Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

externi transced diskovi

[es] :: Storage :: externi transced diskovi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2452 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: externi transced diskovi14.06.2009. u 17:58 - pre 180 meseci
pa znam da ne treba ga drndati dok radi :D,pa zato i pitam,da li si me samo "podsetio" na to,ili ovo drugo :)

pa druge sile deluju na hard kada radi uspravno i vodoravno :)

hvala vam obojici :)
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: externi transced diskovi14.06.2009. u 18:03 - pre 180 meseci
da, često čitam o tom pravilu da se hard disk drži onako kako ga se počelo držat u početku. ali opet, to nema prevelikog utjecaja na hdd koji radi povremeno. meni su diskovi uvijek horizontalno jer me strah da ga slučajno ne trznem, pa da ne padne. s druge strane, imam jedan vanjski disk od 80gb (imam ga samo zato jer mi je žao da ga bacim), i taj je oko 5 godina bio u kompjuteru horizontalno, a zadnjih mjesec dana radi vertikalno (zapravo radi ukoso, naslonio sam ga na letvicu iznad vrata i nagnut je na zid) i za sada nema problema. a praktički ne služi ničemu, ali već kad imam NAS router, reko sam ajde da nešto spojim na njega.
opet sam otišao u ot, izvinjavam se.
gotova rješenja su nekad bila skupa, ali sada su tu negdje sa home-made. evo najjeftiniji home-made disk od 1tb bi kod nas bilo 90 eura, a najjeftiniji gotov (verbatim 1tb) je 96-97 eura. wd my book home edition je 110 eura, a to je cijena koju bi dao za hdd + bolje ext kučište. ne znam, u vrijeme kad sam ja kupovao vanjske diskove, gotova rješenja su bila jako skupa , pa sam kupovao odvojeno. jedino je mana šta nisu nešto naročito lijepa takva kučišta, jer wd my passport, i wd my book imaju jako lijep dizajn i rado bi htio imat na stolu wd my book.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: externi transced diskovi14.06.2009. u 18:04 - pre 180 meseci
@Horvat

...i na jedno i na drugo
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: externi transced diskovi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2452 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.