Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prerada 3-sistemskih zvučnih kutija.

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Prerada 3-sistemskih zvučnih kutija.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5676 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
77.46.192.*



+321 Profil

icon Re: Prerada 3-sistemskih zvučnih kutija.18.06.2009. u 19:42 - pre 180 meseci
Bojim se da me neko od odgovornih ne optuži kako se obogaćujem na račun ES-a, a ne plaćam ni porez ni reklamu, plus da sam promašio ne samo temu nego i forum.
Upravo slušam "Eliane Elias - Something For You" u flac-u i sve mi se više čini da ću da napravim pojačavač sa 4 kanala; kombinacija ARCUS - PHILIPS zaista divno zvuči.

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Prerada 3-sistemskih zvučnih kutija.18.06.2009. u 21:57 - pre 180 meseci
Nista od Sinise! Ostaje nam samo da se nadamo toj jednoj turi...

Vesanje je sundjerasto,a zvucnici su meni veoma dobro zvucali sa Retro pojacalom,mada bi ih slusao i sa Legendom,naravno oba su dizajn dr.Bore.

Ponavljam,samo im daj sta da sviraju i svirace veoma lepo...
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Prerada 3-sistemskih zvučnih kutija.19.06.2009. u 08:48 - pre 180 meseci
Vesanje je neka kombinacija platna i sundjera,vise mi lici na platno,ima i takvog vesanja.
Kao sto se vidi iz prilozenog bas je 13cm, nisam video dali ima bas reflex cev,ako nema,bilo bi dobro da je stavis, imaces mnogo vise basa.
Ja imam slicne kutije UHER marka , ali su kutije malo vece,isto 13cm bas ,3-sistemska i 8 oma.Pristojno zvuci, mada sam ja na mesto rupe stavio bas reflex cev, premazao membranu sa poliuretanskim lepkom,tako da je membrana cvrsca, a vesanje namazao glicerinom, stavio zivu gumu izmedju basa i kutije, stavio umesto bipolarnih kondenzatora, iz Elemente MKPU, bolje-deblje ozicenje unutra, i tapacirao-lepljenjem spolja kutiju, tako da je zvuk bolji, a da, stavio sam i gumene nozice,bio sam planirao da promenim i terminale na kutiji ali vec sam dosta ulozio u te stare kutije, i da dodam, visokotonac-srednjotonac sam premazao sa lakom za nokte(nije zbog estetike) .Unutra od damping materijala ima neka vrsta vunene krpe, fina je pod prstima, ima razlicitih boja kao krpice,ne znam tacno koji je materijal, ali dobro radi svoj posao.Sve u svemu zadovoljan sam,
Eto nadam se da iz ovoga mozda mozes nesto da primenis i na tvoje kutije, ja donosim ladno Skopsko, Ne beri gajle, Ajde na zdravje Skopje!
Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Prerada 3-sistemskih zvučnih kutija.19.06.2009. u 10:53 - pre 180 meseci
Nemoj da busis rupu za bass reflex... Ne valja to Pigoza! Ja sam isto to mislio,kada nisam znao dovoljno o kutijama,pa probusio rupu,stavio cevku neku...isto je bilo,mozda sam i pokvario zvuk.. Pa sam onda to morao da krpim!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-4.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Prerada 3-sistemskih zvučnih kutija.19.06.2009. u 11:23 - pre 180 meseci
Ma Pigoza bi samo nešto da Buši i Rovari!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Prerada 3-sistemskih zvučnih kutija.19.06.2009. u 13:06 - pre 180 meseci
Ama tesna kutija,malecka brate, ako turi cevku,ima da ima bas, em da ga ladi letos
Uvek moze sundjerom da se zapusi cev, a ne verujem da ce imati los zvuk,vidis da covek kaze da ima dobar zvuk kad izvadi bas i ovako ga prikljuci, znaci kutija ne valja, busi,busi,ha ha nece da plate, busi busi, zvacu decuu! (Ko to tamo peva-film)
Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
212.200.204.*



+321 Profil

icon Re: Prerada 3-sistemskih zvučnih kutija.19.06.2009. u 18:39 - pre 180 meseci
Kutije su kompresione, a sad da li su male ili ne za te zvučnike i taj tip kutije ne znam, ali su svakako veće i oko 30% lakše od ARCUS-a, koje su bas-reflex i znatno veće snage, 80W nominalno. Možda je onaj beli prsten sa prednje strane napravio optičku varku jer njegov spoljni prečnik je 22 cm. Spolje mere kutije su 315 X 500 X 200 mm (dubina bez mrežice), dok je ARCUS 260 X 420 X 250 (oko 4 litra manje).
Jedna od mojih ideja je sredjivajne ovih kutija, možda ubacivanje tvrdog stiropora (stirodura) od 10 mm sa svih unutrašnjih strana, pa čak i ubacivanje cevi deluje kao odlična ideja. Čak i ako ih na taj način upropastim ništa strašno jer ionako nisu bog zna šta. Druga ideja mi je bila pravljenje novih kutija jer uložen novac u zvučnike je relativno mali i mislim da može da se opravda ulaganje u novu, bolju, kutiju. Doduše, za takav zahvat trenutno nemam vremena, ali svakako ostaje kao opcija kada iscrpem sve vaše savete.

A evo kako izgleda ARCUS kutija, mada to uopše nije bitno za ovu temu, ali ajde, kad je već toliko pominjem...

Pozdrav.
Sinisha

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Prerada 3-sistemskih zvučnih kutija.22.06.2009. u 08:35 - pre 180 meseci
Pristojno izgleda ARCUS, ne bih ti predlozio da stavljas stiropor ili bilo sta drugo sem damping materijala, a to su piramidalni sundjer,mineralna vuna i slicni materijali.
Kutiju iznutra mozes da ofarbas sa kobitom(zastita za kola) ko moze oblaze je sa katranom.....itd
Probaj na tvoje zvucnike pozadi da izbusis rupu i da stavis BR cev,posto je pozadi lako uvek mozes da ponovo zakrpis, sacuvaj taj krug da ga ponovo zalepis ako bude trebalo a posle prelepis sa tapacir folijom-samolepljiva folija ili tapacirungom.
Gledaj da ti otvor BR cevi cleda u magnet bas zvucnika sa 1/3 a 2/3 da ide na membranu zvucnika, to je otprilike neki optimum, stim pazi na duzinu , sme duzina da ide do 3 cm od magneta,ne duze, imas u elementi izbor basreflex cevi,prvo naruci pa posle busi rupe.Dubinu ces siguirno dobiti,mozda manja preciznost-mutniji bas, ali sigurno dublji bas.
Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Prerada 3-sistemskih zvučnih kutija.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5676 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.