Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL i dirigovano dijeljenje internet konekcije u LAN-u

[es] :: SOHO Networking :: ADSL i dirigovano dijeljenje internet konekcije u LAN-u

[ Pregleda: 2419 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bencuns
Republika Srpska, BN

Član broj: 9966
Poruke: 29
*.teol.net.



Profil

icon ADSL i dirigovano dijeljenje internet konekcije u LAN-u11.12.2006. u 00:43 - pre 210 meseci
mam ADSL konekciju, ADSL modem direktno je spojen na klasičan switch na koji su priključena još 3-4 računara. Interesuje me postoji li jednostavan način da u bilo kom trenutku mogu dodjeljivati željeni protok za bilo koji računar, na osnovu IP adresa koje sam ručno podesio na svim računarima, ili na neki drugi način? Na primer, ako imam max download 384 kB/sec, kako da to raspodijelim na 3 računara u omjeru 64:128:192, ili u nekom drugom omjeru, zavisno od potrebe, upravljajući sa jednog od računara? Postoji li neko jednostavno softversko rješenje, ili se može izvršiti podešavanje na samom ADSL modemu? Kao ADSL modem koristim Thomson-Alcatel model speedtouch 530.
 
Odgovor na temu

H4mm3r

Član broj: 22040
Poruke: 33
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: ADSL i dirigovano dijeljenje internet konekcije u LAN-u11.12.2006. u 21:40 - pre 210 meseci
Ja za to koristim odlican program Softperfect Bandwith Manager i super odradjuje posao ali ima jednu "malu" manu nijedan krack za njega ne obavlja posao pa nakon 30 dana moras napraviti format C: pa ga nanovo instalirati.
Toliko je dobar da mi ni to nije mrsko.
Usput bi i ja zamolio ako neko ima bolje rijesenje neka napise nesto.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: ADSL i dirigovano dijeljenje internet konekcije u LAN-u

[ Pregleda: 2419 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.