Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IPTV na dva TV-a

[es] :: Digitalna Televizija :: IPTV na dva TV-a

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 121486 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gost




Profil

icon Re: IPTV na dva TV-a03.02.2011. u 17:49 - pre 161 meseci
Pa valjda hoce da snima :) Sto bi placao telekomu jos jedan harac.[/quote]
ma pitam zbog klinca,j#bes rikording,ipak cu morati 2 STB-a,jer necu da me siluje sa njegovim crtacima,a ni da ja njega terorisem mojim kanalima.A harac i nije nesto,bar sam negde tako procitao da je 300 dindzi za drugi stb,ispravite me ako gresim.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IPTV na dva TV-a03.02.2011. u 17:53 - pre 161 meseci
Citat:
Pa valjda hoce da snima :) Sto bi placao telekomu jos jedan harac.

ma pitam zbog klinca,j#bes rikording,ipak cu morati 2 STB-a,jer necu da me siluje sa njegovim crtacima,a ni da ja njega terorisem mojim kanalima.A harac i nije nesto,bar sam negde tako procitao da je 300 dindzi za drugi stb,ispravite me ako gresim.
 
Odgovor na temu

Balkanboy1
K. Mitrovica

Član broj: 237082
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: IPTV na dva TV-a04.02.2011. u 19:21 - pre 160 meseci
Da ne otvaram novu, mislim da je moje pitanje vezano za ovu temu.
Imam Telekomov IPTV, sa jednim STB-om i ovih dana sam nabavio jos jedan (van Telekoma), marke Motorola VIP1510. Pokusao sam da ga povezem umesto postojeceg, kojeg sam dobio od Telekoma, medjutim bez uspeha. STB radi, reaguje na daljinski, ali ocigledno ne moze da se nakaci na server, jer je verovatno setovan za nekog drugog provajdera.
Malo sam guglao i uspeo da udjem u konfiguracioni meni STB-a, ali sada nemam parametre za IP adresu, DHCP, Subnet mask itd.
Da li neko zna podesavanja i parametre STB-a za Telekomov IPTV? Sva ova muka je iz jednog prostog razloga, tj. hteo bih da gledam IPTV na 2 razlicita televizora, sa 2 STB-a, a da ne placam dodatnih par stotina dinara pretplate mesecno. Da li je neko probao nesto slicno (verujem da jeste) i da li je uopste moguce, bez prethodne "saglasnosti" provajdera?
Hvala na odgovorima,
 
Odgovor na temu

Dennis
Chicago, IL

Član broj: 17804
Poruke: 356
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: IPTV na dva TV-a05.02.2011. u 10:21 - pre 160 meseci
Dovoljno je da staviš IP adresu i masku, ne moraš gateway i ne moraš menjati MAC. Meni računar radi sa maskom 255.255.0.0 i 255.255.255.0. Ali sumnjam da će ti raditi zbog protoka i zbog eknripcije. Ne verujem da su ista podešavanja za Telekom IPTV i neke druge IPTV provajdere. U stvari, sigurno ti neće raditi, jer mora da postoji otvoren nalog za IPTV (PUK koji se ukucava prilikom prilikom inicijalizacije). Podešavanja koja su ovde su za nezaštićena dva kanala.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IPTV na dva TV-a12.04.2011. u 11:28 - pre 158 meseci
pozdrav dali moze da se kaci ovaj iptv na drugi adsl provider npr u inostranstvu pozz
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: IPTV na dva TV-a18.06.2011. u 17:31 - pre 156 meseci
Dalo ima negde uputstvo kako izvesti da se gleda IPTV na monitoru i TV -u ? Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IPTV na dva TV-a09.07.2011. u 14:21 - pre 155 meseci
Dobio sam drugi STB, razvukao mrezu cca 25 metara, i nece da radi na drugom TV. Proverio kompletnu opremu:
Oba porta daju sliku na kracem kablu, duzi kabal (25 metara) ima ADSL tj na laptopu sam dobio internet.
Resetovao sam kompletnu opremu, i Huwaei 520C, oba stb, zameni i proverio oba stba i oba rade na kratkom kablu.
Nije mi jasno kako imam net na dugom kablu a nece IPTV.
Posle odziva Linux servera, dobija info da trazeni URL ne moze da se nadje.
U cemu je problem i zna li neko neko resenje?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: IPTV na dva TV-a09.07.2011. u 14:50 - pre 155 meseci
Ne znam da li IPTV ima neka ograničenja ali za svaki slučaj proveri kabl. Da li je u pitanju gotov ili ručni rad, da li je odrađen po propisu ili odokativno što može mnogo da znači?
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IPTV na dva TV-a09.07.2011. u 15:01 - pre 155 meseci
@calexx
Ako dobijem pun protok ADSL na tom kablu, kabal onda nije problem, oba kraja sam krimpovao na istu semu, dakle nije ni ukrste niti bilo sta drugo....
Ne vidim zasto nece da radi, jer po meni oprema radi ok....
Sta zanci "odradjen po propisu" ili odokativno????
Molim pomoc
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: IPTV na dva TV-a09.07.2011. u 15:11 - pre 155 meseci
Po kojoj šemi, običan pin2pin ili po nekom standardu? Ako je ono prvo, to će da radi kako-tako do neke dužine a posle će da počne da brlja.
Koji si raspored koristio?
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IPTV na dva TV-a09.07.2011. u 15:22 - pre 155 meseci
narandzasta, narandzasto-bela, zelena, zeleno-bela, plava, plavo-bela, braon, braon-bela.

Vidim da su momci iz Telekoma koristili sledecu semu:
narandzasto-bela, narandzasta, zeleno-bela, plava, plavo-bela, zelena, braon-bela, braon

Koja je tacna?
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IPTV na dva TV-a09.07.2011. u 15:28 - pre 155 meseci
Druze, najbitnije je da kako postavis boje na jednoj strani kabla, da tako budu postavljene i na drugoj strani kabla tj (konektora).
Standar boja je :
1.belo narandzasta
2.narandzasta.
3.belozelena
4.plava
5.beloplava
6.zelena
7.belobraon
8.braon
To ti je standard kod pravljenja mreznog kabla.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IPTV na dva TV-a09.07.2011. u 15:32 - pre 155 meseci
OK, idem da prekrimpujem....
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: IPTV na dva TV-a09.07.2011. u 15:35 - pre 155 meseci
Ako se postavi isto sa obe strane ali ne po ovom rasporedu, dobije se obićan pin2pin kabl koji će da radi delimično, takvi kablovi koje sam probao su radili do 20-30m dužine ali preko toga ili nisu ili su brljali. Kada se postavi ovaj (tj T-568B) raspored, ladno rade čak i preko 100m dužine koliko je maksimum.

Prepravi kabl prema tom iz Telekoma (koji naravno nisu oni pravili već su nabavili gotove) pa će vrlo verovatno da proradi. Osim ako IPTV nema neki limit za dužinu kabla od rutera do STB-a.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IPTV na dva TV-a09.07.2011. u 16:02 - pre 155 meseci
sa ovakvom semom boja koju sam postavio malopre, sam relativno skoro pustio komisji adsl net. duzina kabla je 75m!!!!
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IPTV na dva TV-a09.07.2011. u 16:48 - pre 155 meseci
Radi, hvala puno...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: IPTV na dva TV-a09.07.2011. u 17:36 - pre 155 meseci
Odlično, sada imamo jedno konkretno iskustvo za neki sličan slučaj.
Citat:
Gost: sa ovakvom semom boja koju sam postavio malopre, sam relativno skoro pustio komisji adsl net. duzina kabla je 75m!!!!
To jeste T-568B standard i kabl napravljen po njemu će da radi. Da nije tako nego neki proizvoljan raspored a sa obe strane kabla isto, verovatno ne bi radilo. U svakom slučaju je dobro što imamo još jednu potvrdu da je standard kod krimpovanja bitan i za IPTV.
 
Odgovor na temu

shazalakazoo2
Pera Mitic
nema

Član broj: 289331
Poruke: 9
*.zzps.rs.



+8 Profil

icon Re: IPTV na dva TV-a01.09.2011. u 15:06 - pre 154 meseci
Ja sam svoj drugi STB vratio istog meseca zbog njihove neozbiljnosti i nemogucnopsti da srede konstantno kocenje i blokiranje slike. Navodno svaki tv vuce po 4MBita a net jos 4 i kao dovoljno je jer je otvoreno 14Mbit ali u praksi to nije tako a oni ne znaju zasto se desava to tako da sam ga vratio i sada imam i kablovsku i iptv pa mogu da biram posto slepci iz telekoma ne daju HRT2, history i jos neke dobre kanale.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IPTV na dva TV-a31.01.2012. u 21:33 - pre 148 meseci
Da li bi mi neko malo bolje mogao objasniti ovu sliku,i reci mi kako da namestim iptv na komp?Koje portove sve lepo,video sam ovo vec na prvoj strani,al nije lepo detaljno objasnjeno za nas koji se ne razumemo bas tolko,hvala u napred...


 
Odgovor na temu

bedazzled81
Igor Živanović

Član broj: 240263
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: IPTV na dva TV-a01.02.2012. u 01:29 - pre 148 meseci
Interesuje me da li osim scart izlaza iz iptv postoji i kompozitni(3 cinca)? Posto mi je scart prikljucak zauzet a kompozitni nije! Ako postoji samo scart izlaz da li sa onim adapterom (scart to composite svideo) to moze da se odradi? Ja sam nekad imao taj adapter al sada nikako ne mogu da nadjem da neko prodaje pa ako neko ima neki link da to moze da se naruci nek ostavi adresu?!
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: IPTV na dva TV-a

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 121486 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.