Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izrada Viza za Rep Of Ireland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Izrada Viza za Rep Of Ireland

[ Pregleda: 1126 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Redgie
Redgie Sweety
Novi Sad

Član broj: 224316
Poruke: 1
93.87.153.*



Profil

icon Izrada Viza za Rep Of Ireland02.06.2009. u 11:26 - pre 181 meseci
E ovako dragi moji, ako hocete u irskoj da ostanete vise od mesec dana, to vam bez cvrstog kontakta u Irskoj moguce nije.


Turisticku vizu ce te dobiti sa poteskocama, ali sve je jednostavnije kad odete u Dablin.

Evo jedan primer sta je meni bilo potrebno za prvi odlazak na 3 meseca...

1.Conor moj decko je licno otisao u konzulat koji se tada nalazio na kosancicevom vencu, a sada je u Rruskogorskoj 2/2

2.Morao je da donese izvod iz banke poslednjih 6 meseci, potvrdu da je zaposlen, fotokopiju pasosa, pozivno pismo, i sve je to licno predao.

3. Od mene se trazio pasos na uvid, fotokopija istog, povrda da sam student, ispunjavanje formulara, sa navedenim razlogom " Zasto idem u irsku"

4. Zatim date 60 eura, i lepo grickate prste mesec i po dok ne dobijete odobrenje iz Imigracionog da mozetee da udjete u zemlju.

5.U irskoj je neverovatno jednostavno produziti vizu.....NAPOMENA.....Da bi ste produzili vizu sa 1 na 3 meseca MORATE imati pecat od Garde pri ulazku u zemlju (na aerodromu)..


6. Posle dobijanja tog pecata, imigraciono ce vam produziti datum, s'time imate prava da ostanete i uzivate 3 meseca

Nemojte misliti da ce te bez diplome naci posao........Necete....

Irci su rigorozni pri izradi vize bas zbog tog razgloga....NE dozvoljavaju rad na crno.

Ja sam konacno posle god i po upisala fakultet u Dablinu, i cik pogodite....Viza jovo na novo :P













R.V
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Izrada Viza za Rep Of Ireland

[ Pregleda: 1126 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.