Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Logicko pitanje unosa podataka

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Logicko pitanje unosa podataka

[ Pregleda: 1698 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bigguy
borisav ignjatov
nista
zrenjanin

Član broj: 87859
Poruke: 267
*.bolnica.org.rs.



+1 Profil

icon Logicko pitanje unosa podataka16.06.2009. u 11:05 - pre 180 meseci
Imam Properties za jednu formu na kojoj ostavljam mogucnost korisnuku da definise CheckBox, odnosno korisnik definise postojanje checkBox-a i njegov text. Ovi podaci se cuvaju u tabeli tblOpcije i ova tabela ima dve kolone ID_checkBox i Text. Na jednoj drugoj formi imam jedan TextBox i panel u okviru koga se generisu CheckBox-ovi koje je predhodno korisnik definisao u Properties-u, a na osnovu iscitavanja iz tblOpcije. Korisnik upisuje u TextBox svoje ime i otkacinje neke od ponudjenih CheckBox-ova i kad zavrsi ide na button Unos. Logicko pitanje je kako bi ja mogao da cuvam podatke o imenu korisnika (upisanom u TextBox) i podatke o tome koje je sve CheckBox-ove checkirao kada mi je broj CheckBox-ova promenjiv, te samim tim njih ne mogu da stavim da mi budu u koloni neke tabele npr. tblRezultati? Ili ja gresim?!
 
Odgovor na temu

bigguy
borisav ignjatov
nista
zrenjanin

Član broj: 87859
Poruke: 267
*.bolnica.org.rs.



+1 Profil

icon Re: Logicko pitanje unosa podataka19.06.2009. u 08:13 - pre 180 meseci
Kad niko nece onda moram sam
Za sada jedina mogucnost mi je da sve sacuvam u vidu stringa checkBox1/checkBox2/checkBox6/..../checkBoxN, pa da taj string onda razbijam prilikom iscitavanja iz baze kako bi dobio informaciju o tome koji su checkBox-ovi true, a koji false.

Imali neko bolji predlog?
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Logicko pitanje unosa podataka

[ Pregleda: 1698 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.