Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pay pal - Srbija - 2010

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Pay pal - Srbija - 2010

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 29262 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nindza@
WwW - Nis,Bg

Član broj: 57064
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Pay pal - Srbija - 201028.04.2010. u 00:02 - pre 169 meseci
Sto se tice samog paypal u Srbiji oni su zvanicno zakupili internet domene "paypal.co.rs" dana - 24.10.2009 i "paypal.rs dana -12.04.2010. Tako da dodje paypal i sutra u Srbiji nece omoguciti, full service vec samo da se moze placati preko njega, dok uplatu nece odobriti.

Naravno sve ovo na stetu gradjana Srbije....
Ako zelite nesto da promenite na bolje, krenite da razmisljate kako bi ste to uradili . . .
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
79.101.47.*

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Pay pal - Srbija - 201029.04.2010. u 13:44 - pre 169 meseci
Onda u sustini nemam nikakve svrhe od pay pala...
 
Odgovor na temu

Micke8
Beograd

Član broj: 253406
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pay pal - Srbija - 201001.07.2010. u 07:40 - pre 167 meseci
Ima li nekih novosti oko Pay-Pala ...oce li konacno stici na nase prostore?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Pay pal - Srbija - 201001.07.2010. u 09:33 - pre 167 meseci
Ja celu stvar malo ne razumem. Nekako sam skupio mrvice informacija ovde, onde, i sad sam ubedjen da mnoge zemlje nemaju pun servis pa ni mi ne mozemo tome da se nadamo u nekoj realnoj buducnosti. To cak ni nije vezano za Srbiju kao takvu, ako ni druge zemlje to nemaju.

Prema tome, mi mozemo jedino da zelimo i da se nadamo da dobijemo onaj "obican" PayPal a da ne moramo da improvizujemo i ilegalisemo, kao sto mnogi rade. Zato mislim da je malo preostro reci da nema nikakve svrhe od PayPala a na mnogim sajtovima se on navodi kao osnovno ili cak jedino sredstvo placanja. Lepo napise prodavac "Primam iskljucivo PayPal" i gotovo. Tu nema sta da se diskutuje. Jedino moze neko da mi kaze "A jel ti bas moras da kupis od toga tipa?" ali to vise nije diskusija oko PP nego oko toga gde ja nesto kupujem i zasto kupujem itd.

To smo vec imali ranijih decenija, za vreme komunizma. Moze i tako da se zivi, ne kazem da ne moze. Ali se onda to zove drugacije. Onda isto tako moze da se kaze "A jel ti bas treba stolica, krevet, prostirka za pod, sapun, topla voda, .... ", sve zivo moze da se podvede pod sumnju i kritiku i onda ti zaista ne treba PayPal.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
79.101.54.*

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Pay pal - Srbija - 201001.07.2010. u 15:12 - pre 167 meseci
u svakom slucaju pun servis pay pal-a ne treba ocekivati uskoro...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Pay pal - Srbija - 201001.07.2010. u 15:32 - pre 167 meseci
Koliko ja vidim, NIKAKAV ne treba očekivati ni uskoro, ni bilo kada.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

pedjaman

Član broj: 95005
Poruke: 168
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: Pay pal - Srbija - 201007.07.2010. u 21:27 - pre 167 meseci
Citat:
StORM48: Koliko ja vidim, NIKAKAV ne treba očekivati ni uskoro, ni bilo kada.

Pozdrav


Upravo tako. matićka priča o PayPal-u odaaaaaaaaaavno... ma smejurija
 
Odgovor na temu

jedan.toma
Ivan Tomasevic
Beograd

Član broj: 146081
Poruke: 40
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Pay pal - Srbija - 201019.07.2010. u 18:17 - pre 166 meseci
ja već neko vreme koristim PayPal (registrujem se kao Hrvat ili Bosanac) i najnormalnije sam plaćao (problem je, naravno, prijem novca). međutim, PayPal mi je pre nekog vremena ograničio nalog i tražio da verifikujem karticu tako što će mi skinuti 1,95$ i poslati šifru na izvod kartice, i ja sam trebao da tu šifru ukucam na svom nalogu i ograničenje je skinuto. probam ja danas neštoo da platim, kad ono ponovo ograničenje (ne mogu da plaćam, ne mogu da zatvorim nalog, ...). sada traže da im pošaljem dokaz o adresi. potražio sam informacije na netu i video da postoji ta praksa, ali nisam uspeo da shvatim kada se primenjuje. ja sam potrošio između 100 i 200$ ukupno za oko godinu dana, tako da ne verujem da je to sumnjivo. ljudi kažu da provere nisu tu stale, već da im je PayPal tražio kopije lične karte, pasoša, plaćenih računa... maltretiranje.

možda je vreme da se razmišlja o nekoj alternativi PayPalu. nadams e da će Google checkout (ili neki sličan servis) uskoro postati šire prihvaćen.
 
Odgovor na temu

petar.vlaisavljevic
Expologic,IT

Član broj: 242104
Poruke: 6
*.bvcom.net.



Profil

icon Re: Pay pal - Srbija - 201020.09.2010. u 10:24 - pre 164 meseci
Danas procitah ovu vest:

"Poziv “PayPal“-u da dođe u Srbiju i Makedoniju
Srbija i Makedonija zajedno će poslati zvaničnu notu kompaniji „PayPal“ kako bi što pre ponudila svoje usluge na ovom tržištu.

„U razgovoru sa kolegom iz Makedonije došli smo do zaključka da je makedonski slučaj potpuno isti kao naš tj. da su i oni već nekoliko godina u komunikaciji sa ‘PayPal-om’, ali da konkretnijih pomaka u dolasku te kompanije na ove prostore nema“, izjavila je Ministarka telekomunikacija Jasna Matić.

I Srbija i Makedonija su u strateškom planu za aktiviranje ove usluge i zato je postignut dogovor da se „ujedini“ tržište koje sada broji 10 miliona korisnika, kako bi ono bilo atraktivnije i interesantnije za „Paypal“ usluge, navela je Matić."

Ceo tekst
 
Odgovor na temu

bjelopavlic
Podgorica

Član broj: 864
Poruke: 36
*.crnagora.net.

ICQ: 19921200
Sajt: es.com


Profil

icon Re: Pay pal - Srbija - 201021.10.2010. u 02:58 - pre 163 meseci
http://www.urota010.com/hnb.html
 
Odgovor na temu

twiddle

Član broj: 1074
Poruke: 870
85.222.216.*



+82 Profil

icon Re: Pay pal - Srbija - 201021.10.2010. u 21:45 - pre 163 meseci
@bjelopavlic
Hvala na ovoj info iz HR! Biće vrlo dobar argument za priču na istu temu koja se sprema sa NBS i drugima (više detalja http://www.elitesecurity.org/t409332)

U međuvremenu, evo svežih informacija o PayPal i nama:

Imao sam juče telekonferenciju sa ljudima iz centrale PayPal u SAD i zastupništvu za Evropu u Briselu. Rekli su da su zainteresovani da za naše tržište aktiviraju uslugu slanja novca. Što se tiče datuma aktivacije, rekli su da neće uspeti ove godine, već tokom sledeće, jer su našu zemlju stavili u biznis plan sa drugim zemljama regiona u kojima sada nije podržan PayPal, pa sve ciljaju da puste u isto vreme. Kažu da im je potrebno dodatno vreme za integrisanje podrške za sva ta tržišta u interne poslovne procese i informacione sisteme (u šta spadaju anti-fraud i anti-money laundering kontrole, prilagođavanje Web servisa itd). Što se tiče mogućnosti za prijem novca tj. naplatu preko PayPal, rekli su da im to za početak nije interesantno. Prema njihovim rečima, politika nastupa na novim tržištima im je takva da počnu sa uslugom slanja novca, pa onda dalje šire ponudu. Imajući u vidu postojeća ograničenja NBS u vezi sa otvaranjem računa u inostranstvu, pitao sam ih da li postoji mogućnost saradnje sa nekom od banaka koje su prisutne u Srbiji radi omogućavanja usluge prijema novca. Nisu isključili tako nešto i rekli da će do kraja godine napisati i poslati MTID više detalja o dinamici i drugim detaljima u vezi sa uslugama koje će ponuditi za naše tržište.

Pozdrav,
Sloba

 
Odgovor na temu

andreja85
Andreja Dzamic
Diplomirani inzenjer Poljoprivrede
Aleksandrovac

Član broj: 236142
Poruke: 159
212.200.65.*

Sajt: www.anikaengeneering.com


+7 Profil

icon Re: Pay pal - Srbija - 201021.10.2010. u 22:07 - pre 163 meseci
Bas se ne zna koji ce od prilike datum biti? Da li je moguce da i dalje moramo moneybookers da koristimo?
 
Odgovor na temu

twiddle

Član broj: 1074
Poruke: 870
85.222.216.*



+82 Profil

icon Re: Pay pal - Srbija - 201021.10.2010. u 23:08 - pre 163 meseci
Rekli su da će nam do kraja godine poslati info o datumima.
 
Odgovor na temu

andreja85
Andreja Dzamic
Diplomirani inzenjer Poljoprivrede
Aleksandrovac

Član broj: 236142
Poruke: 159
212.200.65.*

Sajt: www.anikaengeneering.com


+7 Profil

icon Re: Pay pal - Srbija - 201021.10.2010. u 23:15 - pre 163 meseci
Tvoje misljenje generalno jer si u toku kada bi to moglo biti?
 
Odgovor na temu

twiddle

Član broj: 1074
Poruke: 870
85.222.216.*



+82 Profil

icon Re: Pay pal - Srbija - 201021.10.2010. u 23:52 - pre 163 meseci
Ne znam ništa više od ovoga što su mi direktno rekli na postavljeno pitanje -- poslaće nam preciznije info o vremenskom okviru do kraja godine.
 
Odgovor na temu

daki_bmw
Damir Dobrilovic
Zaječar

Član broj: 46355
Poruke: 557
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Pay pal - Srbija - 201027.10.2010. u 21:53 - pre 163 meseci
Citat:
twiddle: @bjelopavlic
Hvala na ovoj info iz HR! Biće vrlo dobar argument za priču na istu temu koja se sprema sa NBS i drugima (više detalja http://www.elitesecurity.org/t409332)

U međuvremenu, evo svežih informacija o PayPal i nama:

Imao sam juče telekonferenciju sa ljudima iz centrale PayPal u SAD i zastupništvu za Evropu u Briselu. Rekli su da su zainteresovani da za naše tržište aktiviraju uslugu slanja novca. Što se tiče datuma aktivacije, rekli su da neće uspeti ove godine, već tokom sledeće, jer su našu zemlju stavili u biznis plan sa drugim zemljama regiona u kojima sada nije podržan PayPal, pa sve ciljaju da puste u isto vreme. Kažu da im je potrebno dodatno vreme za integrisanje podrške za sva ta tržišta u interne poslovne procese i informacione sisteme (u šta spadaju anti-fraud i anti-money laundering kontrole, prilagođavanje Web servisa itd). Što se tiče mogućnosti za prijem novca tj. naplatu preko PayPal, rekli su da im to za početak nije interesantno. Prema njihovim rečima, politika nastupa na novim tržištima im je takva da počnu sa uslugom slanja novca, pa onda dalje šire ponudu. Imajući u vidu postojeća ograničenja NBS u vezi sa otvaranjem računa u inostranstvu, pitao sam ih da li postoji mogućnost saradnje sa nekom od banaka koje su prisutne u Srbiji radi omogućavanja usluge prijema novca. Nisu isključili tako nešto i rekli da će do kraja godine napisati i poslati MTID više detalja o dinamici i drugim detaljima u vezi sa uslugama koje će ponuditi za naše tržište.

Pozdrav,
Sloba

Nemoj pogrešno da me shvatiš, jasno mi je da hoćeš da pomogneš ljudima ovde da shvate šta ih očekuje, ali na čistom američkom - ovo je BS! Šta, za Sao Tome i Pricipe, Džibuti i Turkmenistan su odradili full proceduru integrisanja anti-fraud sistema, sistema protiv pranja novca itd. Jesu, my ass!
"Mi smo deset godina stariji, siromašniji, propaliji...i to je cena naše gluposti! Ne može to besplatno..." - Dr. Zoran Đinđić
 
Odgovor na temu

Valsinarb90
Branislav Sarić

Član broj: 227476
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.facebook.com/valsinar..


Profil

icon Re: Pay pal - Srbija - 201022.11.2010. u 19:39 - pre 162 meseci
Stiže PayPal 2011. u Srbiju, Makedoniju i Crnu Goru!
Izvor
Jeee! Konačno!
"A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice chianti." -Hannibal Lecter
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
79.101.47.*

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Pay pal - Srbija - 201022.11.2010. u 21:55 - pre 162 meseci
Kao sto je receno i ranije stize a kao da i ne stize moze da se koristi samo za kupovinu preko neta, to mogu i sa drugim servisima A kad ce pay pal biti u potpunosti u funkciji za nas i kad ce stvarno stici to se ne zna
 
Odgovor na temu

dzale
Zemun

Član broj: 14438
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Pay pal - Srbija - 201007.12.2010. u 09:39 - pre 162 meseci
Citat:
Valsinarb90Stiže PayPal 2011. u Srbiju, Makedoniju i Crnu Goru!
Izvor
Jeee! Konačno! :)


super je taj IZVOR, neki š sajt koji za izvor vesti navodi one penzoske novine '24 sata'. Oni mi mnogo znaju!
Meni PayPal treba da plaćam. Koji su to drugi servisi? Koji procenat aukcija na Ebay prihvata tah usrani Moneybookers, koji je kada sam ga koristio imao i neki godišnji limit (prilično nizak).

Mislim da to neće biti uskoro, Mišković kaže da nam to i ne treba. Sve ima kod njega. Šta, cena? Pa nije valjda da je sad novac problem? Duplo, trostruko... Kakve veze ima, ima se para. Balkan je ovo, štedeti je sramota.

Al stvarno bez ironije sada, nekad ti zatreba neki deo za cicnculator, pogledaš na Ebayu, ima! Kod jednog ili dva prodavca. Kakve su šanse da ne zahteva Paypal? Nikakave.



 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
79.101.47.*

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Pay pal - Srbija - 201007.12.2010. u 13:24 - pre 162 meseci
Drugi servisi su ti da tebi neko placa kao sto to moze moneybookers. Ali ako nista cini mi se da je moneybookers bolji od paypala sto se tice provizija...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Pay pal - Srbija - 2010

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 29262 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.