Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vaša iskustva sa ovim wireless routerom, Please!

[es] :: Wireless :: Vaša iskustva sa ovim wireless routerom, Please!

[ Pregleda: 1583 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cipiripi1981
student

Član broj: 210503
Poruke: 7
77.77.199.*



Profil

icon Vaša iskustva sa ovim wireless routerom, Please!01.07.2009. u 16:39 - pre 180 meseci
Pozdrav...

Želim da kupim router da povežem desktop i laptop i izbor je pao na dva modela...Molim...ako neko ima bilo koji od njih da mi prenese svoja iskustva o stabilnosti veze i dometu. Bar da mogu pokriti dometom cijelu kuću.

Ovaj router ROUTER LINKSYS Wrlss WRT54G2-EU mi je nekako najbolji ali ima integrisane unutrašnje antene pa me brine smeta li to boljem prijemu signala???

Pored njega dolazi u obzir i ovaj: D-Link DIR-300, ADSL/Cable/Wireless Router

Treba mi pomoć u odabiru molim vas jer bih sutra već otišla kupiti...

Hvala.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Vaša iskustva sa ovim wireless routerom, Please!01.07.2009. u 17:34 - pre 180 meseci
po iskustvima drugih i jedan i drugi uredjaj su dobri sto se tice dometa iako linksys ima integrisanu antenu.
mislim da oba uredjaj podrzavaju dd-wrt firmware sa kojim se povecava snaga a samim tim i domet mada "normalnom" korisniku to nije potrebno.
nijanse su u pitanju ali ja licno bi se odlucio na d-link iz prostog razloga sto ima konektor za antenu pa se moze po potrebi spojiti na neku vanjsku antenu.
 
Odgovor na temu

cipiripi1981
student

Član broj: 210503
Poruke: 7
77.77.199.*



Profil

icon Re: Vaša iskustva sa ovim wireless routerom, Please!01.07.2009. u 20:27 - pre 180 meseci
Hvala na odgovoru...

Iskreno...teško mi se odlučiti...mada više osoba pohvaljuje Linksys routere nego D-Link. Meni je samo bitno da ja ne bacim pare u vodu ako ne budem imala dobar domet u cijeloj kući.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Vaša iskustva sa ovim wireless routerom, Please!01.07.2009. u 21:42 - pre 180 meseci
pa u sustini ako ti je bitan samo domet a ne ostale napredne funkcije uredjaja onda se nemozes osloniti na necije savete.
svi ti uredjaji su priblizno iste snage i domet je uglavnom razlicit samo u nijansama.
a greska je sto neki ljudi negde kazu da neki uredjaj ne valja jer nije mogao da napravi konekciju a pritom nisu probali neki drugi uredjaj i videli da ni taj neradi iz prostog razloga sto signal treba da se probije kroz 5-6 betonskih zidova sto skoro nijedan uredjaj ne moze bez nekih dodatnih usmerenih antena ne moze.
ovo sam naveo samo kao primer a poenta je da takve stvari niko ne moze sa sigurnoscu da kaze zato sto mnogo faktora utice na to a neki osnovni su daljina,broj prepreka izmedju prijemne i predajne antene,materijal od koga su zidovi napravljeni,debljina zidova.....
ako mozes ikako da se dogovoris sa prodavcem da probas uredjaj bilo bi najbolje posto vec nisi rekla nista detaljnije o ovim faktorima koji uticu na jacinu signala pa da ti neko kaze bar otprilike da li ta varijanta moze da prodje.

pozdrav
 
Odgovor na temu

cipiripi1981
student

Član broj: 210503
Poruke: 7
77.77.199.*



Profil

icon Re: Vaša iskustva sa ovim wireless routerom, Please!01.07.2009. u 22:34 - pre 180 meseci
Hvala ti puno na objašnjenju :)

Ovakva je situacija...

Živim u jednom spratu trospratne kuće. Zidovi su betonski....signal bi od desktopa iz moje sobe trebao da ide do dnevnog boravka gdje bi laptop bio većinu vremena. Pri tome bi trebao da prođe 3-4 betonska zida.

Stvar je u tome što mi budžet nije veliki i moram da za solidan novac koji kad pretvorim u eure iznosi cca 50-55 eura kupim router koji bi mi to omogućio. Ruter samo treba da šalje dovoljno jak signal do laptopa i da veza ne puca. Laptop bi se samo koristio za obično surfanje...nikave posebne radnje ni neki zahtjevni downloadi torrenata. To radi desktop.
I zato mi je samo trebao savjet da li će mi taj linksys-ov omogućiti to bez nekih dodatnih usmjerenih antenica i slično.

Uglavnom vidjeću...pitaću prodavca da li mogu prvo isprobati....

Thanx...

Pozdrav...
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Vaša iskustva sa ovim wireless routerom, Please!01.07.2009. u 22:37 - pre 180 meseci
Ako je desktop mašina stalno uključena, možda bolje kupiti wifi pci karticu, staviti u desktop i onda se kačiti adhoc sa laptopa na desktop?

Dobro, mislim, nije bolje, ali radi, a i uštedećeš kintu.

BTW, ja bih uzeo TP-Link. U stvari i uzimao sam za firmu i rade besprekorno. Uzmeš neki model koji podržava extended range i nema boli glava za betonske zidove. :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Vaša iskustva sa ovim wireless routerom, Please!01.07.2009. u 23:04 - pre 180 meseci
ako sam dobro shvatio to je rastojanje od max 20m?
a pretpostavljam da zidovi nisu debeli 1m i da kuca nije pravljena kao atomsko skloniste onda bi trebalo da radi bez problema kroz ta 3-4 zida.
a sto rece @bachi mozes da ides i na varijantu da uzmes wlan karticu ali tu ti je jedina mana sto desktop mora da bude ukljucen ako hoces da imas net na laptopu.
kartica ti dodje oko 20-30 eura i mozes cak da se pocastis dobrom vecerom dok surfas za ostatak para!

pozdrav
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Vaša iskustva sa ovim wireless routerom, Please!02.07.2009. u 08:57 - pre 180 meseci
Evo ti ponuda WiFi kartica: http://www.pcberza.rs/komponen...ema-wireless-adapteri-pci/393/

@ES tim

Valjda je ovakav link dozvoljen, jer ne reklamiram određenu firmu, već dajem pregled više njih. Ako pak nije, sorry. :)
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

cipiripi1981
student

Član broj: 210503
Poruke: 7
77.77.199.*



Profil

icon Re: Vaša iskustva sa ovim wireless routerom, Please!02.07.2009. u 22:55 - pre 180 meseci
Hej decki...hvala vam puno na savjetima. Evo da vam se javim...Razmislila sam dobro i uzela ipak router linksys WRT54G2...jer nije desktop uvijek upaljen, a i potrebno mi je da oboje mogu na net nezavisno jedan od drugog.... i zato sam se odlučila na to.

Eh sad sad sam malo zbunjena kako sam uspjela povezati sve da funkcioniše, ali ipak nešto mi nije jasno.


Samo da objasnim postupak kojim sam išla....

Javila MAC routera provideru i onda ubacila instalacioni CD. Instalacija i povezivanje je super uspjelo. Router je zaista lagan za instalaciju, jer ja sam početnik u umrežavanju...a uspjela sam.

Kad sam završila instalaciju kliknem na ''Finish'' kad mi neki error message izbaci, nešto u vezi testa...kao test failed ili nešto tako.... ja kliknem na jedinu moguću opciju ''OK'' i ništa se ne desi.

Probam desktop na net...neće. Kliknem na ikonicu LAN mreže Vidim IP adresa je umjesto providera standardno kako je išla preko modema je neka druga adresa. Odem do laptopa...kad ono on može na net bez problema. Vratim se do desktopa...on ne može. Pogledam modem i router. Na modemu 4 lampice standardno upaljene. Na routeru samo jedna...ona prva.
Na desktopu u browser ukucam IP routera zatraži mi pasword, ukucam i vidim tamo sve ok...kako sam i preko CDa konfigurirala...Kad najednom čudo...I desktop može na net. Odem opet na LAN ikonicu da vidim IP adresu...kad ono tamo sad adresa routera...
Sad me buni je li sve OK. Očigledno oboje idu na net, veza je super ide 36 Mbps, u cijeloj kući crtice jačine signala idu od 3/5 do 5/5...znači sve je uredu funkcionalno.
Brine me samo da li nešto još treba podesiti, jer me buni što na ruteru ne gore sve lampice, što bi vjerovatno i trebalo, a na modemu su OK.

Nadam se da me razumijete...vi ionako bolje od mene znate umežavanje... ;)
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Vaša iskustva sa ovim wireless routerom, Please!03.07.2009. u 01:44 - pre 180 meseci
koliko sam shvatio tebi je desktop povezan kablom na ruter a laptop preko wirelessa?
u tom slucaju treba da svetli lampica sa brojem porta na koji si povezala desktop sa kablom,lampica za wireless,internet i power.
ti kazes da ti svetli samo prva?
da li mislis sa leva na desno ili obrnuto mada u svakom slucaju treba da svetli vise od jedne ali opet ne sve.
stavi neki download na oba racunara pa onda pogledaj da li je ista situacija.
mozda je taj ruter napravljen da stedi struju pa ne svetle lampice ako nista neradi.

pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Vaša iskustva sa ovim wireless routerom, Please!

[ Pregleda: 1583 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.