Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

iPhone ne voli leto :)

[es] :: Advocacy :: iPhone ne voli leto :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 28277 | Odgovora: 136 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: iPhone ne voli leto :)08.07.2009. u 03:49 - pre 179 meseci
pa da iphone ima sve ali nema nista.
Ti kupis iphone i ides jedno 3 dana na cydiu i malo cackas.
Procitaj postove oko MMS. Ljudi se zgazise stimajuci i nece. Sta treba moj cale da stima to da po cydiji cacka kad moze na nokiji samo posalje poruku operateru i dodje mu poruka sa postavkama. Dok iphone nije tako...

I sve moze iphone i pdf i ovo i ono ali sve moras da instaliras moras da podesis. A sto bi se neko za*ebavao sa nekim stvarima...
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: iPhone ne voli leto :)08.07.2009. u 05:22 - pre 179 meseci
Swirly MMS radi bez problema cak i na verziji os-a 3.0 ... plus sto se setovanje pokupi sa servera , ne moras da zoves operatera da ti diktira

Cackaj malo repo-e , ima svega i svacega, xelize jedan od opustenijih
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: iPhone ne voli leto :)08.07.2009. u 08:31 - pre 179 meseci
Pa to moze i sa ipod Touchom ako bas hoces da budes l33t i da "administriras" preko sokocala, ionako je to komforno jedino preko wifi konekcije uzevsi u obzir pouzdanost UMTS/HSDPA linkova...

A upravo je sve to poenta koju sam pomenuo - ej... jbt, moram da se bavim nekim repozitorijumima sa fakin telefonom... Neka hvala, radije cu imati prost telefon bez dizajnerskih kompromisa (khm, TASTATURA) i mali laptop sa kojim cu moci da se bakcem sa FTP serverima, itd... umesto sto cu imati telefon koji ima sve a ne radi nista dobro.

- Telefoniranje: svaki pristojni "glupi" telefon sa tastaturom to bolje / brze radi
- SMS/mail: QWERTY tastatura od plastike je zakon za virtuelnu, pa cak i kada je "Apple" iza nje :)
- Web surf: kazu ima lep browser, ima... ali ga ubija mozilla firefox na bilo kom netbuku, sa druge strane kad pogodim 2 linka sa prstom i izmuljam ekran na iZezalici... popizdim
- Kamera: hahahahahaha, neka, u rancu/dzepu ima mesta za foto APARAT - koji ima senzor veci od par mm^2 i objektiv
- 3D igrice, zajebancije, itd... OK, tu je neprikosnoven pretpostavljam - na zalost, nisam od onih koji koristi telefon kao igracku konzolu, imam PS3 u kuci a van kuce se trudim da radim nesto drugo
- Video Voicemail... no comment, bas kao i personal jet pack 60-tih... FAIL

Citat:
Goran Arandjelovic
GTR? :))


Nije ih bilo na lageru :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: iPhone ne voli leto :)08.07.2009. u 10:38 - pre 179 meseci
Citat:
Pa to moze i sa ipod Touchom ako bas hoces da budes l33t i da "administriras" preko sokocala, ionako je to komforno jedino preko wifi konekcije uzevsi u obzir pouzdanost UMTS/HSDPA linkova...


probao sam vnc na ostalim platformama, realno je sve to smesno, da ne govorim o zoomiranju prstima po vrituelnom ekranu, koliko je to jaka fora...

i jos nesto, email je mnogo lepo resen, bez ikakvih fora davljenja i smaranja, narocito IMAP koji se odradjuje u milisekundi ... ne bih rekao da kod svih ostalih klizi ovako lako.

a sto se scroll-a tice... uhuuhuhhuuuu... uzmete xperiu ili omniju ... i samo se nasmejete posle 2 dodira po ekranu,...
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.btc-net.bg.



+105 Profil

icon Re: iPhone ne voli leto :)08.07.2009. u 11:11 - pre 179 meseci
Sve to ti pricas Ivane je samo nesto sto predstavlja tvoje misljenje i viziju koriscenja iphona, sve zavisi od profila korisnika, nekome je to super za posao, zabavu a nekom ne. Nekome je bolje da ima jedan uredjaj koji zadovoljava potrebe 4 a neko voli da nosi 4 punjaca i 3kg opreme sa sobom... Stvar ukusa i potreba.
 
Odgovor na temu

s!c

Član broj: 42417
Poruke: 406
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: iPhone ne voli leto :)08.07.2009. u 12:49 - pre 179 meseci
Netko voli nositi tri kilograma opreme sa sobom bez da to mora?

Sto se telefonije tice, sve nakon monokromatskih ekrana je nepotrebno.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: iPhone ne voli leto :)08.07.2009. u 13:18 - pre 179 meseci
Citat:
s!c: Sto se telefonije tice, sve nakon monokromatskih ekrana je nepotrebno.

Nije baš tako, inače bi i saobraćajni znaci bili crno-beli...
 
Odgovor na temu

s!c

Član broj: 42417
Poruke: 406
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: iPhone ne voli leto :)08.07.2009. u 15:03 - pre 179 meseci
Sasvim dovoljno :D

Rekoh telefonije, njezine osnovne biti.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: iPhone ne voli leto :)08.07.2009. u 15:10 - pre 179 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic
Sve to ti pricas Ivane je samo nesto sto predstavlja tvoje misljenje i viziju koriscenja iphona, sve zavisi od profila korisnika, nekome je to super za posao, zabavu a nekom ne. Nekome je bolje da ima jedan uredjaj koji zadovoljava potrebe 4 a neko voli da nosi 4 punjaca i 3kg opreme sa sobom... Stvar ukusa i potreba.


Ovaj... mislim da je potpuno dovoljno pogledati kolicinu mobilnih telefona u svetu i mizeran procenat "pametnih telefona" u tome, a samo deo tih pametnih telefona su ti touch-screen telefoni tipa iPhone-a.

http://en.wikipedia.org/wiki/L...number_of_mobile_phones_in_use

Kao sto vidis, krajem 2008 je u svetu 4 milijarde aktivnih mobilnih telefona. Od tih 4 milijarde telefona par stotina miliona su tzv. "pametni telefoni" (sranja koja se resetuju i ponasaju se kao racunari) dok je 15-tak miliona "pametnih telefona" iPhone.

Iliti - iPhone ne predstavlja ni 0.4% korisnika mobilnih telefona. - toliko o mom misljenju.

Sto se "zadovoljavanja potreba" tice, ja zaista ne znam puno ljudi kojima mobilni telefon zadovoljava potrebe za fotografijom, osim za slikanje pijanih ortaka u baru za youtube upload.

Sto se punjaca tice - sve veci broj uredjaja se puni preko USB-a. Osim foto aparata, meni ne treba ni jedan drugi punjac jer mi se sve puni preko laptopa. U To je mala zrtva za kvalitetnu fotografiju (foto aparatom), kvalitetno telefoniranje (GLUPIM mobilnim telefonom), kvalitetan surf (laptopom) i kvalitetan GPS u kolima gde mi i treba. Sve sto se ne moze imati sa "magicnim uredjajem koji radi sve". Uzgred ne znam ni o kakvim to punjacima pricas - foto aparat mi radi danima, da ne kazem nedeljama bez punjenja a punjac mi je kuci ili u putnoj torbi, ne nosim ga sa sobom.

Secam se kada sam pokusao da koristim GPS u onim HTC Kaiser-u u kolima - par puta samo sto sudar nisam napravio od malog ekrana i telefona koji zajebava... Kupih TomTom sa 4.3" ekranom koji... radi posao... i uzivam. Ne kuva kafu, ali zato radi ono sto treba kako treba, puni se u kolima i tu i stoji - ne treba mi GPS procesor koji vucara struju kada sedim u kancelariji ili se setam napolju.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: iPhone ne voli leto :)08.07.2009. u 15:23 - pre 179 meseci
Mene fantasticno zabole za tu vecinu o kojoj ti pricas, iz vise razloga. Prvo je da vecina tih ljudi koji imaju non smart telefone zele da ih imaju ali zbog cene istih nemaju mogucnosti. Drugo ta vecina uglavnom nema potrebu i mogucnosti za smart phoneom. Ovo govorim iz iskustva tj razgovora sa ljudima koje poznajem. Niko apsolutno nije naveo razlog koji ti potezes. Hoces li mi reci koliko je to telefoniranje iphone-om komplikovanije i nekonfornije nego sa recimo nekom Nokiom?

Sasvim pristojne fotografije mogu da se dobiju telefonom, nekoliko desetina sam izradjivao i nikakve razlike se ne mogu uociti u kvalitetu izmedju takve fotke i fotke kompakt aparatom na standardnoj velicini fotke. Ako hoces ozbiljnije fotke nosices DSLR ali to ces pozeleti da imas u 1% slucajeva. Gde te je kamera mobilnog telefona sprecila da uslikas nesto u everyday situacijama? Fotkas ceo dana svaki dan pa je to toliki hendikep?

GPS radi odlicno na HTC-u, licno isao preko 400Km koristeci isti taj tvoj HTC bez ikakvih problema, ako imas problema sa vidom to nije problem uredjaja.

Email radi odlicno, surfovanje isto. Uopste potreba za netbook-om je iskljucena. Ako hoces da radis neke ozbiljnije stvari poneces notebook.

U cemu je nekvalitetan surf na iphone-u? Govorimo o 90% situdacija kada ti je potreban net.

btw to sto tebi nesto odgovara ne znaci da i ostalima tako odgovara ili smeta. Siguran sam da recimo marinowski ili neki drugi korisnik iphone-a kuca 10 puta brze od tebe na iphone-u, radi neke druge stvari produktivnije i bolje nego sto bi ti radio (koriscenej GPS-a, baratanje fajlovima, telefoniranje) sto bi moglo da implicira ne los uredjaj nego neadekvatnog korisnika pa niko to ne potencira.... ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: iPhone ne voli leto :)08.07.2009. u 15:32 - pre 179 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic
Mene fantasticno zabole za tu vecinu o kojoj ti pricas, iz vise razloga. Prvo ako je da vecina tih ljudi koji imaju non smart telefone zele da ih imaju ali zbog cene istih nemaju mogucnosti.


Hahahahahahaha HAHAHAHA koje to "mogucnosti" nemaju?

- Da telefoniraju?
- Da posalju SMS?

Posto, poslednji put kada sam gledao, to su jedine 2 stvari koje zanimaju ~90% korisnika mobilnih telefona. Eventualno e-mail za japije i muzika za klince, ali to su <10%.

I na osnovu cega mislis da ti ljudi potajno zele "smart telefone" ali ne mogu da ih priuste? Eto ja ih ne zelim vise nsita "pametno" ni potajno a mogu da kupim koliko hocu iPhone-ova. Na kraju krajeva, po svim iole razvijenim zemljama su "smart telefoni" danas par desetina EUR uz ugovor... Pazi kad meni vodafone nudi svake godine neku novu drndalicu (pametniju i pametniju) za 0 EUR i ne pada mi na pamet da uzmem.

Mogu da se kladim da je i onaj broj sto se prodaju tu zahvaljujuci operaterima koji ti ih guraju za dzabe ili par desetina EUR da produzis ugovor.. Da nema toga, prodaja tih telefona bi bila desetkovana - mozda ne za iPhone, njega kupuje posebna klasa ljudi koji jednostavno hoce to da imaju, nego ovi drugi.


Citat:

Hoces li mi reci koliko je to telefoniranje iphone-om komplikovanije i nekonfornije nego sa recimo nekom Nokiom?


Ti mora da se zezas, je li?

Pa treba mi vise vremena da okrenem fakin broj, za pocetak zbog idiotskog nepotrebnog "bogatog UI-ja" - drugo, virtuelna tastatura mi je totalno bedna, vise puta sam okidao pogresne dugmice pri kucanju i sve to zamucuje taj isti ekran. Totalno nefunkcionalno.

Citat:

GPS radi odlicno na HTC-u, licno isao preko 400Km koristeci isti taj tvoj HTC bez ikakvih problema, ako imas problema sa vidom to nije problem uredjaja.


Problem velicine UI widgeta, za pocetak... problem da mi se HTC vise puta zablokirao (da zablokirao) tokom dolazeceg poziva i GPS rada u isto vreme - pa to je komedija onda koja moze biti VRLO opasna ako se vozis 150+ km/h... da ne pricamo o idiotizmu Windows Mobile OS-a koji drzi procese i dalje u pozadini tipa navi. koji usporavaju sve zivo do toga da moram da cekam da mi se otvori ekran sa telefonskom tastaturom za pozivanje broja.

Ne zelim da kazem nesto vrlo vulgarno za telefone koji se zablokiraju - sto se mene tice, takva stvar mi ne treba u zivotu. Ne mogu vise ni da se setim koliko puta mi se taj posrani HTC Kaiser zablokirao, usporio, zaglupeo, resetovao, koliko puta zbog zamrnutog UI-ja je doslo do pogresne akcije zbog kliktanja u prazno itd... sta ce mi to u zivotu uopste?

Blackberry? COVECE prespavao sam vreme za sastanak jer se govnjivi Blackberry Bold >SMRZAO< (eh da je jednom, ne znam koliko sam poziva propustio) i to tako da mu vise nije radio alarm. Sta da kazem na to? Dzaba bacanje zivaca zbog tzv. "nove tehnologije"

Uzgred ako neko hoce da kupi HTC Kaiser ili Blackberry Bold - eto mi ih u fioci, skupljaju prasinu - javite se.

Citat:

U cemu je nekvalitetan surf na iphone-u? Govorimo o 90% situdacija kada ti je potreban net.


Vise puta sam okinuo pogresan link zbog nepreglednosti - sto i nije cudo za ekran od par inca, na sta sam onda morao da cekam i da se vracam dok ne iscrta proslu stranu. Ideja ozbiljnog surfa preko mobilnog telefona je jednostavno smesna. Za to vreme cu izvaditi netbook i videti sta mi treba, i necu imati masan ekran.

Citat:

btw to sto tebi nesto odgovara ne znaci da i ostalima tako odgovara ili smeta. Siguran sam da recimo marinowski ili neki drugi korisnik iphone-a kuca 10 puta brze od tebe na iphone-u, radi neke druge stvari produktivnije i bolje nego sto bi ti radio (koriscenej GPS-a, baratanje fajlovima, telefoniranje) sto bi moglo da implicira ne los uredjaj nego neadekvatnog korisnika pa niko to ne potencira.... ;)


Ma daa.. naravno. Multi-sve-u-jednom telefoni su buducnost, to pricaju vec 10-tak godina, samo slabo ih prihvataju... Mora da je zato sto smo svi mi imbecili i samo treba da naucimo da koristimo gadgete koji su 10x komplikovaniji a 99% vremena sluze za stvar koju radi i Ericsson 628 iz 1996.

Neadekvatan korisnik :) Ovo mi se svidja... totalno Apple-ovski :)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 08.07.2009. u 16:47 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: iPhone ne voli leto :)08.07.2009. u 15:52 - pre 179 meseci
Citat:
s!c: Rekoh telefonije, njezine osnovne biti.

Heh, pa čak i gorepomenuti Ericsson 628 je na tastaturi imao jedan taster označen crvenom, a drugi označen zelenom slušalicom. Jednostavno, boja je vrlo korisna stvar kod usability-ja bilo čega, od šporeta do telefona. :)

Što, opet, ne znači da se ne slažem sa Dimkovićem - telefon je telefon. Ja sam takođe jedno vreme koristio smartphone i vrlo rado ga kasnije zamenio za običan telefon. Jednostavno, 90% vremena telefoniram (ili pišem SMS-ove), a tu su "glupi" telefoni ipak neprevaziđeni. E, da, i slušam muziku, ali to je opet nešto za šta nije potreban smartphone.
 
Odgovor na temu

s!c

Član broj: 42417
Poruke: 406
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: iPhone ne voli leto :)08.07.2009. u 16:01 - pre 179 meseci
Citat:
s!c: Netko voli nositi tri kilograma opreme sa sobom bez da to mora?

Sto se telefonije tice, sve nakon monokromatskih ekrana je nepotrebno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: iPhone ne voli leto :)08.07.2009. u 16:02 - pre 179 meseci
Da ne ispada da samo pljujem na iPhone:

Evo vam lista mana, nista nisam izmislio sve ove telefone sam ili imao ili ih imam:

1. HTC Kaiser

-- Windows Mobile "Pro", tzv. Windows 3.11 za ARM zapravo po izgledu, drzi procese u pozadini da moram da instaliram Task Manager (ej!) kako bih mogao da ubijam aplikacije inace se posle nekog vremena telefon bedno uspori... ZA CIJE BABE ZDRAVLJE? Zasto ja uopste moram da razmisljam koje aplikacije su ostale u memorjij posto sam kliknuo na "X"? !?!?

-- Slucajni reseti (N puta), blokiranja (N puta), smrzavanje UI-ja na nekoliko sekundi sto izaziva napad nabadanja olovkom sto onda donosi pogresne akcije - kretenizam. ZASTO BI NEKO TRPEO DA MU SE TELEFON SMRZAVA???

-- Sama ideja te olovcice... pa to je show, em sto je krajnje neprakticno, em sto se ta olovka u zurbi moze zagubiti jer stalno mora da se vraca u onu rupu, em sto je sve to besmisleno ako vam telefon sluzi za telefoniranje

-- Ponekad totalno nelogicni rasporedi dugmica i akcija - obozavam kada hocu da nekog pozovem i kada mi nudi opciju "Video Call" za pocetak... JEBO TE VIDEO CALL, hocu da sa JEDNIM klikom nazovem telefon, a ne da moram da navigiram po menijima

-- Sa verzijom 6 je Microsoft izbacio Dial-Up Networking profile osim nekog DUN-a, sto onemogucava Tom Tom da se konektuje za HD Traffic informacije, idiotizam

-- Jedna retka pozitivna stvar: HSDPA/GPRS stack je odlican bas kao i kod predhodnika sto mi omogucava konekciju bez prekida kada putujem vozom i koristim laptop

2. Blackberry Bold

-- RANDOM smrzavanje (sa vodafone firmware-om) zbog cega sam propustio mali milion poziva i jednom zakasnio na sastanak jer nije ni alarm zvonio. NEKA HVALA, zar je moguce da to mora covek da trpi zbog "pameti" telefona?

-- IDIOTSKI web browser koji na skoro svakom sajtu desetinama sekundi pise "executing scripts"...

-- Ako nista drugo, tastatura je OK a telefoniranje podnosljivo jednostavno... Doduse SMS je otisao u neke foldere, cirkus.

-- Da bih sinhronizovao kalendar sa laptopom moram da instaliram neki Blackberry crapware

3. iPhone

-- Definitivno bolji od HTCa ali i dalje tezi za upotrebu sa duzim akcijama od obicnih "glupih" telefona
-- Virtuelna tastatura je potpuni usporivac, vrlo rado bih zrtvovao pola ekrana za NORMALNU tastaturu
-- Web browser, jeste najbolji mobilni web browser ali i dalje meni neadekvatan za bilo sta ozbiljno
-- Besmisleno mocan hardver - meni NE TREBA 3D akcelerator i ne zelim da mi on ni u idle modu vucara bateriju
-- Totalni overkill meni nepotrebnih feature-a na ustrb jednostavnosti i brzine telefoniranja. FAIL.

-- Da bih sinhronizovao kalendar sa mojim laptopom morao bih da instaliram iTunes - taj crapware je aplikacija koja NIKAD nece biti na mom notebooku - zbog eona servisa koje instalira i koji se startuju sa OS-em i nepotrebnog bloata

-- Apple tax - fakat da legalno moram da idem kod JEDNOG operatera i da placam besmislenu cenu kako bi Steve Jobs mogao da kupi jos jednu jahtu... isto vazi i za svaki accessory, recimo da bi mi Mercedes trazio malo bogatstvo za iPhone UHI interfejs... ma ludi su.

4. Samsung Blackjack (evropski - i600, sa wifijem (koji mi ne treba))

-- Zapravo ovo je "pametni" telefon na koga imam najmanje zamerki, QWERTY tastatura je dobra i jednostavan je za telefoniranje zbog ne-PRO verzije Windows OS-a

-- Jako bitno mogucnost imanja VELIKE baterije. To mi omogucava ~nedelju dana mobilnosti i mogucnost celodnevne voznje sa aktiviranim Bluetooth-om i data konekcijom

-- Jednostavno se puni preko USB-a i sinhronizuje bez dodatnih aplikacija

-- Na zalost, bas zbog tog Windows-a se takodje nekad desavaju restarti. Daleko redje nego kod HTC-a, i zbog jednostavnijeg OS-a nema usporavanja

-- Nemoguce ga je povezati sa Tom Tom-om bez hakovanja i instaliranja dodatnih aplikacija (3rd Party bluetooth stack na telefonu!!!) mislim da je zaista kretenski da korisnik mora to da radi



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 08.07.2009. u 17:17 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
82.208.192.*



Profil

icon Re: iPhone ne voli leto :)08.07.2009. u 16:57 - pre 179 meseci
svako mora da zaradi koju kintu u lancu :). Budi ubedjen da nisu bez veze tako smislili
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
194.12.232.*



+105 Profil

icon Re: iPhone ne voli leto :)08.07.2009. u 18:45 - pre 179 meseci
Citat:
3. iPhone

-- Definitivno bolji od HTCa ali i dalje tezi za upotrebu sa duzim akcijama od obicnih "glupih" telefona
-- Virtuelna tastatura je potpuni usporivac, vrlo rado bih zrtvovao pola ekrana za NORMALNU tastaturu
-- Web browser, jeste najbolji mobilni web browser ali i dalje meni neadekvatan za bilo sta ozbiljno
-- Besmisleno mocan hardver - meni NE TREBA 3D akcelerator i ne zelim da mi on ni u idle modu vucara bateriju
-- Totalni overkill meni nepotrebnih feature-a na ustrb jednostavnosti i brzine telefoniranja. FAIL.

-- Da bih sinhronizovao kalendar sa mojim laptopom morao bih da instaliram iTunes - taj crapware je aplikacija koja NIKAD nece biti na mom notebooku - zbog eona servisa koje instalira i koji se startuju sa OS-em i nepotrebnog bloata

-- Apple tax - fakat da legalno moram da idem kod JEDNOG operatera i da placam besmislenu cenu kako bi Steve Jobs mogao da kupi jos jednu jahtu... isto vazi i za svaki accessory, recimo da bi mi Mercedes trazio malo bogatstvo za iPhone UHI interfejs... ma ludi su.


Da sumiramo:

-Virtuelna tastatura - brze kucam na njoj nego na obicnoj
-Za sta je neadekvatan? Ja nisam uspeo nijednu stranicu da pokusam da otvorim da da nije hteo
-Besmisleno mocan hardware?!?! Holly shit, ispasce da je prednost u odnosu na druge uredjaje mana!? To sto tebi nesto ne treba ne znaci da je mana.
-Jel si probao da nazoves nekoga sa iphone-a i recimo tvog samsunga (ne znam da li ga jos imas) i da izmeris vreme potrebno za to?

-iTunes, sta toliko smeta kod istog? Ono, na mom laptopu uzima 1.5Mb taj servis. Sta je tu toliko sporno i lose?

-Opet to uopste ne umanjuje kvalitet iphone uredjaja. Btw zasto bi placao besmislenu cenu? Ona je trzisna tj. Apple je odredio istu na osnovu svoje procene, njihova stvar a cim je toliko prodavan taj uredjaj znaci da je cena ok. Nije jeftino ali nije ni kako ti kazes BESMISLENO skupa. Accessory mozes da kupis bilo gde, ima ga koliko hoces i uopste nije potrebno da ides u Apple radnju ili slicno...
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: iPhone ne voli leto :)08.07.2009. u 18:56 - pre 179 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: -Virtuelna tastatura - brze kucam na njoj nego na obicnoj

Fali još da kažeš da slepo kucaš pa da ti poverujemo... :)
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.225.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: iPhone ne voli leto :)08.07.2009. u 19:02 - pre 179 meseci
http://www.youtube.com/results...e=&aq=3&oq=iPhone+over

Nema iPhone problema sa pregrevanjem, ovi klipovi
na "iPhone overheating" search su samo slucajnost :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: iPhone ne voli leto :)08.07.2009. u 19:24 - pre 179 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic
-Virtuelna tastatura - brze kucam na njoj nego na obicnoj


Pa ti si fenomen. Bravo :) Sto kaze Jablan, jos samo da kazes da slepo kucas pa da ti poverujemo ;-)

Citat:

-Za sta je neadekvatan? Ja nisam uspeo nijednu stranicu da pokusam da otvorim da da nije hteo


Ja uopste nisam pricao o otvaranju stranica vec o teskoj navigaciji gde moras da zumiras i da muljas prstima taj ekran, cesto klikcuci na pogresan link. Meni je to frustrirajuce i, pravo da ti kazem, zbog takvih stvari jako retko koristim web browsere na mobilnim uopste. Kao sto rekoh, iPhone ima i najbolji mobilni web browser ali mi je to ko da kazes da ima najbolji program za bioritam...

Citat:

-Besmisleno mocan hardware?!?! Holly shit, ispasce da je prednost u odnosu na druge uredjaje mana!? To sto tebi nesto ne treba ne znaci da je mana.


Mozda bi mogao malo bolje da razmislis pre nego sto napises ovako nesto. Vidis, mobilni telefon obicno ima malu litijumsku bateriju vrlo ogranicenog kapaciteta - i dobar deo ljudi ceni autonomiju iliti mogucnost da sto duze pricaju / nose telefon bez potrebe da ga ponovo pune. Podvlacim:

Pricaju - osnovna funkcija mobilnog telefona

Gurajuci kojekakve 3D akceleratore i ostala sranja se vreme autonomije za OSNOVNU funkciju (TELEFONIRANJE) smanjuje - na ustrb necega sto koristi minorna kolicina ljudi, tj. klinaca i tehnomana (3D igrice i sl...)

A da ne pricamo o pregrevanju - kao sto se jako lepo vidi, idiotski jak hardver u iPhoneu 3G S dovodi do pregrevanja.

http://www.youtube.com/results...e=&aq=3&oq=iPhone+over

Zbog 3D zezalica i ubrzanog procesora za klince i kojekakve iFart aplikacije obican svet mora da mazi i pazi takav telefon, da mu krace traje baterija + da vode racuna da ga slucajno ne ostave na suncu... Zanimljiv trade-off.

Zapravo, obican svet retko kupuje iPhone a i ostale "pametne" sudeci po odnosu obicnih mobilnih telefona (milijarde) vs. pametnih (stotine miliona "pametnih" tj. 15-tak miliona u slucaju iPhone-a)

Citat:

-Jel si probao da nazoves nekoga sa iphone-a i recimo tvog samsunga (ne znam da li ga jos imas) i da izmeris vreme potrebno za to?


Da, jesam. Vreme obicnog pozivanja, vreme redial-a, vreme gledanja liste poziva, vreme kucanja SMS-a.

Sve do jednog je apsolutno brze na Blackjacku + ne prljam ekran prstima + imam jasan taktilni osecaj kada sam pritisnuo dugme.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
194.12.232.*



+105 Profil

icon Re: iPhone ne voli leto :)08.07.2009. u 19:25 - pre 179 meseci
Pa jablane, da bi otkucao slova C, F, I, L, O, S, V, Z treba 3 puta da pritisnes taster. Da bi otkucao rec koja ima vezana slova koja se nalaze na istom tasteru moras da sacekas ili da otkucas jos jedan taster. Ne znam kako ali jedan dodir po slovu mi zvuci brze nego 3 puta pritisnuti taster :)

Taj Blackjack je smart phone jel da? :) Querti tastature uopste ne razmatram kao neke koje dolaze uz obicne telefone za razgovor i sms...

btw smor je raspravljati sa tobom oko stvari koje su stvar ukusa. Znaci iphone ce uzeti oni kojima treba i kojima odgovara a takvih je sasvim dovoljno. Tebi neodgovara, super. Razlozi zbog kojih ti neodgovara su meni licno smesni i lice na licni hejt prema Apple proizvodima koji je poznat kao prisutan kod tebe...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: iPhone ne voli leto :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 28277 | Odgovora: 136 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.