Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 68928 | Odgovora: 208 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.5.104.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)02.06.2017. u 01:49 - pre 83 meseci
Napustena tema, nasi ljudi i dalje ne razumeju da azijske zemlje danas nude najvise mogucnosti.
 
Odgovor na temu

dmitrije

Član broj: 325283
Poruke: 51



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)02.06.2017. u 06:51 - pre 83 meseci
Evo ja sam tu :)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.5.104.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)06.06.2017. u 07:05 - pre 83 meseci
De si bre! Vertex se vratio u Srbiju, cuo sam se preko LinkedIna.
Ja u medjuvremenu nasao lep posao u drzavnoj sluzbi, lepa plata, dobre beneficije, lagan posao i eto i dalje u Sidneju. Ok, ali i dalje problem krova nad glavom, stan kosta milion, kuca dva miliona.
Singapur je odlican po tom pitanju sa HDB, daleko daleko povoljniji, ali gledam plate za moju oblast, sve je to sada mrsavo, a radna viza se jako tesko dobija tako da se ne interesujem intenzivno za Singapur u poslednje vreme. Najverovatnija varijanta ce biti Tajland kao baza za par godina kad se jos ustedi novca. Papirologija je sva zavrsena za zenu, ima sad Ozi pasos, tako da se samo novac slaze na gomilu. Sta ima kod tebe, poso kuca?
 
Odgovor na temu

StevanRS
Zrenjanin

Član broj: 336995
Poruke: 8
185.26.174.*

Jabber: Engleski


+4 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)12.07.2017. u 12:17 - pre 82 meseci
Pozdrav. Kao prvo da se predstavim,moje ime je Stevan. Interesuje me od vas iskusnih posto bih prvi put putovao u Maleziju.Hteo bih otici kod buduce devojke,cujemo se svakodnevno i nije fejk E sad,sta bi mi sve trebalo iako bih stanovao kod nje 10-13 dana? I da li bi mi pravili problem ako nisam rezervisao hotel ili slicno? Neiskusan sam i ovo bi mi bilo prvo putovanje van evrope pa sam malo uplasen Inace imam 25 godina,tacnije sada u septembru zvanicno Inace znam dobro engleski iako ga nisam ucio u skolici nazalost Hvala svima na odgovorima ako vas jos uvek ima ovde
RS
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.vocus.co.nz.



+373 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)13.07.2017. u 10:06 - pre 82 meseci
Do you want to lose your kidneys? Because, that's how you lose your kidneys.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)13.07.2017. u 10:33 - pre 82 meseci
ali kod buduce devojke! :))))
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)16.07.2017. u 16:15 - pre 82 meseci
Ako je Malajka onda pazi sta radis, postoji verska policija za Malajce i tu se nimalo blagonaklono ne gleda na bilo kakvo petljanje van braka. Zaglavis zatvor bez problema.
Ako je Indijka onda nema religijske policije ali mozes da nastradas od porodice i ostalih Indijaca iz neposredne okoline buduce devojke. Kulturoloski medju Indijcima mesanje sa strancima pa narocito druge rase nije nesto sto se lako tolerise.
Najlakse je ako je Kineskinja, onda ok. Roditelji mogu biti problem u smislu protivljenja, ali makar nema opasnosti zatvora i prebijanja. Ako je verujuca Kineskinja protestantkinja ili katolik zaboravi na razmenjivanje neznosti pre braka. Najtolerantniji su budisti i ono sto oni zovu 'freethinkers' to jest ateisti, to ti je dobitna kombinacija.

E sad sve to pod uslovom da je zaista rec o stvarnoj osobi. A to da ides na drugi kraj sveta da bi upoznao nekoga sa kojim si se cuo samo online, i to da ides zbog samo i jedno tog razloga pa u najmanju ruku nije pametno. Jer prvo jesi li siguran da je rec o stvarnoj osobi? Online u principu nikada ne mozes biti 100% siguran. Drugo koliko bi te tesko pogodilo da puknes 1000 eura i ispostavi se na nista? Ako je to ogroman novac za tebe onda nema nikakvog rezona da ides. Ako nije ogroman novac ili mozes da ga prezalis idi, ali idi sa pristupom idem da vidim. Ako bude corak onda makar napravis odmor od toga. Nemoj se 100% iskljucivo fokusirati samo na nju, vec gledaj da ti to bude ugodan put.

Razumem ja tebe sasvim, imao sam u mladosti ludackih akcija zbog devojki, zbog jedne sam ziveo u Juznoj Koreji i cak ozbiljno razmisljao da ostanem tamo (sto mi je iz ove sad perspektive potpuno suludo), ali ta idealizovana zaljubljivanja pa jos na daljinu po pravilu ne zavrse dobro iz iskustva. Ne nuzno 100%, ali sanse su ti prilicno male. Jos ako nije Kineskinja batice, sta da ti kazem. Nezgodna stvar, budi (ekstremno) oprezan u svakom slucaju.

Ne treba ti nikakva rezervacija smestaja. Treba ti samo viza (jedno vreme nije trebala, sada cujem opet treba).
Samo da te upozorim da sa srpskim ili crnogorskim pasosem mozes imati manje smetnje, tipa detaljno proveravanje na granici i podozrenje Malajaca. Oni su nam zbog rata u BiH jedno vreme zabranjivali da uopste sletimo, cak je i tranzit bio zabranjen sa nase dve zemlje plus Izrael. Sada je sve to daleko bolje, ali podozrenje i dalje postoji. Budi spreman na to i samo polako bez nerviranja, ljubazno i pustice te sigurno.




[Ovu poruku je menjao noskich dana 16.07.2017. u 17:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StevanRS
Zrenjanin

Član broj: 336995
Poruke: 8
185.26.174.*

Jabber: Engleski


+4 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)17.07.2017. u 09:25 - pre 82 meseci
Drugar,Hvala puno. Razumem te u potpunosti sve sto si napisao. Nisam neki frik i bez mozga,pa da idem kao muva bez glave :) elem,ona je Nemica. tamo radi kao Fashion model. Cujemo se svakodnevno i gledamo online. Tcnije upoznali smo se na igri koju igramo zajedno,razmenili par poruka i od tada krenulo whatsapp prepiska,pozivi i ostalo. E sad zato i pitah neke stvari,jer me je malo strah :) Nebih neku Indonezanku ili Indijku pa da me okace o neku banderu za primer :D A i prvenstveno sam zeleo da znam jer polako se pakujem iz Srbije,nema mi mesta ovde, pa bih u neku azijsku zemlju da odskocim u narednih 6 meseci :) Hvala ti puno u vezi detaljnog odgovora,Veoma sam zahvalan. Naravno drug,uvek sam bio ljubazan jer mi je to jaca strana i ne bih nikada nigde pravio problem :) novac mi vise ne predstavlja problem jer sam resio da proputujem svetom,dosta sam jurio materijalne stvari i dosadilo je zaista. Medjutim,za nekih desetak dana idem u Nemacku kod prijatelja Nemaca, pa bih mogao da svratim sa njima i do stanice i proverim cisto da se uverim da li ona kao osoba postoji i da se kontaktira. Nerviranja bez i sve je okay :D Hvala puno,imas moj email pa ako zelis mozemo i na FB da se nadjemo,jer mi je drago da dobre osobe jos uvek postoje :) Javljam rezultate uskoro sa putovanja iz Nemacke,pa cemo videti sta dalje. Pozdrav :)
RS
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.vocus.co.nz.



+373 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)17.07.2017. u 09:46 - pre 82 meseci
Kakve stanice? Mislis da ce policija da ti da podatke o nekoj levoj osobi na lepe oci?
Zasto se ne bi nasli npr u Nemackoj ako je vec Nemica? To mi deluje mnogo normalnije, sigurnije i jeftinije.

Citat:
novac mi vise ne predstavlja problem jer sam resio da proputujem svetom,dosta sam jurio materijalne stvari i dosadilo je zaista

Zar nemas 25 godina? Kada si stigao da toliko juris materijalne stvari i da vise nemas problema sa novcem?

Citat:
Nisam neki frik i bez mozga,pa da idem kao muva bez glave

Mislim da je ovo sto si sada napisao definicija muve bez glave. :)

S vremena na vreme pojavi se prica u vestima kako neko debelo nastrada. Prvo se pitas kako je to moguce jer je totalno random, a onda procitas pricu i kazes sebi "pa normalno, sta je drugo moglo da se desi".
Ova tvoja prica me podseca na te price.
 
Odgovor na temu

StevanRS
Zrenjanin

Član broj: 336995
Poruke: 8
185.26.174.*

Jabber: Engleski


+4 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)17.07.2017. u 10:04 - pre 82 meseci
Da li ce mi dati podatke ili ne videcemo,ko ne proba ne zna. Molim te bez nekih zustrih rasprava jer nisam takva osoba i ne zanima me. Jer sam poceo sa 19 godina da radim kao magarac da bih stvorio kucu,automobil,motor i jos mnoge,mnoge druge stvari. Ali nista ja to sa sobom poneti necu dva metra pod zemljom jednog dana. Zato sam i resio da makar obidjem sveta i vidim druge kulture,jer nisam okoreli srbin i da volim i vidim samo svoje. Da li sam muva bez glave ili ne,ako nista makar cu videti i taj deo sveta.Bez novca nisam,nesposoban nisam :) Da li ce me neko roknuti ili ne,i onako zivim u srbiji gde buducnosti i nema,tako da...Hvala :)
RS
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)17.07.2017. u 10:44 - pre 82 meseci
Policija u DE da ti da podatke trece osobe? Vidi, hitna pomoc ne govori poslodavcu u koju bolnicu vode zaposlenog kome je lose (zbog privatnosti), mozes da zamislis koliko bi panduracija bila raspolozena da daje privatne podatke na lepe oci nekome ko je dosetao do njih :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

StevanRS
Zrenjanin

Član broj: 336995
Poruke: 8
185.26.174.*

Jabber: Engleski


+4 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)17.07.2017. u 10:58 - pre 82 meseci
Sve je u redu i sve vas razumem. Hvala :)
RS
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)17.07.2017. u 11:41 - pre 82 meseci
Stevane, mlad si, ali razmisljaj logicki. Nemacka manekenka u Maleziji ima nevidjeno mnogo opcija. Azijati su potpuno ludi za belkinjama plavusama, a u Maleziji imas mnogo imigranata sa svih strana, ne moraju biti Azijati. To je slucaj sa svakom manekenkom, a ovo je sad na kvadrat jer je jos atraktivnija i egzoticnija (retka) u Maleziji nego sto bi bila kod kuce. I takva devojka kojoj se ko zna sta nudi (putovanja, izlasci, vecere, shoping...) se dosadjuje, igra online igre i dopisuje sa nekim prosecnim tipom iz Srbije? Tesko. Nista nije nemoguce, ali ovo je slucaj koji bih otpisao u startu. Mozda gresim, ali dajem ti iskreno misljenje.
 
Odgovor na temu

StevanRS
Zrenjanin

Član broj: 336995
Poruke: 8
185.26.174.*

Jabber: Engleski


+4 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)17.07.2017. u 12:14 - pre 82 meseci
Sve je okay noskich,u potpunosti te razumem. Nisam nerazuman,zato sam i pitao da bi mi neko lepo pojasnio :) Za sve postoji prvi put. Ali reci mi kako doci tamo do posla? mislim zbog naseg statusa i tih stvari, jer svakako se u narednih 6 meseci selim,ili Nemacka ili zemlje Azije. Hvala puno :)
RS
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)17.07.2017. u 12:52 - pre 82 meseci
Doci gde do posla? Prvo moras da se odlucis za jednu lokaciju. Poslednjih godina hiljade ljudi iz Srbije su otisle u Kinu da predaju engleski. Jedna od opcija.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)17.07.2017. u 18:07 - pre 82 meseci
Citat:
StevanRS:
Da li ce mi dati podatke ili ne videcemo,ko ne proba ne zna.


Evo ja nisam probao a znam. Nemoj pogresno da me shvatis ali nije ti to Srbija da mozes da usetas u policijsku stanicu i na "majke mi" ili za 20 evra dobijes kakve hoces informacije.
 
Odgovor na temu

StevanRS
Zrenjanin

Član broj: 336995
Poruke: 8
185.26.174.*

Jabber: Engleski


+4 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)17.07.2017. u 18:40 - pre 82 meseci
Super,hvala vam svima na brzim odgovorima. I vise nego zahvalan. :)
RS
 
Odgovor na temu

kepoNory
Brljam nesto po kompjutoru
Njemacka

Član broj: 336957
Poruke: 8



+12 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)18.07.2017. u 07:30 - pre 82 meseci
Zamisljam scenu kad ulazi lik u policijsku stanicu u Nemackoj i pita da li postoji manekenka Nemica koja je trenutno u Maleziji.
Lici mi na pocetak Tarantinovog filma.
U svakom slucaju, sa srecom ti bilo Stevane gde god da se uputis u zivotu!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)13.08.2017. u 16:27 - pre 81 meseci
https://www.youtube.com/watch?v=WtMF5YtCw8M

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)14.08.2017. u 07:17 - pre 81 meseci
Haha - otkrio si meitu :D

Kucaj na image search npr: meitu trump...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 68928 | Odgovora: 208 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.