Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

povezivanje wirlesom dva udaljena računara i djeljenje konekcije adsl

[es] :: SOHO Networking :: povezivanje wirlesom dva udaljena računara i djeljenje konekcije adsl

[ Pregleda: 2507 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ubuntuandxp
brcko

Član broj: 197872
Poruke: 64
213.196.80.*



Profil

icon povezivanje wirlesom dva udaljena računara i djeljenje konekcije adsl23.06.2009. u 14:56 - pre 180 meseci
pozzzz dobri ljudi
imam jednu dilemu
ovako
trenutno koristim wirless net i dijelim konekciju s jos jednim racunarom koji je udaljen 50 tak metara preko lan kabla

prijavio sam se za adsl i trebaju mi spojiti za par dana

e sad me zanima d ali se može preko wirlesa dijeliti adsl konekcija želim da izbacim lan kablo iz upotrebe

imam 2 wirles opreme znači 2 x antene, 2 x kartice

hvala unapred
 
Odgovor na temu

RiciSambora
Banja Luka

Član broj: 150572
Poruke: 388



+5 Profil

icon Re: povezivanje wirlesom dva udaljena računara i djeljenje konekcije adsl23.06.2009. u 21:17 - pre 180 meseci
Mislim (nisam siguran) da ces iz windowsa to moci uraditi sa tom opremom sto je imas (koji su tacno modeli kartica pa da vidimo tacnije). A i signal ce ti biti problematican (osim ako je u potpunosti otvoren prostor).

Moraces jos kupiti ili AP, ili wirelles router.
 
Odgovor na temu

ubuntuandxp
brcko

Član broj: 197872
Poruke: 64
213.196.80.*



Profil

icon Re: povezivanje wirlesom dva udaljena računara i djeljenje konekcije adsl23.06.2009. u 21:33 - pre 180 meseci
jedna kartica je relatek 8185 a drugu ne znam jer tek sutra treba da je dobijem

a prostor je otvoren kuca do kuce

optička vidljivost savršena
 
Odgovor na temu

RiciSambora
Banja Luka

Član broj: 150572
Poruke: 388



+5 Profil

icon Re: povezivanje wirlesom dva udaljena računara i djeljenje konekcije adsl24.06.2009. u 23:03 - pre 180 meseci
Na brzinu sam pregledao karakteristike tog chipseta i nism uvidio neki "frature" koji bi dao mogucnost da bi mogao uraditi ono sto ti treba - mada opet to zavisi od kranjeg proizvodjaca kartice i softvera koji on isporucuje uz nju.
U sustini tebi treba neki tip WDS-a pod windows-om (a vec sam napisao da i ne znam da to radi/postoji) ili ad-hoc povezivanje. U svakom slucaju i da to uradis, nije ti to najsretnije rjesenje jer se ad-hoc povezivanje koristi (ako cemo iskreno i ne koriste se) za povezivanje dva racunara na brzinu kad nema druge alternative a potrebno ih je povezati. Druga stvar je da ti jedan racunar (koji ti odaberes da ti bude, uslovno receno, server) mora biti upaljen da bi onaj drugi imao internet. Treca stvar je problem signala i tu i nemoj ocekivati da ce ti neko sa sigurnoscu reci radice ili nece, jer je puno drugih uticaja koji mogu pokvariti kvalitet veze.

Moj ti je savjet da uzmes neki wirelles router (ili AP) i povezes ga kablom sa telekomovim routerom. Opet i ovdje bi bilo dobro da imas neki router da vidis kakvi ce ti signali biti, kako ce raditi sve to i gdje je najbolje da ga postavis da bi imao dobar signal na oba racunara (i u krajnjem slucaju da vidis kako ce to raditi). Tek kad to provjeris onda kupis sebi router i povezes to sve.

Vidi sta ti odgovara, odluci, pa se javi onda ovdje pa cemo ti dalje pomoci.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ubuntuandxp
brcko

Član broj: 197872
Poruke: 64
213.196.68.*



Profil

icon Re: povezivanje wirlesom dva udaljena računara i djeljenje konekcije adsl25.06.2009. u 08:29 - pre 180 meseci
hvala na pomoći pokušat cu sa ruterom ili ap

danas idem do grada pa da vidim malo cijene i tako to


usput nadjoh na netu ovaj ap

air live wl-5460ap

znaš li možda koja mu je cijena u bih



[Ovu poruku je menjao ubuntuandxp dana 25.06.2009. u 09:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

RiciSambora
Banja Luka

Član broj: 150572
Poruke: 388



+5 Profil

icon Re: povezivanje wirlesom dva udaljena računara i djeljenje konekcije adsl26.06.2009. u 00:00 - pre 180 meseci
Citat:
ubuntuandxp:
usput nadjoh na netu ovaj ap
air live wl-5460ap
znaš li možda koja mu je cijena u bih

U Banjaluci u prodavnici za koju ja znam da imaju ok cijene sam vidio da je 87KM i imaju ga, nasao sam jos u Tuzli da ima jedna prodavnica za 72KM ali je pitanje da li ima i da li je cijena azurirana (trebalo bi zovnuti pa vidjeti).

Jos jednom ti napominjem da bi dobro bilo da od nekog posudis to pa da vidis hoces li trebati uzimati (ili mozda napraviti u kucnoj varijanti) neku antenicu, da ne bi imao neplaniranih troskova.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: povezivanje wirlesom dva udaljena računara i djeljenje konekcije adsl

[ Pregleda: 2507 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.