u hr trenutno vole WD6400AAKS (i to već neko vrijeme to je kao neki "best buy"..ali ne i za mene, jer više volim 320gb..jeftiniji su..hehe..) a seagate 7200.11 je proklet.
(ali se pominje i neko rješenje
http://www.msfn.org/board/index.php?showtopic=128807&st=0 )
 
Odgovor na temu

dusanissimus

Član broj: 48542
Poruke: 478
91.148.90.*



+1 Profil

icon Re: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima12.07.2009. u 18:17 - pre 179 meseci
WD je prosto dominantan na trzistu...
ako neko proda preko 50% neke robe na trzistu normalno je da ih se i najvise pokvari
e sad svakom ko krene da filozofira koji hdd "nikako" ne treba kupiti najtoplije preporucujem da kupe excelstor hdd
u medjuvremenu mojih 4 WD hddova se srecno vrti 24/7
pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima12.07.2009. u 21:56 - pre 179 meseci
Da se i ja upišem, tri SATA WD (200, 320, 1TB) rade u sreći i veselju na Chieftec 350W. Kod sestrića su stariji SATA 160 i 320 dok mi u krš kompu radi jedan ATA WD 80GB kupljen kada se i pojavio prvi 80GB hard. Sve radi 24/7 i nikad nijedan štuc ... hm, jednom sam posumnjao u napajanje i stavio novo Codegen 400W ali nije moglo da radi, jedan hard je odmah odbio poslušnost. Vratio sam svoje napajanje i sve je bilo u redu.
Kod nas je ipak 80% WD problema u ping pong napajanjima.
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima13.07.2009. u 20:56 - pre 179 meseci
zar postoje lošija napajanja od msi?
hehehe, u prastaroj kanti je msi od "450W" , ali već mjesecima bez gašenja drži serverčić. ništa strašno, potrošnja 30W, ali radi non stop.
glavni komp, opet msi ali od 250W (da, 250), gura intel c2d E6600, ati HD4670 i 1 WD disk.
a ja sam već rekao negdje u prethodnim postovima, od 11 WD diskova koje imam, svi rade kako treba
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima13.07.2009. u 21:22 - pre 179 meseci
Naravno da postoje napajanja losija nego MS Industrial, samo ne znam sta sve tamo kod vas moze da se nadje od generickih Kineza. MS Industrial dual fan napajanja od 550W mogu da obsluzuju masine sa jacim Intel C2D i C2Q procesorima i karticama kao sto je ATI Radeon HD 4850 ili nVidia 9800GT. Licno sam testirao takve kombinacije. MS Industrial je inace Hrvatski brend
 
Odgovor na temu

i4004

Član broj: 25308
Poruke: 472
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima14.07.2009. u 02:21 - pre 179 meseci
da, to je brand od ovih m-san, i to je uglavnom priličito loše.
(kao i druga njihova marka "vivax" to je samo dokaz da kinezima nije problem stavit bilo koju "značku"...)
u principu mislim da da u hr i ne može lošije naći....

ne kažem da oni možda nemaju i ok napajanja u svom programu, ali ova iz najjeftinije kategorije su jednostavno smješna.

ja u principu ne kupujem napajanja jeftinija od 30-ak eur, jer tu negdje počinje kvaliteta...
može se naći možda i nešto za 20eur, ali imat će asia-x kondenzatore, a to je već neozbiljno...
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima17.07.2009. u 09:04 - pre 179 meseci
Ako nase iskustvo nekom znaci, mi obradimo preko 1000 diskova godisnje na spasavanju, i trenutno WD jeste najgori.
Ne govorim o broju primera, nego o kvalitetu izrade. Ali tako je bilo jos od WD200EB pa BB i tako dalje, nije to nista novo.
Nego je pomodarstvo da se uzima novo kako rece STORM, nevolja je sto smo obrnuli krug. Ne secaju se ljudi da je 90tih WD bio do jaja
pa je prestao da bude krajem 90tih, tad je poceo kvantum....a pre Wd i Seagate je bio do jaja do medalist serije...
Sve u svemu FORUM nije neko mesto gde se moze doci do relevantnih infromacija zato sto oni koji pisu po njima gotovo uvek ne rade
nista drugo.
Nikola
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

dulle2009

Član broj: 219968
Poruke: 391
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima17.07.2009. u 16:43 - pre 179 meseci
Ako nase iskustvo nekom znaci, mi obradimo preko 1000 diskova godisnje na spasavanju, i trenutno WD jeste najgori.

Znači. Iskustvo uvek znači.

A na kom mestu je Seagate, ako izuzmeš 7200.11 bug?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima17.07.2009. u 16:56 - pre 179 meseci
Seagate hardovi iz Barracuda serije su uvek vazili kao kvalitetniji nego WDC serija WD-ovih hardova sto se tice izrade, bar sto se tice SATA hard diskova. Ima vec starijih tema gde smo raspravljali o tome.
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
95.180.46.*

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima18.07.2009. u 12:22 - pre 179 meseci
pa odmah iza...imaju probleme i sa motorima i sa glavama.
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima18.07.2009. u 15:53 - pre 179 meseci
Dobro imenjace. Koji su se hardovi pokazali kao najbolji iz vaseg (tvog i Goranovog) dosadasnjeg iskustva, ali od onih jeftinih namenjenih za siru upotrebu? Znaci ne RAID edition, Raptori, SAS, SCSI itd. nego obicni mainstream SATA hard diskovi kao sto su WDC, Seagate DiamondMax/Barracuda, Hitachi Deskstar, Samsung F1 i sl.
 
Odgovor na temu

i4004

Član broj: 25308
Poruke: 472
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima20.07.2009. u 00:32 - pre 179 meseci
Citat:
Ako nase iskustvo nekom znaci, mi obradimo preko 1000 diskova godisnje na spasavanju, i trenutno WD jeste najgori.

iskreno rečeno, to ne znači puno ako je npr. većina prodanih hdd-ova wd....

kako je reko dusanissimus
Citat:
WD je prosto dominantan na trzistu...
ako neko proda preko 50% neke robe na trzistu normalno je da ih se i najvise pokvari


btw. binary mind, on ti ne može reć koji su se pokazali najbolji, jer kod njega ne dolaze ti, već samo pokvareni.
<wink>

ali ozbiljno, za relevantan podatak treba znati prodan broj primjeraka svake serije i svakog diska i onda vidit kolko se šta kvarilo..
ili se more otić na storagereview pa gledat iskustva korisnika, pa vidit da se sve to kvari, s tim da se neke serije izdižu od drugih, npr. barracuda 7200.7, ali..heh, davno to bješe...
sad se sve manje i manje izdižu, a sve više i više su sličniji....i serije i proizvođači...

Citat:
Sve u svemu FORUM nije neko mesto gde se moze doci do relevantnih infromacija zato sto oni koji pisu po njima gotovo uvek ne rade
nista drugo.

heh..uz dužno štovanje, nisi ni ti neki izvor dok ne ispostaviš sve podatke koje ja gore navedoh.
<wink>


btw. binary, mislim da ne postoji WDC serija, već je WDC jednostavno western digital corporation, ako se ne varam...
a oznake su npr.
WD 6401AALS Caviar Black
itd.
(taj caviar black bi im trebo bit kao perjanica u consumer grade kategoriji, kolko vidim)
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima20.07.2009. u 11:40 - pre 179 meseci
pa same "serije" diskova (ako pod serije uzimamo green, blue i black) nebi smjele imat neke razlike u kvaliteti izrade. green je jeftin , ok, ali zbog čega? zbog kvalitete izrade, ili?
blue je sredina, i po cijeni, i po performansama.
black je najskuplji, najbrži, ali se i jako zagrijava.
po toj logici ja ću za storage kupiti green seriju, ali ako je ona napravljena lošije od blue i black diskova, onda ću uzeti nešto drugo. glavno pitanje je - šta drugo. i opet se vraćamo na WD.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7173 Profil

icon Re: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima20.07.2009. u 11:50 - pre 179 meseci
Mislim da je potpuno iluzorno oslanjati se na neki "kvalitet" ili nekvalitet diskova - svi moderni diskovi su "tu negde" po sansi da se ukvare ako izuzmemo serije sa bagovima.

Ako vam je stalo do podataka - BACKUP je jedino sigurno resenje. Jos jedna varijanta je da imate mirroring koji ce bar malo poboljsati sanse da ne ostanete bez podataka i da se bakcete sa backupom svaki put (mirroring NE ISKLJUCUJE backup - i mirrored diskovi otkazuju).

Licno bih uzeo najsporije diskove sa najmanjom potrosnjom za data diskove (po mogucnosti CE ili RAID edicije, koje su namenjene za 24/7 rad). Za boot drajv moze neki manji brzi disk ili SSD.

Dodatno osiguranje je da imate UPS u kuci koji radi korekciju napona + u OS-u iskljucite prekomerno gasenje diska zbog power managementa (pola sata je sasvim dobar minimalni period, a moze i duze) - ako vam se disk gasi svakih 5 minuta, njemu se drasticno povecava "load cycle" broj, a svaki disk mehanicki moze da podrzi konacan broj ciklusa.

Citat:

green je jeftin , ok, ali zbog čega? zbog kvalitete izrade, ili?


WD Green je jeftin zbog marketinskih razloga i fakta da se koristi 5400 RPM tehnika. Cisto sumnjam da je cena proizvodnje WD Green-a bitno jeftinija od drugih - mozda nesto minimalno. Najveca razlika u ceni je segmentacija, WD Green je "jeftin" kako bi drugi bili skuplji.




DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima20.07.2009. u 14:57 - pre 179 meseci
@i4004

Ispravka. Kad sam napisao WDC mislio sam na WD Caviar mainstream seriju hardova, jer kao sto znas postoje i serije kao sto je RE (RAID edition), Raptori itd.
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima20.07.2009. u 19:58 - pre 179 meseci
@ivan dimković
misliš da je to samo marketinški (govorim o cijeni green-a). OK, prihvaćam. ali kako objasniti da je green jeftiniji (i blue je jeftiniji) od konkurentnih diskova? zašto jedan WD košta manje od ekvivalentnog seagate-a, ili samsunga? svi se diskovi proizvode na isti ili veoma sličan način, sa istim materijalima, itd, ali zašto takvo odstupanje cijena? nije da imam nešto protiv toga, naravno da nemam, meni to paše, ali ima puno ljudi koji misle da je skuplje bolje. i onda kupe seagate-a. ili hitachija. opet, meni to ne smeta.
sorry na filozofiji, nemoj se ljutiti.
 
Odgovor na temu

dulle2009

Član broj: 219968
Poruke: 391
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima20.07.2009. u 20:47 - pre 179 meseci
Pa, meni WD nešto i ne deluje jeftinije. Nedavno sam kupovao disk, pa sam baš mnogo birao i gledao cene i WD je među skupljima....

Samsung SpinPoint F1 HD103UJ 1TB - 103 E
WD Caviar Black WD1001FALS 1TB - 93 E
WD Caviar Green WD10EACS 1TB - 84 E
WD Caviar Blue WD7500AAKS 750GB - 77 E
Seagate Barracuda 7200.12 ST31000528AS 1TB - 77 E
Hitachi Deskstar 7K1000.B HDT721010SLA360 1 TB - 70 E


Kao što vidiš, WD-ov Caviar Blue od 750GB je po ceni negde kao Seagate i Hitachi "flagship" (najbolji u klasi) diskovi od 1TB...
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima21.07.2009. u 16:30 - pre 179 meseci
nisam primijetio, kod nas su green najjeftiniji. i to ponekad čak 10 eura jeftiniji. (1 euro = 7.3 kn)
evo WD green 750gb - 478 kn
samsung F1 750gb - 503
seagate 750gb - 595

cijena ostalih pada tek na modelima od 1TB , gdje je najjeftiniji seagate, pa onda samsung, pa onda green.
ok, pogreška glede cijena. bio sam uvjeren da je green dosta jeftiniji.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Lose iskustvo sa Westerm Digital SATA hard diskovima

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 12132 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.