Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WiFi Booster , pitanje oko nabavke ili mozda samogradnja

[es] :: Wireless :: WiFi Booster , pitanje oko nabavke ili mozda samogradnja

[ Pregleda: 3658 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

faco74
-

Član broj: 97614
Poruke: 56
89.216.65.*



Profil

icon WiFi Booster , pitanje oko nabavke ili mozda samogradnja24.06.2009. u 09:35 - pre 180 meseci
Naime interesujeme gde moze da se kupi ili mozda skine sema da se u samogradnji napravi wifi pojacivac ? Udaljen sam oko 2,5 km od Ap-a i imam 24 db grid antenu sa odlicnim kablom i sve prikljucima sve to je prikljuceno na GIGABYTE GN-WP01GS WIFI PCI karticu , mogu da se konektujem ali pingovi su mi nekad katastrofalni zbog udaljenosti, dali bi neki od aces pointa pomogao naprimer AIRLIVE 5460 V2 AP ili neki pojacivac, link kvaliti mi je 80 posto ali signal strenght je 40 posto dali ima tu nekog resenja i sta konkretno da se preduzme?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: WiFi Booster , pitanje oko nabavke ili mozda samogradnja24.06.2009. u 09:54 - pre 180 meseci
odmah da ti kazem da na samogradnju zaboravis.
a koliko sam te shvatio tebi je signal slab u prijemu a tu ti ne pomaze nikakav booster nego bolja antena (koju vec imas).
grid 24 na 2.5 km treba da ima extra signal osim ako nemas 20m nekog bezveznog kabla (a rekao si da imas ok kabal).
u tom slucaju ostaju varijante da ti je osetljivost kartice opala,da kartica prikazuje manji signal nego sto jeste ili da je kod provajdera los ap .
dosta ti moze pomoci kad bi nazvao provajdera da vidi kakav je tvoj signal kod njih.
a sto se tice pinga,vrlo cesto nema veze sa jacinom signala nego sa preopterecenjem tog ap-a.
jel ti ping stalno los ili u nekim odredjenim delovima dana?

pozdrav
 
Odgovor na temu

RiciSambora
Banja Luka

Član broj: 150572
Poruke: 388



+5 Profil

icon Re: WiFi Booster , pitanje oko nabavke ili mozda samogradnja24.06.2009. u 23:17 - pre 180 meseci
@faco74
Imas li te podatke o signalima u db? Koliki ti je ccq (ovo ti mora ocitati provader)? Kolika ti je duzina kabla?

Sto kaze @tox master, sa 24db antenom na 2.5 km bi trebao imati dobar signal - nekih -60-ak db sto je ok. Imas li kakvih prepreka izmedju ap-a i antene? Jel primas direktan ili odbijeni signal?
 
Odgovor na temu

faco74
-

Član broj: 97614
Poruke: 56
*.abakusbp.net.



Profil

icon Re: WiFi Booster , pitanje oko nabavke ili mozda samogradnja26.06.2009. u 11:58 - pre 180 meseci
Imam fizickih prepreka , danas sam postavio AP AIRLIVE 5460 V2 i konekcija je stabilna ukonektuje se mnogo brze ali nemogu da postignem te brzine
tj brzinu koja mi je u nalogu 1536/1536 kbps nego preko dana je 200-400 a jedino nocu je maximalni protok

i zanima me dalineko zna dali treba na ovom AP-u da podesim maximalnih 19 db signal , opcija koju ima za 4 rf ranga
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: WiFi Booster , pitanje oko nabavke ili mozda samogradnja26.06.2009. u 12:12 - pre 180 meseci
u sustini ti zbog tih prepreka imas problema sa signalom i pojacavanje signala moze da popravi situaciju ali opet neku uredjaji pokazuju nestabilnost kada rade punom snagom.
ja sam imao isti ap i sa defaultnim firmware je pomalo pokazivao netabilnost kad radi na maksimalnoj snazi dok recimo sa firmware 15 nisam primetio te problema.
izgleda da nas nisi poslusao i pitao provajdera kakav ti je signal kod njih posto je prilicno mala sansa da ti protok varira samo zbog jacine signala.
doba dana ima uticaja na prostiranje talasa ali na mnogo nizim frekvencijama,na mikrotalasnom podrucju ne bi trebalo da ima uticaja,bar ne primetnog.
tvoj slucaj mi vise izgleda da je taj ap provajdera prepterecen a preko noci ima mnogo manje ukupnog protoka i korisnika pa ti je ping a i protok bolji.
a moguce je da ti je i slab signal i da je ap preopterecen a tu onda nemozes da utices mnogo.
pitaj nekog kako mu radi net ko se konektuje na taj isti ap.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: WiFi Booster , pitanje oko nabavke ili mozda samogradnja

[ Pregleda: 3658 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.